Система автоматичних продажів-перші кроки

3-15-2020

Давайте поки «потренуємося на кішках»: навчимося вибудовувати штучний інтелект так, щоб роботи не тільки танцювали хором і грали в футбол, а все-таки якийсь AI міг почати продавати реальні товари від імені повністю автономного віртуального продавця.

Це буде реальним кроком до інновацій-дійсно корисним для всіх. Одним з найбільших перешкод на шляху інновацій є… Не скажу поки що. Скажу в кінці;) а поки давайте розберемо як сьогодні, прямо зараз кожен з вас міг би побудувати свою власну систему автоматизації продажів. Рекомендую звернутися за порадами на сайт  МАГИЯ ДЕНЕГ Тоді ваша система міститеме в собі такі важливі функції:

 • сховище контактів
 • Email-маркетинг
 • мобільний інтерфейс
 • багатокористувацький режим з розмежуванням прав доступу.
  І все це ви можете зробити для себе коханого буквально за 15 хвилин і абсолютно безкоштовно!
  Отже,
  Крок 1: зберігаємо контакти
  Куди ви заносите всі» виманені і виміняні » візитки? У мобільній версії Evernote є чудова функція розпізнавання візиток. Навів телефон, відсканував і отримав замітку, в якій вся інформація розпізнана і по ній тепер завжди можна проводити пошук. Більш того, ця функція пов’язана з LinkedIn. Якщо у колишньої господині візитки є профіль в LinkedIn, ви тут же цей профіль побачите і зможете відправити запит на контакт. Все виглядає чудово, якби не одне «але», красномовно виражене у коментарях до вищенаведеного посту: «немає можливості додати в Evernote інформацію з наявних контактів на телефоні, як це було в Hello (наприклад, було б добре мати можливість при створенні будь нотатки пов’язати її з якимось контактом з Gmail, Linkedin, Facebook або інших, щоб це виглядало приблизно так: створюю замітку, натискаю кнопку «додати контакт», вводжу щось одне (ім’я або номер телефону, або e-mail, або пряме посилання на профіль людини в соціальній мережі), Evernote підтягує всю інформацію про контакт, включаючи фото, з усіх доступних джерел, в тому числі, якщо замітка зроблена на телефоні, то з адресної книги телефону». Поза сумнівом, вимоги цього читача закономірні-адже на дворі давно вже 21-е століття! Так що, поки такої функції немає, я пропоную просто користуватися багатством безкоштовних додатків від Гугл.
  Якщо у вас є Gmail-пошта, Ви автоматично є користувачем програми Google Контакти. Просто клацайте на ось це посилання, вводите свій логін / пароль «від пошти» і бачите там всі свої контакти, скажімо, зі смартфона (якщо ви користувалися поштою на ньому). Далі, створіть там групу під назвою CRM і надалі заводите всі свої можливі «продажні» контакти саме в цю групу. Зрозуміло, це ще не все. Що потрібно зробити далі?

  Крок 2: починаємо автоматизацію
  Відкриваємо екаунт в Zapier. Робимо це ось тут: zapier.com/app/explore. у рядку пошуку доступних сервісів вибираємо Google Contacts.

Пошук в Google Contacts
Так ми вибрали тригер-подія, яка змусить Zapier «стрепенутися» і зробити щось корисне для вас без вашої участі. Не забуваємо при цьому вказати групу CRM:

Вибираємо в тригері групу CRM
Що ж корисного для нас при цьому зможе зробити Zapier, коли ми внесемо будь-якої контакт у себе на телефоні, присвоївши йому групу «CRM»? Наприклад, відправити цьому контакту типове електронного листа. Лист персоніфікований настільки, що одержувач побачить звернення по імені І назву своєї компанії. Ось приклад тексту, який я завів собі раз і назавжди для такого бізнес-процесу. У темі я пишу » [Name1], приємно було познайомитися!»А в тілі:
«[Name1], Добрий день! Приємно було познайомитися [CustomField]. Нагадаю, що я можу бути корисним вам або вашим партнерам в областях:

 • постановка вхідного маркетингу (корпоративні ЗМІ)
 • Автоматизація маркетингу і продажів (MRM, CRM).
 • Приклад листа
 • У наведеному прикладі [Name1] і [CompanyName] це, відповідно, ім’я і компанія контакту. А [CustomField] використовую для того, щоб забивати туди місце або обставини, при яких ми познайомилися. Тобто це поле я заповнюю буквально»на конференції SAP SAPPHIRE». Так що, одержувач навіть і не запідозрить, що з ним розмовляє «автомат». Важливий момент: я не роблю автоматичну відправку. Zapier дозволяє вам просто створити чернетки листів, кожне з яких (про всяк випадок) ви зможете перед відправкою відредагувати на свій розсуд. У будь-якому випадку, якщо після кожного заходу ви приносите додому або в офіс десятки візиток, вам це все заощадить купу часу, повірте.
 • Отримавши такий миттєвий результат, можете дати волю фантазії і почати придумувати подальші автоматичні дії з контактами. Наприклад, ми з сервісом Zapier заносимо їх в MailChimp / HubSpot / Marketo / GetResponse, щоб творити потім магію Email-маркетингу на блог, який ви зараз і читаєте. А ви можете по кожному з контактів створит:
 • завдання в Google Tasks або будь-якому «більш крутому» , таск-менеджеріподія-нагадування в Google Calendar ,запрошення відео-демонстрацію в GoToMeeting або Zoom. І, звичайно ж, тепер можна автоматично вносити ці контакти в «справді» CRM-систему: AmoCRM, Salesforce, Zoho, Bitrix24, HubSpot, OnePageCRM, Sidekick, Solve CRM, Quote Roller, Microsoft Dynamics CRM, і т. д. і т. п. До речі, про Evernote
 • Якщо ви багаторічний Користувач Evernote, можете додати до списку дій Zapier ще й «зелененького слоника» в кінці. І тоді всі ваші контакти будуть не просто потрапляти в Evernote, але так само показуватися у видачі улюбленого вами пошуковика з індикацією того, що «Загоруйко» або «Соколов», які тільки що зареєструвалися на вашому сайті, насправді вже є у вашій базі даних і ви з ними вже зустрічалися!

Приклад пошукової видачі Evernote
Укладення
Мобільний інтерфейс? Є! Практично всі компоненти, про які ми з вами тут говорили: Google Forms, Zapier, Gmail, MailChimp — всі вони мають адаптивний інтерфейс і навіть відповідні iOS і Android Додатки. «А що ж це за обіцяне найбільша перешкода на шляху інновацій?»- запитаєте ви. «Відсутність здорової допитливості», — відповім я вам. Китайська мудрість говорить: «той, хто задає питання, дурний протягом 5 хвилин. Той, хто не задає питання, залишається дурнем назавжди.
Скажіть, а у вас є своя особиста CRM-система?