Як створити інтернет-магазин

1654
 • Розширення VirtueMart для підвищення юзабіліті і зручності
 • Стандартний модуль для виведення категорій
 • VirtueMart Category List — для виведення категорій з картинками
 • VirtueMart Frontpage Categories — ще один варіант
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні хочу продовжити тему роботи з безкоштовним інтернет магазином на Joomla і поговорити про тих модулях VirtueMart, які йдуть в комплекті з ним, і про тих, які можна буде завантажити додатково і які дозволять дещо розширити його функціонал і підвищити юзабіліті, а також зручність для покупців.

  Як створити інтернет-магазин

  Ми вже з вами розглянули аспекти встановлення і налаштування головного модуля VirtueMart, який дозволяє вирішити левову частку завдань, що стоять перед вами за функціональним розширенню можливостей магазину. Але головний модуль володіє одним, на мій погляд, істотним недоліком — він все звалює в одну купу. Його слабке місце — занадто велика універсальність.

  Розширення VirtueMart для підвищення юзабіліті і зручності

  Але крім нього в комплекті поставляється з дистрибутивом ще близько десятка додаткових модулів, що дозволяють дублювати окремі можливості головного, іноді навіть їх трохи розширюючи. Таким чином ми зможемо рознести в різні позиції шаблону висновок категорій, блоки авторизації, пошук по магазину і корзини, а також виведення товару.

  Крім стандартних модулів в VirtueMart ви можете використовувати для виведення категорій, товару і т. п. речей розширення від сторонніх розробників, які в ряді випадків можуть виявитися кращим, бо дозволяють реалізувати той функціонал, якого не вистачає в стандартних.

  Подивитися і скачати їх можна, наприклад, тут або ж на самому сайті розробників цього компонента в розділі розширень для Виртуемарта. Стандартні модулі йдуть в комплекті з компонентом інтернет-магазину, який ви завантажили з цієї сторінки (Complete Package ).

  Після розпакування архіву Complete Package ви знайдете в папці «modules» дванадцять расширний цього типу, які зможете при бажанні виводити на сторінках свого магазину. Там же буде знаходитися і головний модуль, який ми вже досконально розглянули.

  Стандартний модуль для виведення категорій

  Загалом, головний модуль теж здатний виводити категорії у вигляді звичайного багаторівневого вертикального списку або ж у вигляді вертикально випадаючого списку, але знову ж обмовлюся, що він все управління магазином зосереджує в одному місці, а часто кращим варіантом буде висновок окремих блоків у різних місцях шаблону.

  Тому давайте спочатку розглянемо стандартний модуль категорій, який йде в комплекті за замовчуванням. Причому він буде повністю дублювати можливості головного, з тією лише різницею, що висновок буде здійснюватися окремо.

  Отже, для його установки вам потрібно буде зайти в адмінку Joomla і вибрати з верхнього меню пункти «Розширення» — «Встановити/Видалити». Установка здійснюється стандартно, згідно з наведеним у цій статті описом. У тій же статті будуть наведені варіанти вирішення найбільш часто виникаючих проблем.

  Інсталяційний файл модуля категорій ви знайдете в папці «modules» дистрибутива VirtueMart і називатися він буде «mod_product_categories_.zip», ну або трохи по-іншому, якщо за цей час з’явиться новий реліз цього інтернет магазину.

  Після успішної установки вам потрібно буде вибрати в меню адмінки пункти «Розширення» — «Модулі», а потім знайти на сторінці тільки що встановлений (VirtueMart Product Categories). Клацніть по його назві для входу на сторінку налаштувань.

  У лівій області будуть поля, які є у всіх модулів Joomla, там вам потрібно буде вибрати позицію для нього в шаблоні сайту.

  А в правій області, як ви можете бачити, повторюються аналогічні налаштування головного модуля, які ми вже встигли детально розглянути, але я все ж трохи повторюся і скажу про них кілька слів:

  Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

 • «Category display type» ви можете вибрати з випадаючого списку тип відображення категорій товарів:
 • «Link List» — простий список
 • «Tigra Tree» — деревоподібний формат списку
 • «JSCook» — симпатичне випадаюче меню або ж дерево категорій (в залежності від настройки у полі «JSCook Type») на JavaScript
 • «TransMenu» — красиве випадаюче меню
 • «dTree» — ще один варіант деревовидного списку
 • JSCook Type» ви можете вибрати з випадаючого списку вид відображення списку або у вигляді меню, або у вигляді дерева категорій
 • «JSCookMenu Style» ви можете змінити тему для оформлення меню JSCook (теми оформлення задаються в однойменних папках і файлах, розташованих за адресою modules/mod_virtuemart)
 • «JSCookMenu Orientation» ви обираєте орієнтацію меню JSCook — горизонтальну або вертикальну
 • «JSCookTree Style» ви можете змінити тему для оформлення дерева категорій JSCook
 • «Label of the dTree Root» — тут можна буде задати заголовок дерева, якщо в полі «Category display type» був обраний варіант «dTree» (наприклад, Магазин)
 • Ось приклад стандартного модуля категорій VirtueMart, в якому використовується меню JSCook:

  Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

  Досить симпатичне меню виходить, але іноді буває необхідно виводити його не у вертикальному вигляді, а в горизонтальному, тоді можна буде при бажанні ще й додати зображення категорій. Це дуже ефектний, зручний та наочний спосіб подання. В результаті може вийти щось віддалене схоже на ідеальний, на мою думку, інтернет магазин.

  Але для цього нам доведеться використовувати розширення для Joomla від сторонніх розробників, які дозволяють налаштувати потрібний нам вигляд. Виводити такі модулі найкраще в тих позиціях шаблону, де вони зможуть зайняти досить велике місце по ширині, хоча це зовсім не критично.

  VirtueMart Category List — для виведення категорій з картинками

  Отже, першим буде розширення від того ж розробника, що створив одну з найкращих фотогалерей для Joomla — Phoca Gallery. Модуль називається VirtueMart Category List Module і його можна буде завантажити на сторінці розробників — тут.

  Установка розширення відбувається стандартним чином, після чого вам потрібно буде зайти в налаштування, перейшовши в «Розширення» — «Модулі». Інтерес представляють налаштування у правій області вікна:

  Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

  Тут ви можете задати кількість стовпців для відображення списку в тій позиції, яку ви вказали в лівій панелі налаштувань. У полі «Display Image» ви можете вибрати з випадаючого списку, буде в модулі відображати зображення поряд з назвою категорії. Можливі три варіанти:

 • висновок без зображень
 • з іконками у вигляді папок поруч з кожною категорією
 • Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

 • з повноцінними зображеннями
 • Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

  У полі «Display Categories» з випадаючого списку ви можете вибрати варіант «Only Root» для того, щоб відображалися тільки категорії верхнього рівня, або ж варіант «Все» — для відображення ще і всіх вкладених (вкладеність при цьому ніяк не буде показана).

  VirtueMart Frontpage Categories — ще один варіант

  Є ще один альтернативний варіант, який, до речі, вміє досить стерпно підкреслювати вкладеність категорій, але це розширення, на жаль, писалося під стару версію Джумла, тому під Joomla 1.5 воно може працювати тільки в режимі сумісності (Legasy). Якщо вас це не бентежить, то давайте розглянемо і його роботу теж.

  Отже, спочатку вам потрібно буде завантажити VirtueMart Frontpage Categories, але перед тим, як приступити до його встановлення, нам потрібно активувати плагін сумісності зі старими розширеннями.

  Для цього з меню адмінки Joomla перейдіть до «Розширення» — «Плагіни» і знайдіть на сторінці «System — Legacy (Система підтримки старих розширень)». Клацніть по червоному хресту в рядку з ним, після чого на його місці з’явиться зелена галочка. Якщо галочка у вас в «System — Legacy» вже стояла, то й робити нічого не потрібно.

  Тепер можна виробляти установку модуля за стандартною схемою. Якщо виникнуть проблеми з установкою, то можете пошукати відповідь тут — Рішення проблем при установці розширень.

  Після установки зайдіть в налаштування з меню адмінки «Розширення» — «Модулі». Розглянемо налаштування у правій області вікна:

  Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

  Також, як і в раніше розглянутому модулі, тут у вас є можливість вибрати кількість колонок для виводу списку, поставити окремо ширину і висоту для всього модуля, а ще окремо встановити висоту для області з категорією і ширину зображення.

  Саме нижнє поле «Number of sub-categories to display» служить для вказівки рівня підкатегорій, які будуть виводитися в даному модулі. Якщо поставити нуль, то будуть виводитися тільки категорії верхнього рівня. Виглядати VirtueMart Frontpage Categories на сторінках інтернет магазину може, наприклад, так:

  Як створити інтернет-магазинЯк створити інтернет-магазин

  Як я вже згадував трохи вище, ці розширення, можливо, не є найоптимальнішими і функціональними, але мене вони, в принципі, влаштовують. Якщо ви знаєте що-небудь ще більш функціональний, зручний і гарне, то не застосуйте про це написати в коментарях. Заздалегідь спасибі.

  Однак не варто перевантажувати інтерфейс, бо цим ви можете погіршити юзабіліті свого інтернет-магазину:

  Як створити інтернет-магазин«alt=»»>

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу