Шукаємо плагіни для WordPress

1454
 • Особливості створення карти в Вордпрес
 • Установка Google XML Sitemaps
 • Інші налаштування Google XML Sitemaps
 • Вітаю вас, шановні читачі блогу . Відразу зауважу, що для створення карти блогу нам буде потрібно не один плагін, а цілих два. Перший з них, під назвою Google XML Sitemaps, буде створювати файл у форматі XML, який потім буде згодовуватися пошуковикам (шляхом додавання посилання на нього в панелях Яндекс і Гугл Вебмастера, про яких я писав тут і тут) .

  Шукаємо плагіни для WordPress

  Другий плагін, під назвою Dagon Design Sitemap Generator, буде створювати призначену для відвідувачів вашого блогу карту, приблизно такого вигляду. Вона допоможе зробити ваш ресурс більш прозорим для відвідувачів, тобто дозволить спростити для них переміщення між матеріалами і пошук потрібних постів.

  Особливості створення карти в Вордпрес

  Як я вже писав в пості Створення карти на Joomla з допомогою компонента Xmap для поліпшення індексації ресурсу, для наших цілей можна було обійтися одним компонентом. Чому ж в WordPress для тих же цілей потрібно використовувати два плагіна?

  Тут, напевно, вся справа в тому, що функціональність Google XML Sitemaps цілком спрямована на автоматичне створення і розсилку файлика у форматі XML кожен раз, коли ви створюєте або редагуєте посаду або сторінку.

  А ось Dagon Design Sitemap Generator якраз схожий по функціоналу з компонентом Xmap для Джумлы, який, щоправда, створює список всіх матеріалів сайту відразу в двох форматах, але при цьому нічого і нікуди не розсилає.

  Аналога же першому плагіну в Joomla просто немає. І саме завдяки цьому чудовому розширенню блоги на Вордпресс так швидко і так якісно індексуються пошуковими системами (хоча, ще для прискорення індексації можна розміщувати анонси статей в соціальних мережах). До речі, якщо кому не зрозуміло, то карта у форматі XML, призначена для пошуковиків.

  Почнемо з першого плагіна, який в результаті своєї роботи створює файл sitemap.xml у кореневій папці вашого блогу. Не звертайте уваги на слово Google в назві плагіна, бо цей формат є універсальним і він прекрасно буде сприйматися всіма пошуковими при індексації вашого ресурсу.

  Навіть якщо ваш блог добре індексується і без інсталяції цього розширення — не варто ним нехтувати, бо він підвищує ймовірність правильної і постійної індексації (гірше, як кажуть, точно не буде).

  Установка Google XML Sitemaps

  Скачайте останню версію плагін та встановіть його описаним нижче способом:

 • розпакуйте архів, використовуючи ftp-менеджер підключіться до вашого блогу і завантажте папку google sitemap-generator в директорію з WP плагінами wp-content/plugins/.
 • увійдіть в адмінку wordpress і виберіть вкладку «Плагіни»- «Inactive»
 • знайдіть рядок з цим розширенням і активуйте його
 • Установка повинна пройти без проблем, але в зв’язку з тим, що Google_XML_Sitemaps створює файл в кореневій папці вашого хоста, він повинен мати права доступу на запис цього файлу. Щоб не відкривати доступ до всього каталогу, ще до активації плагіна створіть порожні текстові файли sitemap.xml і sitemap.xml.gz скопіюйте їх в корінь з допомогою ftp-менеджера і встановіть їм права доступу 666 (тут більш докладно написано про права доступу).

  Тепер переходимо в адмінці Вордпресс на сторінку налаштувань цього розширення (Налаштування -> XML Sitemap) і бачимо наступну напис:

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  Перш, ніж створювати карту, уважно ознайомтеся з пропонованими налаштуваннями. Вони практично повністю русифіковані, тому особливих проблем з цим виникнути не повинно.

  У секції «Додаткові сторінки» ви можете додати веб-сторінки, не включені за замовчуванням. Наприклад, якщо WordPress у вас встановлений у папці (http://vashsite.ru/blog) і ви додасте сторінки, розташовані вище папки з блогом, то потрібно буде ще і помістити файл sitemap.xml в кореневу папку (http://vashsite.ru).

  Це можна налаштувати в секції «Розташування вашого файлу», вибравши пункт «Користувальницьке розташування» і прописавши новий шлях до файлу. Зверніть увагу, що шлях можна прописати як в абсолютному, так і у відносному вигляді (фактично це URL).

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  У секції «Зміст» вибираємо, що саме буде додано в неї зі змісту вашого блогу. За замовчуванням зазначено: головна сторінка, статті та статичні сторінки. В принципі, в більшості випадків саме так і слід залишити і не встановлювати галочки рубрик, тегів і іншого, тому що це може призвести до неповного дублювання контенту в індексах пошукачів, що не є гуд.

  Правда, якщо у вас є багатосторінкові пости, то їх потрібно буде включити установкою галочку в пункті «Include following pages of multi-page posts».

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  Інші налаштування Google XML Sitemaps

  У секції «Excluded items» ви можете вибрати, які рубрики не враховувати при генерації карти, але це вам навряд чи знадобиться. У секції «Змінити частоти» можна налаштувати частоту заходу пошукачів на певні веб-сторінки. Як варіант, можете поставити скрізь значення «Weekly», щоб пошуковики переиндексировали весь контент раз в тиждень.

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  Після виставлення налаштувань в адмінці, ми можемо, нарешті, створити карту сайту, при цьому Google XML Sitemaps автоматично повідомить пошукові системи про її зміну. Які саме пошуковики він буде сповіщати можна налаштувати в секції «Базові параметри» — «Оновити повідомлення», встановивши відповідні галочки.

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  Зверніть увагу, що для попередження пошукача Yahoo, необхідно буде ввести в призначене для цього поле, так званий «Application ID». Отримати application ID можна тут. Якщо ви вже зареєстровані в Yahoo! Developer Network, то все пройде швидко. Якщо ні — то доведеться пройти процедуру реєстрації.

  Тепер, після кожної публікації статті або статичної сторінки, цей плагін буде автоматично оновлювати версію карти сайту і розсилати повідомлення про це пошуковикам. Вуаля, краса та й годі. Чудове розширення, що дозволяє майже миттєво заганяти в індекс сторінки вашого ресурсу.

  Через дві години після делегування домену частина його сторінок вже була проіндексована Google. На поточний момент всі веб-сторінки проіндексовані основними пошуковими системами. Для підтвердження цього привожу скріншоти з популярної програми для аналізу просування Site-Auditor:

  Шукаємо плагіни для WordPressШукаємо плагіни для WordPress

  Як видно з малюнка, проект, побудований на Joomla (йому приблизно чотири місяці), досі проіндексований досить не рівномірно різними пошуковими системами. В той час, як блог , побудований на Вордпрес (йому тоді було менше місяця), проіндексовані повністю всіма пошуковими системами. Цей приклад, як мені здається, наочно показує ефективність використання даного розширення для прискорення і гарантованості індексації.

  Ну, а про Dagon Design Sitemap Generator читайте вже тут.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу