Просуваємо свій сайт

1970
 • Навіщо додавати свій сайт в Яндекс каталог
 • Безкоштовна і платна реєстрація в YaCa
 • Як додати сайт в каталог DMOZ
 • Додавання в каталоги Mail.ru і Rambler Top100
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні буде стаття про платну та безкоштовну реєстрацію сайту в каталогах Яндекса, Рамблера і DMOZ. Коли-то було ще актуально додати свій проект в каталоги Майл.ру і Апорту, але в першому зараз-реєстрація тимчасово закрита, а останній взагалі зник з просторів інтернету.

  Просуваємо свій сайт

  Так історично склалося, що пошукові системи, як правило, пропонують два варіанти пошуку інформації — за допомогою введення пошукового запиту і вручну за допомогою зібраного рубрикатора. В останньому випадку ви отримаєте набагато меншу вибірку, ніж при введенні пошукового запиту.

  Але зате вебмайстрам дуже хотілося б потрапити хоча б у кілька з перерахованих вище каталогів, бо це престижно і одночасно може впливати на успішність просування ресурсу, а також на зростання його показників, наприклад, Тіц. Давайте подивимося, як у них можна потрапити.

  Навіщо додавати свій сайт в Яндекс каталог

  Згадані вище Яндекс і DMOZ є найбільш популярними в рунеті, і саме в них прагнуть додати свої ресурси практично всі вебмастера. Справа в тому, що успішне додавання сайту в ці супер-каталоги говорить перш за все про якість даного ресурсу, бо він зміг пройти ручну модерацію при реєстрації, що вже саме по собі багато про що говорить.

  До речі, особливих дивідендів у вигляді серйозного збільшення відвідуваності або значного зростання трасту чекати після додавання до них не варто. Так само як і свисту в вухах від збільшенням швидкості просування сайту в пошукових системах Яндекс і Google ви теж не почуєте.

  Ефект від реєстрації в каталогах, звичайно ж, буде, але на тлі інших застосовуваних вами аспектів просування ви його навряд чи виразно відчуєте. Насамперед реєстрація в Яндексі і DMOZ носить скоріше рекомендаційний характер. Бо потрапити в один з них або обидва відразу є бажаною умовою, але зовсім не гарантує, що після цього у вас все піде як по маслу.

  Винятком із загального правила, мабуть, є каталог Яндекса (YaCa або ЯК), бо попадання в нього може призвести до значно більш швидкому зростанню ТІЦ. Тіц, до речі кажучи, і був придуманий для ранжування ресурсів у yaca.yandex.ru.

  Ранжирование сайтов в Яндекс каталоге на основе ТицПросуваємо свій сайт

  Для комерційних проектів Як може бути корисний ще й тим, що він дозволяє присвоїти сайту відразу до семи регіонів, в той час як панель Яндекс Вебмастера дає можливість вибрати тільки один. Якщо ваш магазин або фірма має багато філій, то це дозволить одному єдиному ресурсу просуватися відразу у всіх цих регіонах. В іншому випадку доведеться шукати інший вихід.

  Якщо у вас проект не комерційний, але ви на ньому плануєте заробляти описаними тут способами, то наявність сайту в Яндекс Каталозі і Дмозе може збільшити ваші доходи. Рекламодавці навіть за розміщення банерної реклами звертають на це увагу, а вже при покупці посилань це може збільшити їхню вартість на багато відсотків. Можете самі подивитися як відрізняються ціни на посилання з ресурсів, що беруть участь у Як і не беруть участь — ГоГетЛинкс, ГетГудЛинкс, РотаПост або Міралінкс.

  Перевірити наявність сайту в каталозі можна будь-яким SEO-інструментом, хоча б і РДС-баром:

  Наличие сайта в каталогахПросуваємо свій сайт

  Дмоз за замовчуванням є абсолютно безкоштовним, але іноді це навіть ускладнює завдання попадання в нього, особливо для комерційних ресурсів. Додати же сайт в Яндекс каталог можна як платно, так і безкоштовно, але останнім буде актуально тільки для тих тематик, де спостерігається явний дефіцит претендентів.

  У популярних ж його тематиках знаходяться тільки ті ресурси, власники яких не пошкодували за це відвалити кругленьку суму (14 500 руб плюс 2 500 ПДВ). Оплата проводиться після того, як модератор схвалить розміщення вашого сайту. Однак, зовсім не факт, що ваш ресурс візьмуть в YaCa навіть за гроші. Все залежить від його якості та наповненості тієї чи іншої рубрики. Як все складно.

  Безкоштовна і платна реєстрація ЯК (YaCa) — що вибрати

  Безкоштовно додати сайт в Яндекс Каталог, як я вже згадував раніше, можна, але малоймовірно. У будь-якому випадку спроба не катування, тому нічого вам не заважає подати заявку на безкоштовну реєстрацію.

  Бесплатное добавление сайта в Яндекс каталогПросуваємо свій сайт

  Заповнюєте всі наведені на цій сторінці поля, відправляєте заявку і починаєте посилено сподіватися на диво.

  Результат регистрации в каталогеПросуваємо свій сайт

  Категорію варто, напевно, намагатися вибирати найменш заповнену, бо ваші шанси на додавання в цьому випадку істотно підвищуються. Постарайтеся з першого разу не помилитися в цих простих формах, бо подавати заявку на безкоштовне додавання в ЯК більше одного разу ніякого сенсу не має — вам в цьому випадку буде дано стандартний відповідь, що така заявка вже є в базі даних.

  Якщо в чудеса ви не вірите, а ось дивіденди пропоновані YaCa вам отримати все ж хочеться (престиж, швидке зростання Тіц, трафік зі сторінок каталогу і підвищення рівня доходів, вам потрібно буде пройти на сторінку платної реєстрації в Яндекс Каталозі.

  Платная регистрация сайта в Яндекс каталогеПросуваємо свій сайт

  Якщо ви уважно вивчите цю сторінку, то зрозумієте, що Яндекс залишає за собою право змінити створене вами опис сайту, а також може і відхилити вашу заявку на платну реєстрацію в своєму каталозі, але гроші ви тоді вже платити не будете (сума, до речі, при оплаті буде дещо більше заявлених 14 500 рублів, бо з вас ще візьмуть податок у розмірі трохи більше 2500 рублів).

  Якщо все влаштовує, то для продовження вам потрібно буде заповнити схожу на описану вище заявку на платну реєстрацію в ЯК:

  Заявка на платную регистрацию в Яндекс каталогеПросуваємо свій сайт

  Але що примітно, якщо ваш ресурс не візьмуть в YaCa з першого разу, то ніхто вам не забороняє спробувати подати заявку на платну реєстрацію ще раз, бо платити потрібно тільки у випадку позитивного рішення з питання прийому. До речі, зміна опису свого ресурсу в Яндекс каталозі теж можливо, але знову ж на платній основі (5 000 руб), хоча деякі моменти в описі все ж можна буде змінити безкоштовно.

  Хочете живий приклад відомого блогера, зважився розлучитися з обумовленою сумою грошей за реєстрацію блогу в Яндекс каталозі? Я, до речі, про нього вже писав — це Сергій Сосновський. Його Тіц (тематичний індекс цитування) після додавання блогу ЯК почав рости так, наче йому дали добрячого стусана (правда, потім спостерігався невеликий спад, але зараз все знову на висоті — цілих 1400 папуг).

  P. S. Зараз ще можна додати сайт в Яндекс Дзен, щоб отримувати з цього мегапопулярного сервісу додатковий трафік і трохи грошей. Про все це в подробицях ви зможете прочитати за наведеним посиланням.

  Але давайте розглянемо процес додавання в кожен залишився каталог окремо з усіма деталями та нюансами, які можуть мати значення. Особливо це важливо при додаванні сайту в DMOZ, бо в його російськомовному сегменті спостерігається явний дефіцит редакторів (модераторів) і, як наслідок, виникають труднощі при реєстрації.

  Ну, і заодно розглянемо ще і Rambler Top100 (Апорт і Mail.ru як я вже говорив, вже не актуальні), т. до. цей каталог теж може принести вам хоч і невеликі, але все ж дивіденди.

  Як додати сайт в каталог DMOZ?

  Давайте продовжимо розгляд ДМОЗа, який, до речі, за сумісництвом раніше навіть виконував роль каталогу пошукової системи Google. Простіше кажучи, Гуглівський варіант повністю копіював структуру оригіналу і всі додані до нього сайти. Правда, з деякою затримкою.

  Наприклад, коли мене, нарешті, додали в DMOZ (після півтора років спроб і очікування), в досить престижний, з моєї точки зору, розділ SEO блогів, то в каталозі Google згадок про не було ще дуже довго. Власне, зараз вже і самого Гугл-каталогу немає і в помині.

   в DMOZПросуваємо свій сайт

  Однак мені лестить, що в Дмозе я тепер соседствую з такими визнаними майстрами SEO блогінгу як Девака, Сосновський, ADNE ін. Хоча навряд чи мій блог можна на сто відсотків вважати сеошным, бо я пишу не тільки про просування, так і не підходжу до цього питання професійно, а всього лише ділюся власним досвідом. Ну, да ладно, головне, що вдалося потрапити до нього після півтора років очікування.

  Але почасти винен у тому, що блог так довго не приймали в DMOZ, виявився я сам. При реєстрації мені потрібно було уважніше придивитися до тих розділів цього каталогу, в які я намагався додатися, щоб побачити, що вони не мають редактора. І тільки після того, як я трохи погугливши здогадався написати редактору розділу більш високого рівня і дуже ввічливо запитав про причини не проведення прийому в DMOZ мого проекту, проблема була швидко і успішно дозволена до мого задоволення.

  Отже, що потрібно зробити для додавання сайту в DMOZ? Та, власне, нічого особливого — сущі дрібниці. Я, до речі, вже наводив у статті про реєстрацію в пошукових системах посилання на форму додавання, але сьогодні хочу поговорити про це трохи детальніше. Думаю, що комусь це зможе допомогти і прискорити процес прийняття.

  Для початку вам потрібно буде зайти в російськомовний сегмент каталогу ДМОЗ і спробувати знайти найбільш підходящий вашому ресурсу розділ. Але при цьому я раджу вам звертати увагу на те, чи має цей розділ редактора чи ні. Справа в тому, що при відсутності редактора розгляд вашої заявки на додавання може затягнутися на роки (можливо, що зараз розділів без редактора стало менше або їх взагалі вже немає).

  Русский сегмент каталога DMOZПросуваємо свій сайт

  На головній сторінці російськомовного сегмента наведено верхні підрозділи, при кліці по яким можна досить глибоко закопатися всередину в пошуку найбільш відповідного для вашого ресурсу подподраздела, куди сайт було б логічно додати. Структура Дмоза досить заплутана, не завжди лінійна й іноді перетинається, але покопавшись трохи розібратися можна.

  Визначити, модерується той або інший розділ DMOZ, досить просто. У самому низу його сторінки наведено посилання на контактну інформацію редактора, або посилання на можливість самому стати редактором даного розділу ви можете подати заявку). Ось саме такі розділи, які не мають модераторів, я б не радив вибирати при реєстрації. Хоча, господар — пан.

  Редакторы каталога DMOZПросуваємо свій сайт

  Краще, напевно, буде спробувати подати заявку на додавання в батьківський розділ, що має редактора (того, всередині якого укладено потрібний вам). Думаю, що модератор вже сам вирішить куди доречніше буде запхати ваш ресурс, якщо він йому сподобається. Ось на які крайнощі доводиться йти заради досягнення мети.

  З приводу довгого не прийняття в DMOZ я писав в одній з гілок форуму mastertalk, де мені як раз і порадили написати модератору. Там же говорилося і про те, що в деяких випадках доводилося навіть самому стати редактором, для того, щоб додати свій сайт в потрібний розділ цього престижного каталогу. У більш легкому випадку, після деякого часу після заповнення форми додавання сайту в цей каталог (пару місяців), можна буде спробувати написати редактору цікавить вас розділу (або більш високо стоїть) і ввічливо поцікавитися причинами відмови або затримки у розгляді вашої заявки.

  Так, описуючи нюанси вибору розділу зовсім забув написати про те, як додати сайт в цей каталог. Так от, знаходите потрібний розділ в російськомовному DMOZ і має редактора, у верхньому меню торкнутися з’явилася наприкінці «хлібних крихт» піктограммке «Запропонувати сайт в розділ» (а якщо хочете ознайомитись з правилами додавання, то з верхнього меню виберіть пункт «Запропонувати сайт»).

  Как добавить сайт в DMOZПросуваємо свій сайт

  В результаті відкриється сторінка з полями, в які ви повинні будете ввести інформацію про свій ресурс (Url, заголовок, опис та контактний E-mail — має сенс використовувати для цього так звану пошту домену, наприклад, в Яндексі).

  Форма для добавления в Дмоз нового URL адресаПросуваємо свій сайт

  Не намагайтеся перебільшувати і писати текст, що продає — просто як можна більш ємко і просто опишіть ваш ресурс. Далі все буде залежати від редактора і його хорошого або поганого настрою.

  Після того, як сайт успішно пройде модерацію, ви отримаєте відкрите для індексації пошуковими системами жирну посилання передавальну чималий траст (без рел нофоллоу і без заборони індексації через роботс.тхт):

  Просуваємо свій сайтПросуваємо свій сайт

  Насправді, я практично відразу відчув віддачу від додавання в Дмоз (може бути це було і збіг) у вигляді істотного зростання кількості відвідувачів йдуть з пошукової системи Google, яка реагує на подібні речі набагато швидше, ніж Яндекс.

  Додавання в каталоги Mail.ru і Rambler Top100

  Раніше додати свій ресурс в каталог Mail.ru було не так вже й складно, принаймні у мене, та й у більшості інших блогерів на це пішло не більше тижня з моменту заповнення форми при реєстрації. Правда, компанія Майл.ру зараз приймає рішення про подальшу долю цього сервісу і він може бути замінений однойменною рейтингом. Тому реєстрацію в каталозі, на жаль, припинили:

  Сейчас невозможно добавить сайта в каталог Майл.руПросуваємо свій сайт

  Замість цього вони радять зареєструватися в рейтингу Майл.ру, про який я знову ж таки докладно писав і зазначав, що у цього сервісу зараз з’явилися свої родзинки, і ставлячи їх лічильник ви не просто додаєте сайт в рейтинг, але і отримуєте досить-таки зручно структуровані і наочно відображаються статистичні дані відвідуваності свого ресурсу. ІМХО.

  До слова сказати (раптом знову реєстрація відновиться) комерційні і політичні сайти приймалися раніше тільки на платній основі (12 т. р.). Якщо ваш проект не відноситься до даними тематиками, то було платити не потрібно. Для безкоштовної реєстрації раніше потрібно було на головній сторінці каталог Mail.ru клацнувши по напису «Додати сайт» (у правому верхньому куті) і ввести URL свого проекту, після чого заповнити всі пропоновані поля (опис, категорію розміщення, регіон тощо).

  У свій час я виявив те, що блог вдалося успішно пропихнуь в каталог Майла через SEO програму Site-Auditor (яка після року небуття знову таки почала оновлюватися, чому я щиро радий, бо звик до неї).

  Наличие сайта в каталогах в Site-AuditorПросуваємо свій сайт

  При проведенні експрес-аналізу у Site-Auditor, у правій області під назвою «Наявність в каталогах», можна відстежувати стан справ з цим аспектом просування. Якщо клацнути по посиланню «Є» у вікні програми, то ви потрапите на сторінку з описом вашого сайту:

  Просуваємо свій сайтПросуваємо свій сайт

  На жаль, зворотній посилання Mail.ru буде проставлена через редірект і, швидше за все, не буде враховуватися пошуковими системами, хоча я чув думку про те, що вони враховують якимось чином такі хитрі посилання, але точної інформації на цей рахунок не маю. Але тим не менше, сама по собі наявність вашого проекту в каталозі Майл.ру може принести вам лише невеликий трафік і якусь престижність, чи що.

  Переходимо до Рамблер Топ 100, про який я вже досить докладно писав у наведеній статті. По суті, це навіть не каталог, в чистої води рейтинг, бо позиція в ньому безпосередньо залежить від показника лічильника, який встановіть на свій ресурс. Власне, це один з небагатьох, що дожили до сьогоднішніх днів сервісів Рамблера, який вже кілька років, як перестав бути пошуковою машиною.

  Наличие сайта в рейтинге Рамблер Топ 100Просуваємо свій сайт

  У нього може додатися практично будь-який проект. Через кілька днів після проходження безкоштовної реєстрації і отримання коду і встановлення лічильника відвідувань, ви будете прийняті в цей каталог і зможете брати участь в рейтингу ресурсів рунета.

  Как добавить сайта в каталог РамблераПросуваємо свій сайт

  Я не буду повторюватися і розповідати про отримання коду лічильника Rambler Top100, бо ви все це можете знайти на сторінці за наведеною трохи вище посиланням. Беклінків зі сторінок каталогу Рамблера (Rambler Top100) будуть відкриті для індексації пошуковими системами, що не може не радувати, адже у нього Тіц=120000 — найбільше значення, яке я зустрічав в неті:

  Просуваємо свій сайтПросуваємо свій сайт

  Загалом, отримуєте і додаєте свій проект лічильник від Рамблера і через пару днів ви вже опинитеся в його рейтингу. Але врахуйте, що як тільки ви зніміть код лічильника, вас через пару тижнів обов’язково видалять з цього каталогу (на пошту вам почнуть приходити попередження про те, що у вас не зареєстровано жодного відвідувача за добу).

  Напевно, існують і ще досить великі безкоштовні каталоги орієнтовані на рунет, в які було б непогано додати свій сайт. Але це вже будуть, швидше за все, тематичні за напрямом вашого ресурсу.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу