Способи заробітку в мережі

1439
 • Як можна монетизувати свій ресурс
 • Банери — найбільш перевірений часом спосіб
 • Контекст — кращий варіант заробітку на сайті
 • Партнерки — додаткова монетизація
 • Як ще можна заробити грошей на своєму сайті?
 • Хочу сьогодні розповісти про способи монетизації сайту, тобто розглянути усі можливі варіанти заробітку в інтернеті (тут я про них вже писав), а саме поговорити про заробіток на сайті. І питання це, мабуть, не менш важливе, ніж питання створення і просування сайту (як розкрутити сайт безкоштовно можна дізнатися тут).

  Способи заробітку в мережі

  Адже ви вкладалися в організацію і розкручування проекту, писали статті, всіляко пестили його і ось, нарешті, настав час задуматися про віддачу (будь-яка робота повинна оплачуватися). А саме вам потрібно буде подумати, як перевести кількість відвідувачів і передплатників на дзвінку монету або, іншими словами, почати заробляти на своєму сайті (монетизувати свій ресурс).

  І знаєте що? Тут дуже багато нюансів, і від них багато в чому буде залежати ваш майбутній дохід. Я, звичайно ж, не знаю, але всім що мені доступно поділюся. Дрібниць в речах, які стосуються заробітків, не буває, а тому ми все детально розглянемо і обговоримо, щоб навіть новачкам була зрозуміла «дорожня карта» шлях до фінансового благополуччя. В іншому ж все буде залежати від вашого підходу до справи.

  Монетизація сайту

  Взагалі, заробіток в інтернеті має ряд переваг перед аналогічною дійством в офлайні (хоча, напевно, не всі зі мною погодяться, бо всі люди різні, і про це можна почитати в статті про на чому взагалі можна заробляти гроші). Перед вами буде відкрито набагато більше можливостей, перспективи розвитку будуть практично безмежні, ну і перешкод вам лагодити будуть набагато менше, ніж при веденні бізнесу в офлайні.

  По своєму особистому досвіду можу однозначно сказати (і моя дружина це підтвердить), що витяг відчутної вигоди з свого власного проекту — це реальність, потрібно буде лише на деякий час (на пару-трійку років) присвятити себе цьому (в сенсі, роботі над сайтом, а не чекати манни небесної) і результат не змусить себе чекати. Але на перших порах існування сайту про його монетизації краще буде забути, щоб, по-перше, не відволікатися від головного, а, по-друге, щоб не засмучуватися через тих копійок, які вдасться заробити на зовсім ще «зелений» сайті.

  Однак, з часом для деяких популярних блогерів і вебмайстрів це стане основним і єдиним джерелом доходу, що дозволяє їм утримувати на ці гроші не тільки себе, але і свою сім’ю. Причому, чим довше буде існувати (і головне — розвиватися) ваш проект, тим більші гроші ви зможете з нього вичавити. Якщо, звичайно, ви не переборщіть (як я в свій час) з оптимізацією і не потрапите одразу під фільтри і Яндекса і Гугла. В цьому випадку доведеться довго і болісно з-під цих фільтрів вилазити (у мене на повне відновлення пішло півроку праць і ще стільки ж на облік зроблених мною змін пошукачами).

  Існує цілий ряд схем і напрямків монетизації сайтів практично будь-якої тематики, які використовують вебмастера рунета. Визначити для себе пріоритетні способи ви зможете тільки після того, як спробуєте все, що тільки дозволить вам заробити хоча б малу копієчку. Змусити приносити доход можна практично будь-який сайт незалежно від його тематики, але, природно, що ресурси тематик, де кліки в контексті дорогі, при тій же відвідуваності принесуть більше доходу, ніж сайти з дешевими кліками. Однак, багато чого, як я вже говорив, залежить від нюансів монетизації.

  Звичайно ж, існують найбільш вигідні тематики, у яких доходи будуть дуже високими, але і конкуренція в цих тематиках теж буде дуже висока. Тому не варто вибирати тематику свого проекту лише виходячи з можливості високого заробітку. Найчастіше відвідуваність в дорогих тематиках набрати на порядок складніше, ніж у не дуже прибуткові.

  Тим більше, що заробіток для сайту може підвищуватися просто за рахунок збільшення кількості відвідувачів через нього проходять. А це в свою чергу буде можливо тільки в тому випадку, якщо обрана тема проекту вам близька і цікава. Писати на тему, що вас цікавить так, щоб зацікавити читачів, буде дуже складно (у всякому разі протягом ряду років). Є варіант найняти копірайтерів, але тут відразу виникає маса проблем — починаючи від пошуку потрібного людини до необхідності оплачувати його працю, коли ви з сайту ще ні копійки не заробили.

  Якщо резюмувати, то можна сказати, що були б відвідувачі, а вже спосіб вибивання з усього цього дзвінкої монети знайдеться. Гроші в інтернеті, вам потрібно лише зуміти їх взяти, вдало провівши монетизацію свого сайту. До речі, отримання доходу зі своїх власних ресурсів цікавий ще і тим, що ви можете обійтися взагалі без особливих грошових вкладень, якщо не вважати плату за хостинг і доменне ім’я серйозними витратами.

  Проект можна створити на якомусь безкоштовному і популярному движку, наприклад, на Joomla або WordPress. І навіть просування сайту можна здійснювати практично без фінансових витрат. Скажете, що не може бути? А ось і може. Мій блог є прикладом успішного пошукового безкоштовного (відсотків на 90) просування. Звичайно ж, у комерційної тематики повторити такий «подвиг» буде майже неможливо, але в цій статті йде мова про заробіток саме на інформаційних сайтах і схожих з ними, а ніяк ні про інтернет-магазини і сайти послуг, які створюються під певний бізнес, і питання про їх монетизації не варто.

  Якщо це вийшло у мене, то може отримати і у вас (хоча, я сам не впевнений, що почни я все заново, був би результат той же — тут є і велика частка везіння). Правда заробіток на своїх сайтах все ж зажадає від вас повної самовіддачі, особливо на перших порах (коли з-за низької відвідуваності про монетизації навіть думати не доведеться).

  А також вам доведеться долати на початковому етапі розвитку вашого проекту бажання все кинути, т. к. швидкого прогресу і прийнятного рівня доходу досягти, як правило, не виходить. Можливі й випадки регресу (фільтри і т. п. речі), як я трохи пізніше зміг переконатися. Загалом, є тисячі причин, за якими сотні перспективних проектів «здуваються». Однак, не будемо про сумне…

  Отже, які можливості заробітку на сайті існують на даний момент? Давайте перерахуємо їх:

 • Банерна реклама (РотаБан, рекламні мережі, прямі рекламодавці, RTB реклама)
 • Контекстна реклама (РМЯ, Google Адсенс і Бігун, який швидше мертвий, ніж живий)
 • Мобільна реклама (Tapclick)
 • Партнерські програми (Etxt, Попов, WorkZilla та ін)
 • Продаж посилань (біржі посилань ГоГетЛинкса, ГетГудЛинкс)
 • Розміщення статей з посиланнями (біржі статей Міралінкс, ВебАртекс)
 • Рекламні огляди, постові (для блогів — РотаПост і Блогун)
 • Тізерна реклама (читайте огляд найбільш популярних тізерних мереж і партнерок). Останнім часом пошукові системи (Яндекс вже точно) карають за наявність на ресурсах шок-реклами, якої раніше частенько грішили тизери.
 • Popup, popunder, фрейм і т. д. (спливаючі вікна і т. п. — дуже ризиковано, але коли втрачати вже нічого…)
 • В силу зростання мобільного трафіку в рунеті, ви можете використовувати окремі способи його монетизації (починаючи від можливостей Адсенс і закінчуючи будь-якими відомими способами «зливу» мобтрафика і отримання за це дзвінкої монети).
 • Будь-які інші форми прямого співробітництва з рекламодавцями — розміщення піар-посилань, кнопок, форм та інших речей аж до брендування сайту (видозміна під рекламований бренд шапки, фону та інших елементів дизайну, про що ви домовитеся з рекламодавцем).
 • Тепер поговоримо про основні види заробітку окремо.

  Банерна реклама — самий перевірений часом спосіб

  Напевно, це самий старий вид реклами і вид заробітку для власників сайтів. Банерна реклама — розміщення будь-якого графічного, анімаційного, відео — банера в певних місцях вебсайту. При високій відвідуваності вашого проекту дохід від розміщення банерів може бути дуже значним, але тут знову ж таки все буде залежати від тематики і від того, наскільки ваш сайт буде цікавий рекламодавцям.

  Загалом-то, банери — це один з основних способів монетизації (заробітку) на сайті. Розміри і місце розміщення банерів обговорюються окремо (найбільш популярні розміри наведено у статті за наведеною трохи раніше посиланням). Зазвичай, рекламодавці безпосередньо звертаються до автора проекту через його форму зворотного зв’язку. Також вам слід заздалегідь передбачити місця для розміщення банерів на вашому вебсайті. Розміри банерів можуть бути різними, але якщо говорити про блогах, то найбільш часто використовуваними є 468×60, 360×60, 125×125, 100×100.

  Бажано не вішати на сторінку більше чотирьох банерів, тому що в більшості випадків пропоновані для розміщення картинки будуть анімовані Gif або Флеш анімація), а це досить пристойний вага (30 — 80 кілобайт). Відповідно, розміщення великої кількості банерів призведе до повільне завантаження вебсайту (я вже писав про оптимізацію швидкості завантаження сайту), що може позначитися на його відвідуваності. Та й пошуковики можуть накласти на ваш ресурс фільтр за велику кількість реклами (правда, це стосується в основному агресивної реклами — попандеры або шок-реклама, але все ж краще не переборщувати).

  Рекламодавець найчастіше платить за розміщення банера на обумовлений термін (рідше за тисячі показів і вже зовсім рідко за кліки по банеру — останнє характерно для кнопок або піар-посилань, які теж часто розміщують в наскрізних блоках на сайтах і блогах). Розмір оплати визначається за домовленістю між власником ресурсу і рекламодавцем, і залежить від наступних факторів: відвідуваності, авторитетності, цільової аудиторії і позицій у різних рейтингах. Чим вище ці складові, тим більше грошей за розміщення банерів ви зможете заробити і тим краще буде здійснюватися монетизація вашого ресурсу.

  Будьте готові надати рекламодавцеві на його вимогу доступ до повної статистику вашого сайту. Він напевно захоче зрозуміти, за яким запитам приходять до вас відвідувачі і наскільки вони перетинаються з потрібною йому цільовою аудиторією. Я зазвичай надаю гостьовий доступ до даними Яндекс Метрики, але цілком підійде і доступ до статистики лічильника LI або гостьовий доступ до Гугл Аналитиксу.

  Для того, щоб пропозиції про розміщення банерів надходили, ваш проект повинен бути досить популярний і відомий в обраній вами тематиці, мати багато передплатників (якщо це блог) і відвідувачів. Рекламодавці дуже часто використовують для пошуку відповідних майданчиків рейтинги блогів і каталоги сайтів, так що не застосуйте до них додатися (приблизний їх список ви знайдете за посиланням).

  Рейтинги для увеличения заработка на своем сайте или блогеСпособи заробітку в мережі

  В іншому випадку вам доведеться шукати рекламодавців самим. Тут можна порадити подивитися на ресурси конкурентів і звернутися з пропозицією до тих же рекламодавцям, чиї банери ви знайдете у конкурентів.

  Способи заробітку в мережіСпособи заробітку в мережіАле є варіант додати свій сайт в РотаБан. Щоправда дана біржа, як і будь-яка інша, бере комісійні (в розмірі 15%) від ваших кровнозаработанных грошей, але зате звільняє вас від необхідності самостійно шукати рекламодавців. Особисто у мене з ним не особливо складається — замовлення звідти не особливо йдуть.

  Ще є біржа Linkslot, де можна автоматично розміщувати банери і текстові оголошення (на манер контекстної реклами). Детальніше про біржу Linkslot читайте за наведеним посиланням.

  А взагалі, банери особисто я вважаю суто додатковим методом заробітку, бо кількість встановлюваних банерів обмежена, і коли досягнуто розумний максимум (краще навіть його не досягати), то все одно виявляється що «замало буде».

  Іншим варіантом цього типу монетизації можна вважати заробіток на банерах з реферальными посиланнями (за їх «хвостах» можна визначити, що відвідувач перейшов саме з вашої рефссылке). Але це вже все ж дещо інший спосіб монетизації, нехай і з допомогою використання банерів. Хто такі реферали і що таке рефссылки читайте за наведеним посиланням. Там же ви знайдете і ті партнерські програми, з якими я працюю або працював раніше.

  Зазвичай вебмастера розміщують партнерські банери хостингів, бірж посилань або інших відповідних їх сайту або блогу з тематики партнерок. Наприклад, зараз мені хороший дохід приносять партнерки Воркзиллы, Миралинкса, Бестчейнджа, Вктаргета і Гогетлинкса. Якщо будуть переходи по банеру і реєстрації, то будете отримувати відсоток від доходу ваших рефералів (тих, хто перейшов по вашому посиланню і став приносити гроші хостеру, біржі посилань тощо). Хоча, особисто я ефективність реф-банерів не особливо вірю. ІМХО.

  Контекстна реклама — кращий варіант заробітку на сайті

  Контекстну рекламу використовують для заробітку більшість вебмайстрів, які мають свій сайт, блог, форум і цільову аудиторію на ньому. У рунеті найчастіше заробляють за допомогою двох основних сервісів з надання систем контексту і одного «живого мерця»:

 • Рекламна мережа Яндекса — більше відомий під скороченням РМЯ (по суті, це зворотна сторона контекстної реклами Яндекс діректа).
 • Гугол Адсенс — світовий лідер з добування грошей з інтернету. Стаття за посиланням трошки застаріла (скоро зберуся з духом і перепишу її).
 • Бігун (покійний) — зараз вже краще не зв’язуватися з ним. Хоча ще працює, але гроші вже не виплачує.
 • Зазвичай контекст являє собою текстовий блок (в РМЯ він зараз може ще і картинкою супроводжуватися на кшталт тізера — терзають смутні сумніви з приводу збігу початку цькування тізерок Яндексом і появою цього формату в РМЯ), який підвантажується з сервера одного з наведених вище провайдерів контексту і показує оголошення, підібрані під тематику вашого ресурсу. В адсенс можна ще дозволити показ банерів, що в більшості випадків збільшить ваш заробіток, але краще буде поекспериментувати (тим більше, що відповідний інструмент в арсеналі цієї партнерки є).

  Для того, щоб подивитися приклади контексту «взагалі», досить зробити який-небудь запит в пошукових системах на головній Яндекса або в результатах пошук в Гуглі. Якщо запит був осмислений, то над і під пошуковою видачею ви побачите цілий ряд контекстних оголошень, близьких за тематикою до вашого запиту. Зверніть увагу, наскільки останнім часом контекст став зливатися з видачею — аж ні відрізнити. Мабуть, так заробіток Яндекса і Гугла (а контекст — це їх основний спосіб монетизації) виходить вище (мотайте на вус).

  Особливістю монетизації за допомогою контексту є те, що оголошення будуть релевантні тематиці сайту і зможуть надати вам додаткову інформацію. Грошик капає в цьому випадку за рахунок переходів відвідувачів вашого ресурсу по рекламних посиланнях (оплата за кліки). Користувач, що зайшов до вас на проект, і зацікавився якимось оголошенням, якшо по ньому, приносить вам прибути у відносно невеликому обсязі (зазвичай від одного цента до кількох доларів, в залежності від тематики та рівня оголошення).

  Ціна за клік призначається допомогою аукціону серед бажаючих розміститися, а текст оголошення (або картинки банерів) надають самі рекламодавці (через сервіси Яндекс Директ або Гугл Адвордс). Якийсь відсоток від вартості переходу бере на себе провайдер (Яндекс — половину, а Гугл — трохи більше тридцяти відсотків), а решту ви заробляєте. Припустимо, якщо рекламодавець виставив ціну за перехід по посиланню в один долар, то за кожен зарахований клік по цьому посиланню ви заробите центів п’ятдесят-сімдесят, а решта тридцять-п’ятдесят центів запрацює провайдер.

  Одночасно з появою контексту та аукціонного способу оплати за кліки зародилося таке явище, як шахрайство або клік-фрод від англ. click-fraud – шахрайські кліки. Іншими словами — це дія вироблене людиною, або скриптом (програмою), що імітує клік реального відвідувача по оголошенню. В результаті, з рекламодавця зніметься плата за перехід, але відвідувача, який цікавиться рекламованим продуктом, він не отримає. Зате збільшить свій дохід з контексту не чистий на руку вебмастер.

  Такі дії здійснюють або власники проектів, на яких крутяться оголошення (ті, хто монетизують контекстом), або конкуренти (або злостивці) рекламодавця (іноді і вебмастера, щоб його «підвести під монастир») з метою розтрати його рекламного бюджету. Всі провайдери контексту мають свої механізми захисту від шахрайських кліків і нечесних способи заробітку на контексті, і в разі їх виявлення — рекламодавцю повертають витрачені кошти або ж не враховують вартість шахрайських кліків.

  Важлива порада — обов’язково спочатку ознайомтеся з правилами роботи системи (що можна, а що категорично заборонено). З РМЯ давно не працюю, але от по Адсенс наведу кілька корисних ссилочек: Правила розміщення і Приклади

  Справа в тому, що контекст у переважної кількості сайтів є основним джерелом заробітку і його частка в загальному грошовому потоці дуже велика (або буде такою, коли ви будьте ласкаві все правильно налаштувати, налагодити і оптимізувати). Втративши такий «куш», буде дуже складно повноцінно замінити чимось іншим (тизерами, партнерками, банерами тощо). Тому «бережіть честь змолоду». Просто потім провайдери контексту можуть «ужо не пустити назад», навіть якщо покаєтеся.

  Однак, продовжимо і розглянемо кожного з трьох провідних провайдерів контексту трохи детальніше, а також торкнемося питання актуальності монетизації з допомогою свого сайту.

  РМЯ — заробіток для сайтів з відвідуваністю понад 300 осіб на добу

  Для того, щоб стати партнером РМЯ, у вас повинен бути дійсно дуже якісний ресурс і не менше ніж 300 відвідувачів в день (можна додатися в РМЯ і сотні відвідувачів в день, але при цьому потрібно буде обґрунтувати при подачі заявки той факт, що ваша тематика багато трафіку не має).

  І навіть якщо ця умова виконана, рішення все одно залишається за модератором (хто це?) РМЯ. Ви також можете ознайомитися з повними правилами участі в РМЯ. За порушення можна отримати як попередження, так і відразу довічний бан. При цьому причини блокування вашого ресурсу в цій системі вам ніхто пояснювати не буде, скільки б ви на цьому не наполягали.

  Взагалі РМЯ є, на мій погляд, одним з найкращих і вигідних способів монетизації (для кого-то навіть кращим). Крім високого заробітку є і ще деякі переваги. Одночасно з додаванням сайту в РМЯ вашого проекту можуть присвоїти тематику, що може (хоча дуже сумнівно) вплинути в кращу сторону на ранжирування сайту в Яндексі. Такі ось справи.

  І якщо ви все-таки стали партнером РМЯ, то ви можете працювати з ним зараз тільки безпосередньо, хоча раніше була чудова можливість використовувати посередника (так звані, ЦОП -центри обслуговування партнерів). Там можна було отримувати різні бонуси, так і виводити гроші дозволялося десятками різних способів. Зараз все йде через договір (як з фізичними, так і з юрлицми типу ІП). Фізособи можуть виводити гроші на банківський рахунок, або на ідентифікований рахунок Яндекс Грошей. У будь-якому випадку, з фізособи утримають 13% податок (великий такий упс!). ІП і OOO, природно, податки сплачують самостійно.

  Шахрайство в РМЯ дуже непогано відловлює і вживає заходів. Тому нечесні способи заробітку на контексті Яндекса будуть припинятися в корені.

  Google AdSense — оптимальний варіант заробітку для блогів і сайтів

  До плюсів монетизації допомогою Google AdSense можна віднести високі ціни за клік, не сувора модерація проектів (практично будь-які ресурси, і навіть на безкоштовних хостингах приймаються в систему). До мінусів можна віднести дуже навіть не маленьку суму, починаючи з якої можна вивести зароблені кошти — сто доларів, а також проблемно саме отримання зароблених грошей для не резидентів Росії. Правда, для росіян такої проблеми вже не існує, бо з’явилася можливість виведення коштів через Рапіду.

  У Google AdSense дуже жорстка політика в боротьбі зі склікуванням, та й взагалі з будь-якими порушеннями. Якщо вам прийде лист від цього провайдера з твердженням, що у вас йдуть погані кліки, або ви порушуєте правила системи, або порушуєте авторське право, то краще відразу зайти в свій обліковий запис і прочитати повідомлення, клікнувши на іконці дзвіночка (відкриває наявні оповіщення) в правому верхньому кутку. Негайно всі виправте і підтвердіть (спосіб підтвердження от тільки не пам’ятаю — то кнопка, то поставити галочку).

  Ну, і ще раз нагадаю — дуже уважно прочитайте Правила розміщення оголошень або подивіться вебінар (що це?) «Як розміщувати оголошення не порушуючи правила».

  Більш докладно про систему контекстної реклами Google AdSense ви можете почитати тут.

  Бігун — майже мертва система контексту не підходяща для заробітку

  Монетизувати свій сайт за допомогою цього провайдера контексту може кожен, хто задовольняє правилам роботи з Бігуном. Якщо ваш проект знаходиться на платному хостингу, має російськомовне вміст і не має дорослого контенту, то для того, щоб потрапити у Бігун, вам достатньо мати двох унікальних відвідувачів в день.

  Якщо ж хостинг у вас безкоштовний, то мінімальна кількість відвідувачів збільшується до 300. Така м’яка політика насправді не є однозначно добре. Але є одне «АЛЕ», яке перекреслює все. Система останнім часом просто-напросто затискає виплати, а тому зв’язуватися з ними не раджу, навіть якщо дві попередні системи контексту ваш сайт не прийняли.

  Партнерки — додаткова монетизація сайтів і блогів

  Що потрібно в першу чергу мати для успішного заробітку на партнерських програмах? Правильно. Потрібен тематичний трафік або, іншими словами — потік відвідувачів, яких пропозиції даної партнерки можуть зацікавити. Де його взяти? Так, де завгодно — контекстна реклама (Директ або Адвордс), тизерну мережі (а ви думаєте, хто там рекламу дає?), таргетована реклама в соцмережах, дорвеї і будь-які інші білі і не дуже способи видобутку трафіку (якщо партнерка їх приймає).

  Одним двома словами це називається арбітраж трафіку (купівля потоку цільових відвідувачів де б то не було і подальший його «злив» на партнерку в надії, що витрати виявляться таки менше отриманих доходів — загалом, звичайна спекуляція). І він рулить, але тільки за однієї умови — у вас повинен бути великий досвід у цій справі, а новачки, як правило, швидко «пролітають».

  Однак, є й інший спосіб роботи з партнерками — використовуючи для заробітку на них свій власний сайт, блог або форум. У цьому випадку трафік вам купувати вже буде не потрібен (він у вас вже є, якщо ресурс більш-менш відвідуємо). Справа залишається за малим — підібрати дохідні партнерські програми, за допомогою яких буде отримати вигоду з сайту. Вирішується це завдання не завжди просто і тривіально, але якщо дуже довго мучитися, що-небудь вийде. Особисто я «мучуся» з пошуком «золотих» партнерок вже багато років, і цей процес нескінченний. ІМХО.

  Партнерки для монетизації сайтів по вебмастерингу і SEO

  Наприклад, на початковому етапі становлення цього блогу () я активно заробляв на партнерці Попова (продавав його відеокурси по тематиці вебмастеринга і близьких до неї). Виходило на той момент не погано, або мені так здавалося, бо інших способів монетизації я тоді ще практично не використовував. Зараз, звичайно ж, це «крапля в морі» (то Попов став не той, то я до цього вже серйозно не ставлюся). Тим не менш, дещо чого «наковырять» вийшло:

  Как зарабатывать на своем сайте с помощью партнерокСпособи заробітку в мережі

  Потім я потихеньку став цікавитися іншими партнерками, в основному за тематикою SEO та тематиками,пов’язаними з вебмастерингом. Так почалося моє співробітництво з:

 • ГоГетЛинкс — популярна біржа так званих «вічних посилань», де хтось заробляє, а хтось просуває сайти. Ми ж будемо заробляти на обох категоріях користувачів.

  Монетизация сайта в гогетлинксеСпособи заробітку в мережі

 • Міралінкс — ще одна популярна біржа, але вже в області «просування статтями». Заробити можна багато, особливо зараз, бо там якісь фіксовані бонуси стали платити за залучення рефералів.

  Заработок для сайта на партнерской программе МиралинксаСпособи заробітку в мережі

 • ГетГудЛинкс — відгалуження від згаданого вище Гогетлинкса, на якому теж можна дуже навіть непогано погріти руки:

  Монетизация для блогаСпособи заробітку в мережі

 • МегаИндекс — популярний онлайн-ресурс для просування сайтів. Скрін зароблених грошей останні пару років не змінюється (щось там заїло, мабуть), але, думаю, що сотню-іншу там можна ще буде домалювати подумки:

  Доходы с рефералов в МегаиндексеСпособи заробітку в мережі

 • РотаПост — популярна біржа «вічних посилань з блогів». Власне, партнерка теж вельми прибуткова:

  Заработок на рефах для блогаСпособи заробітку в мережі

 • Etxt— напевно найкраща з бірж копірайтингу, принаймні, в плані монетизації сайту тематиці близькою до вебмастерингу і заробітку.

  Зарабатываем на своем блоге или сайтеСпособи заробітку в мережі

 • Партнерки для заробітку на більш широкій аудиторії сайту

  Але через якийсь час я прийшов до висновку, що все ж описані вище партнерки узконишевые. Так, у мене на блозі є для них цільова аудиторія, але вона не так вже й велика. А тому для повноцінної монетизації всього трафіку потрібні якісь «широкоформатні» партнерки для всіх. Такі є? Виявляється, що так, і деякі з них дуже навіть непогано себе зарекомендували. Інше питання, як і де їх шукати? Відповідь прийшла в голову якось несподівано (начебто весь час туди дивився, а суті не бачив).

  Знаєте, що особисто мені зараз допомагає знаходити стоять партнерки, які після перевірки і відсіву починають приносити пристойний дохід? Ви не повірите! СПАММ! Так, так, саме банальний спамм в коментарях. Т. к. автоматичний спамм у мене вдало відсікається рекапчей, то для пошуку «зерен в купі бруду» я використовують той спаммм, що додається на мій блог в ручному режимі, а він буває дуже цікавий, бо люди, напевно, витрачають свій час не просто так, а з бажання заробити (отримати віддачу, намагаючись пропхати рефссылки в коментах).

  На є пункт «Заробити» в верхньому меню, який веде на статтю відповідної тематики. Так от, 90 відсотків спамма йде саме в її коментарях. Т. к. у мене всі вони проходять модерацію, то, природно, що нічого в «реал» не потрапляє, але я то ці коментарі переглядаю і «мотаю на вус». Звичайно ж, там багато муссора і не підходить мені за тематикою (типу заробітку на іграх, бінарних опціонах, лохотрони, хайпи тощо). Але є речі, які я перевіряю, і частина з них зараз цілком успішно працює і приносить дохід (монетизує цей блог і вельми, вельми успішно). Чесно, чесно…

  Наприклад, таким чином я відкрив для себе такі дохідні партнерки (в них дохід кожного залученого користувача не надто великий, але підходять сервіси багатьом, а тому разом виходить «айс»):

 • Вктаргет — сервіс для заробітку на своїх акаунтах в соціальних мережах. А у кого є акаунти в соцмережах? Правильно, у всіх. Звідси і пристойний дохід (за умови, що у вас є хороший трафік, бо кожен реферал приносить «крапельку», але з них цілком може вийде потужний грошовий потік). Дякую панам спаммерам за підказку!

  Заработок на партнерской программе в VktargetСпособи заробітку в мережі

 • WorkZilla — хороша дохідна партнерка біржі віддаленої роботи. Активно використовувати почав зовсім недавно, але вихлоп дуже навіть хороший:
  Заработок в ВоркзиллеСпособи заробітку в мережі
 • Бестчендж — популярний онлайн-обмінників електронних валют. Хлопці-спаммери настільки активно хотіли пропхати в коментах рефссылку на нього, що я зацікавився і зовсім про це не пошкодував.

  Монетизация сайта в партнерке BestChange Способи заробітку в мережі

 • Рукапча — ще один варіант заробітку для всіх», а значить за партнерці сюди буде нескладно залучати зі свого сайту, бо підійдуть абсолютно все. За рахунок великих обсягів трафіку можна піднімати досить непогані суми (у мене виходить по кілька сотень на добу).

  Уровень дохода с партнерской программы рукапчиСпособи заробітку в мережі

 • Випадково перебираючи партнерки зі списку «спамерів» і спілкуючись з техпідтримкою деяких сервісів, отримав індивідуальну пропозицію на залучення рефералів за фіксовану оплату на їх новий і поки ще не розкручений сервіс (знову ж таки орієнтований на всіх). Офіційною партнерки у цього сервісу немає, але заробляти вона тим не менш дозволяє пристойно (прям як про ховрашка з ДМБ).
 • Резюмуючи можна сказати, що «шукає хай знайде». Природно, все не охопити, і щось дуже «смачне» може так і залишитися не задіяним. Є дуже багато нішевих рефералок — наприклад, навіть при повному неспівпадінні з моєю тематикою, мені приносить дохід «Моя справа» (бухоблік). А якщо у вас сайт близької тематики і хороший трафік, то рівень доходів буде на порядок більше.

  Як ще можна заробити грошей на своєму сайті?

  Давайте я вже не зупиняючись докладно скажу пару слів про інших (відомих мені і хоча б раз використовуваних) способи монетизації інтернет-проекту.

 • Тизерну мережі — використовуються багатьма веб-майстрами рівні або навіть замість контексту (у деяких тематиках тизери здатні приносити порівнянний або навіть більший дохід, ніж контекст).
 • ActionTeaser
 • AdLabs
 • AdBean
 • Bodyclick
 • Direct/ADVERT
 • Ladycash
 • Tizerbox
 • Pay-Click
 • Adbox.media
 • TeaserNet
 • Монетизація мобільного трафіку — зараз зростає відсоток відвідувань сайтів з мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів), а для заробітку на цій аудиторії часто краще всього використовувати спеціалізовані рішення. Одним з найкращих варіантів є Tapclick, про який я писав у наведеній за посиланням статті.
 • Попандеры, кликандеры та ін. — це ще більша жесть. Якось пробував на деяких проектах, але зовсім не довго, бо ссикотно. Фільтр за агресивну рекламу ще ніхто не відміняв. Те ж стосується мобільних редиректів та іншої монетизації з «сірої зони».
 • Продаж посилань — це знову ж таки з розряду «по голівці не погладять», але все ж не так ризиковано (на мій погляд), якщо бути обережним. Деякі мої проекти монетизуються на 100% тільки в ГГЛ, GGL, Миралинксе, Вебартексе і Ротапосте. Будь-які ж види реклами повністю неефективні. Так, є ризик потрапити під фільтри Яндекса і Гугла (і один з проектів потрапляв, але швидко вийшов), але якщо по іншому окупити праці не виходить, то…
 • Рекламні статті — знову ж таки з розряду «про це не говорять», але вже не з-за негативного ставлення пошукачів, а з-за негативного ставлення читачів. Зрозуміло, що вони хочуть бачити об’єктивну картину, а не ангажованих. Почитайте коменти у Мауле (огляд із нього варто, до речі, мало не тисячу покаещезеленых), коли він публікує рекламний пост. Однак, не все так сумно.

  Зі своєю совістю цілком можна домовитися і за досить невисокою ціною (у мене це 15 тис. рублів). А якщо ще й намагатися робити рекламні статті цікавими (а іноді і корисними), то совість взагалі замовкає і зворушливо посміхається стоячи осторонь і не заважаючи. Правда, я почав торгувати совістю не відразу, а лише через чотири роки після створення блогу і мав якийсь заділ «чесного життя вебмастера». Але не суть. Зі своєю совістю ви вже якось самі розбирайтеся.

  Проте, такий вид заробітку на своєму сайті має часто досить цікавий ефект. По-перше, як я вже згадував, іноді цікаві статті виходять (я сам би не спромігся про це писати), хоч і замовні (суджу по числу відписок від новинної стрічки по Фидбернеру). По-друге, писати за гроші нітрохи не менш цікаво, чим і безкоштовно. Іноді навіть цікавіше, бо доводиться вивертатися і викручуватися, щоб догодити і читачами, і рекламодавцям.

  Ну, а по-третє, має місце бути побічний ефект і дуже приємний. Деякі рекламодавці (випадково виявив це вивчаючи посилальну масу і згадки) не відмовляють собі в задоволенні розмістити у себе посилання на мої огляди (типу, «про нас пишуть»). І це за будь-гуд, бо сайти у них, як правило, жирні і тематичні (інакше навіщо у мене огляд замовляти). Та й взагалі, замовні статті теж користуються (не завжди, але часто) популярністю і формують навколо себе «активність» в інтернеті (посилання або просто згадки). Я вас спокусив? Ну, хоча б похитнув непохитність?

 • Розвиваючи свій проект ви будете отримувати масу пропозицій від прямих рекламодавців або рекламних агенств/мереж (останніх я не дуже люблю, бо вони нахабно вимагають знижку, щоб отримувати свій відсоток посередника — та ну їх в баню). Пропозиції найчастіше представляють із себе стандартні розміщення банерів, написання оглядів, анонсів або розміщення посилань (мені частіше пропонують саме піар-варіанти, коли посилання ставиться закритою від індексації, але в потрібні їм статті і в потрібне місце — теж, до речі, це не дуже сприймаю). Але можуть вступати і незвичайні пропозиції. Наприклад, одне з них я вже більше двох років успішно реалізую і навіть рекламодавець змінився, а «справа його живе».

  Взагалі, з досвіду раджу ставитися скептично до будь-яких занадто активним товаришам — це найчастіше посередники на заробітках (нехай йдуть лісом, хоча з одним хорошим посередником я співпрацюю, але там зовсім інша справа — все засновано на взаємній довірі). Прямі реклы не настирливі, іноді навіть не зрозуміло, що вони хочуть, але саме з ними потрібно бути терплячими і копітко працювати. Нещодавно я трохи не «послав» того, хто мені згодом заплатив більше півтора тисяч покаещезеленых. Будьте терпиміше і головне ввічливі (спасибі вас не затягне, а людини розташує). Ну і, звичайно ж, чесні, бо заслужити довіру складно, але дуже легко втратити.

 • Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу