Використовуємо Вконтакте і Instagram

2013
 • Що таке таргетинг Вконтакте?
 • У чому відмінність таргетингової реклами Вконтакте?
 • Відправляти клієнтів з реклами на сайті або спільнота?
 • Для кого підходить таргетинг (реклама в Контакті)?
 • Для кого не підходить реклама Вконтакте?
 • Модерація оголошень і основні параметри кампанії
 • Поради щодо оптимізації рекламної кампанії Вконтакте
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . У статті «Способи просування комерційного сайту» ми розглянули цілий ряд варіантів залучення на свій ресурс зацікавлених відвідувачів (покупців).

  Зрозуміло, що без цього будь-проект стає безглуздим, тому всі намагаються використовувати ці засоби по максимуму. Ми вже почали детально говорити про SEO просування, а також про використання Яндекс Діректа і Гугла Адвордса. По суті, це чудові інструменти, які при належному підході здатні забезпечити вам непоганий заділ.

  Використовуємо Вконтакте і Instagram

  Але для повноти картини все ж необхідно буде задіяти соціальні мережі. Вони часто відкривають зовсім нові горизонти і дозволяють охопити ту зацікавлену у вашій продукції аудиторію, яку традиційними засобами охопити не виходить. Ми вже почали говорити про створення своєї бізнес-сторінки в Фейсбуці та каналу на Ютубі. Однак, не охопленої нашим увагу залишилася найбільша і надпопулярна в рунеті соціальна мережа Вконтакте.

  Причому, я пропоную сьогодні не йти вже второваним раніше шляхи (створення свого представництва в соціальній мережі), а розглянути набагато більш швидкий (в плані отримання віддачі від вкладених коштів) метод — розміщення таргетованої реклами в Контакті. Результат (потік зацікавлених відвідувачів) також, як і при використанні контекстної реклами, ви отримаєте миттєво, але можливості будуть зовсім інші. Ну, а про створення пабліка у ВКонтакте і його розкрутку ми обов’язково поговоримо (і у всіх подробицях), але трохи пізніше (підписатися не забувайте).

  Що таке таргетинг Вконтакте?

  Аудиторію соціальної мережі Вконтакті багато хто помилково вважають погано конвертованою, бо там, нібито, в основному в ВК реєструються тільки школярі. Власне, так, у Вконтатке дійсно більше відсоток школоты, ніж у Фейсбуці, бо є багато безкоштовних смакоти. Але це зовсім не означає, що там немає платоспроможної аудиторії — просто вона більш розмита, ніж у таких соціалках, як Фейсбук, Гугл плюс або Лінкедін.

  Однак, наявні у Вконтаке методи таргетування реклами (настройка тільки на потрібний вам зріз аудиторії) і з’явився відносно недавно ретаргетінг з легкість дозволяють відсіяти нецільових для вашого пропозиції користувачів мережі. Поясню трохи про ретаргетінг. Він, по суті, дає можливість показувати в Контакті оголошення вже знайомим вам користувачам, яких ви завантажуєте в свій рекламний кабінет з допомогою списку e-mail-адрес, або телефонів, або ID, або з допомогою збору про них інформації на вашому сайті за допомогою встановлення спеціального коду.

  Після появи ретаргетинга у налаштуваннях рекламного кабінету Вконтакте, багато хто навіть перестали використовувати звичайний таргетинг. Причому, як і де ви зібрали список цих Емайлов, телефонів або ID не важливо, але забігаючи наперед скажу, що для цієї мети можна використовувати скрипти, онлайн-сервіси і навіть програми для Контакту. Все чудово працює, і навіть фрілансерів залучати для цієї роботи не потрібно. Трохи нижче я наведу приклади використання ретаргетинга, які дозволять максимально підвищити конверсію трафіку з Контакту і здешевити рекламну кампанію.

  Власне, для тих хто не знає, блоки з таргетованої рекламою показуються в лівій колонці на сторінках Контакту (зазвичай оголошення складається з заголовка і зображення, а в деяких випадках до них може додаватися ще й опис):

  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram

  Під ними є кнопка «оголошення», натиснувши на яку ви зможете оглянути весь спектр рекламних тематик, які вам пропонуються. По ідеї, всі вони повинні відповідати вашим інтересам і сподіванням, але на практиці це буває далеко не завжди так. У цій та наступних статтях ми з вами і будемо займатися тим, щоб звести до мінімуму показ наших оголошень не зацікавленим у них користувачам, а також зробити їх максимально для них цікавими, щоб підвищити їх клікабельність (CTR).

  CTR (співвідношення кількості переглядів до числа кліків помножене на сто відсотків) у таргетованої реклами, також як і в контекстній, використовується для оцінки ефективності оголошень, і чим він буде вищим, тим менше ви будете платити за клік. Хоча, у Вконтакте можна вибирати між двома видами оплати:

 • За кліки
 • За покази
 • Щоб зрозуміти, який спосіб оплати буде найбільш вигідним для вас, потрібно проводити експерименти (протестувати рекламну кампанію зі скромним бюджетом – мінімум 100 рублів), до речі, в дев’яноста відсотках випадків вигідніше буде використовувати варіант оплати «за покази», і лише при спробі охоплення величезної за чисельністю аудиторії оплата за кліки може бути краще. Нижче ми ще поговоримо про це трохи детальніше.

  Варіант «покази» дасть вам багато трафіку за відносно малі суми, але при наявності належного вміння. У варіанті «переходи» домогтися низької вартості кліка досить складно (потрібен хороший СТОР оголошень), так і набрати велику кількість кліків при такому підході буде складно. Тому простіше і, в більшості випадків, дешевше використовувати варіант реклами Вконтакте при оплаті «За покази».

  Давайте швиденько пробіжимося по тому, як завести собі рекламний кабінет у Вконтакте (за замовчуванням у вас він не активний) і приступити до створення оголошення. Ну і по ходу поговоримо, на що варто звертати особливу увагу, а з чим можна не перейматись, бо воно не дуже впливає на успіх рекламної кампанії. Отже, внизу сторінки Контакту ви знайдете кнопку «Реклама«. Натиснувши на неї, ви потрапите на сторінку вибору того, який інструмент хочете використовувати:

  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram

  Тут, до речі, цікавим є друга пропозиція «Рекламні записи у спільнотах». Справа в тому, що Вконтакте завжди можна було використовувати в рекламних цілях двома способами: або налаштовувати таргетинг в своєму офіційному рекламному кабінеті, або шукати підходящі вам за тематиками популярні паблики і пропонувати їх власникам опублікувати вашу рекламну запис. В останньому випадку Контакт залишався як би не при справах, тому вони і замутили таку от штуку (по суті, біржу за розміщення записів у пабликах).

  Але про неї ми поговоримо пізніше, бо сьогодні нас цікавить виключно таргетингова реклама і ретаргетінг зокрема. Тому клікаємо по кнопці «Таргетовані оголошення». У вікні вас коротенько познайомлять з особливостями таргету, після чого вам залишиться лише натиснути на кнопку «Створити оголошення». Відкриється форма з масою різних полів (ми про них поговоримо трохи нижче).

  Ви можете їх поки заповнити навмання, щоб створити пробне оголошення. Разом з ним створиться і ваш рекламний кабінет Вконтакте. Після цього у вас в лівому меню з’явиться вкладка «Реклама», по якій ви зможете в цей самий кабінет швидко входити.

  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram

  У чому відмінність таргетингової реклами Вконтакте від інших видів реклами?

  До створення оголошення ми ще повернемося, а поки хочу вам пояснити, чим таргетингова реклама відрізняється від медіа або контекстної реклами, а також її фішка.

 • У разі використання медіа-реклами (банери тощо) ви платите за показ оголошення аудиторії, яку можливо входять ваші цільові користувачі. Відсоток їх, як правило, буде сильно відрізнятися від сотні (дуже схоже на не дуже сильне потрапляння телевізійної реклами на аудиторію). В цьому плані таргетинг істотно більш вибірковий. Шляхом тонкої настройки можна домогтися того, що платити ви будете тільки за потрібних вам користувачів (цільових і мотивованих, яким ваша пропозиція потенційно цікаво).
 • У разі використання контекстної реклами здійснюється прив’язка до пошукових запитів, що вводиться користувачем в пошуковому рядку (реклама у видачі), або прив’язка до його недавнім інтересам (знову ж таки визначається за введеним раніше запитами) або до змісту сторінки, на якій оголошення показується реклама на сайтах партнерів. Таргетована ж реклама прив’язується до даних системи (у нашому випадку Вконтакте) відомо про користувача — його географічне положення, соціально-демографічний стан, інтереси і багато іншого.
 • Але не це головне. Основна відмінність контекстної реклами від таргетованої криється в ступені готовності потенційного клієнта до купівлі — чи готовий він купувати або спочатку ви повинні його ще до цього спонукати.

 • У контекстній рекламі мають місце бути в основному так звані «теплі клієнти». Вони заходять в пошук, вже маючи перед собою мету щось купити (хай і не на першому-ліпшому сайті, а взагалі), вводять свій запит, проводять дослідження якості та ціни, після чого потрапляють з реклами до вас на сайт і стають вашими клієнтами.
 • У таргетованої реклами клієнти, як правило, «холодні» (вони прийшли Вконтакт ні в якому разі не купувати, а спілкуватися), тобто ми показуємо рекламу користувачам з метою викликати у них інтерес. Далі їх потрібно «підігріти».
 • Для цієї мети використовують лендінгем пейджи (посадочні сторінки), у випадку товарів не дуже дорогих (коли відвідувачу прийняти рішення про покупку досить просто). Такі продажі можна порівняти з торгівлею в транспорті, коли пасажири вирішуються на швидку покупку тільки не дуже дорогих товарів. Стосовно до Контакту, в розряд спонтанних покупок можна віднести все, що коштує дешевше пари тисяч рублів (одяг може дещо вибиватися з цієї цінової категорії).
 • Або можна направляти потенційних клієнтів спільноти Контакту (як створити групу або сторінку Вконтакте), у разі дорогих або складних товарів (послуг), коли людям потрібно час на обдумування. У другому випадку ви обробляєте» відвідувачів в співтоваристві, роблячи з «холодних» клієнтів «теплих». Це так звані «довгі покупки» (дорогі товари, складні послуги, заходи тощо), які вимагають осмислення.

  Ось саме в співтоваристві ви йому і поясніть важливість вашої пропозиції, його особливості, унікальність, гідності, щоб він переконався в необхідності даної покупки. Вступити в співтовариство йому праці не складе (якщо дана тема йому хоч як-то цікава), після чого він почне отримувати вашу розсилку. Можливо, що процес «утеплення» (дозрівання) користувачів може затягнутися на тижні або навіть місяці, але при належному підході все вийде.

 • Куди відправляти клієнтів з реклами — на сайт або в спільноту?

  Ще раз закріпимо — коли відправляти користувача з реклами Вконтакте на зовнішній сайт, а коли в співтовариство?

  На сайт слід відправляти з реклами:

 • Якщо рекламований товар коштує менше 2000 рублів. В цьому випадку має сенс вести клієнта на лендінгем (або одностраничник)
 • Якщо на самому лендинге достатньо інформації, щоб схилити клієнта до купівлі (читайте про необхідні елементи лендинга)
 • Якщо користувачеві не потрібно буде платити — ігри, промо-сайти і т. п.
 • У свою спільнота у соціальній мережі Вконтакте слід відправляти з таргетованої реклами:

 • Якщо у вас великий інтернет-магазин, або відомий бренд. У цьому випадку ваша потреба, швидше за все, не буде обмежена однією купівлею — вам потрібні постійні продажу. У спільноті ви розміщуєте цікавий контент, який розбавляєте продають постами про нові товари, пропозиції або акціях. Це буде набагато зручніше, розумнішою і практичніше.
 • Якщо у вас локальний бізнес (наприклад, ресторан, фітнес-клуб або кафе). Людина вступає в товариство, де ви зможете з ним спілкуватися, дізнаватися його думка про вашому сервісі, прочитати відгуки і постаратися їх врахувати. Ну, і само-собою при хорошому співтоваристві цей клієнт може стати для вас постійним.
 • Якщо ви продаєте складні або дорогі товари або послуги. У цьому випадку з допомогою співтовариства ви зможете пояснити користувачеві, чому цей товар коштує таких грошей, ніж він хороший і в чому його перевага перед конкурентами.
 • Для кого підходить таргетинг (реклама в Контакті)?

 • Якщо у вас є пропозиція, що відповідає широкому колу користувачів (ширпотреб). Речі, які цікаві багатьом. Чим ширше ваша потенційна цільова аудиторія, тим краще це піде в соціальних мережах.
 • Якщо у вас є під Вконтакте своє тематичне співтовариство, націлювання може служити дуже навіть непоганим способом залучення в нього користувачів і передплатників.
 • Якщо у вас є інтернет-магазин, то через соціальні мережі цілком можливо успішно вибудовувати продажу. Вконтакте дасть вам нових клієнтів, нові продажу та додатковий прибуток у порівнянні з усіма іншими способами залучення клієнтів.
 • Через націлювання добре йдуть ігри і мобільні додатки, бо дуже легко налаштувати показ реклами на тих, у кого є мобільні пристрої, або тих, хто грає в соціальних мережах.
 • Кафе, ресторани, фітнес, клуби та інші локальні бізнеси практично завжди мають своє представництво в соціальних мережах, і залучати звідти відвідувачів з допомогою націлювання було б цілком логічним продовженням співпраці.
 • Якщо ви хочете залучити користувачів на якісь заходи, концерти, вечірки та інші події, які націлені на широку аудиторію, то Вконтакте відмінно підійде вам.
 • Також в соціальних мережах можна чудово рекламувати різні инфопродукты, семінари, конференції, коучинги і т. п. речі.
 • Якщо підсумовувати, то можна сказати, що реклама Вконтакте добре працює для бізнесу, орієнтованого на клієнтів (а не бізнес для бізнесу).
 • Для кого не підходить реклама Вконтакте?

  Є ряд сфер послуг і бізнесів, які досить дорого і не особливо ефективно просувати за допомогою таргетингу в Контакті (контекст у цьому випадку може бути краще). В основному проблема полягає в складності підбору потрібної аудиторії, хоча з появою ретаргетинга (в наступних статтях будемо про нього дуже докладно говорити) ця проблема в ряді випадків стала цілком вирішувана. Друга проблема полягає в тому, що найчастіше людей в соціальних мережах не цікаві ці теми.

 • Бізнес для бізнесу (B2B) дуже складно просувати Вконтакте (мабуть, за винятком інтернет-маркетингу). Тобто таргетинг мало підходить для B2B поза інтернету (продажу будматеріалів, систем відеоспостереження, офісного приладдя і всього іншого, що налаштований на роботу з бізнесом, який не має відношення до інтернету).

  По-перше, важко потрапити таргетинингом у постачальників для потрібного бізнесу, і навіть при попаданні в потрібного користувача мережі не факт, що він захоче міняти вже наявного у нього постачальника. По-друге, постачальники теж люди і у Контакт вони йдуть відпочити від роботи, а не продовжувати нею займатися. З’явись у нього необхідність у вашій послугу, він піде в Яндекс або Гугл і все там знайде. Інтернет-маркетологи ж у соцмережі фактично працюють, тому лендінгем, лідогенерація (що це?) і т. п. речі Вконтакте рекламувати можна з успіхом.

 • Важко йдуть складні вузькоспеціалізовані сервіси (захист даних, системи сигналізації тощо), які незрозумілі більшості користувачів Вконтакте. Буде досить складно знайти цільову аудиторію, якій це буде цікаво. Чим складніше послуга, тим складніше знайти аудиторію в соціальній мережі. Хоча знову ж таки, поява ретаргетинга стало все ж можливо виділяти аудиторію для вузькоспеціалізованих пропозицій, але деякі складнощі все одно залишилися.
 • Складно просувати націлених медичні послуги, бо є маса нюансів для кожного їх виду, пов’язаних в першу чергу з проходженням модерації (потрібно збирати і відправляти довідки про своєї діяльності і всіляко погоджувати такого роду оголошення). Крім цього, вартість залучення клієнта може бути вище, ніж в контексті, що не є добре.

  По-друге, знову таки складно таргетувати (виділити) цільову аудиторію, хоча можна орієнтуватися на якісь тематичні медичні спільноти. Але знову ж, користувачі цих спільнот вже «підсіли» на послуги того медичного центру, який це співтовариство створив та підтримує. Повинна бути вагома причина у користувачів для зміни орієнтирів (наприклад, якщо у вашої пропозиції буде ціна істотно нижче). Трохи краще просуваються послуги косметологічної медицини (пластика тощо), бо це більш цікаво народу.

 • Досить часто таргетинком намагаються просувати нерухомість, але це далеко не завжди ефективно, бо знайти покупця на квартиру з допомогою таргетованої реклами Вконтакте неймовірно складно. Потрібно буде охопити величезну аудиторію, щоб отримати шанс хоча б на одну продаж. Причому, нічого крім налаштування на мегаполіси і платоспроможний вік зробити особливо і не вийде. Більш перспективним методом по продажу нерухомості буде створення тематичного співтовариства або проведення семінарів (наприклад, про іпотеку, або про те, як придбати квартиру), але це вимагає багато праці і додасть вам роботи. Краще йдуть справи зі складанням та орендою квартир допомогою таргетингу.
 • Наведені вище факти жодною мірою не благають переваг будь-якого з наведених способів реклами, вони просто ілюструють їх суттєві відмінності. Соціальна мережа Вконтакте в силу своєї специфіки агрегує в собі величезний пласт знань про користувачів, які в ній зареєстровані і спілкуються. Саме завдяки цьому можна при належному навику точково показувати рекламні оголошення лише тим користувачам мережі, яким, апріорі, вона буде цікава. Ну, а з появою можливості використання ретаргетинга точність наведення на користувача стала ще вище.

  Правда є і деяка специфіка реклами у соцмережі Вконтакте:

 • В Контакті добре продаються товари і послуги вартістю до п’яти-шести тисяч рублів. Все що дорожче можна пробувати, але ймовірність ефективних продажів аудиторії цієї соціальної мережі вже знижується.
 • Крім цього варто сказати, що продавати тут найкраще товари широкого вжитку. З появою ретаргетинга реклама вузькоспеціалізованих пропозицій теж стала цілком можлива і ефективна, але простіше все-таки продавати ширвжиток.
 • Якщо у товару, послуги або бренду є спільнота шанувальників у Вконтакті, то це стане чудовим підмогою, бо краще всього працює таргетування саме по групам.
 • Як правило, направляти залучається з таргетованої реклами потік відвідувачів краще все ж на зовнішній сайт (лендінгем або ваш сайт), ніж на групу або паблік у самій соціальній мережі. Але знову ж таки, потрібно експериментувати.
 • Ціни на рекламу Вконтакте декілька вище, ніж в тізерних мережах, але зате тут дуже швидко (при правильному підході можна отримати пристойний потік зацікавлених відвідувачів, які виллються в десятки замовлень недорогих товарів в день. Є приклад, коли власник інтернет-магазину витрачає щомісяця на таргетингову рекламу по двісті тисяч рублів і залишається вельми задоволений витягується з цієї справи маржею.
 • Модерація оголошень і основні параметри рекламної кампанії

  Крім цього, слід знати, що пропозиції по ряду тематик не можна рекламувати в Контакті (наприклад, алкоголь, тютюн та іншу гидоту). Ну і все інше, що заборонено росийским законодавством. Власне, всі ваші оголошення будуть проходити модерацію і заборонену тематику не пропустять, але якщо ви подряжаетесь для когось залучати трафік з Вконтакте, то ознайомтеся попередньо з правилами розміщення, щоб не потрапити в халепу.

  Модератор при перевірці оголошення звертає увагу не тільки на його зміст, але і на сам сайт, куди воно веде (якщо рекламується саме зовнішній сайт, а не співтовариство або додаток). Причиною відмови може, наприклад, служити відсутність Політики конфіденційності на сайті або відсутність даних про ІП.

  Ви можете або намагатися усунути зауваження або видалити дане оголошення і створити його заново через кілька годин (авось потрапите на благодушного модератора). Деякі навіть підміняють на час проходження модерації сайт (головну сторінку), якщо до нього були претензії, а після проходження вертают все назад (в принципі, це карається і краще при подібних маніпуляціях використовувати фейковий аккаунт в Вконтакте, а не свій основою).

  Так само варто, напевно, пояснити основні абревіатури і терміни (CPM, CPC, CPL, CPS, CTR), розуміння яких вам може знадобитися при роботі зі своїм рекламним кабінетом у Вконтакті:

 • CPC (cost per click) — вартість одного переходу по рекламному оголошенню. Актуально, якщо ви використовуєте спосіб оплати за переходи.
 • CPM (cost per mille) — вартість тисячі показів вашого оголошення. Актуально, відповідно, при виборі оплати за переходи, а не за кліки.
 • CTR (click-through rate) — показник ефективності оголошення (співвідношення кількості переглядів до числа переходів помножене на сто відсотків).
 • Охоплення — кількість унікальних користувачів, яким хоч раз було показано ваше оголошення. У налаштуваннях при створенні оголошення можна буде поставити галочку, щоб оголошення одному і тому ж користувачу більше ста разів не показувалося.
 • Переходи — кількість переходів по вашому оголошенню унікальними користувачами мережі Вконтакте. Користувачеві, який перехід вже робив, це показуватися оголошення більше не буде (мабуть, під уникнення скликов).
 • Покази — число появ вашого оголошення на сторінках Контакту, що завантажуються користувачами. Потрібно розуміти, що в багатьох випадках рекламодавців, що бажають показуватися даному користувачеві, буде більше, ніж ті три позиції, які видно в лівій колонці (інші оголошення, що не потрапили в зону видимості, можна побачити, натиснувши на посилання «оголошення», розташовану в самому низу рекламного блоку).

  При виборі черговості показу оголошень діє система аукціону: чим більше рекламодавець готовий платити за показ його реклами, тим більшій кількості користувачів з заданої цільової аудиторії буде показано оголошення системі вигідно заробляти більше).

  При виборі варіанту оплати за кліки число показів буде залежати від ціни кліка (чим вище ціна, тим вище ймовірність показу), яку ви задали (тут діє принцип аукціону подібний до того, що використовується в контекстній рекламі), та ефективності вашого оголошення (чим вище CTR, тим більше показів). Якщо ви вибрали варіант оплати за покази, то ваше оголошення буде показуватися частіше за більш високою ставкою (CTR тут в розрахунок не береться).

 • Поради щодо оптимізації рекламної кампанії Вконтакте

  Знову ж таки, перш ніж приступати до практичного розгляду створення оголошень, хочу запропонувати вам декілька рекомендацій:

 • При виставленні ціни за 1000 показів знижуйте рекомендовану ціну відсотків на тридцять. Особливого падіння СТОР від цього ви не помітите, а бюджет заощадите. Сильно занижуючи ставку щодо рекомендованої (на порядок, наприклад), ви ризикуєте тим, що ваші оголошення будуть частіше показувати одним і тим же користувачам, що сильно знизить їх СТОР.
 • У налаштуваннях націлювання вибирайте показ ваших оголошення лише тим користувачам, які переглядають Вконтакте через комп’ютерні браузери, відсікаючи тим самим мобільні браузери, з яких помітити рекламу фактично неможливо з-за малого розміру екрану смартфонів. Та й метою мобільних користувачів є скоріше перегляд стіни, а не активне спілкування і перехід на інші сторінки.

  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram

  Показ ваших оголошень таким користувачам буде лише марною тратою грошей. Відсікати слід саме на основі націлювання за браузерам, бо при використанні націлювання за типом пристрою в розряд мобільних потраплять ті, що входять в інтернет за допомогою USB-модемів від стільникових операторів.

 • Вже згадував трохи вище, але повторюся. Обмежуйте показ оголошень одній людині за допомогою встановлення відповідної галочки при створенні оголошення.
  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram
 • Якщо ви рекламуєте товар, який у великому місті можна купити в кожному підземному переході або кіоску, то краще виключити в цьому випадку з показу такі регіони як Москва і Санкт-Петербург. В регіонах, можливо, цей товар не настільки широко розповсюджений і конверсія від показу оголошень там буде значно вище, ніж у мегаполісах.
  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram
 • Для тестування можна створити десяток-інший різних оголошень для одного і того ж пропозиції (з різними заголовками, але однаковою картинкою). Бюджет кожного оголошення обмежуєте сотнею рублів. Трохи їх откручиваете, дивіться, які з них показали найнижчий CTR (менше 0.05 — 0.1), і їх видаляєте. Залишилися кілька штук тиражируете і пробуєте показувати їх в різний час, щоб визначити той момент, коли ваша цільова аудиторія сидить в Контакті. Після цього пробуєте шукати найкращі варіанти, підставляючи різні варіанти зображень під вже відібрані вдалі заголовки.
 • Через два-три дні навіть вдале оголошення починає працювати гірше, бо воно вже набило оскому користувачів Вконтакте. В цьому випадку потрібно буде завантажити новий варіант. Виходить, що для досягнення більшого ефекту від оголошень їх потрібно два-три рази в тиждень оновлювати.
 • Ідею оголошення можна запозичити і в конкуруючих оголошень (не картинку, а назву або опис, але краще з творчим підходом). Взагалі в таргетованої реклами, за аналогією з тизерами, дуже добре працює креатив.
 • У переважній більшості випадків оплата за покази покаже кращий економічний ефект, ніж оплата за кліки. Мабуть, що тільки при спробі охоплення величезної аудиторії оплата за переходи може показати кращий результат.
  Використовуємо Вконтакте і InstagramВикористовуємо Вконтакте і Instagram
 • Як підвищити CTR оголошення у Вконтакте?
 • В основному, увагу користувачів мережі залучають саме зображення (а вже клік по ній буде залежати в тому числі і від тексту оголошення). Тому вони повинні бути яскравими або чіпляє погляд (можна використовувати для посилення ефекту рамки). Трохи вище я писав, що треба тестувати різні картинки з одним і тим же оголошенням, щоб зрозуміти яка краще привертає увагу.
 • Ще добре працюють в таргетованої реклами Вконтакте картинки (відносяться до теми оголошення), на яких зображено здивування (досить-таки завлекательная емоція).
 • Добре також працюють заклики до дії
 • Створюйте кілька оголошень на один товар, щоб методом тестового розміщення (описаний трохи вище способом) можна було обчислити найкращий варіант (умоглядно це не завжди виходить правильно зробити)
 • Спробуйте прорахувати і натиснути на хворе місце вашого потенційного клієнта (кинути йому виклик), якщо тематика вашого пропозиції це дозволяє.
 • Якщо ваша пропозиція володіє конкурентною перевагою (або тільки з’явилося на ринку), то спробуйте акцентувати увагу користувача на його унікальності (або новизною), бо це може стати додатковим стимулом для переходу по оголошенню (багато хто хоче мати щось, що є не у всіх).
 • Інформація про знижки та акції в заголовку, описах або на самій картинці (площа тексту не повинна перевищувати половини зображення) оголошення теж може підвищити його клікабельність (CTR)
 • Дозволю собі на цьому зупинитись, бо ви вже, мабуть, стомилися. Давайте продовжимо розмову в найближчій статті рубрики «Вконтакте і Instagram». Власне, це саме продовження вже написано кілька статей практичних порад і прикладів), і якщо вам ця тема цікава, то відпишіться про це в коментарях — постараюся опублікувати продовження теми таргетованої реклами Вконтакте позачергово. Дякую за увагу.

  Продовження >>> (Тут можна підписатися на поштову розсилку з анонсами нових статей)

  З’явилося продовження цієї статті з наступним змістом:

 • Готуємо сайт або спільнота для прийому трафіку з таргетингу
 • Яким повинен бути сайт для правильної роботи з рекламою Вконтакте?
 • Яким має бути спільнота Вконтакте для ефективного прийому трафіку з таргетингу?
 • Налаштування таргетованої реклами під Вконтакте
 • Який формат оголошень Вконтатке краще вибрати і чому?
 • Для чого підходять і як складати оголошення для таргетованої реклами Вконтакте формату Зображення і текст»
 • Коли і як використовувати оголошення Вконтакте формату «Велике зображення»
 • Створення оголошень Вконтакте ексклюзивного формату
 • Оголошення формату «Просування співтовариств»
 • Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу