Як отримати технічний паспорт на гараж

4-26-2020

Більшість людей звикло до терміну «технічний паспорт», нерозривно асоціюється у нас з будь-якою нерухомістю. Але вже кілька років як ця назва пішло в минуле. Зараз на гараж виготовляється технічний план, на його підставі об’єкт нерухомості ставиться на кадастровий облік і кадастрова палата видає кадастровий паспорт, саме його потрібно здавати в Укрреестр (реєстраційну службу) для реєстрації прав, змін і т. д.

Часто виникає питання, чи потрібно переробляти старий технічний паспорт і отримувати замість нього кадастровий? Якщо право власності на гараж раніше було зареєстровано в Укрреестрі, значить технічний або кадастровий паспорт туди вже здавався, і в справі зберігається його копія. В цьому випадку робити новий кадастровий паспорт необов’язково, як і здавати його в Укрреестр при проведенні будь-яких угод з цим гаражем. Деякий час тому існувало правило, що термін дії технічного паспорта – 5 років з моменту його виготовлення. Зараз такої норми немає, кадастрові паспорти безстрокові – термін їх дії не обмежений. Якщо ж право власності на гараж ще не зареєстровано, то для його реєстрації потрібно виготовити кадастровий паспорт і виписку з адресного реєстру. В таких випадках рекомендуємо звертатися за посиланням техпаспорт на гараж. Робота проводиться швидко та якісно.

Якщо змінилася площа або інші характеристики гаража внаслідок будь-якої реконструкції або перебудови, і його власник хоче, щоб ці зміни були відображені в свідоцтві про право власності, в цьому випадку обов’язково доведеться робити новий кадастровий паспорт. Компанія береться за такі роботи, але вони, як правило, обходяться дорожче, ніж просто підготовка нового кадастрового паспорта, з тієї причини, що практично будь-яка реконструкція або перебудова гаража, може вважатися «самовільним будівництвом», що сильно ускладнює оформлення документів.

На відміну від квартир, яким адреса присвоюється при здачі будинку, на гаражі потрібно робити адресацію і отримувати окремий документ – виписку з адресного реєстру. В Україні адресація гаражів проводиться з 2000 року. Адреса присвоюється кожному гаражу окремо і один раз, якщо об’єкт вже адресований, повторно це робити не потрібно. Визначити чи робилася адресація саме на Ваш гараж можна за наявністю «виписки з адресного реєстру» або» довідки про присвоєння адреси » на об’єкт. Якщо ці документи Загублені, побічно визначити, чи робилася ця робота можна за самою адресою гаража, вказаною в свідоцтві або інших документах. Якщо адреса має вигляд, наприклад: м Київ вул.Локомотивна, №1, бокс №1 або м Київ, вул. Локомотивна, №1, будова №1, бокс №1, то адресація майже напевно вже проведена, якщо ж в адресі присутні інші слова, крім назви вулиці і номерів, наприклад: м , вул. Красноткатська, в районі таксопарку, бокс №1, то адресація не проводилася, і її потрібно зробити. При підготовці кадастрового паспорта, при необхідності, компанія сама проводить роботи по адресації.