Вивчаємо WordPress

1820
  • Оптимізація WordPress для поліпшення його просування
  • Налаштування правильних заголовків H1, H2, H3 в Вордпрес
  • Налаштування виводу статей категорія WordPress (the_excerpt)
  • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу продовжити тему налаштування блогу на WordPress, яку розвиваю в серії публікацій однойменної рубрики. В принципі, всі їх можна розділити на ті, які спрямовані на поліпшення зовнішнього вигляду і функціональності блогу, а так само на ті, які сприяють поліпшенню пошукової оптимізації і, як наслідок, сприяють його просуванню.

    Вивчаємо WordPress

    Але в силу останніх тенденцій розвитку пошукачів, які виражаються в пильної уваги до поведінки користувачів на певний сайті (інтерфейс фактор описано тут), всі ваші дії, спрямовані на створення зручної навігації (ці питання детально висвітлені у цій статті про те, як створити свій блог безкоштовно) і підвищення його загальної привабливості, можна буде теж розцінити як пошукову оптимізацію.

    Оптимізація WordPress для поліпшення його просування

    Виходить, що практично будь-які дії, здійснені вами для підвищення функціональності і зручності користування вашим проектом, у кінцевому рахунку можуть досить істотно вплинути на його позиції у видачі Яндекса або Гугла, що призведе до збільшення відвідуваності за рахунок трафіку з пошукових систем («великий брат» стежить за нами). Та й самі користувачі, оцінивши ваші труди, будуть частіше заходити на вогник.

    Сьогодні я хочу поговорити про оптимальну структуру Html тегів заголовків, які використовуються у вашій темі оформлення і про те, який спосіб виведення статей в рубриках (категоріях), архівах тегів або тимчасових архівах буде найбільш прийнятним саме для вашого блогу. Ці налаштування, мабуть, не є першорядними і багатьма просто ігноруються, що, на мій погляд, не правильно.

    В оптимізації немає дрібниць. Будь-який з тих факторів, за якими пошукові системи оцінюють релевантність сторінок вашого ресурсу того чи іншого запиту, за своїм важливий.

    Вам, напевно, відомо, що по загальноприйнятій думці заголовок статті має бути укладений в тег H1 і, що важливо, він повинен бути «голим», тобто його Html тег не повинен включати в себе різні CSS класи або ID, а так само не повинен бути посиланням, що досить часто зустрічається в WordPress блогах.

    У цій статті ми розглянемо, як досить просто і наочно можна побачити заголовки всіх рівнів, які у вас використовуються, а так само розглянемо, як можна усунути помічені невідповідності в налаштуваннях вашої теми. Для багатьох користувачів Вордпресс ці питання та їх вирішення вже не викликають будь-яких складнощів, але для початківців блогерів, думаю, матеріал буде цікавий (я і сам у першу чергу турбувався саме цими питаннями).

    Другий же аспект установки, який я хочу висвітлити у цій статті, стосується способів виведення матеріалів статей категорія WordPress, ну і те ж саме можна віднести і до висновку матеріалів в архівах тегів і тимчасових архівах. Але, як правило, для індексування пошуковими системами відкривають найчастіше саме вміст рубрик, а теги і тимчасові архіви закривають від індексації.

    Робиться це для запобігання засмічення індексу неповними дублями контенту. Адже пошуковики можуть образитися і знизити ваш ресурс у видачі, тим самим зменшивши трафік і загальну відвідуваність блогу. А адже нам зовсім не хочеться цього, тому акуратненько ставимо собі незамінний SEO плагін під назвою All in One SEO Pack і уважно читаємо тут інструкцію з його налаштуванні.

    Саме All in One SEO Pack дозволить вам зробити самі основні і доленосні SEO налаштування WordPress, дозволяють істотно поліпшити внутрішню оптимізацію вашого блогу і тим самим заслужити розташування пошуковиків (вони у всякому випадку від вас не відвернуться).

    Ну, а якщо ви при написанні кожної нової статті будете ще й додавати унікальне і релевантне контенту вміст мета тегів Title і Description (вікно з полями додасть згаданий плагін в адмінку), то і взагалі у вас все добре буде в плані внутрішньої пошукової оптимізації блогу.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Але немає межі досконалості, тому потрібно буде зробити ще пару штрихів у створенні привабливого образу блогу для пошукових систем і відвідувачів. І почнемо, мабуть, з заголовків статей, які формує ваша тема.

    Налаштування правильних заголовків H1, H2, H3 в Вордпрес

    Є дуже зручний у використанні плагін для браузера Firefox під назвою Web Developer, описаний тут. Він може сильно полегшити вам роботу, бо включає в себе безліч інструментів на всі випадки життя верстальника.

    Є в Web Developer так само можливість виділити всі заголовки на відкритій веб-браузері із зазначенням їх рівня. Для цього вам, після встановлення плагіну, потрібно буде знайти на панелі пункти «Контури» — «Контури заголовків», і якщо в цей час у вас була відкрита сторінка вашого ж блогу в браузері, ви наочно побачите в якому місці вашої теми які рівні заголовків використовуються.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    У мене, як ви можете бачити, все не зовсім так, як я вам тільки що розповідав. H1 у мене є однаковим для всіх сторінок, а заголовки статей укладені в H2. Але сам тег H2 у мене «голий» і не є посиланням, хоча спочатку був нею, що досить часто зустрічається в багатьох темах для Вордпресс.

    Зверніть увагу, що ми оптимізуємо сторінки зі статтями, а не головну. За великим рахунком, нам має бути наплювати на пошукову оптимізацію головною, бо вона динамічно змінюється з появою нових матеріалів на блозі і до того ж містить у собі фактично неповні дублі контенту (анонси).

    Так, звичайно ж, велика частина зовнішніх зворотних посилань на ваш сайт буде йти саме на головну, але для цього і служить внутрішня перелінковка, яка дозволить статичної ваги, переданому за них, рівномірно перетекти на сторінки зі статтями, які ми абсолютно безкоштовно можемо просувати по низькочастотних запитах.

    Для більшості оптимізація під НЧ є цілком логічним і, головне, практично безкоштовним способом просування. Для цього вам потрібно буде попрацювати зі статтями вашого блогу, створити розгалужену внутрішню перелінковку, ну, і отримати тут деяку кількість безкоштовних зворотних посилань.

    Все, цього буде достатньо для потрапляння в топ по НЧ. Так, звичайно ж, трафік за ним буде не великий, але адже і статей у вас на проекті буде не одна штука.

    Так от, все, що я говорив про настроювання заголовків в темі WordPress, в першу чергу відноситься до сторінок зі статтями. Саме для них нам треба буде прибрати посилання з заголовка статті і зробити його H1 у разі, якщо це не так.

    Налаштувати рівні досить просто. Для цього вам потрібно з’єднатися з FTP до блогу і відкрити на редагування файл з теми оформлення WordPress (тут докладно описано їх пристрій, так що в разі непорозумінь не застосуйте ознайомитися), відповідальний за формування сторінок зі статтями — single.php, який ви зможете знайти в каталозі:

    /wp-content/themes/папка з темою/

    В оригінальному single.php використовуваний мною були прописані для заголовків матеріалів теги H3, що було зовсім не добре для оптимізації мого блогу. Крім цього, всередині H3 був ще прописаний код посилання, що веде на цю саму статтю:


    Було досить лише замінити на H1 H3 і прибрати Html код гіперпосилання, описаний тут, і вийшло все як треба:

    Не дивіться, що у мене стоять теги H2 замість розрекламованих H1 — це я просто ступив на самому початку роботи над своїм блогом, а виправляти зараз ситуацію стрьомно, бо не знаю як відреагують на це пошукові системи і особливості Google, т. к. дуже вже він капризно веде себе останнім часом.

    Загалом, девіз SEO налаштувань теми WordPress такий — геть посилання з заголовка статті і хай живе H1 в заголовках. Ура, товариші. Давайте тепер плавно перейдемо до другої теми сьогоднішньої статті — налаштування виводу категорій.

    Налаштування виводу статей категорія WordPress (the_excerpt)

    Звичайно ж, ті, хто добре знайомий з великим і жахливим кодексом Вордпресс, навряд чи будуть відчувати труднощі з тим, щоб налаштувати висновок рубрик (їх ще іноді називають категоріями) у тому вигляді, який їм здасться найбільш підходящим. Але от нам з вами, шановні читачі, особливо не знайомим з тонкощами і нюансами закулісної налаштування (не через адмінку), ця задача спочатку можете здатися сложноватой.

    Але це якщо не знати про існування кодексу WordPress, а от якщо знати де шукати, то тут навіть і погане знання англійської навряд чи буде сильно заважати. Ось тут можна почерпнути всю необхідну інформацію щодо налаштування виводу категорій.

    Давайте спочатку згадаємо пристрій теми і подивимося, які файли можуть відповідати за висновок рубрик на сторінки блогу.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Для цього вам потрібно буде ознайомитися з цим у наведеній трохи вище посиланням. В моїй темі за виведення категорій відповідає файл archive.php.

    За замовчуванням, в цьому файлі за виведення статей з певної рубрики відповідала функція (це всього лише слово таке страхітливе, а насправді нічого складного) the_content ():

    В результаті чого, матеріали в категоріях виводилися точно в такому ж вигляді, як і на головній. Тобто обрізаючись за самий тег MORE відображалися б тільки вступні частини статтею, але з картинками та усіма іншими атрибутами Html коду.

    Виходило в результаті не дуже інформативно і зручно (особливо, якщо тег MORE ви не використовували), а найголовніше, такий спосіб виведення рубрик WordPress приводив до неповного дублювання контенту на головній і в категоріях (а так само в архівах).

    Тому я, по-перше, закрив від індексації сторінки з тимчасовими і теговыми архівами через згаданий вище плагін All in One SEO Pack:

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Ну, і зробив висновок статей у категоріях більш компактним, домігшись тим самим не тільки зручності навігації по WP блогу, але і значно зменшивши ступінь неповного дублювання контенту. Причому, зробити цю настройку дуже просто — достатньо замінити в файлі archive.php код функції the_content () на the_excerpt ():

    В результаті після внесених змін, категорії будуть виводитися у вигляді клікабельних заголовків статей з невеликим текстом (55 перших слів статті) з вирізаними картинками і Html тегами. В кінці буде стояти три крапки, як символ неоконченности тексту […].

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Але це буде справедливо тільки в тому випадку, якщо при написанні статті ви не заповнили поле «Цитата» в адмінці WordPress. У мене як-то випадково скопіювати пара слів «Цитати» і я не міг зрозуміти, чому для цієї статті в категорії виводиться такий короткий і не зрозуміло звідки взятий фрагмент.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Тобто, при бажанні, ви можете самі керувати тим текстом, що буде відображатися під заголовками статей при перегляді рубрик, регулярно прописуючи цей текст в поле «Цитата» для кожної статті при її написанні або редагування. Особисто я з цим не заморочувався, але таким чином ви повністю уникализируйте вміст категорій.

    Так, якщо ви раптом в адмінці не виявите поля для введення цитати, то вам потрібно буде клацнути по кнопці «Налаштування екрану», розташованій у верхньому правому куті, і поставити галочку навпроти «Цитата» у випадаючому вікні:

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Якщо з написанням цитат для кожної статті ви морочитися так само як і я не хочете, то все одно існує можливість задати якщо вже не сам текст, то хоча б визначити кількість слів, яке буде братися з початку статті. За замовчуванням їх 55, але можна поставити стільки, скільки буде потрібно саме вам.

    Для цього вам потрібно буде відкрити на редагування functions.php з папки з вашою темою (якщо файлу немає, то створіть його і закиньте на сервер) і додати в його кінці наступний код:

    де замість 30 ви можете поставити вам потрібно число слів, що відображається на сторінках рубрик WordPress під заголовками статей.

    Ну і, нарешті, ви можете замінити закінчення виду […] на звичну посилання «Читати далі». Воно вам треба? Тоді додайте в файл functions.php наступний код:

    ID) . ‘»>’ . ‘Читати далі ..’ . ‘‘;
    }
    add_filter(‘excerpt_more’, ‘new_excerpt_more’);
    ?>

    Якщо заголовки статей у вас такі ж довгі, як і мене, то в категоріях можна обмежитися певним кількість перших слів заголовка. Для цього замість the_excerpt () вставити:

    А в файл functions.php додайте наступну функцію:

    function do_excerpt($string, $word_limit) {
    $words = explode(‘ ‘, $string ($word_limit + 1));
    if (count($words) > $word_limit)
    array_pop($words);
    echo implode(‘ ‘, $words).’ …’;
    }

    Інші прибамбаси, які можна прикрутити до функції the_excerpt (), ви можете переглянути на відповідній сторінці кодексу WordPress. На сьогодні все, вдалого вам просування і вдячних читачів.

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу