Як збільшити продажі

1130
 • Що пропонує зробити YAGLA для збільшення доходів?
 • Яким чином адаптивні лендінгем впливають на конверсію?
 • Мультилендинги в Ягла — пріоритети і часті помилки
 • А не клоакінг це?
 • Замість висновків…
 • Останнім часом не тільки наше держава почала рахувати гроші, але і бізнес слідом за ним починає замислюватися про те, що стріляти по горобцях з гармати не є гарне заняття.

  Раніше як було — вбухав гроші в Директ або Адвордс і отримав на виході продажу в потрібному обсязі і з величезною підсумкової маржею. Все чудово. Потім конкуренція в контексті посилилася — нічого страшного, зайнялися оптимізацією контекстних компаній і знову в плюсі.

  Нині ж конкуренція в більшості комерційних тематик загострилася настільки, що вужем доводиться вивертатися, щоб залучити клієнтів через контекстну рекламу, і «без штанів не залишитися». Тут ще й Мінусинськ збільшив число рекламодавців в Директе. В підсумку ціна залучення клієнта стає для багатьох неприпустимо великою, або на грані фолу. Чи треба ще більше «крутити гайки» в налаштуваннях контексту, або підвищувати конверсію лендингов.

  Як збільшити продажі

  На тлі виниклої проблеми деяким панам, що намагаються її для себе вирішити, прийшла ідея попрацювати над адаптивної оптимізації лендинга (тією сторінкою, куди потрапляє користувач при кліку по оголошенню в контексті) таким чином, щоб користувачі, що вводять різні запити в Яндексі і Гуглі, бачили б персоналізований саме під них лендінгем (один і той же товар часто потрібен кілька різних груп користувачів, обчислити приналежність до яких можна за запитами, які вони вводять в пошукових системах) .

  До тих пір, поки ці панове не прийшли до рішення про створення під цю справу саме окремого сервісу, були випробувані багато з вже існуючих способів, але все виходило складно і громіздко. Власне, звичайна історія зародження нового стартапу. Назвали його YAGLA (Ягла), і саме про нього сьогодні і піде мова. Спочатку опишу трохи ідею, закладену у все це справа, а потім спробую швиденько оцінити її необхідність і актуальність.

  Що пропонує зробити YAGLA для збільшення доходів?

  Коли я знайомився до концепції закладеної в Яглу, то мені відразу прийшла в голову питання, а чому б просто не заморочити і не зробити потрібну кількість лендингов під всі запити (або під якісь з їх груп). Навіщо так ускладнювати? Але те, що здається простим на перший погляд, при спробі здійснення на практиці дуже часто натрапляє на величезні (часто нерозв’язні) складності (граблі).

  Наприклад, розробники сервісу призводять кейс під назвою «Як продати 10 000 товарів на одному лендинге», де вони розділили запити на 1500 тисячі груп, і для кожної з них динамічним чином формувався свій лендінгем (задавалися так звані «підміни» заголовків, текстів кнопок тощо). А тепер уявіть, як би ви управлялися з півтора тисячами сторінками лендингов?

  А в адмінці YAGLA все це в просту таблицю зведено — наочно, оперативно і без копання в коді сторінок. Та й до того ж сервіс за принципом А/В тестів виявляє віддачу від кожної конкретної підміни (у тому числі кольором статусу, ілюструючи її доцільність використання в порівнянні з базовим варіантом лендинга).

  Після аналізу, Ягла автоматично буде показувати тільки найбільш конверсійний варіант підміни продає на сторінці. У разі окремих сторінок лендингов довелося б якусь зовнішню систему або скрипт прикручувати, витрачати місяці виявлення кращого варіанту лендинга, і все це при високому рівні ручної праці.

  Хоча, краще один раз побачити, ніж сто разів почути:

  Як збільшити продажі«alt=»»>

  Це, звичайно ж, агітація на користь бідних, але думаю, що проблема з конверсією трафіку, що приходить з контекстної реклами, хвилює переважна більшість бізнесменів і компаній, подряжающихся вести за них рекламну кампанію в Директе або Адвордсе. Директолагам і Адвордстолагам теж дуже важливо показати клієнту ефективність своєї роботи, а вона складається не тільки з оптимальної настройки і налагодження рекламної компанії. На стороні сайту клієнта (на лендинге) може губитися все, що було здобуто непосильною працею…

  Що пропонує Ягла? Досить просту загалом схему. До свого аккаунту в цій системі ви прив’язуєте API Діректа і отримуєте доступ до налаштованим там у вас кампаній. Нічого не чіпаючи у цих настоянки (не варто боятися падіння CTR використовуючи YAGLA) ви отримуєте список запитів, по яких показуються ваші оголошення.

  Ці самі запити ви зможете групувати і для кожної групи (або окремого запиту) настроювати в інтерфейсі Яглы «підміни» (заголовків, підзаголовків, тексту, написів на кнопках і навіть картинок).

  На головній Яглы все це переконливо проілюстровано за допомогою інфографіки:

  Как работает ЯглаЯк збільшити продажі

  Що саме підміняти, ви налаштовуєте самостійно в адмінці системи (при цьому не важливо, на якому движку працює ваш сайт). На самому ж сайті достатньо буде лише дописати код всіх сторінок рядок виклику скрипта. Після цього все запрацює, почне рахуватися ефективність підмін, і ви зможете наочно оцінювати їх актуальність або, навпаки, неспроможність.

  Яким чином адаптивні лендінгем впливають на конверсію?

  Це була технічна сторона вирішення проблеми підвищення конверсії на сайті рекламодавця, що пояснює як це реалізовано. Однак, найважливіше полягає в тому, яким чином це впливає на конверсію? Тут враховується насамперед поведінка користувачів на сайті, що за довгий час існування інтернета було вивчено достатньо досконало.

  Справа в тому, що у користувачів інтернету є дуже специфічний метод сприйняття інформації, який із звичайним читанням (книг, газет, журналів) має мало спільного. Відвідувач на загальне сприйняття сайту (відкритої в браузері сторінки) витрачає буквально пару секунд. За цей короткий час він встигає відзначити для себе в середньому до десяти елементів тексту, який має місце бути на сторінці. Що це за елементи? Найчастіше це:

 • Заголовки
 • Абзаци
 • Виділення жирним
 • Картинки
 • Відео
 • Іконки, інфографіка
 • Тобто відвідувачі буквально за одну-дві секунди сканують очима знову відкриту сторінку, відзначаючи для себе ряд елементів, щоб на підставі зібраних даних настільки ж швидко зробити висновок — потрібна їм надана тут інформація чи ні. І саме ці пару секунд мають часто вирішальне значення.

  Користувач або розуміє, що ця сторінка відповідає саме на його питання, і продовжує подальше знайомство з текстом (і лендингом в цілому), або не розуміє. У другому випадку зовсім не буде фактом те, що він вважатиме за потрібне продовжувати заглиблюватися в читання, а не піде далі блукати по інтернету в пошуках більш зрозумілого подання цікавлячої його інформації.

  Саме тому відсутність або не продумана адаптація лендинга на запити потенційного клієнта, який прийшов з контекстної реклами, може служити причиною всіх ваших бід та невдач на терені продажу товарів або послуг.

  Інтереси користувачів, що бажають замовити одну і ту ж послугу або товар, можуть істотно відрізнятися, і ваше завдання за допомогою Яглы кожному з них динамічно «підсовувати» саме адаптовані під конкретного відвідувача заголовки, підзаголовки, тексти, кнопки або картинки.

  Пример адаптированного лендингаЯк збільшити продажі

  Та, власне, просто спробуйте подивитися на себе з боку, коли ви що-то шукайте і відвідуєте безліч сайтів, сподіваючись знайти на них відповідь на ваш запит. Якщо заголовок статті не має точного попадання у ваші інтереси, то й інтерес до цієї сторінці різко знижується. А якщо і текст, і написи на кнопках, і картинки не вносять ясності і однозначності того, що ви потрапили саме туди, куди вам треба, то пиши прощай… Рекламодавець втрачає клієнта, а можливо, ви втрачаєте (неусвідомлено) вигідну пропозицію з вини не персоналізованого лендинга.

  До речі, з приводу лендинга (посадкової сторінки, куди потрапляють клієнти з контекстної реклами), загальні правила його складання ніхто не відміняв. Одна з популярних схем описана на блозі Яглы в пості з назвою «Продає оффер за методом 4U». Можете і дещо з мого поста «12 порад по створенню ефективного лендінгем пейдж» запозичити, якщо знайдете це актуальним.

  Мультилендинги в Ягла — пріоритети і часті помилки

  Можливо, що у вас вже на цій справі рука набита, але мова сьогодні піде саме про метод персоналізації вже розробленого (чумного) лендинга, щоб настільки «дорогі відвідувачі з Діректа з більшою ймовірністю ставали-таки клієнтами. На якому движку працює сайт (або окремі посадкові сторінки) не важливо — YAGLA всеїдна.

  Просто перетягніть у відповідному розділі її адмінки елементи лендинга, які вимагають «підміни», і дайте їм назви.

  Создание подмен в ЯглаЯк збільшити продажі

  Потім заповніть таблиці відповідності запитів і «підмін».

  Таблица подменЯк збільшити продажі

  Залишиться лише трохи почекати, поки система вважатиме конверсії і винесе вердикт про ефективність кожної з «підмін». Більш детально про налаштування YAGLA можна дізнатися з цього відеоролика (решта відео з навчальної серії ви знайдете на цій сторінці, а також можете почитати мануал по самостійної налаштування Ягла під свої завдання).

  Як збільшити продажі«alt=»»>

  Взагалі, наскільки я розумію, корисність Яглы саме для вашого сайту залежить від декількох причин:

 • Від тематики і типу продаваних товарів (що стосується послуг, то тут практично у всіх випадках без винятку YAGLA дає відчутне збільшення доходів при тому ж рівні витрат). З товарами ж не завжди адаптивний контент (підміни) приносить «вау»-ефект, іноді конверсія зростає незначно, а іноді і зовсім не особливо залежить від підмін.

  Кому подходит ЯглаЯк збільшити продажі

 • Ваше вміння переключатися з налаштування кампанії в Директе на налаштування «підмін» в YAGLA, бо тут діють дещо інші принципи і працюють інші правила.

  Ошибки при настройке YAGLAЯк збільшити продажі

  Детальний опис зазначених помилок при налаштуванні YAGLA ви знайдете на їх блозі за наведеним посиланням. Також раджу ознайомитись з іншими посадами в розділі «Кейси», щоб краще це все можна було уявити. Хоча, апріорі, кейси, які працюють на одному сайті, зовсім не обов’язково спрацюють на іншому.

  Можливо, що буде простіше не самому все це налаштовувати, а замовити налаштування під ключ (така кнопка буде доступна у вашій адмінці після реєстрації в сервісі). Якщо ви і з контекстною рекламою поки ще не занадто «дружите», то цілком доцільно буде замовити в Ягле комплексну послугу — ведення контексту в Директе плюс налаштування YAGLA для ефективного прийому трафіку.

 • А не клоакінг це?

  Є таке рудиментарне поняття, як клоакінг. На зорі становлення пошукових систем основним фактором ранжування були тексти. Потім вже почали враховувати посилання що ведуть на сайт і їх анкор (а потім і поведінку користувачів), але спочатку рулили саме тексти. Рулили по-страшному — чим більше згадок ключів і чим більше текст з ключовими словами, тим вище сторінка у видачі.

  Само собою, що користувачам такі сторінки не подобалися, і SEO-шники їх ховали, наприклад, в маленькому вікні з прокруткою, з допомогою CSS (display:none тощо), або роблячи текст і фон одного кольору, або видаючи пошуковим роботам одне вміст (з купою ключів), а відвідувачам — милий текстик, які легко читався і сприймався. Останній варіант саме і є однією з різновидів клоакинга.

  Ніхто зараз «у здоровому розумі та пам’яті» такою справою займатися не буде, бо за одне лише засилля ключових слів можна потрапити під фільтр. Все розвивається по спіралі. Зараз пошуковики знову звертають особливу увагу на тектсы, але вже на черговому витку спіралі, і те, що вони сьогодні хочуть в цих текстах побачити, сильного відрізняється від спаму ключами. Клоакінг ж, як метод SEO, себе вичерпав вже давним-давно.

  Однак, страх перед баном за підміну контенту (клоакінг) залишився. В останні роки має місце явна тенденція на персоналізацію не тільки видачі в пошукових системах, але і на сайтах (в цьому випадку пошуковому роботу і відвідувачам видається найчастіше різний контент). Наприклад, в інтернет-магазинах існує тенденція використання блоку «Схожі товари», бо це збільшує продажі і допродожи. Так ті ж самі a/b тести, які допомагають виявити найбільш конверсійний варіант тексту, теж підміна вмісту.

  Написав я це все до того, що з високою часткою ймовірності в коментарях буде піднята ця тема. Колись Сергій Сосновський приховував за допомогою аякса сайдбар і при цьому на всяк випадок звертався до Платону Щукіної з приводу, а чи не прийме Яндекс це все за клоакінг. Його тоді поспішили заспокоїти — усьо буде ОК. Власне, з блогом Сергія дійсно нічого поганого не сталося.

  З Яглой ситуація схожа. Вони теж використовують аякс для реалізації «підмін» і вони теж запитували техпідтримку Яндекса з приводу легітимності цих дій. Платон Щукін відповів наступне:

  Якщо посадкова сторінка релевантна оголошення і ключовому запиту, то не буде ніяких проблем

  Загалом, клоакінг — це було давно і зараз вже «не правда» (не користується цим ніхто). Пошукачі враховують наявність злого умислу в підміні контенту (з метою обману чи маніпуляції результатами видачі) — якщо його немає, то і проблем не буде. Якщо сумніваєтеся, то запитайте Платана самі.

  А взагалі, зараз спостерігається чітка тенденції Яндекса і Гугла до персоналізації, коли всерйоз враховується впливу досвіду на ефективність сайтів. Так ось, панове, а ви говорите клоакінг…

  Замість висновків…

 • Ідея динамічного (адаптується під конкретного користувача) контенту, як способу підвищення віддачі від рекламних кампаній і підвищення конверсії посадкової сторінки, як мені здається, є цілком спроможною. Навіть більше того, це є трендом на сьогоднішній день.
 • Що примітно, цей тренд (динамічний контент) з успіхом можуть використовувати для збільшення свого заробітку та фахівці, які займаються настройкою контекстних компаній (наскільки я в курсі, у деяких з них вже з’являються тарифи, наприклад, налаштування Діректа з використанням адаптивного контенту).
 • Стартап під назвою Ягла з’явився досить-таки вчасно (відчувши тренд, мабуть), бо дозволяє все це реалізувати в життя (поки тільки, правда, для Діректа, але Адвордс вже не підході, т. до в адмінці є відповідні інструменти).
 • Однак, в ейфорію впадати не варто. Для отримання максимальної віддачі від використання YAGLA потрібно буде добре все продумати при налаштуванні, бо це тільки інструмент, а успіх залежить від того, в чиїх він руках. Загалом-то, можна замовити налаштування проекту в експертів Ягла прямо в адмінці, якщо сумніваєтеся у своїх силах.

  Настройка проекта в YAGLAЯк збільшити продажі

  Якщо будете самі налаштовувати, то не застосувати згадані вище відео-ролики або мануал подивитися, бо розмір додаткового доходу залежить і від цього в тому числі. Найпоширеніша помилка — робити підміну «Запит=Заголовок», в той час як користувач хоче бачити конкретну відповідь на свій запит, а для цього необхідно створення унікального оффера (лендинга) для конкретної групи запитів, пов’язаних з конкретною потребою потенційного клієнта.

 • Раджу звернутися в технічну підтримку або за телефонами, наведеними на головній, щоб зрозуміти, наскільки метод мультиленгов буде ефективним саме у випадку вашого бізнесу. Потім зіставте це з тарифами і зможете прикинути приблизну маржу від включення цієї системи в вашу бізнес-ланцюжок.
 • Якщо ви цей матеріал прочитали, функціоналом YAGLA задовольнилися, оцінили потенціал цього онлайн-сервісу, але з контекстом не працюєте ні в якому вигляді (ні для себе, ні «на дядю»), то все одно шанс «зняти пінки» з появи на ринку нового сервісу залишається. Цілком очевидно, що в Ягла є партнерська програма (20% від витрат всіх залучених вами клієнтів — що є багато), ну, а про те, хто такі реферали і як їх залучати, думаю вам розповідати не доведеться.
 • Загалом, реєструйтеся, вивчайте, пробуйте і робіть для себе висновки. Буде цікаво їх почути. Спасибі.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу