Як розкрутити сайт самому

2212
 • НЧ, СЧ, ВЧ і ПК, СК, ВК пошукові запити, посилальну вагу
 • Сенс внутрішньої перелінковки, як линковать вручну
 • Схеми внутрішньої перелінковки, «кільце» для WordPress
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні хочу поговорити про внутрішню перелінковку сайту та її значення для СЕО оптимізації.

  Як розкрутити сайт самому

  Власне, акцент на внутрішні фактори роблю з самого початку існування блогу, але спочатку основною мотивацією для мене було просто поліпшення юзабіліті, однак завдання, які вирішуються линковкой на цьому не закінчуються. Під лінком слід розуміти звичайні гіперпосилання в мові Html, які, як відомо, враховуються пошуковими системами при ранжуванні. Принадність внутрішньої лінкування полягає в тому, що ви можете виконувати її так, як вам захочеться, і витрачати при цьому лише свій час, але ніяк не гроші.

  НЧ, СЧ, ВЧ і ПК, СК, ВК пошукові запити, посилальну вагу

  Насправді не тільки зовнішні посилання вирішують питання знаходження вашого сайту в топ, але і внутрішня оптимізація тексту, про яку ми говорили в статті про технічний аудит, а також правильно проставлені лінки з одних сторінок вашого ресурсу на інші. Чому це так важливо, ми спробуємо розібрати в цій статті, а ще я покажу декілька прикладів лінкування, які використовую сам.

  Перш ніж продовжити, хочу акцентувати вашу увагу на тому, що посилання (внутрішні в тому числі) враховуються пошуковими системами рунета за двома шкалами:

 • Статична вага передається лінком (у Гугла це визначається нетулбарным значенням page rank, а у Яндекса нікому не відомим значенням зваженого індексу цитування Віц)
 • Динамічний (анкорный) вага — той текст, що стоїть між відкриваючим і закриваючим тегами гіперпосилання, який називається анкором посилання. Пошуковики вирізають анкор (і внутрішні теж) ведуть на цю сторінку вашого сайту і підшивають їх до тексту цієї сторінки. Тому дуже тонко підходите до складання текстів навіть внутрішніх лінків, щоб не отримати бан або фільтр за переспам від пошукової системи.
 • Забув згадати у попередній статті принципи градації пошукових запитів, які придумали сеошники для спрощення ситуації. Отже, вони поділяються на:

 • НЧ (низькочастотні) — у багатьох комерційних тематиках можна сказати, що НЧ коливаються в діапазоні 30 — 100 запитів в місяць. Мається на увазі статистика, взята з Вордстата Яндекса з вже відсіяним пустушками запит полягає в лапки і перед кожним словом ставиться знак оклику). Для некомерційної тематики діапазон НЧ, на мій погляд, більш широкий і цілком може доходити до 300.
 • СЧ (середньочастотні) — від 100 до 1000 (іноді до 500) у комерційної тематики і до декількох тисяч в некомерційній.
 • ВЧ (високочастотні) — все, що вище двох описаних раніше категорій

  Але це ще не все. Є ще таке поняття, як рівень конкуренції в тематиці. У зв’язку з цим прийнято пошукові запити ділити на:

 • ПК (низкоконкурентные) — менше ста тисяч знайдених документів за запитом для комерційних тематик. Що я маю на увазі? Коли ви в пошуку Яндекса вводите такий запит і натискаєте на кнопку «Знайти», то на сторінці результатів, в самому верху під логотипом самого Яндекса, ви побачите приблизна кількість відповідей знайдених цією пошуковою системою на ваш каверзне питання.
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому
 • СК (среднеконкурентные) — від ста тисяч до мільйона результатів.
 • ВК (висококонкурентні) — все, що вище.
 • Всі ці цифирьки для визначення градацій частотності та конкурентності суто умовні і будуть різнитися від тематики до тематики. Однак це допомагає правильно розподілити зусилля і швидко розуміти про що йде мова. Зрозуміло, що найкращим варіантом для просування виявиться СЧ або навіть ВЧ, який при цьому є ПК.

  У мене таке бувало вкрай рідко для моїх інформаційних запитів. А от навпаки виходило частіше. Наприклад, майже всі запити з тематики WordPress є НЧ або максимум СЧ, однак по конкурентності їх практично все можна буде зарахувати до ВК або СК.

  Просування по ним клопітно, затратно і не принесе в разі успіху бажаних дивідендів у вигляді гігантського потоку відвідувачів. Однак це не зупиняє ряд ентузіастів, побудували свій проект тільки навколо цієї теми — честь їм і хвала.

  Сенс внутрішньої перелінковки, як линковать вручну

  Ну ось, тепер ви в теорії підковані і пора озвучити ту користь, яку можна отримати від грамотної внутрішньої перелінковки (ключове слово «грамотної»):

 • По-перше, посилання на інші сторінки вашого сайту можуть серйозно поліпшити зручність його використання для відвідувачів, що в свою чергу призведе до покращення ПФ (поведінкових факторів). А що спричинить за собою поліпшення ПФ? Правильно, стабільність зростання позицій вашого проекту в пошуковій видачі і гарантію доброго ставлення пошуку.
 • По-друге, можна цілеспрямовано нарощувати статична вага просуваються сторінок за рахунок проставлення на них внутрішніх лінків з інших (краще всього схожих по тематиці) вебсторінок.
 • Ну і, по-третє, внутрішні посилання адже можна ставити на просувні сторінки не аби як, а з потрібними анкорами. Тим самим ви для НЧ запитів створюєте умови попадання в Топ, а для ВЧ і СЧ даєте непоганий імпульс для кращого застосування зовнішньої оптимізації — отримання посилань з інших ресурсів, в основному за рахунок їх придбання, наприклад, в таких сервісах:
 • Міралінкс, описаний тут
 • ГоГетЛинкстут читайте про нюанси роботи з ним
 • ГетГудЛинкстут опис можливості щодо купівлі посилань зі сторінок мають PR (великий статична вага)
 • РотаПосттут повний огляд можливостей біржі
 • Є різні схеми перелінковки для просування запитів різній частотності, а також технічні рішення, які дозволяють все це реалізувати. Ми про це теж поговоримо, але я хочу навести простий приклад проставлення внутрішніх посилань на цю сторінку. З яких саме сторінок потрібно проставляти посилання? Як це зрозуміти?

  Та взагалі-то найкраще запитати про це пошук. Припустимо, що ви хочете внутрішньої перелінковкою підсобити якій-небудь сторінці потрапити в топ по СЧ або ВЧ запитом. Яким чином вибирати сторінки-донори? Просто. Відкриваєте розширений пошук (праворуч від пошукового рядка значок з двома горизонтальними лініями) (пам’ятаєте я писав про нього в статті про те, як шукати в Яндексі і гуглити в Google), обмежуєте пошук тільки своїм ресурсом і вводите цей самий запит:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  На першому місці у видачі буде стояти ваша просувається сторінка (якщо це не так, то вже є привід задуматися), а за нею підуть інші сторінки вашого ж ресурсу по мірі убування їх релевантності пошуковому запиту. Тобто це і є найбільш релевантні сторінки вашого сайту після просуває на думку самої пошукової системи. Залишиться тільки проставити з них внутрішні посилання на просувається.

  А з якими анкорами потрібно проставляти? Зрозуміло, що запит в чистому вигляді, згаданий у ста лінках, буде перебором. Думаю, що потрібно слідувати логіці розведення анкорів при купівлі зовнішніх беклінків (поговоримо про це детальніше в продовженні даного циклу статей), проте деякі особливо спритні сеошники вважають, що можна просто взяти вже мають слова в цих статтях, які пошук вважав найбільш релевантними з усього тексту. Вже здогадалися? Правильно, це ті слова, що будуть виділені у фрагментах.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Голота на вигадку хитра. Особисто я використовую саме такий спосіб пошуку релевантних сторінок для внутрішньої перелінковки, але ось підсвічені слова з фрагментів не використовую. Можливо, що я нехтую тим, що слід було б врахувати.

  Схеми внутрішньої перелінковки, «кільце» для WordPress

  Для того, щоб реалізувати одну зі схем перелінковки, знадобляться способи автоматизації. Статична вага передається посиланнями на ті чи інші сторінки сайтів розраховується за допомогою методу ітерацій.

  Здійснюється перший прохід і обчислюється відносний статвес для всіх сторінок, а потім робиться другий прохід вже з урахуванням отриманих ваг і т. д. Пояснювати все це досить клопітно і я цього робити не буду, але тим не менш наведу викладки, які можна застосовувати на практиці:

 • Будь-яка, навіть тільки що з’явилася в інтернеті сторінка, вже має одиничний статична вага. Будь-яка входить на неї посилання цей вага збільшує.
 • Вихідні лінки, всупереч укоріненій думку, статвес не забирають у сторінки, але опосередковано можуть впливати на загальний накопичений сайтом статична вага (довго пояснювати, але це так). Тому при поставленні внутрішніх посилань зі сторінки слід обмежувати свої наполеонівські плани. У всьому потрібна міра.
 • Оптимальною з точки зору підвищення статичної ваги є схема «кільце». Найпростішим прикладом можуть служити дві сторінки посилаються один на одного. Якщо одне з посилань прибрати, то статвес, накопичений ними обома, різко зменшиться (у всякому разі так було раніше). Кільце може включати і більше двох сторінок — головне, щоб воно було замкнуто.

  При цьому посилання зі сторінок з кільця можуть вести і не входять в це кільце статті, а також і на них можна посилатися незакольцованные донори. Виходить кільце в павутині інших лінків.

 • Якщо посилань провідних з вебсторінки буде більше одного, то вага, який буде переданий, виявиться поділений на кількість вихідних лінків
 • За посиланням передається не весь наявний у статична вага сторінки, а лише його частина. Яка саме? Ніхто не знає, крім програмістів Яндекса і Гугла. Раніше вважалося, що дев’яносто відсотків. Зараз кажуть, що ця величина вже менше десяти відсотків. У зв’язку з цим, хоча схема внутрішньої перелінковки «кільце» і працює зараз, вона вже не дає того феноменального виграшу, що був раніше.
 • У зв’язку зі зменшеним відсотком передається за посиланням статвеса, вже не рентабельно буде при просуванні купувати лінки на головну або на розділи, щоб вже з них вага перетікав на цільові документи. До адресата буде доходити незмірно мала частина, тому беки краще в основному купувати безпосередньо на просувні сторінки.
 • Щоб виключити зі схеми перелінковки сторінки, які не треба прокачувати, але посилання на які обов’язково повинні бути присутнім практично на всьому сайті (наприклад, кошик в інтернет магазині або блок входу\реєстрації), то краще ці лінки закрити від індексації пошуковиками у Аякс (детальніше читайте тут). Зробити це дуже просто (коли розберетеся), незважаючи на страшну назву. Створюєте окремий файлик для гіперпосилання та підключаєте його в потрібному місці шаблону. Элементарщина.
 • Головна при будь-якому розкладі в очах пошуку буде мати пріоритет, тому при просуванні СЧ і ВЧ запитів посилання з головної на них буде обов’язковою умовою внутрішньої перелінковки
 • При цьому слід враховувати, що наскрізні посилання (наприклад, з меню) враховуються пошуковими системами не як сотня лінків з різних сторінок, а, швидше за все, як один або трохи більше. Тому при створенні різних линковочных блоків потрібно розуміти, що вони не повинні бути наскрізними, а зобов’язані змінюватися від сторінки до сторінки. У цьому випадку їх статичний і анкорный вага буде передаватися набагато більш ефективно.

  Для будь-який з популярних безкоштовних і платних CMS напевно знайдеться модуль «Схожі матеріали», який з лишком впорається з поставленим завданням. Для Joomla є що входить до її складу безкоштовний модуль, а для WordPress існує безліч плагінів на цей рахунок, деякі з яких я вже описував (WordPress Related Posts і Yet Another Related Posts).

  Крім усього іншого, такий метод лінкування поліпшить індексацію сайту і підвищить її повноту. Іноді під цілі індексації пишуть окремий блок, де рандомно прокручують (після чергового оновлення сторінки в браузері) лінки на всі сторінки ресурсу, щоб їх побачив пошуковий робот.

  Особисто я для просування своїх статей використовують схему схожу на ту, що прийнято називати «просування під НЧ запити»:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Цю схему досить часто реалізують в інтернет магазинах, ставлячи в картці товару лінки на попередній і наступний лот з цієї ж категорії. Оптимізаторами помічено, що найкраще таке кільце працює саме в межах одного розділу або категорії. Мабуть пошуковики розбивають великі сайти на відносно незалежні частини, посилання між якими будуть не так ефективні, як всередині розділу чи категорії.

  В моєму випадку мають місце бути посилання на головну і на сторінки з розділами з просуваються сторінок, що сильно змінює вагову картину. Є мислячи прибрати бічне меню в «Аякс», але поки це ще не реалізовано.

  А ось перелінковку типу «кільце» для сторінок зі статтями я вже реалізував. Линкуются статті з кожної рубрики окремо, утворюючи тим самим кілька десятків кілець. Причому працює це все на автоматі і досить добре. Ну і зовнішні посилання у мене в основному ведуть саме безпосередньо на цільові сторінки зі статтями. Хоча при такій схемі внутрішньої перелінковки, навіть без зовнішньої оптимізації, НЧ запити здатні потрапляти в Топ.

  Ідею даного методу запропонував вже неодноразово згадуваний мною Димокс (в далекому 2009 році), а доопрацював її не безызвестный адмін блогу WP-kama. Загалом-то, там все докладно розглянуто, але на всяк випадок приведу код, який я додав в файл functions.php зі своєї теми оформлення (вони живуть за адресою /wp-content/themes/):

  function kama_previous_posts_from_cat ($post_num=5, $format = «, $cache = «, $list_tag=’li’, $echo=true){
  global $post, $wpdb;
  $cache_key = (string) md5( __FUNCTION__ . $post->ID );
  $cache_flag = __FUNCTION__;
  if ( $cache && $cache_out = wp_cache_get($cache_key, $cache_flag) ){
  if ($echo) return print($cache_out);
  else return $cache_out;
  }
  $cat = get_the_category($post->ID);
  $cat_id = (int) $cat[0]->term_id;
  $same_join = «SELECT ID, post_title, post_date, comment_count, guid
  FROM $wpdb->posts p
  LEFT JOIN $wpdb->term_relationships rel ON (p.ID = rel.object_id)
  LEFT JOIN $wpdb->term_taxonomy tax ON (rel.term_taxonomy_id = tax.term_taxonomy_id)»;
  $same_and = «AND tax.term_id = ‘$cat_id’
  AND tax.taxonomy = ‘category’
  AND p.post_status = ‘publish’
  AND p.post_type = ‘post'»;
  $sql = «$same_join
  WHERE p.ID ID}
  $same_and
  ORDER BY p.post_date DESC
  LIMIT $post_num»;
  $res = $wpdb->get_results($sql);
  $count_res = count($res);
  if ( !$res || $count_resID;
  if ($res) foreach ($res as $id) $exclude .= ‘,’.$id->ID;
  $post_num = (int) $post_num-$count_res;
  $sql = «$same_join
  WHERE p.ID NOT IN ($exclude)
  AND p.ID != {$post->ID}
  $same_and
  ORDER BY p.post_date DESC
  LIMIT $post_num»;
  $res2 = $wpdb->get_results($sql);
  $res = array_merge($res,$res2);
  }
  if (!$res) return false;
  if ($format) preg_match (‘!{date:(.*?)}!’,$format$date_m);
  foreach ($res as $pst){
  $x == ‘li1’ ? $x = ‘li2’ : $x = ‘li1’;
  $Title = $pst->post_title;
  $a1 = ««;
  $a2 = «
  «;
  if ($format){
  $date = apply_filters(‘the_time’, mysql2date($date_m[1],$pst->post_date));
  $Sformat = str_replace ($date_m[0], $date, $format);
  $Sformat = str_replace(‘{title}’, $Title, $Sformat);
  $Sformat = str_replace(‘{a}’, $а1, $Sformat);
  $Sformat = str_replace(‘{/a}’, $a2, $Sformat);
  $Sformat = str_replace(‘{comments}’, (($pst->comment_count==0)?»:$pst->comment_count), $Sformat);
  }
  else $Sformat = $a1.$Title.$a2;
  $out .= «\n{$Sformat}»;
  }
  if ($cache) wp_cache_add($cache_key, $out, $cache_flag);
  if ($echo) echo $out;
  else return $out;
  }

  Дана функція дозволяє мені додавати внизу кожної статті кілька лінків на попередні статті з цієї рубрики Вордпресс. Напевно, це не буде зайвим і для юзабіліті, але в основному цей тип внутрішньої лінкування спрямований саме на збільшення статичної ваги просуваються сторінок.

  По ідеї НЧ запити повинні самі потрапляти в Топ, ну а ВЧ і СЧ доведеться допомагати додаткової ручної перелінковкою (описував її принципи трохи вище).

  Ах так, зовсім забув. Додати код в functions.php не достатньо. Потрібно ще розмістити виклик цієї функції в потрібному місці шаблону вашого блогу. За статті в WordPress відповідає зазвичай файлик single.php ось саме в нього я і додав заголовок блоку та код виклику функції:

  Попередні статті з цієї рубрики (відкриється в новому вікні):

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу