Боти для торгівлі криптовалютою

12-19-2021
Боты для торговли криптовалютой: преимущества и недостатки использования

Більшість недосвідчених трейдерів, які хочуть заробляти на криптовалюта, вважають за краще використовувати в своїй торгівлі ботів. Основна їх мета-автоматизувати процеси торгівлі, так як вони допомагають заробляти тільки на повністю автоматизованій системі. Давайте подивимося, чи бувають гроші в крипто трейдингу «легкими», і як боти можуть допомогти в торгах. Ознайомитися з торговими ботами ви можете за наступним посиланням: боты для торговли криптовалютой

Використання комп’ютерних програм для автоматизації рутинної роботи-це цілком нормальна практика. На більшості виробництв вже давно впроваджена техніка, яка без участі людини створює продукцію за заздалегідь визначеними алгоритмами.

Що таке торговий бот? щоб відповісти на це питання, розглянемо спрощений механізм його роботи:

створюються правила;
виробляється стратегія;
пишеться програмний код.

Далі по залишається підключити до торгового рахунку і почати заробляти гроші. Але дохід має прямо пропорційну залежність від якості роботи бота.

Більшість програм використовують досить прості, шаблонні стратегії, які ефективні далеко не завжди. Тому якщо програма обіцяє робити 300% або навіть 1000% не варто буквально сприймати цю інформацію і вважати можливий прибуток.

Більшість ботів забезпечують реальний дохід 20-60% від депозиту в місяць. При вигідних збігах обставин відсоток може бути значно вище, але це швидше виняток з правила, а не норма.

Як же відбувається сам трейдинг:

бот через захищений канал зв’язку обмінюється даними з біржею;
отримує дані по котируваннях;
проводить технічний аналіз за заданим алгоритмом;
відкриває ордер на купівлю або продаж

Головне достоїнство ботів для торгівлі криптовалюта в тому, що вони працюють 24/7. Це дозволяє в теорії отримувати більше прибутку. Оскільки крипторинок не має стандартної робочої сесії і доступний для гравців постійно протягом доби.

Простіше кажучи, торгові боти в основному застосовують різні варіації скальпинга. За рахунок здійснення десятків, а іноді і сотень угод в день, виходить досягти гарної маржі.

Під час застою або надмірної волатильності ринку боти можуть навпаки, зливати депозит. Оскільки в ці періоди прогнозувати розвороти трендів стандартними методами практично неможливо.

Існує досить багато класифікацій ботів для торгівлі, найбільш проста-поділ на:

однофакторні;
багатофакторні;
радник.

До першої категорії відносяться торгові боти, які роблять рішення про відкриття ордера, керуючись тільки коливанням ціни. Часто їх ще називають спекулятивними.

Єдине завдання бота-купити дешевше, продати подорожче. На практиці це досягається не завжди. Оскільки курси криптовалют поводяться нелінійно. Падіння може бути стрибкоподібним, в цьому випадку бот буде працювати проти вас.

Купивши валюту при падінні курсу, бот продовжити це робити і при наступних скачках. В результаті, коли курс почне рости, депозит піде в мінус. Приклад:

при курсі 1000 Бот купив 3 лоти;
при курсі 800 бат купив ще 3 лоти;
при курсі 500-ще 3 лоти;
всі дев’ять лотів продані при курсі 600.

Підрахуємо прибуток від такої торгівлі: 5400- (3000+2400+1500)= -1500. Відповідно, замість нечуваних відсотків бот для торгівлі виведе депозит в мінус.

Частково вирішують проблему «розумні» торгові боти, які враховують десятки факторів. Вони вміють обчислювати скачки, точки розвороту і багато іншого. Але шаблонність і обмеженість дій все ж зберігається.

Такі боти для торгівлі в основному платні і для серйозного заробітку вимагають капітальних грошових вкладень. Суми до 1000 доларів не вистачить, навіть щоб заробити на ліцензію.

Торгові боти радники не роблять угоди автоматично, а лише підказують трейдеру, що зараз вигідний час для покупки або продажу лота. Доцільність використання цих програм викликає найбільш жорсткі дискусії в середовищі експертів.

Торгові боти не роблять нічого такого, з чим би не впорався трейдер без їх допомоги. З іншого боку, вони стежать за ринком постійно, тому можуть вберегти від помилкових висновків.

Фундаментальна відмінність кріптовалютного від фондового ринку в тому, що закони економіки не працюють для цифрових активів. Курс біткоіни і інших альткоінов сильно прив’язаний до новинного фону. Більш того, всі альткоіни мають опосередкований зв’язок з самим біткоіни.

Це означає, що перспектива курсу може неодноразово змінюватися протягом дня і заснована вона на суб’єктивних зовнішніх факторах, які складно або навіть неможливо передбачити.

У той же час, більшість торгових ботів використовують для технічного аналізу дані ema. Це спеціалізований індикатор, який дозволяє визначити зміни котирувань за певний часовий проміжок.

Таким чином, технічний аналіз грунтується на ретроспективних даних і прагне до утворення циклічності, як це відбувається на класичному ринку. Такий підхід малоефективний і на практиці рідко призводить до високих заробітків.

Останній момент стосується ризиків. Безумовно, вибір бота, в якості єдиного інструменту трейдингу — саме по собі ризикове рішення. Але в даному випадку мова йде про те, що людина може приймати рішення, грунтуючись на чуття.

У бота такої можливості немає, тому якщо він не побачить перспектив для угоди в майбутньому, вигідний момент для входу або виходу з ринку буде упущений. Торгові боти не вміють і не можуть ризикувати, відповідно, понад прибуток вони не приносять.

Також досвідчені кріптотрейдери відзначають, що більшість по для автоматичної торгівлі може видавати хороші результати. Але не слід робити з цього канон. Найменша зміна кон’юнктури ринку може привести до того, що бот зіллє заробіток за місяць всього за 1 день.

Це інструмент новачків, а також досить дорогий it продукт з хитрим маркетингом. На подібному по заробляють, в першу чергу, розробники. Трейдери рідко роблять великі гроші на ботах.

Для порівняння були виконані розрахунки, які показали, що вартість ліцензії бота обійдеться в 4 рази дорожче, ніж комісія брокера, за умови торгівлі з однаковим депозитом.

Але справа не тільки в банальній економії. «трейдолкріпто» пропонує клієнтам онлайн-платформу для торгівлі. За великим рахунком цей інструмент з легкістю може замінити будь-якого бота за рахунок наявності вбудованих індикаторів.

Справжнім профі припаде до смаку актуальна добірка свіжих новин і можливість відкривати ордери з встановленим «стоп-лоссом». Одного цього механізму достатньо, щоб повністю оберегти себе від збиткових угод.

Більш того, брокер забезпечує вигідне поповнення і зняття коштів. Не потрібно платити комісії і додаткові відсотки. Відповідно, підсумкова сума доходу буде вище, ніж при роботі з ботами.

Знімати можна навіть якщо сума невелика, що особливо актуально для тих, хто відкрив депозит на 500-1000 доларів і бажає отримувати з цієї суми регулярний дохід.

На жаль в мережі можна потрапити на шахраїв, які просто напросто вкрадуть ваші кошти. Щоб цього не сталося, потрібно співпрацювати тільки з перевіреними компаніями, які вже заслужили повагу користувачів.

У загальному і цілому, боти для торгівлі криптовалютами мають право на життя, але лише в якості ознайомчого інструменту. Багато трейдерів використовують їх, щоб усвідомити базові принципи і навчиться уникати помилок і шаблонів.