Налаштовуємо RSS

3053

Здрастуйте, шановні читачі блогу . У попередніх статтях цієї серії уроків ми дізналися, що таке Rss стрічка і які рідери (читалки) можна використовувати, як додати і налаштувати RSS стрічки та канали для свого сайту на Joomla або Вордпресс. Так, ще дізналися ось навіщо потрібен Feedburner і як ним користуватися (лічильник, підписка по e-mail та ін)

Налаштовуємо RSS

Сьогодні я розповім, як і для чого додавати свою стрічку новин в RSS каталоги і агрегатори, наведу їх список, а так само ми розглянемо способи підписки на канал новин Яндекс Стрічку і Google Reader (на жаль, уже покійний).

Прогін по RSS каталогів і агрегаторів

Ми створили канал для нашого проекту, додали його в Feedburner і тепер настав час приступати до її додавання в різні агрегатори і каталоги. Навіщо це потрібно і що це дає? Відразу кілька речей: сприяє прискоренню індексації сторінок вашого ресурсу, а так само безкоштовні зворотні посилання, які можуть надати істотну допомогу в просування сайту (читайте про те, як це робити самостійно).

Розглянемо перший позитивний момент — прискорення індексації за рахунок додавання адреси вашого фіда в агрегатори. Після того, як ви додасте новий пост на своєму ресурсі, про це одразу дізнаються агрегатори, т. к. при реєстрації ви повідомите їм адресу своєї стрічки (обов’язково доданої в Feedburner, інакше можуть виникнути непотрібні проблеми).

Вони в свою чергу повідомляють вже безпосередньо пошуковцям про те, що на вашому ресурсі з’явився новий матеріал. Пошукові системи пошлють до вас своїх ботів, які проіндексують нову статтю, після чого вона відразу ж потрапляє в пошукову видачу Яндекса і Google (тобто стає доступною для пошуку).

Таким чином поліпшується видимість вашого проекту.

Є варіант, коли на RSS стрічці свого сайту можна навіть заробити. Я кажу про сервіс Яндекса під назвою Дзен. Все що потрібно — це створити RSS-стрічку за стандартами Yandex Zen і додати її в цей сервіс. Матеріали вашого сайту будуть анонсуватися багатомільйонної аудиторії, а ви будете отримувати безкоштовний трафік, а при удачі ще й додаткові гроші від Яндекса.

Анонси ваших матеріалів будуть потрапляти в RSS-агрегатори автоматично, без вашої участі. На цих онлайн сервісах анонс вашої нової статті зможе бути прочитана і хтось, можливо, перейде за посиланням для більш детального ознайомлення. Крім того, вони ставлять на ваш ресурс зворотні посилання, які іноді можуть мати істотним статичним вагою (читайте тут про PageRank).

Є, звичайно ж, і мінус. Ймовірність того, що у вас вкрадуть вашу статтю істотно підвищиться. Тому, в цілях примітивної захисту від крадіжки контенту через подібні каталоги, ви можете не віддавати в фід повні пости, а тільки анонси статей з посиланням на повну версію, розташовану на вашому ресурсі.

Перед тим, як почати додавати свою стрічку новин в каталоги, зайдіть у налаштування вашого фіда на сервісі Feedburner. Відкрийте вкладку «Аналізуй» і виберіть з лівого меню вікна відкрився пункт «TotalStats». Перевірте, чи не стоїть галочка в полі «Item link clickss». При її відсутності все агрегатори будуть демонструвати прямі посилання на ваш сайт, а це дуже важливо для пошукового просування вашого ресурсу, т. к. вони будуть враховуватися пошуковими системами.

При реєстрації вам може знадобитися вводити наступну інформацію про свій ресурс:

  • адреса (URL) вашого ресурсу
  • адреса (URL) вашого фіда (як я вже згадував раніше — краще, якщо він буде доданий в Feedburner, тоді фід візьмуть практично у всі агрегатори і каталоги)
  • назва вашого ресурсу (можна кілька варіантів)
  • продумати категорії, в яких ви будете реєструватися
  • ключові слова, що характеризують ваш сайт, щоб його простіше могли знайти користувачі цих каталогів
  • Можна записати цю інформацію в окремий текстовий файл, або ж повісити на гарячі клавіші, хоча б за допомогою Punto Switcher (тут про Пунто Світчер читайте докладніше) і його списку швидкої вставки. Далі я наводжу список ресурсів, які ви можете додати свою стрічку новин безкоштовно. Не гарантую стовідсоткову працездатність всіх з них, т. к. сам проводив реєстрацію з цього списку вже досить давно.

    Список RSS каталогів, рейтингів і агрегаторів, які я використовував, ви зможете подивитися тут.

    Автоматичний прогін (додавання) сайту по базі RSS рейтингів в RssAdder

    До речі, є досить зручний спосіб додавання свого ресурсу в подібні сервіси — це програма для напівавтоматичного прогону RssAdder. Завантажити цю програму можна зі сторінки автора.

    Програма RssAdder не вимагає установки. Вам достатньо буде розпакувати архів і запустити файл RSSAdder.exe. У вікні потрібно буде заповнити всі поля в області «Інформація» і натиснути на кнопку «Зберегти дані», розташовану трохи нижче. Тепер можна буде починати прогін за наявними в базі RssAdder рейтингах.

    Для цього двічі клацаємо за адресою першого каталогу в лівій колонці, під кнопкою «Оновити INI» (ця кнопка вам може знадобитися, якщо ви скачаєте з авторського ресурсу нову базу рейтингів у форматі INI і скопіюєте її в каталог з програмою RssAdder). В результаті, у центральній частині вікна утиліти відкриється сторінка додавання в каталог, на якому більшість даних автоматично заповниться з полів, розташованих вгорі вікна.

    Налаштовуємо RSSНалаштовуємо RSS

    Вам залишиться тільки заповнити всі обов’язкові поля і при необхідності ввести код капчі. До речі, у мене не все капчі виходило проходити з вікна програми, доводилося копіювати адресу каталогу в звичайний браузер і проходити реєстрацію там. Загалом, програма працює не ідеально, але тим не менш може істотно полегшити рутинні операції.

    Підписка на RSS через Яндекс Стрічку і Google Reader

    Ви, напевно, часто зустрічали на різних сайтах кнопки для передплати через Google і Яндекс стрічку. Виглядають кнопки підписки приблизно так:

    Вони зазвичай розміщуються поряд з основною RSS іконкою в якомусь видному місці, т. к. Google Reader і Яндекс стрічка є одними з найбільш популярних способів перегляду новин.

    Кнопку для додання вашого фіда в Google Homepage і Google Reader можна отримати на сторінці налаштувань вашого фіда в Feedburner. Для цього заходимо в свій аккаунт на сервісі Фидбернер.

    Потім відкриваємо вкладку «Публікуй» і вибираємо з лівого меню вікна відкрився пункт «Chicklet Chooser». На цій сторінці налаштувань ви можете поставити галочку напроти потрібної вам кнопки підписки на ваш фід, прокрутити сторінку і скопіювати в полі, розташованому в самому низу, її готовий код.

    В ньому вже буде вказано адресу вашої стрічки новин. В моєму випадку код виглядає так:

    Приклад:

    Налаштовуємо RSS

    Але може бути вам більше сподобається такий варіант кнопки підписки через Google Reader:

    Налаштовуємо RSS

    У цьому випадку RSS стрічка відразу відкриється в Google Reader. Природно, що для того, щоб цей код працював, необхідно замінити http://feeds.feedburner.com/Ktonanovenkogoru на свою адресу.

    Для створення кнопки підписки через Яндекс Стрічку вставляємо в потрібне місце шаблону вашого сайту наступний код:

    Вам потрібно буде тільки замінити http://feeds.feedburner.com/Ktonanovenkogoru . Якщо ви не хочете, щоб сторінка Яндекс Стрічки відкривати в новому вікні, то приберіть з коду кнопки target=»_blank».

    Для заборони індексації зовнішніх посилань Яндексом і Google використовується атрибут REL для тега «A» з параметром NOFOLLOW. А для заборони індексації даній посилання пошуковою системою Яндекс, потрібно укласти код кнопки в відкриваючий і закриваючий теги NOINDEX.

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу