Використовуємо програми

1581
 • Візуальні закладки для Google Chrome
 • Закладки Яндекса для Mozilla Firefox
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Бар Яндекса, про який я коли-то досить докладно писав, перестав існувати. В ньому було не мало корисних опцій і він цілком мав право на існування. Але не все так сумно, фактично відбулося просте перейменування бару Елементи Яндекса.

  Панелька стала більш компактною, легкою і не такою нав’язливою, але суть залишилася колишньою, тим більше, що бар можна спокійно обновити на елементи. Схожа ситуація з перейменуванням відбувається і в інших гігантів інтернету, наприклад, заслужив не дуже хорошу репутацію сервіс безкоштовної пошти Хотмайл буде перейменувавши в Outlook.

  Використовуємо програми

  Особисто мені, бар подобався найбільше за таку опцію, як візуальні закладки, які Яндекс додавав в Mozilla Firefox, Google Chrome і Internet Explorer для зручної навігації по найбільш відвідуваним вами ресурсів. До речі, нещодавно знайшов гідну альтернативу — візуальні закладки від безкоштовного онлайн-сервісу Atavi, яка багато в чому дітище Яндекса перевершує.

  Вже сто років в Опері існує Експрес-панель, а ось в інших інтернет-оглядачів використання цього додатка для заміни стандартних закладок я вважаю цілком виправданим. Ну і давайте подивимося на роботу і її налаштування у найбільш популярних браузерах всіх часів і народів.

  Закладки від Яндекса для Гугл Хром — завантажити та налаштувати

  Раніше цей функціонал можна було дістати, лише встановивши досить громіздкий Бар. Але тепер для трьох найбільш популярних браузерів (IE, Google Chrome і Mozilla Firefox) це додаток можна завантажити і встановити окремо від іншого обважування, який вам може ніколи і не знадобитися.

  Для Опери візуальних закладок немає, але вони там і не потрібні, бо фактично є клонами її Експрес-панелі, розробники якої дуже часто були піонерами у використанні яких-небудь нових мулек.

  Отже, для початку заходите з-під свого улюбленого браузера сюди і ініціюєте завантаження та встановлення візуальних закладок.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програмиВикористовуємо програми

  На шляху до заповітної мети вас спробують перехопити і схилити до встановлення нового браузера Яндекса, але ви адже стійкі і не піддастеся на провокацію, хоча мені він дуже сподобався у своїй поточній інкарнації.

  Встановити візуальні закладки буде не складніше, ніж будь-яке інше форточное додаток. Єдине, на першому кроці майстра установки вам буде запропоновано (що приємно) відключити всі додаткові приблуди, а саме пошук за замовчуванням, зробити головну сторінку Яндекса домашньої і, що особливо приємно, можна буде відключити шпигунський модуль, який збирає для дзеркала рунета дані про те, які сайти нам подобаються, а які ні:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Зрозуміло, що пошуковій системі потрібні ці дані для побудови більш релевантною видачі, але далеко не всім подобається, коли за ними шпигують, нехай і з благими намірами. Далі програма установник перелаштує ваш браузер і він запуститься з відкритою нової (порожній) сторінкою:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  На скріншоті відображений зовнішній вигляд сторінки з Яндекс закладки для Google Chrome і вони мені подобаються найбільше, бо практично дублюють Експрес панель Опери, до якої я дуже звик.

  При підведенні курсору миші до порожнього прямоугольничку, на ньому з’явиться знак «+», клацнувши по якому ви отримаєте можливість створити нову вкладку на основі раніше відкритих в браузері сторінок або ж просто ввівши потрібний УРЛ і назву майбутньої закладки у відповідні поля:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Потім її можна буде вільно перетягувати мишею на будь-яке зручне місце, що легко дозволяє здійснити сортування потрібних сайтів в потрібній вам послідовності. Крім цього, при підведенні курсору миші до будь-якої з створених вкладок в її верхній частині, ви побачите панель управління з чотирма кнопками:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  За допомогою них можна видалити закладку, оновити скріншот заставленого сайту, змінити щось в налаштуваннях (призначити інший УРЛ, змінити назву або вказати інший період оновлення скріншота), а також приховати її. Останню опцію я не зрозумів для чого можна використовувати, бо на місці прихованої вкладки все одно залишається дірка, підвівши до якої курсор вона проявиться.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Внизу сторінки з візуальними вкладками Яндекса в Google Chrome розташована кнопка «Налаштування», яка дозволить змінити зовнішній вигляд панелі під ваші вподобання (поміняти можливу кількість прямокутничків, додати фон і налаштувати період оновлення скріншотів).

  Візуальні вкладки для Mozilla Firefox і Internet Explorer

  Для Mozilla Firefox і Internet explorer вони виглядають однаково і скачати їх можна все по тому ж посиланню:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програмиВикористовуємо програми

  Але, на мій погляд, нова версія фаерфоксовских закладок від Яндекса істотно поступається по зручності описаних трохи вище вкладок для Google Chrome. Виглядає це справа якось більш аляписто і безглуздо, при тому, що стара версія для Firefox такими вадами не мала (краще — ворог хорошого). Хоча, на смак і колір… Причому, зі старими закладками Фаєрфокс працює і після оновлень.

  В якості зображення вкладки зараз використовується не скріншот закладається сайту, а якийсь його логотип, який найчастіше представляє з себе Favicon і назва, взяті з цього самого сайту. Колірна гамма вкладок теж вибирається виходячи з наявних на сайті відтінків:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Нова версія візуальних закладок для Мазилу Фаерфокса носить гордий номер 2.5 і дозволяє не тільки вручну додавати нові сайти, але і сама вставляє панель найбільш часто відвідувані вами ресурси. Чи зручно це? Особисто мені немає, але, можливо, вам це сподобається. Плюс полягає в тому, що відразу ж після установки вкладок Firefox і IE ви побачите панель Яндекса заповнену найбільш часто вами до цього відвідуваними сайтами.

  При підведенні курсору миші до будь-якої з них, ви зможете її закріпити за допомогою відповідного значка. Навіщо це потрібно? Ну, щоб при навалі більш популярних ресурсів саме ця вкладка залишалася б на місці:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Кнопка у вигляді шестерні служить для зміни сайту, на який буде вести дана вкладка:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  У новій версії експрес панелі для Мазилу і Ослика я не зрозумів, як їх можна переміщати і сортувати. Перетягування мишею вирішити цю задачу не дозволяє. Для додавання нових вкладок на потрібні сайти досить натиснути на наявну в правому нижньому куті кнопку «Налаштування».

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  В результаті відкриється вікно, де ви зможете задати кількість закладок в панелі і змінити фонову картинку. Якщо натиснути на кнопку «Додаткові параметри» можна буде відключити і шпигунський модуль, знявши відповідну галочку.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Але все одно, нові версії візуальних закладок для Мазилу і IE залишили суто негативне враження (можливо, чогось не допонял і не перейнявся), тому я ними поки не користуюся, а от версія вкладок Яндекса для Гугл Хрому, навпаки, викликає у мене тільки позитивні емоції. Напевно, різні розробники над ними працювали. Якщо хочете повернути минуле, то скористайтеся наведеною трохи вище посиланням на версію 1.5).

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу