Використовуємо програми

950
 • Rds Bar — потужний Seo плагін для Firefox, Chrome і Opera
 • Налаштування РДС бару і призначення його інформерів
 • Page Promoter Bar — оцінка конкурентності запитів
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу поговорити про два розширення для браузерів (Rds Bar і Page Promoter), які допомагають швидко і наочно переглянути Seo показники тих сайтів (тіц Яндекса, Google page rank, Alexa, кількість сторінок в індексі пошуковиків та ін), які ви в даний момент у цьому самому браузері переглядаєте. Це в першу чергу відноситься до Rds бару, який безумовно є найбільш зручним і вичерпним рішенням для даної задачі.

  Використовуємо програми

  Ще сьогодні хочу згадати і про Page Promoter, який оптимізатори вже дуже давно використовують для інших цілей — аналіз конкурентності пошукового запиту, за яким вони планують просуватися (основи самостійного просування).

  Справа в тому, що цей плагін для браузера вміє відображати основні Seo показники прямо у пошуковій видачі Яндекса і Гугла, але при цьому він, схоже, давно не оновлювався, у зв’язку з чим став практично непрацездатним. Однак, сподіваючись на його краще майбутнє, все ж скажу кілька слів про Page Promoter в кінці публікації. Про інші СЕО доповнення для Мазилу, розширення і теми Гугл Хрому і плагіни для Опери ми можете прочитати за посиланням.

  Rds Bar — потужний Seo плагін для Firefox, Chrome і Opera

  Rds особисто я використовую для аналізу потенційних донорів, тобто ресурсів, на яких хочу купити посилання через такі біржі вічних посилань:

 • Міралінкс описаний тут
 • ГоГетЛинкстут читайте про нюанси роботи з ним
 • ГетГудЛинкстут опис можливості getgoodlinks з купівлі посилань зі сторінок мають PR (великий статична вага)
 • РотаПосттут повний огляд можливостей біржі
 • Цей плагін дає мені більш ніж вичерпну інформацію про те сайті, який в даний момент буде відкрито в браузері.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Це не тільки згадані вище пузомірки, але і кількість сторінок в індексах пошукової системи Google.ru і Яндекса, відвідуваність ресурсу, проіндексованості саме тієї сторінки, яка відкрита в браузері і ще десяток-інший всіляких потрібних і непотрібних вам параметрів.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Але все зайве з панелі РДС бару ви зможете прибрати в налаштуваннях, а все потрібне відобразити.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Є у Rds така особливість, що його не любить Яндекс. Мабуть з сервісу цього плагіна, де ви можете завести свій платний аккаунт, і з браузерів, що використовують його, на сервера дзеркала рунета йде величезна кількість запитів, що змушує його використовувати великі потужності, а значить витрачати додаткові кошти.

  Загалом у мене, коли активний РДС, часто не можливо буває перевіряти позиції через Site Auditor, бо постійно вискакує капча Яндекса.

  Як тільки rds відключаю, Yandex перестає мене діставати своєї капчі. У всякому разі так було раніше. Виходить, що цей плагін річ потрібна і десь навіть незамінна, але після використання, його краще вимикати, хоча все може бути суто індивідуально і у вас використання цього бару ніякого негативу не викличе (найлояльнішим в цьому плані, напевно, буде завантажити і встановити панель Яндекс Елементів).

  Отже, скачати Rds Bar можна абсолютно вільно і безкоштовно звідси. Там доступні версії для трьох типів браузерів: Google Chrome, Мазилу і Опери, а ось для дідка Internet Explorer зроблено виняток.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Власне, у всі браузери РДС встановлюється стандартно, хіба тільки його подання в цих браузерів буде відрізнятися. Я зазвичай використовую його в Firefox, бо там панель відображає всі відомості без будь-яких додаткових кліків.

  Тобто всі Seo параметри, подгруженные в Firefox плагіном Rds Bar, будуть видні відразу ж після завантаження сторінки (ну, або через декілька секунд).

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  В той час, як у знову скачаному або оновленому Гугл Хромі і в новій версії Опери, він з’являється тільки у вигляді кнопки з показником Тіц відкритого в браузері ресурсу (у правому верхньому куті), за якою потрібно буде ще клацнути для перегляду інших Сео показників відкритої сторінки.

  Налаштування РДС бару і призначення його інформерів

  Відповідно, щоб потрапити в налаштування РДС бару в браузерах Google Chrome і Opera, вам потрібно буде клацнути по кнопці плагіна правою кнопкою і вибрати з відкритого меню «Налаштувати». Там же зможете тимчасово вимкнути його, або ж взагалі видалити.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Як ви можете бачити, версія Rds для Firefox є самою функціональною і розгорнутою, тому, якщо у вас немає упередженого ставлення до цього браузера, то буде оптимальним працювати з ним саме там. Але комусь версії Google Chrome і Opera здадуться більш елегантними, легкими і ненав’язливими. Хоча і в Фаєрфокс рдс бар теж можна буде зробити не таким нав’язливим і гальмівним, якщо активувати його роботу по кнопці.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Після цього SEO інформація по кожній відкривається вами в Фаєрфокс сторінці не буде запитуватися автоматично, а тільки якщо ви натиснете на інформацію, що з’явилася на панелі плагіна кнопку:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Давайте ще коротенько пробіжимося за призначенням кнопок панелі Rds бару:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Кількість проіндексованих Яндексом сторінок, відкритого зараз у вашому браузері. Якщо підвести мишу до будь-якого значення на його панелі, то з’явиться підказка. Крім цього при одиночному клацання лівою кнопкою миші може з’явитися випадаюче меню з додатковими посиланнями, які відкриються в новому вікні.

  В даному випадку у вас з’явиться можливість подивитися всі проіндексовані Яндексом сторінки сайту, а також здійснити пошук по матеріалам цього самого ресурсу:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Далі йде інформація про те, проиндексированна чи Яндексом саме та сторінка, яка в даний момент відкрита в браузері. З випадаючого меню можна подивитися збережену в кеші Yandex її копію (сохраненку).
 • Далі могли б слідувати три позиції для пошукової системи Гугл (у мене вони відключена в налаштуваннях). Там буде показано кількість проіндексованих сторінок в російському і світовому Гуглі, а також індексація відкритої в браузері выбстраницы (всі кликабельно):

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Далі слідують значення Тіц і ПР. Якщо ці циферки виділені жирним, то значить сайт присутня в Яндекс Каталозі або Dmoz, відповідно. Більш детальну інформацію можна буде отримати при підведенні курсору миші або при виклику контекстного меню клацанням лівою кнопкою.
 • Визначення віку сайту доступно тільки для платних клієнтів сервісу Rds.
 • Якщо в налаштуваннях поставити галочку навпроти «Картинки», то в панелі РДС бару ви зможете побачити кількість зображень досліджуваного інтернет-проекту, які зуміли потрапити в індекс Google Images і пошуку по зображеннях Yandex.
 • Далі йдуть кілька інформерів, що дозволяють оцінити посилальну масу розглянутого вами ресурсу.
 • Кнопка «Аналіз сайту» дозволяє отримати повну зведену інформацію про нього:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Всі кликабельно.

 • Наступний інформер надає інформацію про відвідування цього сайту. Інформація береться з того лічильника відвідувань, який показує велику циферки. Rds Bar уміє витягувати відвідуваність і з закритих паролем лічильників liveinternet. При клацанні по інформеру ви побачите показання всіх лічильників встановлених на сайті (до яких зміг дотягнутися плагін):
  Використовуємо програмиВикористовуємо програми
 • Далі йдуть ще ряд кнопок, основними з яких є Налаштування та Очищення кеша» (деякі показники РДС зберігає сторінки в кеші). В налаштуваннях цього плагіна є одна корисна вкладка, яка дозволяє візуально виділити на відкритій у браузері сторінці всі зовнішні посилання закриті від індексації через rel nofollow або noindex:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  За замовчуванням, посилання закриті в noindex будуть поміщені на фон не дуже зрозумілого кольору, а закриті через rel nofollow будуть перекреслені, але ви вільні у налаштуваннях Rds все це змінити:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Page Promoter Bar — оцінка конкурентності запитів

  Як я вже згадував, Page Promoter, схоже, останнім часом не оновлювався. Внаслідок цього мені не вдалося встановити останню версію Фаерфокса з-за несумісності, а його версія для браузера IE не працювала у видачі Яндекса. Але про все по порядку.

  Скачати Page Promoter ви можете звідси.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Поточна версія Пейдж Промоутера виявилася не сумісна з останньою версією Firefox, який був у мене встановлений. Під IE плагін успішно встановився, а для активації його панелі у вікні браузера потрібно було клацнути правою кнопкою миші по порожньому місцю панелі IE і поставити галочку навпроти Page Promoter:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Так само як і Rds, він має панель з невеликою кількістю Seo показників, але головна його фішка не в цьому.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо ви введете в зазначеній галузі плагіна вас зацікавив запит і виберіть з випадаючого списку розташованого праворуч потрібну вам пошукову систему, то у вікні браузера відкриється модернізована видача Яндекса або Гугла. Пейдж Промоутер бар додасть до кожного сайту у видачі панельку з його Seo показниками:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ну, це в ідеалі. А зараз, після того як Яндекс переписав код своєї видачі, цей плагін вже не показує в ній свою панель. На жаль і ах. У видачі Гугла це розширення працює, але, на жаль, інформації про сайти він повідомляє вкрай мало.

  Дивно все це, але може бути налагодиться, бо було колись-то дуже навіть непогано. Наприклад, коли ви підбираєте ключові слова для сайту, то дуже корисно заздалегідь дізнатися, наскільки даний запит буде конкурентною і як складно буде з нього просунутися. Ось саме для цих завдань вам може знадобитися Page Promoter бар.

  Відкриваєте видачу Яндекса або Гугла по цікавить вас запитом і уважно переглядаєте показники тих сайтів, які знаходяться в Топ 10. Якщо показники цих щасливчиків будуть порівнянні з показниками вашого ресурсу, то цілком можна віднести даний запит до перспективних і спробувати по ньому розкрутитися (як самому безкоштовно розкрутити свій сайт).

  Так, якщо у вас і в пошуковій видачі це розширення нічого не показує, то просто зайдіть в налаштування (натиснувши на кнопку у кінці панелі бару) і перейдіть на вкладку «Параметри аналізу видачі», де вам потрібно буде поставити галочку у полі «Автоматичний аналіз»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу