Вивчаємо WordPress

2714

Здрастуйте, шановні читачі блогу . Не секрет, що багато сайтів буває дуже важко монетизувати. Навіть якщо вас приймуть в рекламну мережу Яндекса або ви пройдете модерацію в Гугл Адсенс, то ще не факт, що контекстна реклама буде приносити вам хоч скільки-небудь відчутний дохід.

Способи розміщення статей з Миралинкса на своєму блозі

Цей сумний факт перевірений на собі, бо у мене в арсеналі є невеликий проект, який, маючи відвідуваність близькою до тисячі унікальних відвідувачів, майже нічого не приносить на контексті. Люди приходять на сайт за іншим і оголошення просто не помічають або ігнорують. Але цей проект має злегка новинну спрямованість і, як виявилося, це є запорукою непоганого заробітку на продажі посилань.

Правда, код від Сапі я ставити не став, а обмежився додаванням сайту в Міралінкс, WebArtex, ГоГетЛинкс, ГетГудЛинкс і РотаПост. Ці п’ять бірж вічних посилань і статей приносять в сумі дуже навіть пристойний дохід, який на порядок більше того, що дає контекстна реклама.

Якщо ви розміщуєте статті з Миралинкса у себе на сайті, то знаєте, що в одному розділі вони допускають розміщувати не більше 30 публікацій, отриманих від рекламодавців. Крім того, бажано, щоб подібні статті не потрапляли на головну і в РСС стрічку, бо це може відлякати ваших читачів (мухи окремо, а котлети окремо).

Останнє вирішується досить просто за допомогою плагіна Advanced Category Excluder (ACE). Створюєте для статей з Миралинкса і Вебартекса окремі рубрики, а потім відзначаєте у налаштуваннях зазначеного плагіна (читайте про те, що таке плагін), щоб їх вміст не потрапляло на головну і в РСС стрічку.

Однак, я волів інше рішення. Я розміщую всі рекламні пости тільки на статичних сторінках WordPress. Оскільки ніяких розділів при цьому не створюється, то і обмеження Миралинкса залишається за бортом. Правда єдиним шляхом, яким можна буде дістатися до цих сторінок, є звичайна Html карта в WordPress, доступна відвідувачам. Ну, або XML Sitemap, яка в моєму блозі реалізована на базі плагіна Google XML Sitemaps.

Виходить досить вузьке горлечко, яке індексуючі робот Яндекса не завжди з успіхом долає. Тому у мене з’явилася ідея розмістити де-небудь на периферії шаблону блогу невеликий блок зі списком останніх створених статичних сторінок (в моєму випадку це будуть ті самі статті з Миралинкса і Вебартекса).

Створення списку статей з Миралинкса на основі wp_list_pages

Якщо б у мене була Joomla, то достатньо було б додати модуль останніх матеріалів. В WordPress ж я використовував можливості функції wp_list_pages, яка найчастіше використовується для створення верхнього або бічного меню. У неї дуже багато параметрів, які мені частково і згодилися. Я використовував ті, що показано на скріншоті:

Вивчаємо WordPress

Судіть самі, для покращення та прискорення індексації статей, взятих з Миралинкса та розміщених на те блозі, потрібно буде зробити наступне. Виводити останній десяток статичних сторінок, сортуючи їх за датою створення. Таким чином всі додані статті у мене будуть висіти в цьому наскрізному блоці досить тривалий час, цілком достатня, щоб пошуковики їх помітили і проіндексували.

Доданий мною код в файл footer.php з папки з використовуваної темою оформлення (пам’ятайте, що безкоштовні теми для WordPress скачувати варто тільки з офіційного сайту) в результаті виглядав так:

  • Сторінки

    • Я прибрав напис «Сторінки», яка створювала функція wp_list_pages. Для цього я дописав параметр title_li= з пропуском замість слова. Параметр sort_column=post_date змушує функцію сортувати отримані дані в списку по даті, а sort_order=DESC каже, що робити це потрібно в зворотному порядку, тобто більш нові записи будуть зверху.

      Ну і number=10 говорить, що функція wp_list_pages буде виводити лише десяток останніх статичних сторінок (статей з Миралинкса або Вебмартекса). Власне, все.

      Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу