Інтервю

2992
  • Умови прийому, гарантії і безпека
  • Ефективне просування сайту і робота SEO посилань
  • Проекти GoGetLinks і GetGoodLinks — що, як і почому?
  • Питання по функціоналу GoGetLinks і GetGoodLinks
  • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Напевно, ви всі вже знайомі або чули про такі інструменти заробітку грошей і просування сайтів, як біржі вічних посилань («назавжди») ГоГетЛинкс і ГетГудЛинкс. Можливо, що ви вже активно ними користуєтеся, і знаєте все про нюанси роботи з цими біржами, але я не хочу розповідати про них, а задати ряд питань їх засновнику Олексію Куракову.

    Інтервю

    Хоча питання про деякі технічні аспекти роботи з біржами GoGetLinks і GetGoodLinks я все ж планую поставити Олексію, але в основному акцент робитиметься не на це. Я, до речі, радився з вами, шановні читачі, з приводу того, які саме питання задавати в цьому інтерв’ю і в більшій частині пішов ваших порад. Спасибі всім відгукнувся. Ну, а переможцем, на мій погляд, став Андрій (портал оптимізатора сайтів).

    Пам’ятаєте вислів про рояль в кущах? Так вийшло, що у відповідь на дуже зацікавив мене особисто питання про ефективність просування SEO посиланнями (покупними — безкоштовні можна отримати, наприклад, з цієї бази трастових сайтів) за некомерційним пошуковим запитам, Олексій відповів досить відверто і мало того, викотив свій власний рояль у вигляді детального мануала у форматі PDF аж на 60 сторінок, написаний ним у співавторстві з Михайлом Райциным. Загалом, читайте інтерв’ю. Думаю, що ви знайдете для себе багато цікавого і, можливо, нового.

    GoGetLinks і GGL 2 — умови прийому, гарантії і безпека

    Доброго Дня, Олексій! Не могли б Ви у двох словах охарактеризувати для тих читачів, які ще про це не знають і не побажали перейти за посиланням, наведеним на початку статті, призначення бірж GoGetLinks і GetGoodLinks (про нюанси роботи з ними читайте про наведеними посиланнями).

    ГГЛ – одна з найпопулярніших бірж постійних посилань в рунеті. ГетГудЛинкс – це аналогічний сервіс, але заточений для просування сайтів в Гуглі, в тому числі і в англомовному інтернеті.

    Думаю, що багатьох читачів цікавить питання прийому майданчиків в ці біржі. Як я розумію, не всі вебмастера, що бажають почати заробляти на своєму проекті, зможуть пройти модерацію? Що впливає на рішення модераторів?

    Завдання обох систем – ефективно просувати сайти оптимізаторів. Звідси і головна вимога до донорам – якість. На жаль, сьогодні дуже багато ресурси створені лише для заробітку на посиланнях.

    З точки зору пошукових систем вони зайві, тому на них і накладається АГС, фільтри на вихідне посилальне або бан. Звичайно, такі сайти марні для SEO. Їх ми з успіхом відсіваємо на стадії модерації (менше 5% майданчиків, прийнятих в наші системи, баниться або потрапляє під АГС протягом року).

    Тобто, сайт повинен бути якісним, створеним для користувачів, хороший контент (не копіпаст) – великий плюс. Ми також звертаємо увагу на активність користувачів на сайті: починаючи від кількості та якості їх коментарів і закінчуючи відвідуваністю.

    Ми знаємо, що якість контенту, посилальні і поведінкові фактори донорів дуже важливі для їх ефективності з точки зору SEO. Тому відбираємо тільки робочі сайти.

    Тепер, Олексій, хотілося б задати Вам питання в першу чергу цікавить оптимізаторів — які гарантії того, що куплені в біржах GoGetLinks і GetGoodLinks беклінків дійсно будуть розміщені на сайтах донорів назавжди? Яке реально гарантований час розміщення купленої
    посилання? Яким чином вирішується грошовий питання в разі зняття вебмайстром посилання?

    У системах передбачена тримісячна гарантія на незняття посилань. Якщо вона видалена вебмайстром протягом трьох місяців з дня розміщення, витрати на неї будуть відшкодовані за наш рахунок. Крім того, в системі є страхування посилань зняття.

    Лише за 12% (а незабаром буде всього за 9%) вартості розміщення можна за бажанням застрахувати її на рік і продовжувати страховку при необхідності кожен рік. В цьому випадку вартість посилання буде відшкодована в будь-який момент з «страхового фонду».

    Якщо говорити про реальні цифри, то протягом року знімається трохи менше 5%. Це найкращий показник на ринку.

    Домогтися його дозволило те, що ми здійснюємо перевірку прав на сайти, постійно стежимо за посиланнями в автоматичному режимі і повідомляємо вебмайстрам про проблеми, обов’язково блокуємо вебмайстрів безповоротно видаляють їх і так далі…

    Всім відомо, що займаючись продажем посилань через біржі подібні Sape існує дуже висока ймовірність погіршити ставлення пошукових систем (зокрема домашньої сторінки Яндекс.ру і, можливо, російського сегменту пошуковика Гугль) до свого сайту. Немає такої проблеми при розміщенні через ваші біржі? Які заходи може вжити вебмастер, щоб повністю виключити можливість пессимізації за продаж посилань?

    Посилання можна отримати лише накладення фільтра на вихідне посилальне, якщо ми говоримо про якісний ресурсі. Щоб не потрапити під АГС і бан потрібно створювати по-справжньому якісний сайт з унікальним контентом і активною аудиторією.

    А щоб не отримати фільтр на вихідне посилальне – не розміщувати тисячі мерехтливих посилань на сайті. Адже це відмінний маркер продажності, коли на одній і тій же сторінці лінки постійно змінюються. А якщо таких сторінок сотні і тисячі? Фільтр забезпечений.

    До речі, саме тому у нас є деякі обмеження на прийом сайтів з автобиржами.

    Мануал по просуванню сайту і роботі SEO посилань

    Хочу задати Вам питання, яке дуже цікавий мені особисто. Є думка, що зараз алгоритми Яндекса дозволяють з легкістю визначати покупні (Seo) посилання, при цьому простежується наявність двох факторів: оптимізованість анкора посилання під ключові слова статті акцептора і наявність на сторінці донора зовнішніх лінків на ресурси іншої тематики.

    Кажуть, що для некомерційних запитів покупні (Seo) посилання вже не працюють (це, напевно, стосується в першу чергу до покупними посиланнями з Sape тощо) і має сенс купувати їх тільки в разі просування по комерційним запитам. Що ви можете сказати щодо просування ресурсу за некомерційним запитам за допомогою покупки беклінків в GoGetLinks і ГетГудЛинкс?

    За наявною інформацією, що включає наші дослідження, дійсно, вплив SEO-посилань на просування сайтів суттєво обмежена. Це означає, що ефект від просування некомерційних запитів за допомогою SEO-посилань дійсно не високий.

    Однак, найцікавішим питанням тут є, які саме фактори впливають на прийняття рішення Яндексом про те, чи є дана конкретна посилання отриманої Сео методами, а не проставлена природним шляхом.

    І вперше саме на вашому блозі можу оголосити про випуск мною у співавторстві з Михайлом Райциным допомоги по ефективному просуванню сайтів в Яндексі. Саме в ньому ми постаралися дати найбільш чітку відповідь про те, як Яндекс розпізнає SEO-посилання. Завантажити посібник можна на http://gogetlinks.net/Effective_SEO.pdf

    Взагалі, мені дуже сподобалося, що ви з усією відвертістю пишіть про реальний стан з Сео посиланнями. Очікував, що відповідь буде ухильну і розпливчастим, але … Дякую, відвертість вона завжди підкуповує і розташовує до довіри.

    Кого ви вважаєте на даний момент своїми основними конкурентами на ринку продажу і покупки «посилань назавжди»? Як ви оцінюєте перспективи своїх проектів (GoGetLinks і GetGoodLinks) в конкурентній боротьбі за цю частку SEO-пирога?

    Наша основна аудиторія – SEO-компанії, компанії або незалежні онлайн-підприємці, які просувають власні сайти. Це досить серйозна аудиторія. Своєю націленістю на ефективний результат і якісною роботою нам вдалося зарекомендувати свої сервіси. Якість і ефективність були і залишаються головними опорами при побудові наших бірж.

    Схожий підхід у нашого партнерського сервісу Miralinks.ruтому єдиним серйозним конкурентом і одночасно партнером на нашому ринку є саме біржа для размщение статей Miralinks. Є, звичайно, і інші сервіси для отримання постійних посилань, але вони працюють трохи в іншій ніші, яку ми не прагнемо зайняти.

    Невже Ротапост вам не конкурент? Димок під новий рік бажав собі наздогнати і обігнати ГГЛ. Він сильно перебільшує реальну значимість і частку свого проекту?

    Ми працюємо в різних нішах, про це я і говорив. Ми скрупульозно модеруємо сайти, використовуючи результати наших досліджень для відбору ефективних донорів. Ми висуваємо досить жорсткі правила розміщення оглядів, наприклад, на сторінці з бэклинком оптимізатора не може бути інших SEO-посилань і тд. Всі наші правила, всі наші дії підпорядковані найважливішої мети – система повинна ефективно просувати. І з цим завданням вона чудово справляється.

    На сайті згаданого вами сервісу у відгуках читаю: «Ротапост — це як раз той сервіс розміщення постових в блогах, якого мені дуже і дуже не вистачало. Сто постових по 5 рублів — без проблем. Триста постів по 20 рублів — не питання.»

    Невисокі ціни виникають багато в чому із-за надлишку майданчиків не прийнятих в ГоГетЛинкс і Getgoodlinks, де ціни на розміщення посилань та вимоги до прийнятих сайтів вище.

    Тобто, обігнати нас за кількістю майданчиків не складно, адже ми схвалюємо відносно невеликий відсоток тільки кращих майданчиків. А от створити систему, яка реально буде просувати сайти – задача дуже складна, і я радий, що саме в цьому ми досягли успіху.

    Проекти GoGetLinks і GetGoodLinks — що, як і почому?

    Якою ви бачите подальшу перспективу розвитку даного виду бізнесу — спад або підйом?

    Ми, як сервіс для оптимізаторів, дуже залежний від пошукових систем. Коли ми починали в 2009 році, вже тоді тенденція на посилення впливу якісних посилання з хороших сайтів була в наявності. Але саме тоді почалися перші експерименти Яндекса з поведінковими факторами.

    Сьогодні поведінкові фактори мають значний вплив на ранжирування сайтів, але і відмовлятися від посилальних факторів пошуковим системам просто недоцільно – якість пошуку впаде. А от подальше закручування гайок щодо SEO-посилань обов’язково буде.

    Вже зараз проекти, які просуває тільки автоссылками, дуже погано рухаються в топи. З іншого боку, грамотна робота з біржами Gogetlinks і Getgoodlinks поряд з внутрішньою оптимізацією та отриманням природних посилань дає відмінні результати.

    Яка з бірж ГГЛ або GetGoodLinks приносить найбільший дохід і яка з них має найкращі перспективи у майбутньому на вашу думку?

    Gogetlinks значно більші, ніж проект під Гугл Getgoodlinks. Другий спочатку був розрахований для виходу на міжнародний ринок. Цим влітку і восени почнеться основна фаза просування ГетГудЛинкс на Заході.

    За чутками там начебто не дуже-то в ходу біржі посилань, у всякому разі, не до такої міри, як в Рунеті. Як ви вважаєте, це вам допоможе в експансії на їх ринок або ж, навпаки, зашкодить?

    Так, в зарубіжному інтернеті захоплюються постінгом повідомлень по форумів, коментарів в блогах і інших методів просування, які у нас давно вважаються спамом, та й відомо, що пошукові системи занижують вагу таких посилань. Тим не менш, розмір міжнародного ринку набагато більше, ніж ринку в рунеті, тому свою аудиторію ми обов’язково зберемо.

    Олексій, скільки часу пройшло з моменту появи ідеї створення біржі до моменту її втілення у вигляді GoGetLinks?

    Першу версію біржі ГГЛ нам вдалося розробити і запустити за 4 місяці.

    У вас була своя команда програмістів, менеджерів, оптимізаторів або ж ви залучали і залучаєте сторонніх фахівців?

    Всю розробку завжди вели своїми силами.

    В такому випадку, ви набираєте нових співробітників і який розмір вашого штату?

    Під ці проекти команда укомплектована, додаткові співробітники знадобляться при зростанні Getgoodlinks. Сумарно проектами постійно займається всього 9 чоловік.

    Олексій, наскільки важко було в фінансовому плані підняти проект ГГЛ, а потім і GetGoodLinks?

    В рекламу ГоГетЛинкс на сьогоднішній момент було вкладено не більше $3000. Це смішна сума для такого проекту. Дуже допоміг авторитет Михайла Райцина (співвласника), а також позитивні відгуки авторитетів SEO-ринку.

    По суті все вирішив і продовжує вирішувати PR і вірусний ефект за рахунок високої якості сервісу.

    З Getgoodlinks трохи інша історія. Оскільки з самого початку проект замислювався як міжнародний сервіс, ми розуміли, що нас чекає дуже серйозна рекламна і PR-активність на заході. І як раз влітку-восени 2011 року нас очікує основний ривок, який потребує значних фінансових вкладень.

    Який відсоток з доходів бірж посилань ви вкладаєте в їх розкрутку та рекламу?

    За Gogetlinks ми віддаємо перевагу SEM — ми спілкуємося на форумах, блогах, залучаємо користувачів з інших наших проектів. А за Getgoodlinks всі доходи йдуть на рекламу. І рекламна активність буде тільки зростати і вдосконалюватися.

    Яку пораду ви дасте людині, у якого є ідея цікавого масштабного проекту, але немає коштів на його реалізацію? До кого краще звернутися і на яких правах співпрацювати?

    Перш за все, починати краще з малого. Якщо підприємець не тягне проект за рахунок власних і позичених у рідних і близьких грошей, то краще такий проект не починати. Більшість проектів, на жаль, на перших порах терплять крах, навіть у самих розумних і продуманих підприємців.

    Тому не варто ризикувати, ставлячи на кін великі гроші. Вони прийдуть, але пізніше, і коли прийдуть, тоді можна буде думати про дійсно масштабних проектах. За чим справді завжди варто звертатися до інвесторів, так це за професійною допомогою.

    Саме так сталося зі мною, коли я створив ГГЛ, вірив у його потенціал, але не мав маркетингових та PR-можливостей для просування проекту. В той момент мені дуже допоміг Михайло Райцин, який є сьогодні основним власником проекту. Я йшов до нього не за грошима, а за допомогою.

    Тому я завжди рекомендую: ідіть до тих, хто може зробити вас і ваш продукт сильніше. Це можуть бути люди, про яких ви читали в новинах або з якими спілкувалися на форумах. Головне, це почувати, що з вашим інвестором (партнером) ви дійсно зможете домогтися того, чого не вдасться домогтися самому.

    Питання по функціоналу GoGetLinks і GetGoodLinks

    Олексій, давайте я поставлю кілька технічних питань, які були цікаві читачам мого блогу. Отже, перше питання. Чому в системі немає такого типу оглядів, як, наприклад, короткий або детальний огляд в системі Блогун?

    Ще як є. У нас це називається заміткою.

    Чому, щоб потрапити в ГГЛ потрібно чекати 6 місяців, адже якщо СДЛ, то неважливо який вік, хоч 3 місяці, я думаю модератори повинні бачити відразу, якісна цей майданчик чи ні.

    Півроку – хороший термін, за який ресурсу вдається отримати початкову аудиторію, прописатися в індексі пошукових систем або, навпаки, отримати АГС або бан. Це знижує ймовірність помилкового прийняття в систему неякісного сайту і зменшує ризики оптимізаторів.

    Чому немає пошуку майданчиків за ключовими словами, адже це полегшило життя оптимізаторам.

    Ми намагаємося не ускладнювати інтерфейс системи безліччю наворотів, залишаючи саме важливе і потрібне. Для оптимізаторів прекрасно працює пошук за тематиками сайтів, причому, структура тематик каталогу повністю відповідають Яндекс.Каталогу.

    Також хотілося б побачити більш детальні тематики майданчиків, приміром, тематика спорт дуже велика, можна було б додати підрозділи, приміром, футбол, хокей і так далі, оптимізаторам б легше було шукати саме ті тематичні майданчики, які він шукав.

    У нас дворівневий каталог. Клацніть на тематику першого рівня «Спорт» і відкриється другий рівень: хокей, футбол і т. д.

    Олексій, величезне Вам спасибі за те, що погодилися дати інтерв’ю читачам блогу дякую ще й за ту відвертість, з якою ви відповідали на деякі слизькі питання, а так само хочу сказати окреме спасибі за мануал по ефективному просуванню сайту — дуже корисна інформація від авторитетних і знають тему авторів.

    Бажаю продовження переможної ходи по SEO ринку Рунета (російськомовного сегменту інтернету) вашого проекту GoGetLinks і вдалою експансії на західний ринок проектом GetGoodLinks, ну, і удачі Вам особисто, Олексій. Спасибі.

    Можете також подивитися відео «Що таке GetGoodLinks»:

    Інтервю«alt=»»>

    Можете також подивитися відео «ГГЛ — основи роботи для вебмайстра»:

    Інтервю«alt=»»>

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу