Освоюємося з інтернет-грошима

1350
 • Ebay.com — особливості інтернет аукціону
 • Реєстрація в Ебей російською мовою
 • Нюанси покупок в Ебей, митниця і доставка
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу поговорити про найпопулярнішу в світі майданчик онлайн торгівлі під назвою Ebay. Досить складне для російської мови слово, яке багато вимовляють як еБей або навіть зовсім вже не милозвучно еБай. Хоча на офіційному сайті сервісу (зараз вже повністю перекладеному на російську) використовується більш доречний варіант вимови иБэй. Ну, та це не так вже й важливо.

  Я досить багато вже писав про те, як заробити гроші в інтернеті, а зараз хочу написати про те, як можна їх з розумом витрать і в деяких випадках істотно заощадити і повернути частину витрачених суми у вигляді кешбека. Ну, а як відомо: заощадив — вважай, що заробив.

  Освоюємося з інтернет-грошима

  Напевно, всі чули про цю стару систему онлайн торгів, а багато хто і мали досвід участі на цьому інтернет аукціоні або покупки на ньому товарів за фіксованою ціною. У цій статті хочу поговорити про нюанси використання даної площадки і про те, коли і для покупки яких речей варто використовувати еБей.

  Ця стаття є логічним продовженням моєї публікації про міжнародну платіжну систему Пейпал, яка була придбана у свій час власниками Ebay і використовується зараз там при оплаті товарів в дев’яноста відсотків випадків. До речі і MoneyBookers (skrill) теж там дозволено використовувати (на відміну від Payeer і ряду інших загальносвітових платіжних систем), але в цьому випадку вам ніхто не гарантує повернення коштів з рахунку продавця в разі виникнення форс-мажору.

  Ebay.com — особливості інтернет аукціону

  Історично цей інтернет аукціон з’явився в 1995 році як невеликий додачу до вже існуючого тоді сайту. Після того, як він став набирати популярність (спочатку продавці могли користуватися ним абсолютно безкоштовно), було вирішено придбати для нього окремий домен. Саме на цьому етапі і з’явилося це не милозвучне для російської мови назва — Ибей.

  Компанія, якій спочатку належав сайт (де знайшов притулок інтернет аукціон) мала в своїй назві слово Echo і тому було прийнято рішення про придбання домену EchoBay. Але він вже виявився зайнятий, в слідстві чого довелося задовольнятися скороченим варіантом eBay.сом, який зараз став одним з найбільш впізнаваних брендів у світі. Ось так твориться історія.

  Основний спосіб продажу на ебее полягає у проведенні торгів. Продавець призначає час початку і закінчення аукціону, а товар дістається тому покупцеві, хто останнім підвищить ставку. Причому, він йому буде відпущений за ціною другої ставки, але це вже особливості саме цього ресурсу.

  Але так само існує спосіб купівлі та продажу без проведення торгів. У цьому випадку товари виставляються на Ебай з фіксованою ціною «Buy It Now» (дуже схоже на покупку в звичайному інтернет-магазині і навіть є можливість додавання в корзину).

  У будь-якому випадку, чи робите ви ставку на аукціоні або ж купуєте що-то за фіксованою ціною на Ebay, ви фактично укладаєте договір-оферту з продавцем. Його невиконання може мати для вас досить сумні наслідки. Якщо ви живете в євро зоні чи у штатах, то цілком можливим буде навіть судове переслідування за невиконання зобов’язань (тобто неоплату на протязі трьох днів купленого або виграного на аукціоні предмета).

  Для жителів пострадянського простору такої дикості (судового переслідування) побоюватися не варто, але тим не менш продавець може образитися (адже йому доведеться ще раз платити власникам Ебея за повторне виставлення речі на аукціон) і поставити вам так званий Strike.

  Якщо наберете три таких «чорні мітки», то найпопулярніша в світі торгова майданчик буде щаслива назавжди попрощатися з вами. Загалом, мораль цієї байки така — ставитися з усією серйозністю до своїх дій на цьому, хай і віртуальному, але тим не менш аукціоні.

  Але варто розуміти, що всі ми люди і поговоривши по душам (якщо це дозволить вам ваше знання англійської, хоча можна до цієї справи і Google translate підключити) з продавцем, як правило, можна все залагодити. До того ж, за правилами Ибея ви маєте право скасувати свою ставку, якщо до закінчення торгів залишилося ще більше часу доби.

  Також ви можете оскаржити оплату замовлення у випадку, якщо ціна доставки буде істотно відрізнятися від тієї, яку вказав продавець при проведенні торгів на Ebay або при продажу чого-то за фіксованою ціною. Правда, це палиця про два кінці. Якщо ви самі прошляпите і не помітите, що ціна доставки має позахмарне значення, то доведеться або оплачувати замовлення, або змиритися з отриманням Strike.

  Якщо вже торкнулися питання доставки, то не всі продавці, присутні на ебее, здійснюють доставку на пострадянський простір. Зазвичай у тих, хто доставляє по всьому світу, стоїть відмітка worldwide, але як показує досвід — не зайвим буде поцікавитися у продавця можливістю доставки саме у вашу країну. І робити це слід ще до того, як ви здійснили оплату товару з фіксованою ціною або ж зробили ставку на аукціоні (під уникнення отримання страйку).

  Що стосується способів оплати виграних лотів або ж куплених за фіксованою ціною на ибее товарів. Способів існує досить багато. Частина з них офіційно дозволена, а частина може бути використана за обопільною домовленістю з продавцем.

  Однозначно рекомендую використовувати при оплаті тільки Пейпал. Не застосовуйте пройти по наведеній посиланню і зареєструватися в цій платіжній системі (єдиний трабл може виникнути із-за подвійної конвертації в PayPal для Росії, але це проблема зважується по наведеній ссылке видаленням однієї єдиної галочки).

  По-перше, Пайпал, як я вже говорив, належить безпосередньо Ebay. Але це навіть не головне. Ця платіжка відбере гроші у продавця (зніме з його рахунку) у разі, якщо товар вам не буде доставлений. Навіть якщо грошей на рахунку продавця не виявиться (ви були необережні і напоролися на шахрая вже свернувшего лавочку), то Пейпал поверне вам від себе особисто сотню баксів. Підтвердженням неотримання купленої речі буде служити відсутність вашого підпису на квітці про доставку.

  Крім цього сам Ебей дає вам гарантію на невідповідність товару заявленому (фейковий телефон, занадто сильно б/в і тощо). Якщо такий захист не потрібна (продавець перевірений століттями), то можна попросити його виставити вам рахунок у Пайпал минаючи аукціон (це заощадить близько восьми відсотків, якими може з вами поділитися). Гарантія на доставку від Pay Pal у цьому випадку все одно буде працювати.

  Найгірший варіант оплати, на який зазвичай намагаються вас умовити шахраї на Ебае, це системи грошових переказів типу Western Union. Гроші в цьому випадку відкликати буде абсолютно не можливо, бо це фактично дарчий система переказів.

  Ще варто остерігатися, на мій погляд, користуватися послугами посередників типу eBayToday або Шипито. Ні, безумовно, ви отримуєте деякі зручності і навіть зможете істотно заощадити на доставці. Такі посередники мають абонентський ящик за кордоном і ви зможете вказати його адресу при купівлі чогось на найбільшої торгової майданчику в світі. Там вам навіть можуть перепакувати товари для зменшення їх загальної ваги за рахунок видалення зайвої тари.

  Негатив настає у разі доставки вам посилки. Справа в тому, що ви при залученні додаткової ланки у вигляді посередника втрачаєте гарантію аукціону Ebay на невідповідність товару, а також гарантію PayPal на недоставку. Відбувається це тому, що адресою доставки адресу посередника.

  Далі за збереження посилки відповідає саме він, а схеми повернення грошей у цьому випадку зовсім не так чітко налагоджені, як в Ибее і Пейпале. Загалом, вирішуйте самі — до виникнення форс-мажору з посередниками працювати одне задоволення, але от якщо вдарить грім, то…

  Реєстрація в Ебей російською мовою

  З 2010 року розпочав роботу сайт Ebay.ru російською мовою, що дещо спростило нам роботу з цим інтернет аукціоном. Однак, не варто думати, що це повноцінний регіональна філія. Ні, це просто перекладений на російську мову інтерфейс (опису лотів і раніше будуть на англицком). Хоча і це вже є суттєвим кроком вперед і спрощує роботу для російськомовних користувачів.

  Отже, для початку нам потрібно буде зареєструватися. Примітно те, що не важливо, де ви це зробите — на Ebay.com, .de або ж на .ru. Реєструватися можна буде на будь-якому офіційному сайті і ваш аккаунт дозволить увійти на будь-регіональний ресурс в будь-якій доменній зоні. Це досить зручно і логічно. Посилання для переходу на сторінку реєстрації розташована в самому верху над пошуковим рядком:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Нехай вас не вводить в оману російський інтерфейс, т. к. поля форми реєстрації варто заповнювати саме на латиниці, використовуючи правила транслітерації українських букв. Справа в тому, що у буржуйських продавців на комп’ютерах може взагалі не бути підтримки російської мови, в результаті чого ваші дані будуть дуже оригінально виглядати у вигляді кракозябров.

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  E-mail на ебее не є вашим логіном, але тим не менш бажано так само, як і при реєстрації в пайпале, не використовувати майлы отримані на безкоштовних сервісах типу Gmail або того гірше майл.ру.

  Після цього вас автоматично авторизує на сайті. Для того, що відразу повідомити адресу доставки, ви можете з верхнього меню вибрати «Мій Ebay», а на наступній сторінці, перейти на вкладку «Обліковий запис» і натиснути на посилання «Створити» в полі «Основний адресу доставки:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Напевно, зрозуміло, що дані потрібно вводити реальні, бо саме на них буде відбуватися доставка товару:

  Освоюємося з інтернет-грошимаОсвоюємося з інтернет-грошима

  Бажано вказати реально існуючий телефон на той випадок, якщо затреться ваша адреса на посилці (гіпотетично це можливо).Тепер ви є повноправним користувачем інтернет-аукціону Ебей, з чим вас і вітаю. Можете починати брати участь в аукціонах або купувати товари за фіксованою ціною.

  Про останньому способі покупки (з фіксованою ціною — Buy It Now) досить докладно розповів відомий багатьом Євген Попов, тому не застосуйте ознайомитися з відео з купівлі на ибее (бажано вибрати максимальна роздільна здатність і розгорнути на весь екран). Краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

  Освоюємося з інтернет-грошима«alt=»»>

  Я ж вам розповім трохи про те, хто в основному виступає в ролі продавців на Ибей, які речі там зазвичай вигідно буде купувати, які нюанси митних зборів існують зараз, а також які проблеми з доставкою в Росію можуть виникнути.

  Нюанси покупок в Ебей, митниця і доставка

  Не все вигідно купувати за кордоном і, зокрема, на аукціоні Ebay. Крім того, потрібно враховувати можливі проблеми з доставкою в Росію, ну і про митні правила не варто забувати. Не так давно почали діяти нові правила, за якими не будуть обкладатися митом товари пересилаються з-за кордону для особистого використання, якщо їх оголошена цінність не перевищує 1000 євро, а вага не більше 31 кг.

  Раніше гранична сума не обкладається митом дорівнювала двомстам євро, що було зовсім мало. Більш детально почитати про тонкощі накладення митних зборів можна буде тут (там же будуть приведені приклади розрахунку мита при перевищенні вартості або ж ваги посилки з-за кордону). Так, забув сказати, 1000 євро — це гранична сума для всіх посилок отриманих з-за кордону протягом місяця.

  Крім цього варто зробити акцент на тому, що ці правила будуть діяти тільки у випадку товарів, призначених для особистого користування. Якщо митник вирішить, що ваша тисяча дрібничок загальною вартістю та вагою не перевищують допустимі межі все ж є предметом комерції, то для уникнення сплати досить великий мита буде простіше повернути річ назад продавцеві та одержати витрачені Пайпалы взад.

  Досвід вдалих пересилок жителів Росії, спілкуються з цього приводу на форумах, показує, що зазвичай митники для особистого користування вважають товари числом не більше 2 або 3 штук. Якщо пересилається одяг одного розміру, то може бути і більша кількість.

  На самому сайті митниці говорять, що якщо товар можливо розділити на частини (якщо він не проходить за вагою або заявленої вартості, яка теж може бути змінена на розсуд митника), то краще це зробити і пересилати частини з інтервалом в один місяць. Гиморно, але зате дешевше.

  Якщо я вас ще не відлякав від можливих покупок на Ебее, то продовжу відлякувати. Але трохи пізніше.

  А зараз спробую узагальнити те, хто саме є продавцем на Ebay (найпопулярнішому аукціоні в світі) і чому не варто чекати особливих чудес у плані ціноутворення.

 • По-перше, там продають свої товари звичайні інтернет-магазини. У них є основною сайт магазину, але виставлення асортименту на Ибее приносить додатковий дохід навіть незважаючи на стягнуту комісію (близько восьми відсотків) за рахунок величезної аудиторії цього майданчика.

  Магазини не влаштовують торгів, а продають все за фіксованою ціною (Buy It Now). Рейтинги у них дуже високі і завжди можна прочитати купу відгуків на офіційному сайті Ебая від ощасливлених покупців.

 • По-друге, продавцями часто виступають спритні американці (або інші буржуї), які вдало закупилися під час розпродажів (там, на відміну від Росії, ціни розпродажів дійсно відрізняються від звичайних).

  Тепер вони продають все, що вдалося добути непосильною працею, трохи на цьому заробляючи. Ціни вони ставлять трохи нижче магазинних, але вище, ніж це було під час розпродажів. Ці продавці можуть торгувати як на фіксований ціною, так і шляхом проведення аукціону.

 • По-треті, це продавці старих (можливо, що і крадених) речей. Ну, і багато продавців з Азії, які торгують різними фейкові телефонами та іншими нормальними, але китайськими товарами.
 • Як ви могли переконатися з наведеного трохи вище відео, купувати на Ebay може бути дуже навіть вигідно в порівнянні з цінами в Росії. Вибирати продавця найкраще буде з розряду інтернет магазинів з величезних кількістю позитивних відгуків (особливо важливі останні відгуки, бо кидки там все ж трапляються) і рейтингом не нижче 99%. Хоча, при певному досвіді роботи з аукціоном, можна буде і відступати від цих правил.

  Чому деякі товари у буржуїв можуть мати у рази меншу ціну, ніж в Росії, думаю, розповідати не варто. Але в силу існуючих митних правил не всі речі вигідно там купувати.

  Однозначно не варто купувати щось важке (меблі, запчастини для авто, авіаносці і т. п.). У той же час, комп’ютерні запчастини теж не будуть сильно дешевше аналогічних продаються в Росії. Винятком можуть бути супер новинки, які до пострадянського простору ще не дійшли в належному обсязі і тому стоять непомірно дорого.

  А що ж варто купувати у буржуїв через Ебей?

 • Ну, по-перше, як я вже згадував, це новинки електроніки. Різні там нові моделі Айфонів, Айподов або Айпад в Росії можуть на певному етапі коштувати в рази дорожче, ніж на ебае. Правда відразу обмовлюся, що дочекатися посилку з жаданим гаджетом вийде не у всіх в силу специфіки роботи пошти на території Росії (особливо це стосується експрес доставки через EMC, з якої нічого не візьмеш).
 • Хіти минулого сезону серед електроніки. Навіть нові вироби продаються з великою знижкою, не кажучи вже про б/у.
 • Якісний дитячий одяг, яка має малий сумарна вага. Взуття від відомих у світі виробників.
 • Електроніка з Китаю.
 • Рідкісні товари, які в силу малого попиту мають жахливі накрутки ціни в Росії.
 • Тепер давайте поговоримо трохи за доставку товарів у Росію з Ебея. При отриманні посилки слід перш, ніж підписувати квиток, в обов’язковому порядку попросити її зважити (якщо вага відрізняється більше ніж на 20 грамів від зазначеного, то кличте завідувача і просите оформити акт розтину), після чого огляньте упаковку і тільки після цього підписуйте квіток про доставку.

  Правда зараз умільці на пересилання додають гречку в посилку вагою і переупаковують на диво. Можна попросити розкрити посилку до підписання квітка і в разі виявлення факту підміни або псування скласти акт (квіток про доставку не підписуйте, інакше Пайпал гроші не поверне).

  Краще користуватися послугами звичайної пошти для доставки «гарячих» товарів (особливо від яблучної компанії) куплених на Ебее (і в будь-яких інших буржуйських магазинах), а не її експрес варіантом EMC (звичайна пошта дешевше, швидкість доставки порівнянна, а крадуть на порядок менше).

  Якщо вже замовили через EMC (вибрали варіант експрес при оплаті), то краще буде подзвонити їм в офіс і попросити не ганяти кур’єра, а забрати посилку самому, попросивши її там ще заодно і зважити.

  Протягом 45 днів з моменту оплати товару ви можете відкрити диспут на Ebay і PayPal з продавцем на предмет того, що посилка не доставлена (за це тримає відповідь Пейпал) або ж її вміст не відповідає тому, що ви купували (тут вже Ебей у відповіді).

  На форумах раджу починати диспут на 43 день, щоб не дати можливості маневру продавцю не чистого на руку. Якщо в документі про проходження вашого замовлення немає відмітки про вручення (якщо ви квиток не підписали), то PayPal гроші поверне, знявши їх з рахунку продавця.

  Ну, десь приблизно так. Якщо у вас є що доповнити або виправити, то милості просимо зробити це в коментарях.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу