Способи заробітку в мережі

995
 • На чому можна заробити гроші за версією Р. Кійосакі
 • Активи і пасиви – де заробіток, а де суцільні збитки
 • Як заробити в інтернеті школяреві і дорослому
 • Як витягувати дохід з власного сайту
 • Як отримувати гроші в мережі за консультації
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Питання про те, як заробити гроші сидячи вдома (працюючи в інтернеті) або навіть займаючись певним видом діяльності оффлайн, задаються в мережі досить часто.

  Способи заробітку в мережі

  У цій статті ми розглянемо чотири основних способи заробітку грошей, які добре описав у своїх книгах американський підприємець, інвестор і бізнес-тренер Роберт Кійосакі, проклассифицируем кращі методики швидкого заробітку в інтернеті для дорослих і школярів, знімемо темну завісу над манимейкерством на власному сайті.

  На чому можна заробити гроші за версією Р. Кійосакі

  Умовно всі способи отримання грошей можна розділити на чотири великі категорії, представивши їх як Квадрант грошового потоку, вперше детально охарактеризований Робертом Кійосакі в книгах серії «Багатий Тато, Бідний Тато».

  На чем можно зарабатывать деньигСпособи заробітку в мережі

  У Квадранта, як ми бачимо, є дві сторони від горизонтального перерізу: Ліва (де розташовуються сектора Р і С), Права (з секторами Б і В). За статистикою, на лівій стороні заробляє велика частина населення землі – 80-90%, проте всі вони – представники середнього класу, чи навіть бідних верств. Найбільші гроші заробляють трудівники з правого боку – їх лише 10-20 відсотків. Тут же знаходяться всі сучасні олігархи, мільйонери, мільярдери і найбагатші люди планети.

  Розглянемо два лівих сектора — чим займаються ці люди хочуть заробити собі на життя:

 • Перший – «Р» – це люди, що працюють за наймом: устраивающиеся за трудовим договором та отримують зарплату. Досвідчені підприємці вважають, що робота за наймом – найпростіший спосіб заробітку, оскільки, по-перше, максимум відповідальності лежить не на працівника, а на керівника, по-друге, потрібно виконувати подаються «понад» вказівки, необхідність у власному міркуванні немає.

  Для успіху в даному секторі необхідно отримати престижну освіту, бути професіоналом у своїй галузі. Не варто вважати, що заробітки в позиції «Р» невеликі: топові менеджери у великих компаніях отримують величезні гроші, так що певні перспективи однозначно є.

 • «З» — самозабезпечення себе роботою. Сюди відносяться люди, які знаходять собі роботу самі, а також фрілансери і дрібні підприємці (наприклад, онлайн-бізнесмени). Дрібний бізнес – це компанії різного роду, в яких працює менше 500 осіб.

  «З» не можна вважати роботою за наймом, оскільки вам не треба ні до кого найматися, проте як бізнес дана діяльність теж розцінюватися не може. Хоча, в наших сучасних російських реаліях ми звикли називати бізнесменами навіть дрібних підприємців, які можуть взагалі не мати найманих працівників, однак з американської точки зору-це не вірно.

  Самозабезпечення себе роботою – саме ризиковане заняття, на думку Роберта Кійосакі, тому що відповідальність, яку бере на себе представник цього сектора, занадто висока згідно з рівнем доходу та перспективами, що відкриваються.

 • Загальний висновок за двома секторами лівої сторони квадранта – вони можуть приносити хороші гроші (навіть мільйони) і при цьому є варіанти заробляти гроші сидячи вдома. Однак спроби серйозно розбагатіти через дані напряму – нерозумні з кількох причин.

 • Перша – люди з лівої сторони квадранта платять найбільше податків, у той час як справжні бізнесмени або інвестори отримують масу пільг від уряду.
 • Друге – люди з лівої сторони працюють для отримання грошей, а в випадку з правою стороною – представники секторів «Б» і «І» змушують гроші працювати на себе. Різниця в доходах виявляється очевидною.
 • Якщо ви питаєте себе, наприклад, як прямо зараз заробити 100 карбованців, або як швидко заробити гроші – ліва сторона відкриє перед вами відмінні можливості, якщо ж ви хочете більшого, припустимо, шукаєте методику, за якою можна заробити мільйон і не один – вам потрібно на праву сторону.

  Розглянемо тепер два правих сектору з квадранта варіантів заробітку:

 • Сектор «Б» — підприємці, на яких працює більше 500 чоловік. В їх руках – великий бізнес і серйозні заробітки.
 • Сектор «І» — інвестори, багатіють тільки за рахунок кругообігу капіталу (власного чи позикового). Ще один важливий момент: якщо працівники за наймом витрачають свій час для отримання грошей, то великі підприємці використовують час інших людей, інвестори часто не вкладають власні капітали, а позикові – гроші інших людей (ВДЛ і ДДЛ за Кіосакі).
 • Якщо ви питаєте себе, чим зайнятися, щоб заробити гроші, причому не маленькі, а більше, ваш перший крок – читання відповідної літератури. Найкращі автори, які змінять ваш світогляд і допоможуть перейти з лівої сторони квадранта на праву Р. Кійосакі, Н. Хілл («Думай і Багатій»), Р. Гейдж (Чому Ви дурні, хворі, бідні, і як стати розумним, здоровим і багатим), Б. Трейсі та інші.

  Активи і пасиви – де заробіток, а де суцільні збитки

  Де заробити багато грошей? Скрізь. В будь-якій області. Потрібно лише навчитися відрізняти пасиви від активів і купувати активи, тоді діяльність практично в кожній сфері перетвориться на золоту жилу. Отже, в чому різниця? Актив – це певний об’єкт, який дозволяє вам заробляти. Пасив – аналогічний об’єкт, який замість доходу приносить витрати.

  Причина тяжкого фінансового становища більшості людей – невміння розрізняти активи і пасиви.

  Наведемо приклади:

 • Будинок, в якому ви проживаєте (більшість людей вважає свій будинок найважливішим активом) – пасив, оскільки він не приносить ніякого доходу, але вимагає оплати квитанцій за комунальні послуги, витрат на ремонт і іншого. Зауважте, суть не в тому, щоб піти з дому, а в тому, щоб просто навчитися відрізняти пасив від активу (повернемося до цього моменту трохи нижче).
 • Будинок, який здається вами в оренду – актив, якщо сума ренти (що це?) перевищує суму комунальних платежів і податків на майно.
 • Діти – пасиви. Батькам дуже важливо це розуміти, оскільки основна причина розпаду більшості молодих сімей – проблеми з фінансами після народження першої дитини. Дитина – це пасив, що вимагає витрат, а доходи не завжди дозволяють даний пасив окупати.
 • Банківський рахунок може бути як пасивом, так і активом. Якщо ви отримуєте за рахунком 5 відсотків річних, а інфляція становить 7 відсотків – ви щорічно втрачаєте 2 відсотки від капіталу. Якщо ж дохід більше, ніж інфляція – рахунок можна вважати віднести до категорії активів (аналогічно – якщо ви зберігаєте капітали не у валюті, а, наприклад, в дорогоцінних металах – низьколіквідних активах, слабо схильних знеціненню).
 • Власний будинок і діти – те, про що мріє величезна кількість людей. Теза «Це пасиви» не означає, що ви повинні перестати прагнути до даних цінностей, він лише закликає вас задуматися: чи можуть наявні активи забезпечити утримання даних пасивів? Якщо немає – їх придбання зробить вас банкрутом і глибоко нещасною людиною.

  На чому можна заробити? На активах. Подумайте, які активи ви в змозі придбати (купити або створити) і приступите до втілення ідей в життя.

  Помиляються ті люди, яким купівля активу здається надзвичайно дорогою інвестицією: розміщення статті на раніше описаному сайті КакПросто – це також створення активу. Він буде приносити зовсім не великі гроші, але створити його ви зможете за півгодини. Якщо ви купите кілька текстів на біржі і розмістити їх активів стане більше, заробітки, відповідно, підвищаться.

  Теж саме можна сказати про партнерські програми (ви спочатку вкладаєте працю залучення рефералів, а потім «знімаєте вершки» у вигляді пасивного доходу). Створення свого блогу це теж придбання активів, бо в перспективі він почне при належному підході приносити дохід. Я взагалі прихильник створення активів, а не затикання дірок у бюджеті разової роботою на дядька.

  Як заробити в інтернеті школяреві і дорослому

  Теоретичні відповіді на питання «Як заробити», дані вище, повинні були сформувати у вас правильне уявлення про успішну закладці фінансового фундаменту. Тепер звернемося до практики – як можна робити гроші в мережі, можливо, наприклад, заробити 100 карбованців прямо зараз – після прочитання даної статті? Так, безумовно.

  Де підняти грошей

  Для початку необхідно освоїтися в інтернеті взагалі – зрозуміти, як і що тут функціонує (читайте про це у статті «Додатковий заробіток у вільний час»). Знайомство ідеально вписується в рамки так званого простого фріланса:

 • Можна заробити з телефону — платять в основному за установку додатків (програм, ігор). Приклади: Адверт Апп, АппЦент, АппБонус.
 • Опитування за гроші — за витрачений вами час виплачується грошова компенсция (приклади: Анкетка, Myiyo , МоеМнение, ЕМ)
 • Текстові біржі — написання невеликих текстів (приклади: Etxt, Text.ru, Адвего)
 • В соціальних мережах — лайки, репости, передплати і тому подібні дії виконуються за гроші (приклади: Вктаргет, CashBox, V-Like, Smmok)
 • На сайтах відгуках — залишити відгук або коментар про послугу, товар тощо, отримавши натомість оплату (приклади: Кьюкомент, Айрек, Отзовик.ру)
 • Ru-капча — для любителів розгадування ребусів (капч). Нудно, але зате думати не треба.
 • Толока — сервіс від Яндекса з досить непоганими відгуками. Завдання, які там потрібно виконувати доступні будь-кому (від школяра до пенсіонера).
 • SurfEarner — це взагалі фонова система, що висить у вигляді додатка у вашому браузері.
 • Bitcoin генератори — в основному платять просто за відвідування їх сайтів. Небагато, але і робити нічого не потрібно. Приклади: Фрибиткоин, БонусБиткоин, Moon Bitcoin.
 • Ви можете прямо зараз зареєструватися на сайті з кожної категорії і спробувати свої сили. Заробити сто рублів протягом кількох годин реальніше всього на текстових біржах, правда, знадобиться знання російської мови і володіння словом. Але використовуючи всі разом можна одержати і значно більш вагомі суми.

  Дуже багато хто, приходячи в інтернет зупиняються на даному етапі – їх влаштовує невеликий заробіток, а просування вперед викликає страх і занепокоєння. Насправді ж боятися йти вперед не варто.

  Звичайно, як можливість заробити в декреті або роботи для школярів простого фріланса (методи якого як раз і були описані вище) може бути і досить, але для прагнучих до серйозних грошей його однозначно мало. Тому поговоримо про це.

  Як почати заробляти більше

 • Наступний етап – професійний фріланс. Роботу для початку шукати можна, наприклад, на ВоркЗилле або виставляти свої пропозиції на Кворке. Можливо, що вам доведеться пройти курси за певним напрямом або просто довести, що ви є висококваліфікованим фахівцем у своїй галузі, наприклад, вмієте писати шикарні тексти на популярні теми, добре володієте навичками програмування і так далі. Оплата, відповідно, буде в десять-двадцять разів вище, ніж у випадку зі звичайним фрілансом.

  Наприклад, на текстових біржах середня вартість тисячі знаків статті дорівнює 15-20 рублів, у той час як трейдерський портал UTMagazine (підрозділ компанії United Traders) за наповнення словника економічних термінів виплачував за 2 долара за 1000 символів (мінімальна ставка для письменника; з квітня адміністрація призупинила роботу в даному напрямку).

  Якщо ви хочете заробити гроші в домашніх умовах, професійний фріланс – відмінне рішення. Він забезпечить вам вже не копійчаний заробіток, а дуже хороші доходи, дозволить здійснити мрію багатьох людей в інтернеті – заробити мільйон і не один.

 • Наступна складова – створення власного сайту або блогу. Роберт Кійосакі писав: «Багатство – це всього лише ідея», сайт, в принципі, саме ідеєю і є – сукупність текстів являє собою узагальнення думок з різних питань. Якщо ви вирішите створювати сайт, потрібно бути готовим до наступного:

 • Вкладати гроші в свій проект: оплачувати домен і хостинг, розкручування (орієнтовно 2 000 — 3 000 на місяць буде досить на перших етапах), купівлю текстів, якщо не плануєте писати самостійно;
 • Приділяти сайту час (декілька годин в день на наповнення контентом, оптимізацію, внутрішні роботи);
 • Працювати без отримання прибутку протягом певного часу (не хочу заздалегідь лякати, але щось відчутне у мене стало наклевываться тільки, напевно, через пару років, а до цього все трималося на голому ентузіазмі, ну, і ще на тому, що у мене був основна оффлайн робота).
 • Джерело заробітку – відвідувачі, які набираються далеко не відразу. Щонайменше кілька місяців вам доведеться вкладати гроші в свій проект і не отримувати ніякої віддачі (часто це стає причиною «закидання» блогу недосвідченими початківцями веб-проектерами).

 • Про основні способи заробітку на блозі ми розповімо нижче, а зараз згадаємо наступний можливий етап – торгівля на валютній біржі. Її перевага – можливість отримувати величезні гроші за короткий проміжок часу, недолік – обов’язково необхідні стартові капітали.

  Трейдери не рекомендують починати торгувати, якщо у вас на рахунку менше тисячі доларів, проте якщо робити мінімальні ставки, то достатньо буде і 200 доларів для старту. Мені особисто взагалі подобається криптовалютная біржа BitMex, бо там дуже низький поріг входження і доволі все просто організовано (початківцям саме то).

  Теза «торгівля пов’язана з ризиком» вірним лише частково з кількох причин:

 • Можна торгувати короткими і довгими угодами. Короткі (курс долара до рубля, акції Газпрому) розраховані на постійні коливання то вони можуть приносити хороші прибутку в короткі терміни, але пов’язані з ризиком. Довгі угоди теж можуть давати величезні прибутки, але не за короткий строк. Для вдалого закриття довгих угод необхідно керуватися детальним аналізом, вміти чекати. Результат подібної торгівлі буде відчутним лише при вкладенні великих грошей.
 • Існують сервіси, які пропонують новачкам торгувати з підтримкою експерта: ви віддаєте брокеру 40-50 відсотків прибутку, але зате втрачаєте гроші дуже рідко: експерт підкаже, в якому напрямку краще відкривати угоди (купувати/продавати), від яких цінних паперів бажано позбутися, якщо курс раптом почав зниження (нехай і зі збитками), а які варто все ж протримати.
 • Для ведення успішної торгівлі потрібно вміти аналізувати ринок, а не укладати угоди, покладаючись на інтуїцію. Як каже Антон Клєвцов – фахівець з дейтрейдингу – близько ста індексів потрібно аналізувати трейдеру, щоб зробити правильний висновок: купувати або продавати.
 • Форекс (що це таке?) може стати заключним етапом для тих, хто дійсно хоче розбагатіти і заробити багато грошей в інтернеті. Починати торгувати, якщо у вас немає достатньої кількості капіталу, не варто.

  Ми розглянули чотири основних етапи просування в мережі для всіх тих, хто шукає способи заробити в інтернеті: спочатку без вкладень, потім з інвестиціями. До речі, набагато більше варіантів підробітку в мережі без вкладень ви знайдете за наведеним посиланням.

  Як заробити на власному сайті

  Перший спосіб отримання доходу на авторське веб-проекті – розміщення реклами з чотирма видами оплати:

 • За перегляди;
 • Кліках по банерам/посиланнями;
 • За активність на сайті рекламодавця;
 • За здійснення покупок на сайті рекламодавця.
 • Оплата за перегляди вигідна в тому випадку, якщо на сайт заходить велика кількість людей – тисяча чи більше. Багато ресурси в інтернеті розміщують рекламу даного типу, оскільки створили колосальну користувацьку аудиторію. Часто таким чином будують відносини з прямими рекламодавцями, коли ті оцінюють місячну відвідуваність вашого сайту і погоджуються розмістити банер за фіксовану плату.

  Оплата за кліки вигідна у випадку, коли на сайті велика конверсія. Наприклад, якщо проект присвячений купівлі нерухомості і на ньому розміщені тематичні банери, то відсоток кліків буде високий. Якщо ж на блозі про кулінарії рекламуються кредити – навряд чи хтось буде кликати. Відвідуваність, звичайно, теж грає роль: чим більше людей переглядає сторінки, тим більше дохід.

  Сюди ж можна віднести Рекламну мережа Яндекса і Google Адсенс, бо там здебільшого платять саме за кліки. В ідеалі, Рмя і Адсенс — це перше, що варто пробувати і обов’язково почекайте півроку або рік, перш ніж робити висновки (рівень заробітку залежить від цілої купи факторів, частина з яких не завжди очевидна з точки зору власника сайту).

  Оплата за дії (купівлі, реєстрації) на сайті рекламодавця часто надається СРА-мережами і партнерськими програмами. Дуже складно забезпечити хорошу конверсію по банерах або посиланнями даного типу, однак, прибуток найбільша. Деякі тематики проектів бажано орієнтувати саме на оплату за активність, це стосується, скажімо, сайти з оглядами комп’ютерних ігор: багато користувачі скачують платні клієнти після ознайомлення з інформаційними статтями.

  Є й інші можливості робити гроші на сайті: розміщувати посилання на інші проекти (наприклад в Го-Гет-Лінкс, Світу-Лінкс, Рота-Пост). Правда, це актуально лише для уимею розкручених блогів, які мають високі показники ТІЦ і PR).

  Крім цього ви маєте можливість розвивати власні партнерські мережі, якщо вважаєте це вигідним (деякі партнерки платять до 60-70 відсотків з програшів запрошених рефералів, так що розвиток партнерських програм – заняття явно неубыточное), або продавати авторські курси. В останньому випадку алгоритм такий:

 • Ви створюєте курс (серія записаних відеороликів або просто електронна книга), що містить інформацію, цінну для користувачів інтернету;
 • Ви робите самі або замовляєте ефективну сторінку (при її створенні необхідно дотримуватися певних рекомендацій для отримання високої конверсії);
 • Ви закачуєте товар на допоміжну майданчик, через яку будете отримувати оплату (наприклад, Глопарт);
 • Розміщуєте рекламу продає сторінки на своєму сайті;
 • Отримуєте прибуток після кожної покупки.
 • У процесі створення власного проекту ви виявите та чимало інших способів робити на ньому гроші. Той факт, що в мережі щодня з’являються тисячі нових проектів, доводить життєздатність і перспективність манимейкерства через сайт/блог.

  Як заробляти в мережі на консультаціях

  Не зовсім вписується у вищенаведену послідовність чотирьох етапів заробітку в мережі діяльність у сфері консультування людей. Здійснюється вона так. Якщо ви є професіоналом в якійсь області і можете надавати людям інформаційну підтримку, то чому б замість просиджування доби в офісі не переправитися в інтернет?

  Знання — це теж товар. Існує багато платформ з великою аудиторією, де ви, довівши компетентність, будете заробляти на своєму досвіді, приклад – Ливэксперт.

  Можна так само створити під цю справу свій сайт (блог, групу або паблік у соціальній мережі), зарекомендувати себе фахівцем і отримати таким чином найкращих у світі світі клієнтів — гарячих. Вони будуть хотіти отримати консультацію або іншу послуги тільки у вас і ні в кого іншого. Реально працює. Подивіться на деякі блоги і ви зрозумієте, що вони створюються тільки для цієї мети.

  Припустимо, якщо ви юрист, то почати можна з безкоштовних відповідей на запитання інтернет-користувачів, потім призначити фіксовану вартість консультації, наприклад, від 800 рублів на годину або більше. Якщо ви довели, що ставитеся до професіоналів – люди будуть прагнути поспілкуватися з вами, нехай навіть доведеться заплатити за це гроші.

  Перевага заробітку в мережі на консультаціях: вам не потрібно освоювати практично нічого нового, ви відчуваєте себе «як риба у воді», як і раніше, працюючи у своїй галузі. Приділяти час консультування можна тоді, коли вам це буде зручно, фіксованого графіка немає.

  З початку мільйонів ви не отримаєте, але якщо хочете заробити, сидячи вдома, то цей напрямок буде самим що ні на є кращим. А якщо все правильно розвивати, то можна буде постійно набирати нові групи для навчання і «піднімати» вже дуже навіть серйозні суми.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу