Bitcoin-корисна інформація

11-22-2021

3 січня 2019 виповнилося десять років першій криптовалюті-біткоіни. За цей період криптовалюта пройшла через цілий ряд злетів і падінь. На сьогоднішній день біткоіни мабуть самий цікавий вид криптовалюти , тай за цей короткий час він встиг дуже впевнено зарекомендувати себе на фінансовому ринку. З огляду на величезні грошові потоки, які пов’язані з біткоін виникає бажання теж володіти цією валютою, зробити це Ви зможете перейшовши за посиланням поменять киви на биткоин, а ми розглянемо десять цікавих фактів з історії біткоін.

Що сталося

3 січня 2009 Сатоши Накамото запустив мережу біткоіни і здобув перші 50 btc. Ця подія поклала початок кріптовалютній галузі, яка, незважаючи на поточні проблеми, все ще залишається перспективною.

Як створювався біткоін

Сатоши Накамото почав розробляти біткоіни в 2007 році. Розвиток криптовалюти вдало збігся з кризою 2008 року, коли багато людей втратили віру в банківську систему. 31 жовтня Накамото опублікував «білу книгу» біткоіни, в якій розповів про те, як влаштована система. У процесі створення він спирався на наукові дослідження, а також роботи шифропанків і криптографістів. Генезис-блок біткоіни був здобутий 3 січня 2009 року. Перша транзакція пройшла, дев’ять днів по тому-Накамото відправив 10 btc розробнику Хелу Фіні.

Звідки взявся термін блокчейн

Блокчейн-ключовий елемент біткоіни і більшості інших криптовалют. Це децентралізований, взаємопов’язаний ланцюжок блоків, в які записуються всі, що проходять в мережі транзакції. З англійської мови блокчейн переводять як »ланцюжок блоків». Сам Накамото жодного разу не використовував цей термін в білій книзі біткоіни. Зате там є слова ланцюжок (chain) і блок (block).вперше словосполучення «block chain» вжив в електронному листі Хел Фіні в 2009 році. Як два слова перетворилися в одне-неясно, але вже в 2016 році термін блокчейн використовували практично всі.

Перша покупка за біткоіни

22 травня 2010 року біткоіни вперше використовували як засіб оплати. Розробник Ласло Ханьез заплатив 10 000 btc за дві великі піци. Це були найдорожчі піци в історії. За курсом на момент написання статті вони коштували Ханьезу більше $38 млн.

Silk road зіграв важливу роль в популяризації біткоіни

У 2011 році Росс Ульбріхт запустив онлайн-майданчик для торгівлі нелегальними товарами silk road. На піку оборот маркетплейса становив $213 млн.

Перший біткоіни-банкомат

У 2013 році в канадському Ванкувері заробив перший біткоіни-банкомат. Його встановили в кафе waves coffee house. Завдяки банкомату кожен бажаючий зміг обміняти біткоіни на готівку і навпаки.

Зліт і падіння mt.gox

У 2010 році була створена перша кріптовалютна біржа під назвою mt.gox. У 2013 році з її допомогою проводилося приблизно 47% транзакцій в мережі біткоіни. Незважаючи на популярність, mt.gox мала уразливості, якими скористалися хакери. У 2014 році стало відомо, що майданчик втратив майже 750 000 btc, які належали клієнтам. На той момент ця сума становила 7% з усіх, що знаходяться в обороті біткоінів. Подія спричинила падіння курсу btc і банкрутство mt.gox.

Хто такий Сатоши Накамото

Однією з найголовніших загадок залишається особистість Сатоши Накамото. Поки встановити особу творця біткоіни не вдалося нікому. Більш того, неясно, одна це людина або група людей. Преса активно шукає підходящих на цю роль кандидатів, але поки безрезультатно. Іноді з’являються підроблені Накамото. Найвідоміший приклад-австралієць Крейг Райт. У 2015 році він заявив, що є Сатоши Накамото. Але відмовився пред’явити докази. Зате можливим творцем біткоіни зацікавилася австралійська поліція і провела обшук в будинку Райта.

Розкол біткоіни

Біткоіни-незалежна, децентралізована криптовалюта. Рішення про всі транзакції приймає спільнота. Зі зростанням популярності btc мережа почала сповільнюватися. У співтоваристві зрозуміли, що якщо нічого не змінити, то незабаром на перевірку і підтвердження транзакції будуть йти навіть не дні, а тижні. У пошуках виходу з ситуації з’явилися дві фракції. Вони не змогли домовитися, і 1 серпня 2017 року біткоіни розділився на дві криптовалюта — bitcoin (btc) і bitcoin cash (bch). На цьому ворожнеча між фракціями не закінчилася. Їх представники продовжують нападки один на одного.

Біткоін-лихоманка

2017 рік запам’ятався справжньою криптовалютной лихоманкою. Люди в усьому світі не просто зацікавилися цифровими грошима, а й почали їх скуповувати, щоб швидко заробити. Це спровокувало зростання курсу криптовалют. Найбільше в цій ситуації виграв біткоіни. У грудні 2017 року курс btc досяг майже $20 000. Пройшло декілька років і що ми бачимо сьогодні — курс біткоіну вже дорівнює близько — 60 000 доларів. Що буде далі?