Просуваємо свій сайт

697
 • Розкрутка, просування та оптимізація свого сайту
 • Що ще потрібно врахувати при самостійній розкручуванні
 • Підводні камені самостійного і безкоштовного просування
 • Як самому оптимізувати посилальний профіль свого сайту?
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні хочу спробувати узагальнити в одній статті все те, про що я вже писав в окремих публікаціях або ще тільки планую написати на тему самостійного просування сайту (як безкоштовно його зробити) і хочу торкнутися внутрішніх аспектів просування, на які ми найефективніше можемо вплинути, а також висловити свою думку з приводу побудови посилального профілю (зовнішніх факторів), хоча зараз про це вже «не прийнято говорити вголос».

  Просуваємо свій сайт

  Якби всю необхідну інформацію з даного питання я намагався втиснути в рамки однієї публікації, то навряд чи хто зміг би дочитати її до кінця. Тому дана стаття буде представляти із себе логічний ланцюжок з відсиланням до інших матеріалів, де докладно розповідається про кожному окремому аспекті просування або оптимізації сайту. Само собою, що щось можу втратити, тому буду вдячний, якщо в коментарях ви доповніть мене або ж висловите свою думку з приводу всього цього.

  Розкрутка, просування і оптимізація сайту — початок

  Відразу обмовлюся, що не використовувати у статті прийняту в середовищі оптимізаторів термінологію я не зможу, бо це суттєво збільшить її обсяг. Тому пропоную вам періодично звертатися до невеликого словника SEO-шника, якщо якісь терміни здадуться вам не до кінця зрозумілими.

  Отже, розкрутка починається навіть ще раніше, ніж ви приступаєте до створення та наповнення контентом свого проекту, який потрібно буде просунути в пошукових системах Росії та інтернету. Напевно ви вже зрозуміли, що я говорю про виборі відповідного доменного імені.

  Справа в тому, що ключові слова, що зустрічаються в домені ресурсу, мають дуже велику вагу для пошукачів, і якщо майбутній проект ви плануєте просувати в основному по якому-небудь одній високочастотній і высококонкуретному взятому зі статистики пошукових запитів Яндекса, то «знавці» вам можуть порадити підібрати для нього доменне ім’я, яке б містило в собі транслітерацію основного ключового запиту (типу, plastikovovie-okna.ru).

  У разі широкої тематики вашого майбутнього проекту такий спосіб завчасної розкрутки та оптимізації вам навряд чи підійде (наприклад, доменне ім’я блогу не містить жодних ключових слів, бо не зрозуміло, а що саме треба було б включити в цьому випадку назва домену). І це добре. Чому? Відповім.

  Якщо ви новачок в SEO, то можете просто не врахувати при складанні посилального профілю наявності слів в назві вашого домену з основного запиту, за яким просувається сайт. Ви будете проставляти на себе посилання з Урлом в анкорі (або вони можуть з’являтися самі, адже це один із самих популярних варіантів природних посилань) і думати, що це безпечно, а насправді пошуковики можуть порахувати це в якійсь мірі «анкорами з прямим входженням» і при їх навіть невеликій кількості відправити вас під Мінусинськ Яндекса або Пінгвін Гугла (хто швидше знайде).

  Якщо нічого з описаного вище не зрозуміло, то стане зрозуміло, коли прочитаєте заключну частину статті про зовнішні фактори (зворотні посилання). Але саме спочатку хотів застерегти з цього приводу. Так, раніше пряме відповідність домену просувається запитом дуже допомагало в самостійному просуванні, але зараз це все ускладнюється (підвищуючи ризики повністю втратити трафік з пошукачів) і новачкам краще вибирати інший тип доменних імен для своїх сайтів.

  Якщо говорити щодо використання для свого майбутнього проекту доменів із зони .РФ, то я б висловився скоріше негативно, бо буде досить багато перешкод на шляху самостійного просування такого проекту. Незважаючи на удавану зовнішню привабливість доменів .РФ, для пошукових систем та багатьох інших сервісів вони не будуть оптимальним рішенням.

  Те ж саме, до речі, стосується і налаштування ЧПУ для Урлов сторінок вашого сайту. Краще буде використовувати в них саме транслітерацію, а не російські символи. Шанс більш успішного просування і розкручування сайту з адресами на трансліті у вас буде декілька вище. Ну, а про те, що таке людино-зрозумілі урли і чому їх потрібно використовувати обов’язково я і не кажу, сподіваюся, що для більшості з вас це вже стало аксіомою (SEF для Joomla, ARTIO JoomSEF, ЧПУ в WordPress).

  Судіть самі, людино-зрозумілі Урли (до речі, про URL читайте тут детальніше та грунтовніше) це не тільки додаткові ключові слова, написані транслітом і враховуються при ранжируванні. Але крім цього URL сторінки буде відображатися в пошуковій видачі під фрагментів, і користувачі з більшою охотою будуть переходити по зрозумілому Урлу, що включає транслітерацію слів з набраної ним запиту, ніж за незрозумілим адресою, що складається з набору специфічних символів, які формує ваша CMS (движок сайту).

  Просуваємо свій сайтПросуваємо свій сайт

  Раз вже ми звернули увагу на те, як просувається вами самостійно сайт буде виглядати в пошуковій видачі, то варто згадати про таке архіважливому факторі, як заголовок сторінки, який часто називають просто Title (формування правильного Title в Joomla 1.5 і в WordPress).

  Тайтл — це палиця про два кінці, і обидва цих кінця, як не дивно, допомагають вашому просуванню. При складанні заголовка сторінки слід враховувати обидва моменти для досягнення максимального результату і залучення максимальної кількості відвідувачів:

 • По-перше, в ньому обов’язково повинні бути включені ключові слова, за якими ви хочете просунути цю сторінку свого ресурсу. Чим ближче вони будуть стояти до початку Title, тим буде краще для оптимізації і розкручування. Односкладові ключевики можуть повторюватися в тайтлі, але не варто цим зловживати, інакше можна отримати по носі від Яндекса і Гугла за спамность.
 • Але простого вживання ключів в тайтлі буде не достатньо, бо потрапивши в Топ видачі за потрібною вам запитом, потрібно буде вирішити ще одне непросте завдання — досягти максимально можливого числа переходів з цієї самої видачі на ваш проект. А для цього Title повинен не просто містити ключові слова, але і бути привабливим для користувачів і викликати у них бажання перейти на ваш сайт.

  Тобто простого перерахування ключів в ньому буде не достатньо, потрібно ще щоб він сподобався відвідувачам і викликав у них бажання ознайомитися з пропонованими матеріалами. Звичайно ж, крім тайтла в пошуковій видачі присутній ще й фрагментом, і адресу сторінки, який теж може допомогти прийняти правильне рішення, але все ж привабливий Title при самостійному просуванні значить набагато більше.

  І якщо ви хочете досягти успіху в розкрутці, то обов’язково опануйте мистецтвом складання правильних тайтлов для всіх сторінок вашого сайту (як прописати тайтл в Joomla і як зробити це в WordPress).

 • І обов’язково простежте за тим, щоб всі вони були унікальними (не повторювалися в інших сторінок вашого ж ресурсу), інакше пошуковикам це може не сподобатися. Власне, дізнатися про проблеми з неуникальными або відсутніми тайтлами вам якраз і допоможуть інструменти пошукових систем — webmaster.yandex.ru і Google Search Console.

  Самостоятельная проверка уникальности тайтлов в Гугл вебмастереПросуваємо свій сайт

 • Ну і щоб закінчити розмову про те, як представлення вашого сайту в пошуковій видачі при самостійному просуванні впливає на кількість залучених відвідувачів, слід згадати про фрагментом, який часто може формуватися на основі мета тега Description (у всякому разі для пошукової машини Гугл це буває досить часто).

  Тому можу порадити вам заздалегідь звикнути до того, щоб в обов’язковому порядку заповнювати для всіх сторінок вашого ресурсу вміст цього мета тегу вручну (як прописати Description у Джумла і як це зробити в WordPress) і при цьому розуміти, що він може бути взятий пошукачем як фрагменту і стати безкоштовною рекламою вашої сторінки у видачі Яндекса або Google.

  Пишіть Description так, щоб зацікавити користувача з вашим матеріалом, і хоча його вміст зовсім не впливає на релевантність сторінки (ключові слова у ньому не враховуються пошуковими системами), тим не менш ключі в цьому мета тегу вживати слід, бо вони у видачі будуть виділені жирним, залучаючи тим самим додаткову увагу користувачів.

  Що ще потрібно врахувати при самостійній розкручуванні?

  Після того як ви встановите движок і перед тим як почнете наповнювати його матеріалами, крім налаштування ЧПУ вам потрібно буде ще потурбуватися складанням правильного файлу robots.txt найбільш підходить саме для використовуваної вами CMS (системи управління контентом). «Навіщо це потрібно?» — запитаєте ви. Відповідь криється в істотній зміні підходу до створення сайтів в даний час, порівняно з тим, як вони створювалися раніше.

  Коли вебсайт складався тільки з Html файлів, що лежать в кореневій папці або підпапках, то, в принципі, файл Robots.txt потрібен був в першу чергу лише для того, щоб приховати від пошукових систем якісь документи або файли, які ви з якихось причин не хотіли афішувати.

  Але сучасні проекти на базі систем управління або, іншими словами, движків (наприклад, можете почитати тут про CMS Joomla) містять в кореневій папці і підпапках купу абсолютно не інформативних для пошукових систем файлів, які виконують суто технічну роль в роботі ресурсу.

  Всі статті та інші матеріали, які можуть зацікавити пошукові системи, знаходяться в базі даних і генеруються тільки у разі їх запиту. Тому дуже важливо при самостійному просуванні та розкрутці сайту закрити від індексації всі технічні каталоги і файли движка вашого ресурсу, дозволили пошуковим системам індексувати лише контент.

  В іншому випадку, пошукові боти будуть даремно блукати по каталогах і об’єктів движка вашої CMS, створюючи тим самим додаткову навантаження на сервер і істотно уповільнюючи швидкість індексації контенту на вашому ресурсі. Справа в тому, що ботам відводиться лише невеликий проміжок часу на індексацію одного ресурсу, після чого він вже перейде на наступний, а на ваш повернеться лише в наступний захід.

  Тому, закриваючи від індексації все непотрібне на вашому сайті robots.txt, ви істотно прискорюєте індексацію контенту і покращуєте ставлення з пошуковими системами (сприяєте його розкручування і просування) в тому випадку, якщо забороніть в роботсе ще й індексацію дубльованого або частково дубльованого контенту на вашому проекті.

  Цей дубльований контент може виникати з-за нюансів роботи використовуваного вами движка (CMS) і з ним потрібно обов’язково боротися для того, щоб не зіпсувати відносини з пошукачами, які не терплять у своєму індексі копій — при великій їх кількості на вашому вебсайті можуть вжити заходів щодо його пессимізації (накладенням фільтра або навіть бана).

  Справа в тому, що дубльований контент є плювком в душу пошуковиків, бо вони не хочуть витрачати свої часові та фізичні ресурси для індексації і зберігання повтори, і це може стати істотною перешкодою у вашому самостійному просуванні.

  Я говорю не стільки про дублювання контенту з інших проектів (крадіжки контенту — копипасте), а саме про дублювання контенту всередині сайту, бо пошуковикам не наплювати на це, оскільки їм доводиться витрачати сили і кошти на індексацію ваших повних або часткових копій.

  Тому правильно складений файл robots.txt (читайте про це по наведеній трохи вище лінком) допоможе вам уникнути при самостійній розкручування проекту зовсім не потрібних проблем. Я закриваю від індексації результати пошуку по сайту та сторінки пагинации (наприклад, в індексі буде тільки перша сторінка, а інша сотня не індексується), щоб не було дублів тайтлов (про це ми говорили трохи вище).

  Рухаємося далі. Не премину зауважити, що якщо ви дійсно хочете добитися успіхів при просуванні сайту, то обов’язково використовуйте унікальний контент і найкраще пишіть статті самі, по можливості, звичайно ж (сліпий метод друку вам в допомогу).

  Копіювання чужих статей вб’є ваш проект набагато раніше, ніж ви встигнете його хоч трохи розкрутити і просунути (горезвісний фільтр АГС від Яндекса, на жаль або, навпаки, на щастя, не дрімає і розстріляє ваш ресурс без жалю, викинувши майже всі сторінки з індексу). Контент повинен бути унікальним і, що важливо, цікавим, інакше будуть погані поведінкові характеристики, які наразі активно враховуються пошуковими системами при ранжуванні.

  Якщо статті не пишіть самі, то перед публікацією обов’язково перевіряйте онлайн сервісах або програмах антиплагіату, а також всіма доступними засобами намагайтеся захистити своє авторське право на ці тексти (копірайт) від посягань (читайте про варіанти захисту текстів від копіювання). Вибачте за велику кількість посилань, але тема досить проблемна і дуже прикро буває, коли на твоїх працях виїжджають в Топ всілякі редиски.

  Ті ключові слова, за якими ви здійснюєте розкрутку статті, обов’язково вживайте в ній неодноразово (але без спаму — природність і органічність повинні бути головними критеріями). Це дозволить пошуковим системам визначити тематику вашої статті, а вже те, чи потрапить вона в Топ видачі по цьому запиту чи ні, буде залежати як від її внутрішньої оптимізації, так і від кількості і якості проставлених зовнішніх посилань, а саме головне — від того, наскільки цей матеріал цікавий відвідувачам (горезвісні ПФ — поведінкові фактори).

  Ще напевно варто сказати про щільність вживання ключових слів у статтях, бо це теж дуже істотно впливає на успішність самостійної розкручування і просування. Ще важливий розмір текстів, їх оформлення і багато іншого.

  Якщо говорити коротко, то головна умова — зберігати читабельність і природність тексту. Вживання ключевіков необхідно, інакше для потрапляння в топ вам доведеться волею не волею купувати посилання, навіть при просуванні по низькочастотних запитах (в цьому випадку краще користуватися не Сапою, а чимось на зразок ГоГетЛинкс або Міралінкс).

  В першу чергу намагайтеся це робити саме для зручності сприйняття тексту відвідувачами, а вже потім для пошукачів, бо значущість тегів акцентування для підвищення релевантності останнім часом, схоже, істотно знизилася. Та й небезпечно це, бо дуже легко перейти межу і скотитися до спаму, за що, власне, можна заробити фільтр за переоптімізацію.

  При наявності на вашому проекті маленьких текстів, обсяг яких буде порівнянний або навіть меншою, ніж вміст всього обваження (блоків з навігацією та іншими елементами, які повторюються на всіх сторінках), вони можуть просто випасти з індексу Яндекса або Гугла і не приносити вам ніякої користі. Це теж треба розуміти і враховувати. Звичайно ж, я не закликаю вас писати такі ж об’ємні опуси як у мене, але все ж пари абзаців у більшості випадків буде недостатньо для успішного самостійного просування.

  З написання текстів можу дати кілька рекомендацій з свого і чужого досвіду:

 • Читайте про 8 основних помилок і 6 порад для успішного самостійно просування сайту лише за рахунок оптимізації текстів.
 • Візуальне оформлення тексту настільки сильно може вплинути на просування, що ви собі навіть уявити не можете. А це саме так, і про це докладніше читайте у цій статті.
 • Що заважає SEO-просування вашого сайту і як це виправити — тут не тільки про тексти, але і взагалі «за життя». Особливо актуально для тих, хто робить комерційний сайт.
 • Так, раджу також ще й перевіряти тексти на помилки, якщо пишете в редакторі не здійснює таку перевірку на льоту. Це теж враховується пошуком при ранжируванні. Як я казав — у цій складній справі дрібниць не буває.

  Але як я вже неодноразово згадував, по низькочастотних і деяким середньочастотним запитам можна здійснювати просування лише за рахунок однієї внутрішньої оптимізації і такого важливого фактора, як внутрішня лінкування.

  Дуже багато початківці вебмастера недооцінює її значущість і позбавляють себе тим самим дуже багато чого, прирікаючи свій проект часто на животіння і мала кількість залучених відвідувачів. А тим часом, внутрішня перелінковка — це один з наймогутніших інструментів, який ви можете застосувати самостійно і без витрат.

  Я весь час кажу, щоб ви подивилися на те, що таке і що з себе представляє Вікіпедія, а так само подібні їй ресурси, оцінили ступінь застосовується там лінкування. Подивіться, нарешті, на мій блог, де вона теж активно використовується, та оцініть досягнуті мною результати відвідуваності при повністю самостійному просуванні і абсолютно безкоштовної розкрутки, практично без використання зовнішньої оптимізації.

  В принципі, внутрішньої лінкування багато не буває (але міру все одно треба мати, бо це вже буде межувати зі спамом), але слід знати, що краще за все робити з основного тексту статті, а не з якихось блоків, розташованих по її периметру. Бажано саме в самому тексті статті розміщувати посилання на інші матеріали вашого ж ресурсу (це і є лінкування, якщо хто не зрозумів). Найкраще посилання внутрішньої перелінковки рівномірно розподіляти по тексту статті (при можливості). Власне, це і є її основне правило, а все інше вже відводиться на ваш розсуд.

  Саме при самостійній розкручуванні свого власного сайту у вас буде можливість спочатку виконувати ці не складні умови, в той час як при просуванні чужого проекту будуть використовуватися швидше за все якісь блоки або модулі, що дозволяють провести лінковку, що називається малою кров’ю (внутрішня перелінковка в WordPress і лінкування в Joomla).

  До речі, внутрішня перелінковка може допомогти суттєво і швидко збільшити трафік з пошукових систем. Є різні онлайн-сервіси (я використовую SerpStat), які можуть в два рахунки показати вам, які запити на певних сторінках вашого сайту вже майже потрапили в Топ, але все ж поки знаходяться за його межами (на десятих, двадцятих позиціях).

  Самостоятельный подбор фраз в SerpStat для использования из во внутренней перелинковкиПросуваємо свій сайт

  Берете цю фразу і використовуєте в якості анкорів для посилань з інших тематичних сторінок вашого сайту на просувається. Через пару апдейтів ви отримаєте додатковий трафік. Внутрішня перелінковка — це сила.

  Підводні камені самостійного просування

  Варто згадати ще про такі фактори внутрішньої оптимізації, як створення карти сайту і використання так званих хлібних крихт (в Джумла, створення хлібних крихт в WordPress), що спрощують навігацію користувачів по вашому проекту, а також прискорюють правильну індексацію ресурсу пошуковими системами.

  Знаєте, що найприкріше? А те, що ви можете робити правильно, витрачати час і сили, але не отримати жодного результату. Чому? З-за наявних на сайті технічних проблем. Є чіткий коло технічних моментів, які потрібно обов’язково перевірити і при необхідності налаштувати належним чином. Все це складно, але цілком можна зробити самому, або привернути хостера, якщо самостійно не впораєтеся.

  Що саме перевіряти на своєму сайті, читайте в цих докладних публікаціях (фактично мануалах — бери і роби):

 • Дзеркала, дублі сторінок, урл адреси і все інше, що може бути причиною краху при SEO просування вашого сайту.
 • Http відповіді сервера, редиректи і все інше, що може бути причиною краху в SEO просування вашого сайту.
 • Раз вже ми полізли в технічні нетрі, то не можу не згадати, що швидкість завантаження вашого сайту теж є фактором ранжирування і в Яндексі та в Гуглі. Пам’ятайте про це, краще відразу буде все правильно налаштувати. Про те, як перевірити швидкість завантаження сайту і як виправити виявлені недоліки, читайте у наведеній за посиланням статті. Там знову ж таки все складно, але якщо самі не впораєтеся, то мучте хостера до переможного (у мене пару років на це пішло).

  Напевно ви в курсі, що зараз спостерігається бум мобільного трафіку. Мало не половина всіх відвідувань сайтів відбувається з гаджетів (смартфонів і планшетів). У зв’язку з цим виникає ще один фактор ранжування, що впливає на загальне просування сайту — його адаптація під екрани гаджетів. Є спеціальний онлайн-сервіс від Гугла, який дозволяє це перевірити, а ще у мене на блозі є стаття, в якій розповідається як самостійно можна все це справа оптимізувати — Адаптуємо сайт для зручності мобільних користувачів.

  Как самому оптимизировать сайта подо мобильные экраныПросуваємо свій сайт

  Що ще сказати? Зараз пошукові системи використовують для ранжирування машинний інтелект, тобто самонавчальні алгоритми (читайте про SEO-просування в рунеті і робота пошукових систем). Однак, ці системи не можуть працювати без зворотного зв’язку (оцінки результатів роботи), а тому в пошукових системах працює цілий штат співробітників, які називаються асесорами. Так ось критерії, за якими оцінюють сайт ці люди, дуже важливі, і я про них подібно писав у цих двох публікаціях (багато що стає зрозумілим, якщо поставити себе на місце пошукача):

 • Асесори в Google — як здобути у них милість до свого сайту?
 • Асесори Яндекса — хочете дізнатися всі секрети їх роботи і підвищити позицію свого сайту в пошуковій видачі?
 • Ну ось, мабуть, і все, що можна сказати про розкрутку сайту в основному за рахунок правильної внутрішньої оптимізації. Додавши трохи оптимізації зовнішньої, про яку ми поговоримо трохи нижче, ви багато в чому вирішите питання з відвідуваністю вашого проекту. Чому я так сильно роблю упор на роботу з сайтом, а не на закупівлю посилань?

  Та тому що у світлі останніх тенденцій розвитку пошукових систем, внутрішні та поведінкові фактори просування все більше набувають значимість порівняно з набором посилальної маси, та й компанія Yandex своїм ставленням останнім часом до продажними посиланнями, які вона з дуже високою часткою ймовірності навчилася визначати і за це карати Мінусинському, не залишає особливого вибору для проектів просуваються по некомерційним запитам.

  Але все ж проектам, що просуваються в основному за некомерційним запитам, слід робити ставку саме на внутрішні фактори і уважно ставитися до поведінковими характеристиками, на які зараз звертають свою пильну увагу пошуковики (цілком можна самостійно намагатися покращувати юзабіліті, працювати над сниппета, навігацією по сайту і интересностью публікованих матеріалів). Хороші ПФ дозволяють довго утримуватися в Топі, а про попаданні в нього (нехай і тимчасового) зараз вже став піклуватися Яндекс (не помічали?).

  Також раджу ознайомитись з відео-інструкцією про основи запуску сайту і можливі помилки, які можуть звести всі ваші зусилля по його просуванню на немає або серйозно ускладнити:

  Просуваємо свій сайт«alt=»»>

  Як самому оптимізувати посилальний профіль свого сайту?

  І ось вона — заборонена тема. Чому заборонена? Ну, тому що страх — одне з найбільш стимулюючих почуттів у людини (корпорації з допомогою нього вичавлюють можливий максимум зі своїх працівників, повністю спираючись на дослідження психологів). Яндекс теж вирішив використовувати цей інструмент у своїх інтересах (власне, як і Гугл, але Яндекс в плані комерційних запитів істотно випереджає конкурента).

  Про що це я? А, про посилання. Досить агресивно нам вбивають у голову і наочно демонструють (з допомогою Мінусинська і Пінгвіна) всю неспроможність такої стратегії просування, як нарощування штучної посилальної маси. Посилання — це погано. Хороший сайт і так потрапить в Топ незважаючи ні на що (Америка — країна можливостей). І що примітно, це працює. У сенсі, не сайти самі по собі в Топ лізуть, а від посилань, як інструменту вебмастера, починають відмовлятися. Чи жарт, обороти найбільших посилальний бірж впали більш ніж на половину, а то і більше (хоча мені це по барабану, але сам факт).

  Це спрацювало, і багато вебмастера (або власники сайтів) взагалі починають викреслювати в своїх щоденниках плани щодо побудови посилальної маси і починають кидатися на тих, хто каже, що це не зовсім правильно. Тобто повністю пускають один з основних чинників ранжирування на самоплив (як-небудь саме авось просунеться — самостійно). Для інформаційних ресурсів — це дійсно може в якійсь мірі спрацювати, але комерсанти можуть так і не побачити «світла в кінці тунелю».

  Загалом, страх (і нерозуміння ситуації) паралізує багатьох і змушує кидати все і здаватися замість того, щоб продовжувати з розумом іти по мінному полю» (акуратно і з використанням миноискателя). З іншого боку, менше буде конкуренція, і «по-розумному сміливі» зможуть отримати від цієї ситуації істотну вигоду. Власне, ця думка у мене остаточно сформувалося нещодавно і я готовий полемізувати з цього приводу.

  Здаватися чи ні — ваш вибір, і я ні в якій мірі не нав’язую свого бачення ситуації (я навіть собі його не нав’язую, але і не хочу йти проти логіки), але тим не менш хочу навести приблизний план нарощування посилального профілю в умовах існування фільтрів Мінусинськ і Пінгвін.

  Отже, пошуковики нам кажуть, що комерційні (куплені або одержані з обміну, в загальному неприродні) посилання не тільки не враховуються, але і можуть стати причиною повної втрати трафіку з пошукових систем. В принципі, їх зрозуміти можна — бізнес і нічого особисто. Але якщо ми будемо підходити до цього аспекту просування сайту без зайвої патетики, то для нас це теж всього лише бізнес і нічого сюди мораль приплітати та інші «слюні». Пошуковики хочуть отримати прибуток і ми теж хочемо.

  З приводу неврахування комерційних (SEO)посилань. Нещодавно прочитав досить авторитетне дослідження на цю тему. Коротко. Є така штука «знайдено за посиланням» — це коли текст запиту присутній тільки у посиланням, що веде на цю сторінку, а на самій сторінці цих слів не зустрічається. Зробили експеримент — взяли 8 тисяч тестових сайтів, підібрали запити, які на них не зустрічаються, і проставили з цими запитами посилання (використовуючи їх в якості анкорів). Всі. Почекали і виявили, що приблизно 5% сайтів потрапили в Топ по цим запитам.

  Що примітно, кілька років тому (ще до епохи відмови від SEO-посилань) результат був приблизно такий же. Справа в тому, що для потрапляння в Топ потрібно, щоб багато факторів склалося, і 5% — це та сама ймовірність, з якою зазвичай це відбувалося раніше в разі «знайдено за посиланням». Тому можна зробити висновок, що мало що змінилося в обліку посилального фактора — зовнішня оптимізація працює, але за її «нахабне» використання відтепер можна отримати по шапці.

  Тому залишилося тільки навчитися «бачити краю» і не нахабніти. Причому все це доступно розумінню і цілком таку стратегію можна розробити і провести самостійно (власне, тут і біржі відіграють неосновну роль, так що особливих навичок роботи на них не потрібно). Інша справа, що не варто це справа довіряти тим, хто ще залишається прихильником «старої школи» посилальної оптимізації (вони в більшості випадків не можуть перебудуватися і методи їх зараз просто небезпечні).

  Дивіться самі, поясню на пальцях. Є у вас сторінка (головна чи внутрішня), яку потрібно самостійно розкрутити по потрібному запиту. Що б зробив представник старої школи? Багато чого, але мало ефективного. А почати варто з купівлі однієї єдиної посилання і саме з прямим входженням цього запиту. Дивно? Зовсім ні, якщо врахувати, що беклінків цей повинен бути проставлений з трастового і абсолютно тематичного вашого ресурсу. Вона може коштувати дуже дорого або не дуже дорого, але знайти такий варіант буде все ж складно, але потрібно.

  Все, а тепер тільки залишиться налити природного «посилального муссора» (безанкоров, посилань з Урлом, брендом, назвою сторінки, сильно розмитими запитам і т. п.) по можливості з тематичних ресурсів та уникаючи відвертих ГС. На одне пряме входження до сотні сміття. Ось формула. Але це не означає, що прямих входжень повинно бути не більше 1% від інших беклінків. Наприклад, така формула: 15 прямих плюс 1500 сміттєвих — приведе вас на грань отримання фільтра. А за одне пряме входження вас ніхто не покарає (хоча зуб не дам).

  Ну, подумайте, яка ймовірність того, що хтось проставить 15 посилань з різних сайтів з одним і тим же текстом прямого входження. Нульова, а тому вас визнають спаммером, і в сукупності з іншими грешками (переспам тексту, погані поведінкові або ще що-то зі знаком мінус) відправлять на лавку запасних. Просто вмикаємо логіку і починаємо бігати по мінному полю.

  Але це я просто навів приклад для того, щоб ви розуміли, що реальність дещо відрізняється від того, що нам говорять. Потрібно це знати і при необхідності враховувати. Ще хочу тут навести низку своїх статей на тему зовнішньої самостійної оптимізації:

 • Нюанси створення і способи просування комерційного сайту.
 • Чи потрібні зовнішні посилання для SEO-просування сайту ?
 • Як сформувати оптимальну посилальну масу для сайту.
 • 100 порад по роботі з SEO-посилань і способів їх одержання
 • Однак, я при всьому при тому не є адептом платного просування, тим більше, що в моєму розпорядженні знаходяться лише інформаційні ресурси, на які закуповувати посилання було б якось дивно (не по-спортивному).

  Купувати посилання в разі некомерційного проекту стає безглуздим заняттям, хоча якщо вони будуть купуватися не на Sape, а з ресурсів однієї тематики з вашим проектом (бажано, щоб вони продавали тільки тематичні посилання, інакше Яндекс позначить їх, як продажні) і будуть максимально схожі на природні (не іупирайте сильно на ключові слова), то вони само собою будуть з успіхом працювати. Ще раз раджу щось типу ГетГудЛинкс або Міралінкс.

  Так, ще останнім часом все більше зростає роль зворотних посилань з соціальних мереж Facebook, Google+, Vkontakte і Твітера — це так звані соціальні сигнали. Ніхто не каже, що вони творять чудеса самі по собі, але вони цілком можуть стати тим довесочком, що підкине ваш сайт в Топ.

  Для цієї мети бажано додати на свій сайт кнопки для розшарювання матеріалів в соціалки. Варіантів багато, можу запропонувати лише деякі з них:

 • Блок Яндекса Поділитися
 • UpToLike — конструктор соціальних кнопок для вашого сайту
 • Share42 — скрипт для додавання на сайт кнопок соціальних мереж
 • Easy Social Share Buttons — плагін для WordPress
 • Також буде чудово створити в основних соціалках сторінку вашого сайту чи бренду. По-перше, посилання з неї теж будуть йти в залік (особливо, якщо сторінку розкрутіть належним чином). По-друге, з самої мережі буде йти чудовий трафік. Як це зробити можете почитати в цих матеріалах:

 • Як самостійно просувати свій сайт або бізнес у Facebook
 • Створення бізнес-сторінки у Фейсбуці
 • Як створити групу або офіційну сторінку вконтакте
 • Як самому створити рекламну сторінку в Instagram
 • Створення, оформлення та оптимізація каналу на YouTube
 • Я також вважаю непоганою підмогою анонсування матеріалів сайту безкоштовних блог-платформах. Раніше ще й кросспостингом займався. Ну, і ще багато місць безкоштовного розміщення посилань можете знайти в статті про альтернативні джерела отримання трафіку.

  А в цілому

  Загалом, весь зміст даної публікації зводиться до того, що при самостійній розкручуванні свого проекту вам слід в першу чергу просто зробити якісний ресурс, на якому буде унікальний і оптимізований в межах розумного контент з грамотною внутрішньою оптимізацією і на якому користувачам буде цікаво затриматися і подивитися як можна більшу кількість сторінок (аля користувальницький фактор просування).

  До речі, користувальницький фактор покликаний враховувати поведінку користувачів не тільки на вашому вебсайті, але і в пошуковій видачі, де величезну позитивну роль можуть зіграти вже згадані вище правильні сніппет і Title.

  Як бачите, у просуванні сайту все взаємопов’язано і чіпляється одне за інше, тим самим підвищуючи значимість тих факторів, які на перший погляд можуть здатися не суттєвими.

  Насправді не суттєвих моментів при цьому немає, всі аспекти важливі самі по собі і в зв’язці з іншими чинниками, найчастіше послаблюючи або, навпаки, посилюючи вплив один одного (пам’ятаєте з математики — множення на нуль дає нуль, в не залежності від величини другого множника).

  P. S. Ви напевно помітили, що ключовою фразою даній публікації я спробував зробити «самостійне просування сайту» і схожі з ним словоформи. В принципі, додавання слова «самостійне» досить сильно впадає в очі, бо зазвичай вживають просто «поступ», але справа в тому, що я дійсно в цій публікації пишу про те, що ви повинні зробити на своєму проекті самі, а вживаючи фразу в чистому вигляді я змушений буду конкурувати з комерційними високочастотним і висококонкурентним пошуковим запитом і, отже, шансів бути близько до Топу у мене взагалі ніяких не буде.

  А ось пошуковий запит «розкрутка сайту самостійно» мало того, що повністю підходить під тематику даної статті, так ще до того ж дає хоч і мізерний, але все ж шанс на залучення відвідувачів з пошукової видачі за цими ключовими словами. Кому це додаткове слово, яке вживається досить часто в статті, вже набило оскому за час прочитання, приношу свої вибачення.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу