Вивчаємо WordPress

3646
  • Де скачати і як встановити WordPress
  • Установка WordPress на хостинг
  • Входимо в адмінку (адмінпанель) Вордпресс
  • Здрастуйте, шановні читачі блогу . З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як здійснюється установка WordPress на хостинг, як після цього зайти в адмінку WordPress і про те, як змінити пароль для входу.

    В принципі, будь-яку CMS можна і не встановлювати на віддалений хостинг, а познайомитися з ними, використовуючи, наприклад, локальний сервер Denwer або аналогічні йому програмні комплекси, що дозволяють підняти сервер, і встановити на нього той чи інший движок сайту прямо на своєму комп’ютері.

    Вивчаємо WordPress

    У ряді випадків це може мати сенс, і я хочу присвятити окремий пост установці Денвера і основам роботи з ним , ну, і OpenServer теж дуже хороший. А поки ми будемо розбиратися, як встановлювати блог під управлінням движка Вордпресс (тут написано, що таке блог) на хостинг.

    Де скачати і як встановити WordPress

    Для початку потрібно, як завжди, завантажити інсталяційний пакет останньої актуальної версії і русифікований, звичайно. Природно, що зробити це можна безкоштовно на офіційному сайті движка.

    Так само російськомовну версію WP можна буде завантажити і звідси:

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Для роботи цього движка потрібен хостинг, підтримує PHP версії 4.1 і вище, а також база даних MySQL версії 3.23.23 і вище. Ну, насправді таким вимогам задовольняють практично всі платні хостинги (наприклад, Инфобокс або ProGoldHost), так і деякі безкоштовні теж. Проблем виникнути не повинно.

    Перед установкою розпаковуємо скачаний архів wordpress-3.5.1-ru_RU.zip. Далі потрібно відкрити файлик WP-CONFIG-SAMPLE.php, що знаходиться в цій папці, на редагування, наприклад, в популярному Html і PHP редактор Notepad++ або в звичайному блокноті. Потрібно буде прописати параметри вашої бази даних в наступних рядках (приблизно, починаючи з рядка 19):

    // ** Налаштування MySQL — Ви можете отримати їх у вашого хостера ** //
    /** Ім’я бази даних WordPress */
    define(‘DB_NAME’, ‘putyourdbnamehere’);
    /** MySQL ім’я користувача */
    define(‘DB_USER’, ‘usernamehere’);
    /** MySQL пароль бази даних */
    define(‘DB_PASSWORD’, ‘yourpasswordhere’);
    /** MySQL сервер — іноді потрібно змінювати це значення, наприклад, на Мастерхосте */
    define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);
    /** Кодування бази даних, використовувана при створенні таблиць. */
    define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);

    Буває, що база даних вже створена хостинг-провайдером, і тоді всю інформацію, необхідну для підключення до бази WP, провайдер вам надасть. Якщо ж база даних створена не була, то вам спочатку доведеться її створити з допомогою інструментів, що надаються хостером.

    Якщо ви не знаєте як це зробити, то, можливо, ви знайдете відповідь на це питання тут або тут. Отже, виконуємо наступні маніпуляції в конфігураційному файлі Вордпресс WP-CONFIG-SAMPLE.php:

  • замінюємо напис putyourdbnamehere на назву вашої бази даних (наприклад, vasy_pupkin)
  • напис usernamehere, відповідно, замінюємо на ім’я користувача (зазвичай, щоб не плутатися, ім’я користувача вибирають таким же, як і назва бази даних, тобто для нашого прикладу знову vasy_pupkin)
  • замість напису yourpasswordhere вводимо пароль для доступу до бази даних
  • ну, а напис localhost, з великим ступенем ймовірності, залишиться у вас незмінною (хоча цю інформацію, якщо ви не впевнені, варто уточнити у вашого хостера)
  • кодування теж варто залишити незмінною — utf8
  • В результаті конфігураційний файл WordPress у вас повинен виглядати приблизно так:

    /** Ім’я бази даних WordPress */
    define(‘DB_NAME’, ‘vasy_pupkin’);
    /** MySQL ім’я користувача */
    define(‘DB_USER’, ‘vasy_pupkin’);
    /** MySQL пароль бази даних */
    define(‘DB_PASSWORD’, ‘Ghjuy5437%kkhg’);
    /** MySQL сервер — іноді потрібно змінювати це значення, наприклад, на Мастерхосте */
    define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);
    /** Кодування бази даних, використовувана при створенні таблиць. */
    define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);

    Тепер потрібно зберегти відредагований файлик з іншим ім’ям — WP-CONFIG.php, але в ту ж саму папку. Для цього виберіть пункт «Зберегти як» в тому редакторі, за допомогою якого ви відкривали цей файл, і виберіть потрібне ім’я і розширення.

    Зберегли? Тепер прийшов час завантажувати файли WordPress на сервер хостингу. Якщо ви не впевнені, як це можна зробити, то раджу вам ознайомитися з цією статтею про FileZilla.

    Установка WordPress на хостинг

    Настав час приступати безпосередньо до практики. Для початку у зручному для вас FTP-менеджера берете і скопіювати вміст папки WORDPRESS (вийшла раніше, після розпакування архіву з дистрибутивом) в кореневу папку віддаленого хоста (зазвичай вона називається або htdocs, або public_html).

    Файлів в дистрибутиві Вордпресс не так багато, як, скажімо, у дистрибутив Joomla, але тим не менше ви можете прискорити вивантаження на сервер (якщо у вас, наприклад, інтернет не дуже швидкий), завантаживши файли одним архівом, а потім розпакувавши їх вже на сервері.

    Після того, як всі файли движка будуть успішно скопійовано на ваш хост, в адресному рядку вашого браузера потрібно набрати https:///wp-admin/install.php. Ви повинні замість вставити адресу свого сайту і натиснути ENTER. Після цього відкриється сторінка майстра установки.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    На першому кроці майстра потрібно буде вписати назву майбутнього блогу, ваш e-mail, а також обов’язково поставити галочку, якщо ви, звичайно, не хочете створити приватний блог для обраних. Поля заповнили, галочку поставили? Тиснемо «Встановити WordPress».

    В результаті движок сгенерит вам пароль, який, до речі кажучи, ви зможете потім змінити в розділі «Профіль» вашої адмінки.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Входимо в адмінку (адмінпанель) Вордпресс

    Після закінчення інсталяції запам’ятовуємо, а краще записуємо інформацію, надану нам на цьому екрані і тиснемо на кнопку «Увійти» (якщо ви закрили це вікно для входу в адмінку WordPress можете набрати в адресному рядку браузера http://sait.ru/wp-admin/). У вікні вводимо тільки що видані нам логін і пароль.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    В результаті ви потрапляєте в адмінку.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    В ній ви зможете настроювати свій блог, писати замітки, працювати з плагінами і робити ще багато іншого. Вітаю з закінченням установки WP. Трохи вище я згадав, що ви зможете змінити пароль на доступ в адмінку, зайшовши в налаштування свого профілю.

    Для цього потрібно вибрати в лівому меню пункт «Користувачі», потім клацнути по користувача «admin», і внизу сторінки в області «Новий пароль» два рази ввести бажаний пароль для входу в адмінку Вордпресс, після чого не забудьте натиснути на кнопку «Оновити профіль», щоб внесені зміни були застосовані.

    Перед тим як приступити до наповнення блогу матеріалами необхідно обов’язково провести початкові налаштування. Для уникнення проблем — не відкладайте це в довгий ящик! У цих матеріалах я постарався максимально детально описати порядок дій, які необхідно здійснити одразу після інсталяції: Налаштування блогу на WordPress, які необхідно зробити одразу після встановлення

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу