Використовуємо програми

1041
 • Що хорошого є в цьому браузері
 • Додаткові можливості
 • Розширення для браузера Яндекс
 • Теми для браузера від Яндекса
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Останнім часом основним браузером, в якому я працюю з сайтом і блукаю по інтернету, став Хром від Google. Якщо судити по тому, як він стрімко завойовує світ, відтісняючи на другий план колись популярні Мазілу і Експлорер, то виходить, що я не самотній у цьому. Коли-то найулюбленіша мною Опера потихеньку вмирає і відходить на задній план.

  Однак, з якихось загадкових причин мені захотілося спробувати новий Яндекс браузер, який, по суті, є клоном розумниці Хрому. Таких клонів набралося вже досить багато, бо движок, на якому працює цей браузер поширюється з відкритої ліцензії. Про Хромиуме, Нихроме та інших клонах я вже згадував в наведеній статті.

  Використовуємо програми

  Там же згадував і про дітище Яндекса, який в той час у мене не викликав ніяких особливих емоцій, бо був відверто сируватий і нічим в кращу сторону від Google Chrome не відрізнявся. Тим дивніше було виявити, що нова версія цього браузера викликала у мене суто позитивні емоції, і якщо я не выявлю в ньому яких-небудь прихованих косяків, то швидше за все, переїду на нього найближчим часом.

  Судіть самі, новий Yandex браузер навчився синхронізувати закладки, паролі та іншу дребедень зі своїм власним сервером. Файли, завантажені вами з інтернету, і все відкриваються сторінки перевіряються на віруси (Касперським і власними засобами). З’явився реально працюючий режим Турбо і приголомшливе зручний переклад слів при їх виділенні.

  Ну, а всі необхідні в роботі з браузером Яндекса розширення, програми або теми можна встановити з інтернет-магазину Chrome. У всякому разі, все, що використовую з успіхом встановилося і працює. Можливо, що я «відкрив Америку», але все ж поділюся своїми враженнями.

  Що хорошого в цьому браузері

  Отже, скачати Яндекс браузер можна з офіційного сайту (тільки звідти і раджу качати).

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Можна скачати версію браузера з голосовим помічником Алісою за наведеним посиланням.

  Власне, звідти ви завантажуєте лише легкий завантажувач, а вже після його запуску начнется завантаження та встановлення Яндекс браузера.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Зверніть увагу, що останню галочку ви можете зняти, щоб не допомагати у зборі інформації про ваші уподобання в інтернеті. Я вже багато разів говорив, що пошуковим системам свої оглядачі потрібні для того, щоб пхати в них за замовчуванням свій пошук і щоб одержувати дані про поведінкових факторах, які потім враховуються при ранжируванні. Але не суть, бо більшості на це просто начхати, як втім і мені. Нехай збирають.

  Потім почекаєте пару хвилинок закінчення установки і зможете побачити новий браузер від Яндекса. Думаю оформити свої враження від цього дива программерской думки у вигляді списку, якщо ви не заперечуєте. Не заперечуєте? Ну, і добре.

 • З приводу зовнішнього вигляду і перших вражень. На відміну від Хрому у нього вкладки квадратні, а не скошені, а так само кнопка налаштувань винесена трохи вище. На перший погляд, у цих налаштуваннях практично немає відмінностей від оригіналу, але це не зовсім так і ми про це поговоримо.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Все до чого я звик у Google Chrome працює точно так само і ніякого дискомфорту не виникає. Все розширення встали і створили необхідний комфорт і функціонал. Вкладки точно так само можна тягати мишею і виносити в окреме вікно, а так само закріплювати і дублювати з контекстного меню при клацанні по ним правою кнопкою миші).

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Кнопку «Я», розташовану зліва можна прибрати в налаштуваннях.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • На першому скріншоті, до речі, видно, що розширення відображаються в тому ж самому правому верхньому куті. Так само я підкреслив там результати роботи режиму Турбо. По суті він потрібен і активується автоматично тільки при низькій швидкості вашого інтернет каналу. Однак, я активував його примусово в налаштуваннях, щоб протестувати.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо не знайшли цих налаштувань, то значить натисніть на напис «Показати додаткові параметри» внизу вікна:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Працює він досить цікаво. Все, що завантажується веб може багато важити, не буде подгружено, а замість цього ви побачите показані на скріншоті сірі прямокутники, клацнувши по якому можна буде активувати завантаження цього елемента.

  По-моєму, чудово продумано і реалізовано. Режим Турбо може бути корисний при виході в мережу, наприклад, з використанням мобільного інтернету (з дачі, в дорозі). Все зайве відсікається і вам не потрібно за це переплачувати, сторінки будуть завантажуватися набагато швидше.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  При активації Турбо справа в адресному рядку з’явиться іконка, натиснувши на яку ви дізнаєтеся скільки мегабайт (грошей) заощадив вам Яндекс браузер, а так само зможете довантажити всі приховані елементи для цієї сторінки оптом або ж зайти в налаштування цього режиму.

 • У свій час Хром мене просто полонив своєю панеллю перекладу сторінки, яка з’являлася вгорі вікна всякий раз, коли ви заходили на инакоязычный сайт. Я, наприклад, крім російської усного ніякими іншими мовами не володію. А гуглівський перекладач відкрив для мене світ буржунете — понад 200 мов і в дуже пристойному якості перекладу.

  Сподіватися на те, що браузер від Яндекса переплюне в цьому плані Chrome не доводиться. Панель перекладу як і раніше з’являється при заході на инакоязычный ресурс, але рулить в ній вже Яндекс Транслейт, а йому під силу лише десяток мов і не в такому феноменальному якості, як у основного конкурента.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Переклад біля дзеркала рунета вийшов такий:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Не фонтан, хоча і Гугл Хром не надто вже й добре впорався з цим фрагментом:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  З великою натяжкою можна вважати, що в цьому аспекті ці два браузера знаходяться приблизно на одному рівні. Польстим вітчизняному виробнику.

 • Однак, у Яндекс браузера за замовчуванням активована одна чудова опція — переклад виділеного тексту, якщо він написаний іншою мовою. Тобто ви виділяєте слово або словосполучення, після чого спостерігаєте з’явилася трохи правіше стрілочку.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Натиснувши на стрілочці ви побачите переклад цієї фрази на російську мову (якщо перекладач не вгадав з вихідним мовою, то можна буде його поправити вибравши з випадаючого списку потрібний варіант), а так само вам запропонують цю фразу скопіювати в буфер обміну або ж зробити по ній пошук на Yandex.ru.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  По-моєму, дуже зручно. Якщо ви іншої думки, то цю фічу можна відключити в налаштуваннях браузера:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Там же, до речі, можна відключити і появи панелі перекладу вгорі инакоязычной сторінки. Хоча, можна переклад відкритої в Яндекс браузері сторінки активувати з її контекстного меню:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Це може знадобитися на випадок, якщо панель не з’явиться або ж ви випадково виберіть варіант не перекладати ніколи цей сайт:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Те, що адресна рядок є одночасно і пошуковою зараз нікого не здивуєш. Хоча, у них, на мій погляд, досить зручно показуються підказки при наборі запиту:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Зірочками показані сторінки, збережені вами в закладки, а годинами те, що ви колись відвідали і що ще живе в історії Яндекс браузера. Інші підказки з видачі дзеркала рунета по даному запиту. Що примітно, якщо клацнути по рядку правою кнопкою миші, то можна змінити за замовчуванням пошук

 • Зараз у всі браузери впроваджують інструментарій подібний Фаербагу і дітище Яндекса не виняток. Кликніть по будь-якому елементу вебсторінки правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню пункт «Переглянути код елемента» (можна ще з меню шестерні вибрати «Інструменти» — «Інструменти розробника»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Як користуватися цією можливістю читайте в статті про Фаербаг. Думаю, що більшість вебмайстрів вже й не уявляють роботу з сайтом без цієї можливості. Таким чином дуже легко зрозуміти, в якому файлі CSS стилів і в якому рядку описаний той або інший елемент. Ну, і про Html код теж можна щось подивитися, але при роботі з движком сайту там не все однозначно. Більш детально читайте у цій статті.

 • Вам не потрібно задаватися питанням — як оновити Яндекс Браузер.

  Використовуємо програми

  Він сам в автоматичному режимі перевіряє відповідність поточній версії з тієї, що лежить на сервері оновлень і при необхідності її завантажує і встановлює.

 • З мінусів — немає можливості встановити стартову (домашню) сторінку. Нехай це рудимент, але багато цим користуються.
 • Синхронізація, Табло, версія Яндекс браузер для Ipad і ін.

 • Але з адресною рядком ще не покінчено. Не знаю навіщо, але Урл відкритої сторінки в ній за замовчуванням замінюється на що схожа на хлібні крихти:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо клацнути по тій частині, що знаходиться лівіше червоної риси (намальованої мною для наочності), то ви потрапите на головну сторінку того сайту, сторінка якого зараз відкрита в браузері. Дещо незвично це. Щоб вимкнути цю незвичайність доведеться тягнутися в налаштування:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • А ось якщо клікнути мишею правіше червоної риси, то з’явиться дивна штука під назвою Табло.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  До речі, воно ж живе і на порожній (новій сторінці), яку можна відвідати, натиснувши на плюсик правіше всі вкладок. Штука загадкова і поки мною до кінця не вивчена. Однозначно корисно, що там є можливість відкрити нещодавно закриті вкладки, потрапити в закладки або історію. Останнім часом, внизу нової сторінки цього браузера так само оселився і Yandex Zen, який формує автоматичні добірки матеріалів з вашим інтересам.

  Дзен в Яндекс браузереВикористовуємо програми

  Кольорові прямокутники з фавиконами сайтів там повинні по ідеї з’являтися автоматично, бо це найбільш відвідувані вами сторінки. Однак все це діло можна буде перекроїти і вручну. Якщо натиснути кнопку «Налаштування», то в цих прямокутників з’являться інструменти управління (для видалення, закріплення або установки), ну, а для додавання нової закладки служить кнопка з плюсиком розташована праворуч.

  Чимось це все нагадує візуальні закладки Яндекса, які з кожною новою версією мені подобаються все менше і менше. Гаразд, можна звикнути.

 • Відкривши нову сторінку ви побачите знову ж горезвісне Табло, але внизу буде можливість задати фон для цієї сторінки, а так само активувати синхронізацію:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Для цієї справи у вас повинен бути Паспорт Яндекса або, іншими словами, рахунок у цій системі. Якщо є, то авторізуетесь у вікні, а якщо ні, то отримуєте безкоштовний поштовий ящик в Yandex та його реквізити (ім’я користувача і пароль) використовуєте для входу:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ви вільні вибрати що саме синхронізувати, а що ні. Всі дані повинні при передачі шифруватися за ідеєю, але як там насправді йде я не знаю.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ну, і можете при бажанні підключити до браузеру Yandex Диск, про який я вже досить докладно писав. Після цього в контекстному меню будь-якої сторінки з’явиться відповідний пункт:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо передумаєте синхронізувати або захочете щось змінити, то ласкаво просимо в пункт «Налаштування» з меню шестерні:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ось така інтеграція. Засмутило мене інше. Синхронізація в Гугл Хромі мені допомогла отримати на Айпад повну копію свого комп’ютерного браузера — достатньо було лише увійти в свій обліковий запис Google на планшетному Chrome і мені ставали доступні всі закладки та паролі з десктопної версії браузера. Сказати, що це зручно — означає взагалі нічого не сказати. Це чудово.

 • Пам’ятаючи про це, я вирішив подивитися, чи має місце бути версія Яндекс браузер для Ipad. Вона є, працює і цілком зручна, але…

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Я там не знайшов можливості включення синхронізації. І це відразу остудив моє бажання повністю переїжджати на новий оглядач. Треба буде почекати поки з’явиться можливість синхронізації для планшетних версій браузера, інакше виходить дуже незручно.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Зате у планшетній версії має місце режим Турбо, який там якраз зайвим не буде, бо дозволить економити трафік і збільшить швидкість завантаження важких сторінок. В усякому разі в теорії.

  Використовуємо програми«alt=»»>

 • Якщо порівнювати дітище Yandex і Google, то по швидкості роботи я різниці не помітив, бо працюють вони на одному і тому ж движку. Великим плюсом в обох браузерах, на мій погляд, є виділення окремого процесу під кожну закладку і занедбане розширення. Завжди можна буде закрити подвисшую сторінку через вбудований диспетчер (Шестірня — Інструменти — Диспетчер завдань).
 • Останнім часом у всіх браузерах стали впроваджувати можливість приватного серфінгу по інтернету, коли в куках і в історії нічого не зберігається. У дітище Яндекса цей режим активується з меню шестерні — «Нове вікно в режимі інкогніто».
 • Якщо бродили по інету в звичайному режимі, але хочете підчистити хвости (очистити кеш, куки), то виберіть з меню шестерінки «Інструменти» — «очистити дані веб-перегляду»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Туди ж можна потрапити і зі сторінки «Історія» по кнопці «Очистити історію».

 • Перевірка орфографії здійснюється силами Яндекса і працює за замовчуванням у всіх місцях, де вам дозволено вводити текст. До речі, її робота мені сподобалася більше, ніж в Google Chrome, де має місце деяка затримка і подтупливание (можливо, що це тільки в мене проявляється з якихось загадкових причин).

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Браузер від Яндекса нічим не гірше інших і, природно, пропонує вам зберігати паролі при їх введенні. Розробники стверджують, що вони шифруються, але я все ж останнім часом намагаюся використовувати надійний менеджер паролів для цієї мети.

  Ну, і так само оглядач Yandex, подібно Хрому, вміє зберігати дані введені у різні форми на сайтах, а потім одним кліком мишки вам стають доступні вже раніше введені варіанти. Істотно прискорює і спрощує роботу з реєстрації де б то не було (наприклад, при прогоні за трастовою базі).

  Якщо вам ці зручності здаються зайвими, то в два кліка відключіть їх в налаштуваннях:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Менеджер завантаження файлів тут нічим не відрізняється від Google Chrome, але при цьому всі завантажувані вами файли на льоту проходять перевірку антивірусом Касперського. Якщо закрадеться дещиця сумнівів у благонадійності скачуваного об’єкта, то вас про це попередять яскравим повідомленням в традиційній нижній панелі завантаження.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Крім цього мені завжди подобався діалог завантаження, коли браузер запитує мене кудыть подіти цей алмаз. Для цього достатньо поставити галочку в налаштуваннях:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

 • Налаштування Хрому скопійовані в цей браузер дещо заплутані, а точніше розгалужені. Наприклад, все те, що в Опері лежить на увазі і на декількох вкладках, вони примудрилися засунути під одну кнопку «Налаштування вмісту.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Там і куки, і спливаючі сторінки, і показ картинок і ще десяток важливих і не дуже речей. Просто майте на увазі, де це можна подивитися і при необхідності поміняти.

 • Розширення для браузера Яндекса

  Ну, тут взагалі все просто. У хелпе до цього продукту Yandex скромно зауважує, що розширення, додатки і теми ви можете завантажувати і встановлювати з інтернет-магазину, правда, чомусь не згадуючи при цьому, що цей магазин належить Гуглу. Ось так скромненько приєдналися. А адже заради розширень багато і використовують той чи інший оглядач — не буде їх, не буде і левової частки користувачів.

  З-за того, що Хром і браузер Яндекса працюють на одному і тому ж движку, більшість розширень і тим встануть на останній без проблем. Особисто я ніяких програм не використовую, а ось всі розширення для Google Chrome, про яких докладно писав у наведеній статті, встали без проблем.

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Давайте я їх коротенько перекажу і наведу прямі посилання на установку, щоб вам не мучитися з їх пошуком в інтернет-магазині Chrome. Знову ж у вигляді списку, якщо не заперечуєте. Не заперечуєте? Ну, і добре.

 • Chromium Wheel Smooth Scroller — з допомогою нього можливо дуже плавно прокручувати сторінки, а при прискоренні колеса або стягнення стрілочки на клавіатурі прокрутка буде збільшувати швидкість. Клацнувши по іконці розширення правою кнопкою миші і вибравши пункт «Налаштування» можна буде все налаштувати під себе:
  Використовуємо програмиВикористовуємо програми
 • Wappalyzer — потужне розширення, яке дозволяє розпізнавати движки (CMS) сайтів, які ви відкриваєте в Yandex браузері, а так само наявність на даних ресурсах, наприклад, скриптів лічильників Аналитикса або Метрики від Яндекса, ну, і ще безлічі інших програм і технологій:
  Використовуємо програмиВикористовуємо програми
 • RDS-бар — дуже популярне розширення, яке може працювати практично у всіх популярних браузерах. Використовуючи його, можна істотно полегшити СЕО просування свого або клієнтського проекту (більш детально читайте в статті Rds Bar і Page Promoter).

  У версії ж цього розширення для Chrome і Яндекс браузера на панелі плагінів ви побачите тільки іконку, що відображає значення Тіц для відкритої в даний момент сторінки. Клацнути по цій піктограмі мишею побачите випадаюче вікно з уже значно більшою кількістю параметрів.

 • SEO Site Tools — буржуйський сео плагін, який можна поставити на Яндекс браузер і який відображає на своїй кнопці значення page rank відкритої сторінки. Якщо розташувати поруч згаданий вище RDS-бар, то вийде наочний огляд пузомерок:
  Використовуємо програмиВикористовуємо програми
 • Alexa Traffic Rank — всім відомий тулбар Олекси (читайте про це детальніше у статті про Alexa Rank).
 • Google Publisher Toolbar — дозволяє переглядати поточну статистику отримання доходу з контексту Google Adsense без заходу на їх офіційний сайт.
 • Word Count — дуже просте розширення, яке дозволяє підрахувати кількість слів і знаків у вибраному вами текстовому фрагменті вебсторінки. Просто виділяєте текст у вікні браузера Яндекса і клацаєте по іконці цього розширення (синя буква W). Може стати в нагоді при роботі з копірайтерами, так і в багатьох інших випадках.
 • Статистика сайтів від LiveInternet.ru — розширення, яке дозволяє побачити відвідуваність сайту за версією лічильника Ливинтернет, навіть якщо його власник закрив статистику паролем.
 • Теми для Яндекс браузера

  Тепер що стосується тем для нового браузера від Yandex.ru. Беруться вони все в тому ж інтернет магазині на вкладці «Теми». Спробуйте оглянути все різноманіття наявної там краси. Встановлюються теми точно так само, як і розширення:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Якщо скачана тема вам припала до смаку, то сміливо можете продовжувати пошук, ну а при повному розчаруванні ніхто не заважає вам повернутися до використовуваної за замовчуванням.

  Для цього потрібно буде вибрати «Налаштування» з меню шестерні і натиснути на кнопку «Повернути тему за замовчуванням»:

  Використовуємо програмиВикористовуємо програми

  Ну, ось, мабуть, і все. А як вам здався цей оглядач?

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу