Освоюємося з інтернет-грошима

1935

Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу продовжити розмову про електронні гроші, які можна використовувати в Росії і рунеті. На черзі досить відома російська платіжна система RBK Money, яка з обігу і популярності, звичайно ж, поступається гігантам Ківі, Веб Мані і Грошей Яндекса, але зате може бути привабливою в плані того, що в ній практично відсутня яка-небудь комісія за користування гаманцем, за перекази усередині системи, а також за введення і, в деяких випадках, за виведення коштів зі свого рахунку.

Освоюємося з інтернет-грошима

Взагалі ідеалістична картина виходить, що псується лише численними наріканнями на стабільність платежів RBK. Деякі користувачі скаржаться на їх не проходження і дуже інертне реагування, а ще практично не приносять результату дії служби техпідтримки.

Виходить, що увібравши в себе все найкраще, що є у аналогів рунета, а також ставши фактично російським еквівалентом Пейпала і Moneybookers (без проблем виведення коштів, які притаманні буржуйської платіжці на пострадянському просторі), Рбк Мані, тим не менш, не може забезпечити в достатній мірі технічні та організаційні ресурси. Дуже шкода, якщо це саме так. До речі, білоруські електронні гроші Изипей і протечественная платіжна система RURU теж є аналогами нашого героя, але про них читайте за наведеними посиланнями.

RBK Money — принципи роботи і гаманці

Ну, гаразд. Мені поки що не доводилося стикатися з проблемами при роботі з Рбк Мані, тому і наговорювати на цю платіжну систему зайвого не буду. Історично вона з’явилась досить недавно, а саме влітку 2008 року. Але до цього вона існувала аж з 2002 року, але під іншим брендом — RUpay.

Назва RUpay вийшло від перших літер країн, для яких вона була розроблена (R – Росія, U – Україна, ну, а решту букви позначають «платіж»). Чесно кажучи не знаю, наскільки успішним було хода RUpay по планеті (або хоча б за шостої частини суші), але у 2008 році активи цієї компанії скупила РБК, через деякий час вона була перейменована і переїхала на новий домен www.rbkmoney.ru.

Як ви можете бачити зараз, на Україні RBK Money вже ніякого відношення не має і призначена ця система виключно для росіян. Всі операції в ній здійснюються виключно в рублях, які прив’язані і забезпечуються рублями РБК Банку. Тобто в результаті вийшла ніби як містечкові електронні гроші одного окремо взятого банку.

Можливо, що саме з-за цього і виникають труднощі у деяких їх клієнтів. Тим не менш, практично відсутня комісія у цій платіжній системі (можете самі подивитися їх тарифи) привертає до неї все нових і нових клієнтів. Другим плюсом можна вважати простоту роботи зі своїм рахунком в Рбк Мані. Для цього не потрібно якихось спеціальних програм — всі операції здійснюються за допомогою звичайного браузера.

З іншого боку, простота може обернутися недостатньою безпекою, але я особисто, не дуже в це вірю, бо злом мого гаманця Вебмані мав місце бути при тому умови, що користувався я досить безпечною програмою WebMoney Keeper Classic, а не самої простої браузерною версією Кіпера Міні.

На мій погляд, хоч яку-небудь серйозну захист може дати тільки підтвердження всіх операцій через стільниковий телефон, яке в системі Вебмані реалізовано за допомогою Enum авторизації, ну або повне нехтування зломщиків до недостатньо популярним електронним грошовим одиницям (коли шкурка вичинки не варта).

У RBK Money захист побудована на використанні двох паролів — один для входу в свій гаманець, а інший для підтвердження будь-яких операцій з рахунком. Ну і плюс до всього, природно, здійснюється шифрування каналу для роботи з вашим гаманцем, а також шифрування даних ваших платіжних карток, які ви прикріплюєте до свого гаманця.

Також, як і в Пайпал, логіном в Рбк Мані служить адресу поштової скриньки, яку ви вкажете при реєстрації. Але на відміну від Paypal тут вже не важливо буде те, безкоштовний у вас поштову скриньку або ж він реалізує варіант пошти для домену. Ліміт виплат для вас буде залежати тільки від того, якого саме типу гаманець ви використовуєте.

Рбк можна створювати гаманці двох видів:

 • Не ідентифікований — по суті він відрізняється від другого типу гаманця в RBK Money лише меншими сумами, які ви зможете переводити одноразово (не більше 15 000 рублів), а ще тим, що не зможете обмінювати ваші рублі на інші валюти і не зможете його використовувати для прийому платежів на своєму сайті.
 • Ідентифікований — тут ви зможете реалізувати всі можливості, що надаються системою. Раджу самим подивитися порівняння можливостей різних гаманців і зробити висновки про те, що вам потрібніше. Для отримання професійного гаманця потрібно вказати свої паспортні дані.
 • Для отримання стандартного гаманця достатньо буде пройти реєстрацію в Рбк Мані:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Звичайні поля форми реєстрації. Хіба тільки, що їх слід заповнювати своїми реальними даними, під уникнення подальших проблем з підтвердженням права володіння гаманцем. Тут же вас попросять придумати пароль для доступу, а на другому кроці майстра реєстрації попросять придумати ще і пароль платежу, а також вибрати і ввести відповідь на секретне питання (ну, прям як при отриманні безкоштовної поштової скриньки):

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Зайдіть в свою поштову скриньку і перейдіть за посиланням із прийшов листи.

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  На наступному кроці вас поставлять перед вибором: або животіти зі стандартним гаманцем (який вже практично отримали, якщо ви перейшли по посиланню з отриманого від RBK Money листа), або стати людиною і підвищити рівень свого гаманця, клацнувши по відповідній кнопці.

  Рбк мані немає комісії на введення і виведення грошей

  Якщо вибрати варіант підвищення рівня, то спочатку доведеться авторизуватися на сайті, а вже потім вам відкриється ще один трехшажный майстер, на першому кроці якого вам потрібно буде поставити галочку в потрібному місці (навіть якщо ви не громадянин Росії, то все одно можете використовувати професійний гаманець в РБК, правда доведеться виконати низку дій за своєю верифікації).

  Якщо ви громадянин Росії, то на другому кроці потрібно ввести ваші паспортні дані, а на третьому кроці — вказати свій телефон і адресу проживання.

  Також для остаточного закріплення професійного гаманця за вами потрібно буде зробити підтверджує платіж (сума вибирається випадково, і якщо ви правильно її вкажіть, то це і буде служити підтвердженням) на ваш рахунок у банку або в поштове відділення, а потім в спеціальну форму ввести суму платежу, яку зможете дізнатися за телефоном у банку, або ж по квитанції в поштовій відділення (схоже підтвердження володіння платіжною карткою використовується і в Пейпел).

  Після того, як ви авторізуетесь на сайті Рбк Мані, у вашому розпорядженні виявиться ряд інструментів по роботі з гаманцем цієї платіжної системи:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Поповнення рахунку можливе різними способами, включаючи прив’язку до нього банківської карти. Щоправда як і в Пайпал, вам доведеться її верифікувати, але робиться це досить просто шляхом перекладу невеликої суми, точне значення якої і буде предметом верифікації.

  За поповнення рахунку в RBK Money комісія не береться, але зате цю комісію може взяти друга сторона, з якою ви вводите кошти. Наприклад, при поповненні рахунку з Яндекс Грошей, з вас буде утримано півтора відсотка від суми угоди:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Весь сенс закладу гаманця РБК мані полягає в тому, що з допомогою цих електронних грошей можна оплачувати безліч усіляких послуг (стільниковий, жкг тощо), а також розплачуватися в інтернет-магазинах, що їх приймають до оплати.

  В принципі, розплачуватися в інтернет-магазинах можна і безпосередньо з пластикової картки, але як і у випадку з Пайпал тут не останню роль відіграє те, що ви не уявляєте дані своєї картки аби кому, тим самим знижуючи ймовірність шахрайських дій.

  До того ж, дуже привабливим здається відсутність комісії за переклад, введення і виведення (не для всіх способів виведення) коштів з RBK Money (схожа ситуація, до речі, і у Єдиного гаманця склалася).

  Багато хто використовує цю платіжку для виведення коштів з інших платіжних систем, виведення коштів з яких безпосередньо утруднений, але можливий обмін на Рбк мані.

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Правда є застереження, що на рахунок фізичних осіб можна вивести без комісії тільки 10 000 рублів, а при перевищенні цієї межі комісія все ж буде стягуватися. Але це вже деталі. До речі, пластикову картку можна не тільки прив’язати до свого гаманцю, але і, навпаки, отримати карту RBK Money Visa, яка за ідеєю повинна надавати вам ряд булочок, спонукають до її закладу.

  З налаштувань безпеки буде доступна тільки блокування по Ip (щоб ні з якого комп’ютера крім вашого здійснювати операції з вашим гаманцем було б не можна), яку можна настроїти на цій сторінці.

  Так, ще крім роботи з гаманцем через веб інтерфейс, у вас буде можливість встановити на свій мобільний телефон програму Рбк Мані Mobile, але я цього не робив і розповісти про свої враження не можу.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу