Пузомірки

1710
 • Перевірка значення PageRank для всіх сторінок сайту
 • PaRaMeter — перевірка PR за допомогою програми
 • Supplemental Index — як дізнатися, наскільки хороший ваш сайт
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Мова в сьогоднішньому огляді буде повністю присвячена російській версії пошукової системи Гугл і основним показником успішності веб-проекту в його очах — PageRank (за посиланням я докладно описав його суть і значення для вебмайстрів рунета, а так само як його дізнатися і виміряти, ну і при бажанні поставити собі інформер його відображає).

  Пузомірки

  Ви дізнаєтеся, як можна просто і швидко перевірити значення PR для всіх сторінок вашого вебсайту, як дізнатися його майбутнє значення (до настання чергового апдейта), а так само якісно оцінити, наскільки добре пошукова система Google відноситься до вашого проекту.

  Перевірка значення PageRank всіх сторінок сайту

  Не так давно трапився черговий ап цього показника. Мені відразу стало цікаво дізнатися, як змінився ПР не тільки головної (це не складно побачити), але і всіх інших сторінок мого блогу. Адже ви, напевно, знаєте, що ця пузомерка розраховується для кожного окремого документа в мережі.

  Зазвичай ПейджРанк головної має саму вражаючу цифирьку, але при грамотній внутрішній перелінковці можна отримати досить високі показники і для внутрішніх сторінок. У зв’язку з цим постало питання про пошук можливості перевірити для них значення цієї пузомірки. До того ж, в ГетГудЛинксе дуже пристойно платять за посилання з документів, що мають високий ПР.

  Мені сподобалися два сервіси, що дозволяють, крім усього іншого, реалізувати автоматичну перевірку PageRank для всіх сторінок будь-якого сайту. Їм потрібно буде лише скормити посилання на карту сайту у форматі XML (тут читайте про sitemap детальніше). Ви не знаєте, що це таке і де можна взяти?

  Ну це, напевно, все ж малоймовірно, бо будь-який початківець веб майстер буквально на кожному кроці чує про необхідність створення карти. Правда, не всі розрізняють ті, що призначені для полегшення навігації вашим відвідувачам (у форматі HTML) і ті, що призначені для пошукових систем (у форматі XML).

  Нам потрібен другий варіант. Справа в тому, що в цьому файлі (sitemap.xml), в зрозумілому скрипту цих сервісів вигляді, міститься перелік всіх Урлов вашого проекту. Скрипт буде по черзі визначати для всіх них значення Page Rank і виводити інформацію на екран.

  Я вже у всіх подробицях писав про нюанси та перипетії створення карти блогу на WordPress, на Joomla з допомогою Xmap і форуму SMF .

  SlavsSoft пропонує ряд програм і скриптів, але так само має і розділ з набором SEO інструментів.

  У вікні, вам потрібно буде в поле «URL файлу sitemap» вставити шлях до вашого файлу. Потім потрібно ввести захисний код і натиснути кнопку «Перевірити».

  ПузоміркиПузомірки

  Почнеться робота по визначенню ПР для всіх документів з вашого проекту, які скрипт знайде в завантаженому файлі. Через кілька хвилин ви побачите пронумерований список з адресами сторінок і відповідними їм значеннями найголовнішою в світі пузомірки.

  Без реєстрації вам буде доступна перевірка тільки сотні значень. Після реєстрації це число збільшиться до 300, що вже буде достатньо для багатьох проектів.

  Я ж кинув на рахунок 10 рублів і тепер за 50 копійок мені перевіряють взагалі всі посилання, що присутні в моєму sitemap. Вже рік пройшов, а я ще й половини не витратив:

  ПузоміркиПузомірки

  В самому кінці списку буде виведена сумарна інформація про кількість сторінок вашого веб-проекту з певними значеннями PageRank. Наприклад, для мого блогу це таблиця виглядає так:

  ПузоміркиПузомірки

  На жаль, за час, що минув з написання цієї статті, другий сервіс благополучно загнувся, тому інформацію про нього я змушений був звідси видалити.

  PaRaMeter — перевірка PR за допомогою програми

  Сервіси це, звичайно ж, добре, але вони можуть бути з тієї чи іншої причини тимчасово непридатними для сценарій виконання. У цьому випадку вам допоможе програма PaRaMeter, яка встановлюється у вас на комп’ютері. Скачати PaRaMeter ви можете тут.

  Встановлюється вона звичайним чином. Запустіть PaRaMeter і відкрийте з верхнього меню «Tools» — «Extract URLs»:

  ПузоміркиПузомірки

  Відкриється вікно Extract URLs», де вам в полі «Starting URL» потрібно вказати Урл, з якого програма PaRaMeter почне сканування вашого ресурсу в пошуках всіх його документів. Я ввожу в це поле адреса карти блогу — так програмі, напевно, буде простіше знайти всі документи без винятку.

  ПузоміркиПузомірки

  Для початку пошуку натисніть на зелений трикутник, а по завершенні роботи програми натисніть на значок дискети, для того, щоб зберегти всі знайдені Урли. Після цього вікно PaRaMeter, під назвою «Extract URLs», закриється.

  Всі витягнуті Урли з’являться на головній вкладці програми. Для визначення показників PageRank потрібно натиснути на зелений трикутник:

  ПузоміркиПузомірки

  З’явиться індикатор виконання перевірки. По закінченні роботи ви побачите список всіх Урлов вашого проекту зі значеннями PR для них. Використовуючи табулятори можна, наприклад, відсортувати отриманий список за зменшенням:

  ПузоміркиПузомірки

  PaRaMeter зберігає результати всіх перевірок і ви потім зможете порівняти, як змінився Page Rank з часом.

  Supplemental Index — як дізнатися, наскільки хороший ваш сайт

  І знову мова піде про Google. Ну куди ж без нього. Незважаючи на лідируюче положення Яндекса в рунеті, світовий лідер дуже близько до нього підібрався, і на більшості добре відвідуваних веб-ресурсів кількість відвідувачів, що прийшли з цих двох розвідувачів, приблизно однаково.

  А це означає, що важливо знати, як ставиться Гугл до вашого сайту і скільки сторінок вже потрапили в його основний індекс. Що примітно, цей гігант може собі дозволити індексувати взагалі все, що зможе знайти.

  Але тільки якісні документи (Google) потрапляють в основний індекс, за яким ведеться пошук. Всі інші перебувають в, так званому, Supplemental Index (або, по іншому, сопливом індексі). Сторінки потрапили в соплі не беруть участь в пошуку і, отже, на них не будуть приходити відвідувачі з цієї пошукової системи.

  Хоча ні, не зовсім вірно. Ймовірність того, що на документ потрапив в соплі прийде відвідувач з Гугла, все ж є. Це може статися, якщо тільки в основному індексі взагалі не знайдеться нічого підходящого під який-небудь екзотичний запит. Тоді пошук буде вестися по сопливому. Але це все ж малоймовірно.

  У загальному випадку, чим більше ваших документів знаходиться в основній базі, тим більше відвідувачів прийде на ваш ресурс з цієї пошукової системи. Але як дізнатися, скільки сторінок вашого сайту проіндексовано і скільки з них потрапило в Supplemental Index? От як раз цю задачу і допоможе нам вирішити Xseo.

  ПузоміркиПузомірки

  Ви можете ввести в показане поле, розташоване в центрі, Урл свого проекту та натиснути «Перевірити». В результаті ви побачите кількість документів, що знаходяться в основному індексі Google і в Supplemental Index, а так само процентне співвідношення сторінок, що знаходяться в соплях. Наприклад, для мого блогу виходить так:

  ПузоміркиПузомірки

  Відсоток досить високий, але статей у мене тільки чотири сотні, так що все в порядку, бо все інше це обвіс.

  В соплях, у першу чергу, живуть документи з не унікальними текстами. Причому не важливо звідки ви скопіювали текст — з іншого вебсайту або з іншого документа свого власного проекту. Результат буде один — Supplemental Index.

  По-друге, дуже важливо, скільки тексту присутня в документі. Якщо дуже мало, то ласкаво просимо в сопливий індекс. Важко однозначно сказати, який обсяг тексту на сторінці є достатнім для гарантованого непотрапляння в нього, але іноді фігурує цифра у півтора кілобайта чистого інформаційного тексту, без урахування тегів HTML. Особисто я пишу статті, зазвичай, більше двадцяти кілобайт з урахуванням тегів.

  Уважно ставитеся до того, на кого ставите посилання зі свого сайту. Якщо на трастові ресурси, то це добре, а от якщо на аутсайдерів в очах Google (зафильтрованных, забанених тощо), то знову ж сопливий фільтр тут як тут. Так само вам навряд чи вдасться обдурити Гугла і пропхнути в його основний індекс статтю з автоматичному перекладом з будь-якої іншої мови.

  Подивіться на якість перекладів від самого Гугл і ви зрозумієте, наскільки добре він розбирається. Машинний переклад від Google (тут знаходиться огляд і порівняння онлайн перекладачів), на мій погляд, взагалі краще, ніж від будь-якого іншого гравця на цьому ринку.

  Ну, і так само вашу статтю можуть закинути в Supplemental Index просто тому, що її тематика сильно вибивається з основної, прийнятої на вашому вебсайті. Хоча це, напевно, все ж менше зло.

  Можливо, що є ще критерії, за якими можна судити про те, чи потрапить дана стаття в основний індекс Гугла чи ні. Але тут я навів, мабуть, усі основні правила, яких потрібно дотримуватися для підтримання партнерських відносин з цим колосом.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу