Як вибрати газонокосарку

3-20-2020


Гарний газон-це просто, потрібно тільки знайти свою газонокосарку. Тому рекомендую звернутися на сайт https://www.gk-tools.com.ua/sadovaja-tehnika/gazonokosilki/ безліч варіантів для вибору . А ми поговоримо , яку газонокосарку вибрати для дачі.

Види газонокосарок для дачі
Всі газонокосарки можна розділити за кількома критеріями. Від кожного з них буде залежати, наскільки легко і якісно ви зможете підстригти газон. Почнемо з ріжучої системи.

Роторний. У газонокосарках з роторною системою кілька лез під кутом кріпляться на вертикальний вал. Під час роботи він швидко обертається, і за рахунок потоку повітря між лезами направляє зрізану траву в мішок або в сторону.

Перш ніж купувати таку газонокосарку, дізнайтеся, чи є в ній муфта. Через неї ножі кріпляться до валу — якщо в механізм потрапить камінь, лезо відхилиться в сторону і зашкодить муфту, але сама газонокосарка не зламається.

Круговий. Така система працює за принципом ножиць: до барабану кріпляться кілька рухомих ножів і один нерухомий — перші не ріжуть травинки, а підминають їх під статичний.

Кругові газонокосарки не дуже продуктивні, зате максимально якісно підстригають траву. Їх краще використовувати після того, як основну частину газону вже прибрали роторним механізмом. У нашій країні такі газонокосарки популярністю не користувалися, і зараз їх важко знайти.

Принцип роботи
Акумуляторний. Газонокосарки, які працюють на акумуляторі, не доведеться заправляти бензином або носити за собою Подовжувач. Таким чином ви зможете підстригати галявину на будь-якій відстані від будинку. Правда, недовго: без підзарядки вони можуть працювати 3 години. Крім того, через акумулятора механізм виходить досить важким.

Механічний. Ручні газонокосарки, повністю безшумні, екологічні і чудові в усіх відношеннях, мають тільки один недолік: вам доведеться докласти дуже багато зусиль — більше піде тільки при роботі з косою.

Робот. Самохідні газонокосарки, якими можна керувати за допомогою пульта, задавати різні параметри на зразок довжини газону і навіть відстежувати їх за допомогою GPS. Але, як ви розумієте, роботи коштують дорожче інших газонокосарок.

Електрика і бензин
Електричний. Електричні Газонокосарки легше бензинових, і управлятися з ними простіше — коли шнур подовжувача не плутається під ногами. Але до цього можна звикнути. А ось при високій вологості і при дощі підстригти галявину не вийде.

Бензиновий. Потужніше, важче і продуктивніше електричних. Але при цьому більш громіздкі і галасливі, підходять для великих ділянок. Головний плюс-автономність.

Інші критерії
Травозбірник. Якщо ви не хочете прибирати траву після кожної стрижки, то травозбірник — відмінний вихід. Однак якщо у вас при цьому велику ділянку, мішок доведеться періодично витрушувати.

Мульчування. Газонокосарки з режимом мульчування дрібно перемелюють скошену траву і викидають її на газон. Він таким чином удобрюється і вимагає поливу в два рази рідше, так як кашка затримує воду.

Висота покосу. Важлива функція, якщо у вас помітно горбиста галявина — в інших випадках цілком можна обійтися без неї.