Налаштовуємо RSS

3236
  • Що таке RSS і чому варто додати підписку по E-mail
  • Іконки і кнопки, а так само захист від Grabber RSS
  • Читалки RSS (рідери)
  • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Ця стаття буде присвячена питанню — що таке RSS і чому його обов’язково слід використовувати на своєму інтернет-ресурсі. Взагалі, ця абревіатура означає Really Simple Syndication, що в перекладі — «Дуже просте отримання інформації». Так само дуже часто використовується позначення Feed (фід).

    Суть цієї назви зводиться до того, що вам надається можливість в зручній для вас формі стежити за появою новин на десятках і навіть сотнях сайтів, блогів і форумів. Сказати одним словом, що таке РСС, не так то й просто, незважаючи на уявну простоту, і, відповідно, буде серія постів про все те, що пов’язане з цим форматом.

    Налаштовуємо RSS

    Я планую розповісти в цій рубриці про те, що це таке, як її активувати та налаштувати на тому чи іншому движку, як налаштувати її трансляцію через онлайн сервіс Feedburner, а потім додати в різні агрегатори і каталоги, а також як і чим краще читати новинні стрічки.

    Якщо відповідати на питання, що таке РСС з точки зору веб (web власника проекту), то тут можна сказати, що ця штука дуже сильно допомагає в просуванні вашого сайту і залучення додаткових відвідувачів. Додавши на свій ресурсу красиву і помітну іконки або кнопку для підписки, ви будете стимулювати відвідувачів клікати по ній, тим самим набуваючи аудиторію постійних читачів.

    Що таке RSS і чому варто додати підписку по E-mail

    Конкретно про те, що вона з себе представляє фізично, ми поговоримо в завершенні цієї статті, а зараз я хочу торкнутися насамперед питання — що дає і які можливості надає підписка на потік новин сайту як для користувачів, так і для власників web-проектів.

    Іншими словами, чому вам обов’язково потрібно буде ставити для підписки іконку або кнопку на свій ресурс відразу після його створення, і чому користувачам буде зручно підписуватися на РСС-стрічки і переглядати їх у своїх читалках?

    Тут вся справа в зручності та своєчасності отримання інформації про вихід нових матеріалів на цікавих користувачам інтернет проектах. Після того, як ви підпишіться на ваші сайти, вам після цього вже не треба буде заходити на них для того, щоб подивитися, а чи не з’явилося там що-небудь новеньке.

    Як тільки на вас цікавить web проекті з’явиться нова стаття або коментар до важливої для вас статті, ви відразу дізнаєтеся про це (через вашу улюблену читалку), якщо, звичайно ж, завчасно підписались на новинний потік цих ресурсів. Зручно? Безумовно!

    Але, на жаль, з ряду причин, передплата і читання новин в рідерах не стало ще таким же повсякденним і повсюдним заняттям, як читання електронної пошти (тільки кожен десятий користувач читає новинні потоки в спеціалізованому рідері). Люди досить інертні і не дуже рвуться вивчати і розбиратися в чомусь новому. Саме так і відбувається з RSS читалками.

    Тут не допомагають ні роз’яснювальні статті по роботі з рідерами, ні запальні промови з піною у рота, ні які-небудь інші рухи, спрямовані на проштовхування РСС формат в маси. Але якщо гора не йде до Магомета, то він сам вирушає до гори. Ви, напевно, вже помітили, що практично на всіх блогах ( не виняток) є можливість підписатись на отримання новин по E-mail.

    Придивіться уважніше, майже завжди ви знайдете на блогах щось на кшталт «RSS на E-mail» або тому подібне (у мене, наприклад, вгорі сторінки праворуч красується напис «Отримувати оновлення на E-mail», а так само внизу кожного поста є відповідна форма для введення E-mail.

    Реалізується це, як правило, одним з двох способів: або знову ж таки через згаданий вище сервіс «РСС на E-mail», або через онлайн сервіс FeedBurner (посилання на мануал я наводив трохи вище). Це, звичайно ж, напівзаходи, т. к. при читанні по E-mail ви втрачаєте левової частки тих зручностей, які надають вам спеціалізований рідер.

    Але краще так, ніж взагалі ніяк. У мене, наприклад, з 7000 користувачів, підписаних на новинний потік більше половини отримують на розсилку E-mail, а не використовують для цього яку-небудь читалку.

    Іконки і кнопки, а так само захист від Grabber RSS

    Тепер давай подивимося, а як же виглядає новинний потік. Для цього не обов’язково мати читалку під рукою, досить просто знайти на сторінці зацікавив вас ресурсу відповідну іконку або кнопку. Як правило, вебмастера намагаються зробити цю іконку помітною і помітною (типовий колір для неї — помаранчевий). Налаштовуємо RSSНалаштовуємо RSS

    Якщо ви захочете знайти і викачати кнопку для підписки на RSS свого сайту, то можете скористатися будь-яким ресурсом благо їх достатньо на просторах інтернету.

    Дуже важливо, щоб ваша кнопка була досить великого розміру, мала помітний, але одночасно не відштовхуючий вигляд. Розміщувати її слід де-небудь у верхній частині вашого ресурсу (на першому екрані). У блогах її найчастіше можна побачити у верхній частині правої колонки (сайдбара).

    Саме там цю кнопку будуть шукати відвідувачі, коли у них виникне бажання підписатися на ваші нові матеріали. Тому, напевно, не варто оригінальничати — розмістіть помітну і бажано оригінальну іконку в звичайному для неї місці, щоб не ускладнювати життя відвідувачам.

    Давайте я вам запропоную ще кілька ресурсів, на яких можна подивитися, а при бажанні і завантажити всілякі варіанти іконок для свого сайту:

  • Free Feed Icons
  • 800-most-wanted-free-rss-icons
  • Free-rss-icon-list
  • Налаштовуємо RSSНалаштовуємо RSS

    До речі, на різних інтернет проектах ви може зустріти і так званий лічильник Feedburner (він показує кількість підписантів на поточний момент відвідувачів), клацнувши по якому можна ознайомитися і, при бажанні, підписатися на стрічку новин.

    Мій фід придбав такий вигляд завдяки трансляції RSS стрічки через Feedburner, який надає безліч інструментів для налаштування його зовнішнього і не тільки зовнішнього вигляду (шукайте посилання на мануал на початку статті). Але про це трохи пізніше.

    Зараз хочу зупинитися на одному ключовому моменті, який кожен власник ресурсу з активним фідом вирішує по своєму. Питання полягає в наступному: як захиститися від Grabber, які отримують тексти ваших стрічок і публікують їх на сплоги (блозі, автоматично наповнюється краденим з каналів контентом) та інших ГС (го… сайтах).

    В принципі,тут може допомогти варіант — не публікувати у стрічці повний текст статті, а тільки початок, закінчення щоб читач міг вже прочитав на вашому ресурсі. Як ви вже могли переконатися, фід блогу якраз і представляє з себе обрізаний варіант (не хочу давати злодюжкам легкий спосіб використовувати мій контент).

    Однак, я не є ярим прихильником такого способу поширення RSS потоку і, можливо, що незабаром буду публікувати повний текст статей, щоб створити зручність для користувачів читалок.

    В підтримку обрізаного варіанти новинного потоку можна навести ще один аргумент, крім захисту від Grabber: прочитавши початок статті і зацікавившись нею, користувач клацне на посилання і продовжить читання вже на вашому web проекті, що збільшить його відвідуваність і, можливо, збільшиться заробіток на контекстній рекламі (тут описана робота з РМЯ через Профіт Партнер).

    З негативних моментів можна навести наступне: відсутність у користувача в момент читання статті, доступу в інтернет (а іноді і просто небажання переходити на ваш ресурс, коли в читалці ще залишилося багато прочитаних новин з інших вебсайтів) або ж просто звичка читати новини виключно в рідері. Який спосіб формування вибрати — вирішувати вам.

    Мабуть, ще варто розповісти про те, що являє формат RSS по своїй суті. Це стандартизований формат даних сімейства XML, html. Але він відрізняється жорсткими обмежувальними правилами, у зв’язку з чим його дуже зручно розбирати в автоматичному режимі.

    Причому, цей формат має основною метою передачу контенту (вмісту), а це призводить до відсікання усіляких надмірностей, як то: дизайн, різні скрипти, які використовуються стилі. Фактично це кришталево чисте контент — мрія для володарів повільного або оплачуваної за скачані мегабайти інтернет з’єднання (як виміряти швидкість.

    Як воно працює? Досить просто. Вміст вашої стрічки заноситься в базу даних, а читалка користувача, підписаного на вашу розсилку, лізе за цією адресою і хитає весь вміст каналу. Надалі рідер починає періодично, в залежності від того, як користувач налаштує її, звертатися за цією ж адресою на предмет оновлень.

    Якщо оновлення знайшлися, то reader негайно дасть знати користувачу про це спливаючим вікном або яким небудь способом (все залежить від конкретної читалки).

    Отже, підводимо підсумок: RSS — дуже зручна штука, яка допоможе заощадити час і трафік, а так само дозволить завжди бути в курсі новин, за якими ми стежимо. Це з точки зору читача.

    З точки зору власника сайту — це неоціненний інструмент, без якого неможливе повноцінне розвиток і просування. Ось вам і відповідь на запитання, поставлене мною на початку статті — навіщо потрібно городити весь цей город.

    Використовувати цю технологію і формат дуже легко, достатньо лише спробувати. Про використання РСС на практиці, про можливі настройки для різних движків, про настроювання трансляції стрічки через Feedburner, про те, в які агрегатори варто додати свій фід і про те, в яких читалках краще знайомитися з стрічками, я розповім в цій рубриці.

    Читалки RSS (рідери)

    Reader-и відрізняються різноманітністю. Існують програми, які потрібно буде встановлювати в свою операційну систему. Деякі браузери, наприклад, Опера, теж дозволяють читати новинні стрічки. Але так само існує ціла плеяда читалок, якими можна користуватися онлайн, нічого не встановлюючи на свій комп’ютер.

    Порівняно з програмними рідерами, онлайн читалки мають кілька переваг — їх не треба встановлювати і доступ до них можна отримати з будь-якого комп’ютера, підключеного до інтернету, а так само такі рідери постійно в автоматичному режимі можуть агрегувати новини з усіх сайтів, на які ви підписані (в результаті, ви просто заходите під своїм логіном в таку читалку і бачите все новье, що з’явилося з моменту вашого останнього заходу).

    Давайте я наведу список онлайн читалок, які ви можете використовувати для своїх потреб:

  • Яндекс Стрічка — один з найпопулярніших рідерів в рунеті. Існує спеціальна кнопка від Яндекса, щоб відвідувачі могли підписувати на ваш RSS потік прямо через Яндекс Стрічку (тут мається її опис).
  • Google Reader — майже ідеальний reader, який, на жаль, вже закрився. Вся світова громадськість прибуває в глибокій печалі цього приводу.
  • Netvibes — має величезну кількість налаштувань і багатий функціонал.
  • Програм для читання каналів дуже багато і ваш вибір буде не таким вже і простим. Сам я подібними програмами не користуюся, тому і порадити щось конкретне не можу. Вибачте.

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу