Використовуємо програми

869
 • Налаштування менеджера паролів KeePass
 • Вбудований генератор і зберігач паролів
 • Як використовувати програму Filezilla
 • Ще про KeePass
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Не так давно я писав про свою проблему з вірусами на сайті, які проникли туди шляхом крадіжки паролів з мого улюбленого ФТП менеджера Файлзилы.

  Сама по собі програма дуже не погана, але ось що вводяться дані авторизації в ній зберігаються у відкритому вигляді — бери не хочу. Так і в браузерах не все так безхмарно йде з зберіганням вводяться в них даних. У зв’язку з цим я перейнявся пошуком способу вирішення проблеми безпечного зберігання паролів.

  Використовуємо програми

  Напевно, багато хто з вас вже використовують який-небудь менеджер паролів. А я ось тільки зараз спромігся перейматися пошуком такої софтина і мій вибір припав на KeePass. Ця програма має вбудований генератор складних комбінацій, зберігає їх в зашифрованою базі, а також досить зручно дозволяє вставляти їх в браузери, ФТП менеджери та інші софтина.

  До того ж Кипас безкоштовний і має відкритий вихідний код, що дозволяє повірити в надійність зберігання ваших конфіденційних даних саме в цій програмі (будь обізнана в програмуванні людина міг би вже з 2003 вивести його на чисту воду, проте, раз цього не сталося, то й довіряти цій софтине можна на всі 100%).

  Встановлення та налаштування менеджера паролів KeePass

  В області шифрування даних відкритий вихідний код є скоріше плюсом, ніж мінусом (TrueCrypt, про нього я писав у статті про паролі для комп’ютера і флешки, є тому підтвердженням). Звичайно ж, у цієї програми є маса платних і безкоштовних аналогів, які хтось з вас, напевно, використовує у своїй повсякденній практиці, але за сукупністю факторів мені більше всього на даний момент сподобався саме KeePass.

  Крім усього іншого, для нього сторонніми розробниками випускаються плагіни, які, наприклад, можуть інтегрувати цей менеджер з популярними браузерами для підвищення надійності і зручності зберігання в них паролів. Хоча, в Кипасе вже за замовчуванням присутній такий інструмент, як Автодобір (AutoType).

  Тобто ви просто ставите курсор у перший рядок форми авторизації на сайті або якою-небудь програмою, а потім натискаєте клавіші Ctrl+Alt+A, якщо для даної сторінки або софтина ви стурбовані створенням профілю в KeePass, то форма благополучно заповниться логіном і пасвордом, а введені дані не залишаться в буфері обміну або яких-небудь ще доступних для зловредів місцях.

  Абсолютну надійність, звичайно ж, ніхто не гарантує, але шляхом налаштувань цього менеджера паролів ви зможете звести ризик перехоплення та крадіжки важливих даних до мінімуму. Наприклад, скопійовані дані живуть в буфері обміну обумовлений вами число секунд, програма може закривати доступ до своєї бази (включати блокування) через певний час і після певних дій.

  Загалом, поговоримо про переваги і недоліки цього генератора і зберігача важливих даних по ходу справи. Скачати KeePass можна абсолютно безкоштовно на цій сторінці, але вам відразу ж доведеться вибирати між спрощеною версією 1…, для якої роботи не обов’язковий Microsoft.NET (або Mono у вільному ПЗ) і версією 2…, якій потрібен цей фреймворк, але зате її функціонал набагато ширше, а працювати вона може не тільки під Windows, але і під Linux, Mac OS X, BSD та ін. линухподобных системах. Детальніше дивіться тут.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  До речі, повна назва цього зберігача паролів звучить як KeePass Password Safe і у нього крім описаного трохи вище поділу на версії має місце бути ще і поділ за типом установки програми: звичайна і портативна (Portable Кипас).

  Другий варіант, на мій погляд, краще, бо не маючи ніяких недоліків перед повною версією, не залишає ніяких слідів за собою в операційці і може спокійнісінько жити на флешці (бажано буде її періодично дублювати під уникнення втрати всього і відразу).

  Власне, портативну версію я і використовую. Для русифікації або українізації інтерфейсу цього генератора пассвордов буде досить завантажити з цієї сторінки файлик перекладу для використовуваної вами версії і скопіювати його в папку з програмою (у разі Portable версії). Потім заходите в неї і переходите з верхнього меню по шляху: «View» — «Change Language». У вікні вибираєте свою мову, Кипас перезавантажиться і потрібний мова застосується до інтерфейсу.

  З чого починати? З створення нової бази. Їх можна створювати необмежену кількість, наприклад, коли на комп’ютері працює декілька людей і у кожного буде свій індивідуальний набір складних згенерованих в KeePass паролів, до якого інший користувач доступу не отримає. У більшості ж випадків можна обійтися і однією базою, бо запам’ятовувати кілька майстер-ключів від них буде важкувато.

  Для цього клацаєте по порожньому листочку на панелі інструментів цього менеджера (або вибрати з меню «Файл» — «Новий»):

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо у вас портативна версія, то має сенс зберігати базу в папку з програмою (на флешку). Якщо ж версія менеджера повна або ви Portable скопіювали на диск С, то ні в якому разі не кидайте туди ж і файл з базою, бо при збої в роботі або відновлення з образу вона може спочити в бозі разом з усіма безцінними паролями.

  Її можна розмістити, наприклад, в папку Yandex Disk, щоб у вас завжди була можливість витягнути копію з інету. Боятися за її збереження не варто, бо дані в ній шифруються дуже надійним способом.

  На наступному кроці вас запитають про те, наскільки безпечним повинен бути доступ до збережених паролів. Це буде проявлятися в тому, скільки етапів авторизації ви виберете у вікні складеного ключа для доступу до бази:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Доступ до зашифрованою базі в Кипасе можна закрити аж трьома шлагбаумами:

 • Майстер-ключ для входу в менеджер (його доведеться запам’ятати чи записати, бо без нього…)
 • Ключовий файл — вибираєте, наприклад, на своєму компі, а краще флешці, якийсь непримітний файлик (найкраще серед купи подібних) і говорите, що воно тепер буде ключовим. Його можна буде створити і спеціально. Але обов’язково його коперните ще кілька місць (інша флешка, жорсткий диск (але не на С) або в хмарне сховище на кшталт Диска Яндекса або Дропбокса, бо в разі його втрати…)
 • Можна ще до купи і прив’язати цю програму для зберігання паролів до вашої з у Віндовс, хоча у випадку використання портативної версії KeePass на флешці це буде зайвим, бо на іншому компі ви цей менеджер пасвордов вже не відкриєте (не отримаєте доступ до зашифрованою базі). Якщо плануєте працювати тільки з одного компа, то прив’язка до з ще сильніше підвищить захищеність баз.

  Але пам’ятайте, що додавання будь-якого нового пристрою змінить цю саму обліковий запис і виникнуть проблеми. У всякому разі у мене було саме так після заміни материнської плати. Тому обережніше з цією опцією.

 • Далі вам запропонують змінити деякі параметри створюваної бази. Можна, наприклад, підвищити стійкість застосовуваного методу шифрування шляхом збільшення кількості циклів (проходів), однак це кілька (не суттєво) сповільнить її відкриття і збереження даних:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Можна буде включити або відключити Gzip стиснення бази для зменшення займаного нею розміру, а так само вирішити — чи використовувати вбудовану в даний менеджер «Кошик», куди будуть падати видалені профілі.

  На вкладці «Додатково» можна буде попросити програму нагадувати про необхідність зміни майстер-ключа через певну кількість днів (якщо вже параноя накрила і ви менеджер паролів почали налаштовувати, то і періодична зміна ключа не буде здаватися зайвим).

  По закінченні цього процесу ви потрапите на вкладку з вашої тільки що створеної базою для пасвордов і логінов (вони розташовані на горизонтальній смузі вкладок), де знайдете дбайливо створені для вас зберігачем KeePass татуся і приклади профілів:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ви вільні повидаляти все це демо-багатство, щоб з чистого аркуша побудувати своє добре продумане ієрархічне дерево в цьому генераторі та зберігачі. Ну, найскладніше я розповів, а далі ви вже самі… Ясна річ, що жартую, бо тексту внизу ще багато залишилося. Спробую розповісти у всіх подробицях про те, в чому мені все-таки вдалося розібратися.

  Генератор і зберігач паролів з їх зручною вставкою

  Моїм основним завданням було налаштувати найбільш безпечну роботу з ФТП менеджером FileZilla, а також зручне і безпечне зберігання паролів від грошових програм (Вебмані Кіпер Класик, наприклад) і грошових сайтів (Yandex Money, paypal.ru або не менш популярних skrill.com або rapida.ru). Ну, і ще є маса сайтів, паролі від яких не слід було б знати зловмисникам.

  Існує ще й проблема злому пошти, де найчастіше зберігаються листи з паролями та логінами до всього цього багатства, але, по-перше, все більш-менш важливе я зацикливаю на свій ящик електронної пошти Гмаил, бо там стоїть прив’язка до мого компу і аутентифікація з використанням SMS присылаемой на стільниковий. По-друге, всю пошту я звідти періодично видаляю під уникнення…

  Відразу обмовлюся — навіщо затівати весь цей цирк із створенням складних паролів і зберіганням їх в зашифрованому вигляді. Адже є менеджери пасвордов в тих же ФТП клієнтів, так і браузери такими інструментами не ображені. Марна трата часу? Зовсім ні. У вас стоїть Файлзила на компі? А підійдіть-но тепер по такому шляху:

  C:\Users\[ім’я закладки]\AppData\Roaming\FileZilla\sitemanager.xml

  Або такому разі старенької XP:

  C:\Documents and Settings\[ім’я закладки]\Application Data\FileZilla\sitemanager.xml

  Цей файл можна буде відкрити, наприклад, в моєму улюбленому текстовому редакторі з підсвічуванням синтаксису Notepad ++. І що ми маємо? А маємо повний набір збережених у цій програмі паролів, які абсолютно ніяк не захищені від крадіжки, тому що файл не зашифрований, а його розташування однаково для 99.99% компів.

  А я ще трохи раніше картав за це мій улюблений файловий менеджер Тотал Командер. Бери — не хочу.

  Думаєте, що з браузерами справи краще? Ну, може трохи, але якщо ви наберете в пошуку запити «як в Опері дізнатися пароль», то напевно отримаєте відповідь, що вони зберігаються в файлику wand.dat, який не складно відшукати в директорії c:\Users\название закладки\AppData\Roaming\Opera\.

  Ну, а розкрити його вміст допоможе вільно поширювана програма Unwand. В результаті ви отримаєте список, який можна скопіювати в той же Нотепад++, і з допомогою вбудованого пошуку знайти всі ваші паролі.

  Сам не раз використовував цю можливість для пошуку ніде не записане, але запомненного в моєму улюбленому браузері Опера пассворда і логіна. Не скажу за інші браузери (можливо, що десь паролі шифруються і робиться це надійно), але швидше за все ситуація не дуже оптимістична. Тому я вирішив повидаляти з вбудованих в браузери менеджерів всі важливі профілі, перенісши їх попередньо в KeePass.

  Загалом, щось схоже на зручне і безпечне зберігання і генерацію паролів мені вдалося організувати. Дещо з чим розібратися не вийшло, але тут я на вас сподіваюся — раптом хто-то добре знає англицкий і зрозумів суть не зрозуміла мною.

  Отже, для початку потрібно продумати структуру ієрархічного дерева в Кипасе. Створюються нові вкладені папки за допомогою контекстного меню вищестоящої папки:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Хоча, можна і потім з допомогою миші перетягнути папки всередину інших каталогів так, як вам заманеться. Після створення структури можна приступати до створення профілів в цьому менеджері. Для цього є спеціальною вкладку на панелі інструментів KeePass.

  Перейдіть до потрібної папки в лівій панелі, а потім клацаєте по цьому ярличку з ключем, або в правій панелі з контекстного меню вибрати пункт «Додати запис»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Відкриється вікно з низкою закладок. Основні поля для заповнення знаходяться на першій вкладці:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  У більшості випадків полі «Назва» потрібно заповнювати саме назвою даного парольного профілю, але іноді і немає (про це трохи пізніше). В поле «Ім’я» вводимо логін, а в наступні два — пассворд. Якщо ви заповнюєте профіль Кипасе для вже існуючого аккаунту, то генератор паролів вам не знадобиться, але якщо ви одночасно проходите реєстрацію на якому-небудь сайті або в програмі, то сформувати складний і зламостійкий код ви будете просто зобов’язані.

  Для цієї мети в Кипасе служить інструмент автогенерации пасвордов для нового облікового запису (його складність можна оцінити в рядку «Якість»), налаштувати який дозволяє кнопка з ключем і деталлю під назвою «Генерація паролів», яку ви знайдете в кінці рядка «Повтор».

  Той же самий інструмент для створення паролів будь-якої складності вам буде доступний і з верхнього меню менеджера: «Сервіс» — «Генератор»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Як бачите із зробленого скріншота, ви можете задати довжину генерованого пароля в символах, а так само дуже тонко налаштувати, які саме з можливих символів будуть брати участь у генерації. Зразкові варіанти створених кодів зможете споглядати на вкладці «Перегляд».

  Інструмент досить потужний і паролі можна створювати понад складні, але вам же все одно не потрібно буде їх запам’ятовувати, і навіть набирати на клавіатурі не доведеться — за вас все зробить розумний менеджер KeePass, причому за спасибі.

  Щоб всі зроблені вами тут настройки потім завжди застосовувалися автоматично генеруються пассвордам нового профілю, достатньо натиснути на синю дискетки в кінці рядка «Профіль» і вибрати варіант для збереження «Автогенерируемые паролі для нових записів».

  Вікно налаштувань генератора закриваємо і заповнюємо решту поля «Посилання» і «Коментарі». Для сайтів їх заповнення буде прозаїчно, а ось для програм потрібно буде для зручності вставити у полі «Посилання» шлях до виконуваного файлу цієї софтина (наприклад, так cmd://»C:\Program Files\FileZilla FTP Client\filezilla.exe»), а в коменти інфу про неї (див. приклад з Файлзилой трохи нижче по тексту). Всі? Ан, немає.

  Найцікавіше в менеджері Кипас це те, що введені в нього паролі можна буде автоматично вставляти за допомогою вже згаданих трохи вище гарячих клавіш Ctrl+Alt+A (ну, або що більш складно — Ctrl+U і Ctrl+V). Проте, щоб все це пишність запрацювало, потрібно буде зараз витратити трохи часу на настройку, тому негайно у вікні нового завдання переходимо на вкладку «Автонабір»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Що за звір? Ця штука дозволяє пояснити програмі, куди саме вставляти логін та пароль необхідної сторінці сайту або вікні програми. Уявіть, ви ставите курсор миші в початкове поле форми авторизації, яке в більшості випадків буде складатися з двох полів для введення логіна і пассворда, відповідно. Далі тиснете Ctrl+Alt+A і ці поля автоматом заповнює KeePass. Але насправді він підпорядковується правилу:

  {USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER}

  Це означає наступне. Вводиться вміст рядка «Ім’я» у перше поле, потім імітується натискання на клавіатурі клавіші «Tab», що провокує перехід до наступного поля форми авторизації, куди вставляється пароль, ну а потім імітується натискання Enter на клавіатурі. В результаті ви благополучно входите на сайт або програму. Шайтанама.

  Це стандартна комбінація, яка спрацює на більшості сайтів, але не на всіх. Я якось писав про тизерну мережі і партнерки, де згадував популярний сервіс Директ/Адверт. Тизерка чудова, але зараз мова не про це, а про якусь нестандартності форми входу на цей сайт:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Чим вона незвичайна? На скріншоті це показано стрілкою. При використанні стандартної комбінації буде введений тільки логін, т. к. друге поле є посиланням на запит нового пасворда. Вхід на сайт не відбудеться, а на вашу поштову скриньку прийде лист із запитом на зміну пароля. Що ж робити?

  Створити для цього сайту свій профіль Кипасе, проставивши галочку на попередньому знімку вікна в полі «Використовувати наступну послідовність» і чуйний її змінити:

  {USERNAME}{TAB}{TAB}{PASSWORD}{ENTER}

  Тобто ми просто додали ще один Табуляції, щоб перейти до поля введення пароля, проскочивши посилання на запит нового пассворда. Тепер автонабір успішно відпрацює і ви зайдете на сайт Адверта. Чи ні? Швидше за все немає.

  Після натиснення клавіш Автонабору (Ctrl+Alt+A) може нічого не відбутися, оскільки менеджер KeePass не знайде відповідності між відкритою у вашому браузері сторінкою і тим профілем, який був для неї створено. Що ж робити? Навчити його, звичайно ж.

  Для цього ми ще раз дивимося на попередній скріншот і бачимо там кнопку «Додати» в середині вікна налаштувань автонабору. Натиснете на неї трохи пізніше, але попередньо відкрийте у вашому браузері ту сторінку, де знаходиться форма входу або ж відкрийте програму (наприклад, файлзила), яке буде приймачем полів автонабору. Відкрили?

  Ну, тепер переходите в Кипас і тисніть на «Додати»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  З випадаючого списку «Цільове вікно» вибираєте потрібне вам додаток (наприклад, браузер Опера з відкритою у ньому сторінкою авторизації на сайті Директ/Адверта), після чого тиснете на OK.

  До речі, у цьому ж вікні можна використовувати і більш розширений набір оперантов для більш тонкого налаштування поведінки бота автонабору KeePass у зазначеній програмі, але це вже для допитливих умів (там є посилання на довідку за Auto-Type, але вона на англицком).

  Тепер на вкладці налаштування автонабору в менеджері паролів з’явиться рядок, яка жорстко прив’яже сторінку сайту з формою авторизації (або додаток) до створеному вами в Кипасе паролевому профілю:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Всі. Тиснете ОК. Заходьте на сторінку вебсайту з формою авторизації, ставите курсор в перше поле і використовуєте заповітну комбінацію з трьох пальців (Ctrl+Alt+A). Вийшло? Ну і чудово. Дуже радий за вас.

  Як використовувати програму KeePass з Filezilla

  Відмінно, але тепер давайте повернемося до того, з чого я все це затівав — можливість безпечної та зручної роботи з сайтами по ФТП через менеджер ФайлЗилла. Як ми з вами переконалися трохи вище, вбудований в нього менеджер паролів в плані безпеки нікуди не годиться.

  Тому відкриваємо програму Кипас, створюємо в її лівій колонці папку ФТП і створюємо перший профіль для входу на один з своїх сайтів по протоколу FTP.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  У його заповненні є кілька нюансів. У першому полі ми прописуємо адресу FTP сервера вашого хостера, потім вводимо логін і пароль, видані для доступу до сайту по файловому протоколу, а от у полі «Посилання» ми вставляємо команду на відкриття Файлзилы, що досить зручно.

  Для звичайної Вінди це буде:

  cmd://»C:\Program Files\FileZilla FTP Client\filezilla.exe»

  А для 64-х розрядної:

  cmd://»C:\Program Files (x86)\FileZilla FTP Client\filezilla.exe»

  У полі коментарі найкраще буде написати назву цього з’єднання, т. к. адресу FTP сервера може бути малоінформативний. Далі відкриваємо файлзилу і не вводячи в неї ніяких паролів заходимо на вкладку «Автонабір» програми KeePass, щоб прив’язати цей профіль до нашого ФТП менеджеру:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Як і було показано трохи вище по тексту, натискаєте кнопку «Додати», вибираєте з випадаючого списку «Цільове вікно» FileZilla (вона повинна бути на цей момент відкрита і в полях авторизації не повинно бути нічого), після чого натискаєте ОК.

  Галочка на скріншоті стоїть у полі «Успадковувати автонабір з групи», т. к. я прописав потрібні операнты для всієї групи (папки ФТП), вибравши з її контекстного меню пункт «Змінити групу» і перейшовши на вкладку «Автонабір»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ви можете переставити галочку в полі «Використовувати наступну послідовність» і для кожного ФТП з’єднання вводити в розташоване трохи нижче полі набір оперантов:

  {TITLE}{TAB}{USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER}

  Суті це не змінює. Тепер для перевірки відкриваємо FileZilla, ставимо курсор у перший рядок поля авторизації і тиснемо на три чарівні клавіші (Ctrl+Alt+A):

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо ви описаного трохи вище алгоритмом створите кілька парольних профілів для різних ФТП підключень, то при натисканні чарівних клавіш вас запитають про те, куди ж ви все-таки хочете ввійти (теж саме буде справедливо і для сайтів, де у вас є декілька облікових записів):

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Можна використовувати і інший алгоритм входу. Відкриваєте свою програму для зберігання паролів (кипас), заходите в папку ФТП, клацаєте один раз мишею по рядку з потрібним ФТП аккаунтом і тиснете Ctrl+U на клавіатурі.

  Фокус переноситься на відкриту при цьому програму Файлзила (ось для чого посилання cmd://»C:\Program Files\FileZilla FTP Client\filezilla.exe» додавали), але ви нікуди більше не заходячи знову повертаєтеся в KeePass і натискаєте клавіші Ctrl+V). В результаті поля авторизації в FileZilla заповняться автоматично і ви отримаєте доступ до свого сайту. Який спосіб автоматичного введення пароля зручніше — вибирати вам.

  Ну і, нарешті, можете просто скопіювати логін і пассворд в буфер обміну, по черзі клацаючи по ним даблкликом у вікні Кипаса (в колонках ім’я та пароль). Подвійний клік по назвам запису відкриє вікно редагування, а даблклик в колонці «Посилання» — активує перехід по ній.

  Термін зберігання паролів в буфері обміну задається в настройках (Сервіс — Налаштування — Безпека — Автоочищення буфера) і, за замовчуванням дорівнює 12 секундам.

  Так, і ще пару кроків, які дозволять прибрати всі сліди вводяться в FileZilla з KeePass паролів. Справа в тому, що цей ФТП менеджер зберігає історію введених пасвордов ще деякий час і певну кількість. Для усунення цього казусу доведеться виконати ряд нескладних маніпуляцій.

  По-перше, видалите вже згаданий вище sitemanager.xml (папку його зберігання див. вище). По-друге, потрібно буде трохи змінити налаштування програми.

  Для цього знаходите файл fzdefaults.xml.example в каталозі c:\Program Files (x86)\FileZilla FTP Client\docs\ і перейменувати його його, видаляючи закінчення в fzdefaults.xml. Переносите цей файл в папку з Файлзилой (c:\Program Files (x86)\FileZilla FTP Client) і, відкривши його на редагування у Нотепаде++, видаліть весь його вміст, замінивши його на це:

  1

  Зберігаєте зміни, після чого йдете в папку C:\Users\[назва учеткі]\AppData\Roaming\FileZilla\ і видаляєте там файли recentservers.xml і filezilla.xml. Все, ваша FileZilla тепер нікому не розповість, що за паролі в неї вводилися автоматично з менеджера KeePass. Що і потрібно було реалізувати.

  Ще про KeePass

  За час свого довгого існування дана програма обросла багатим функціоналом, про яку можна написати невелику книгу. Можливостей багато, але не всі вони очевидні. Крім вбудованого функціоналу є можливість розширення за рахунок установки плагінів, які можна скачати з офіційної сторінки.

  Мені, наприклад, сподобався плагін Favicon Downloader, який дозволяє для наочності використовувати в якості значків сайтів в менеджері Кипас їх фавіконки (читайте про те, що таке фавикон і як його створити).

  Плагіни встановлюються простим копіюванням в каталог програми і її подальшим перезапуском. Згаданий Favicon Downloader додає в контекстне меню пункт «Download Favicon», після натискання на який відбудеться завантаження з інету фавиконов для тих сайтів, паролі яких ви зберігаєте в цій програмі. В результаті наочність роботи з нею серйозно підвищується.

  Існує ще ціла плеяда плагінів, які працюють в парі з відповідними розширеннями в браузері, дозволяючи, як я розумію, підняти рівень взаємодії цих програм на якісно більш високий рівень. Однак, на практиці я так і не зрозумів для чого це все потрібно. Якщо хто в курсі, то прошу описати переваги і принципи використання даних розширень в браузерах. Спасибі.

  Так, ще існує маса програм для мобільних телефонів і планшетів, які вміють використовувати базу з паролями від KeePass, яку ви расшарили через DropBox або Google Drive. Для мого коханого Айпада така прога називається KyPass.

  У налаштуваннях Кипаса можна активувати його запуск разом зі стартом Віндовс. Для цього з верхнього меню потрібно вибрати «Сервіс» — «Налаштування» і перейти на вкладку «Інтеграція»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Там же можна поміняти сполучення клавіш для автонабору і виклику вікна менеджера. На вкладці «Додатково» можна зробити ще не один десяток налаштувань, в тому числі і поставити галочку в полі «Запускати в згорнутому і заблокованому стані», що може бути корисно:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Крім цього В KeePass є можливість створювати свої власні фільтри на події та призначати на них дії. Робиться це в меню «Сервіс» — «Тригеры» (що це таке?). Якщо ви коли-небудь налаштовували фільтри в програмі, то без праці зрозумієте що до чого. Однак, наведу приклад. Припустимо, що ми хочемо автоматично зберігати тільки що внесені або змінені паролі в базу.

  Для цього вибираємо з верхнього меню програми «Сервіс» — «Тригери», а у вікні тиснемо на кнопку «Додати»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Тепер потрібно буде дати назву правилом і потім по черзі пройтися по вкладках Події, Умови та Дії. На кожній з цих вкладок тиснете на кнопку «Додати» і вибираєте з випадаючого списку наступні варіанти (після чого тиснете на ОК), якщо хочете, щоб база зберігалася автоматично.

  Для Подій — Стан інтерфейсу користувача оновлено, для Умов — Поточна база містить незбережені зміни, а для Дій — Зберегти поточну базу паролів. Тепер зберігаєте все це натисканням на кнопку «Готово» і насолоджуєтеся результатом. За сим дозвольте відкланятися.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу