Інтервю

1514
  • Євген Попов — шлях вебмастера в інфобізнес
  • Про чесність, доходи і витрачений час
  • Що значить Seo для Євгена Попова?
  • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу опублікувати інтерв’ю з досить відомою людиною в області вебмастеринга і створення сайтів. Багатьом (і мені в тому числі) він допоміг вперше зануритися в цей потойбічний світ (за лаштунки сайтобудування), зробивши його з темного і загадкового більш-менш зрозумілим і в якійсь мірі навіть простим.

    Я кажу про Євгена Попова. Зараз вже пройшло більше трьох років, як я вперше познайомився з його видеокурсом по Joomla і, напевно, значимість цієї події дещо потьмяніла, однак факт залишається фактом — Попов сам того не знаючи дав мені путівку в інтернет-життя.

    Інтервю

    З тих пір я мав можливість ознайомитися і з іншими працями цього автора (але не всіма), а заодно і десятками відеокурсів на тему вебмастеринга і Seo просування сайтів від інших творців инфопродкуктов (відеокурсів, взятими на Глопарте). Напевно, ви зі мною погодитеся, шановні читачі, що його можна, за великим рахунком, вважати чи не єдиним автором, чиї відеокурси коштують витрачених на них грошей.

    Євген Попов — шлях вебмастера в інфобізнес

    Стільки шлаку мені траплялось, що просто аж зло бере, наскільки заспамили і дискредитували досить корисну нішу навчальних відеокурсів (інфопродуктів). У багатьох потенційних користувачів виробилася вже стійке неприйняття і утвердилося бажання не кидати гроші на вітер (іноді відчуваєш себе буквально оплеванным після знайомства з черговим маренням за сто кровних баксів).

    Вся проблема криється в тому, що єдиною гарантією якості може бути тільки ім’я автора. Ось саме таким автором, на мою особисту думку, і є Євген Попов. Якщо мені цікава якась тема і автором відеокурсу за неї є він, то питання про те, чи варто витрачати час і гроші на ознайомлення, у мене не виникає.

    Звичайно ж, мені зовсім не імпонує та манера, з якою автори інфопродуктів нав’язують свої творіння (продають онучі текстів), але це вже стало догмою в цій області бізнесу, хоча багатьох користувачів від цих спроб зомбування вже верне. Євген теж використовує цей спосіб агітації, але як те в нього це виходить не у такій дратівної формі, як у інших авторів (або я до нього ставлюся дуже упереджено).

    Взагалі, створенням инфопродкутов зараз займаються всі кому не лінь — не дає спокою успіх Попова і подібних йому Топових видеоинструкторов. Та й можливість впарити мало не порожній диск із записом власне марення за кілька тисяч рублів змушує багатьох проявляти активність на цьому полі. Якщо надумаєте цим займатися, то раджу звернути увагу на систему JustClick, що включає в себе повний набір інструментів (партнерку, магазин, сервіс e-mail розсилок тощо).

    У зв’язку з цим я, звичайно, розумію і, по більшій частині, поділяю скепсис багатьох вебмайстрів з приводу корисності більшості існуючих інфопродуктів, але смію вас запевнити, що Євген Попов є яскравим винятком із правил і його відеоуроки будуть вам корисні. Як кажуть, зуб даю. Загалом-то, манеру максимально докладного викладу матеріалів я перейняв частково саме у нього.

    Ну, а тепер, власне, сам текст інтерв’ю з одним із найчесніших инфобизнеменов, який продає не повітря, а дійсно цінні та, зібрані в одному місці ті крихти знань, які так необхідні початківцям. Правда, ці крихти займають найчастіше мало не добу чистого часу, але воно і зрозуміло, що я тут перебільшую.

    Отже, Євген, дозвольте представитися. Мене звуть Дмитро, я досить уже немолодий джентльмен («тупий старий дядько», як багато читачі могли дізнатися з розділу «Про блог»), хоча ще не зовсім старий і вже, сподіваюся, не зовсім тупий. Веду блог і, власне, все.

    Моє перше запитання буде цілком логічним. Не дивлячись на те, що я вже в деякій мірі Вас представив, хотілося б почути це саме з Ваших вуст. Хто такий Євген Попов? Хотілося б почути, де народився, навчався, як відбувся як інфобізнесмена? Якщо можна, то за датами виходу окремих відеокурсів і ступеня їх популярності (очікуваною або неочікуваною). Загалом-то, я сподіваюся, що ця відповідь повинен зайняти не менше половини всього інтерв’ю.

    Вітаю, Дмитре! Радий знайомству і спасибі за таке подання. Відповідаю на Ваше питання.

    Народився я в місті Жовтневий, який знаходиться на заході Республіки Башкортостан. Ріс звичайною дитиною, добре вчився, займався спортом, грав у футбол.

    Після закінчення 9-го класу батьки вирішили, що я повинен піти вчитися в технікум на «комп’ютерника». У ті роки комп’ютери тільки стали доступними для звичайних людей і все справедливо вважали, що за ними майбутнє!

    Ось так я і став комп’ютерником і незабаром після надходження, отримав від батьків свій перший комп’ютер. Я відразу зрозумів, що це моє і тому роки навчання пройшли для мене легко.

    Закінчивши технікум, я вступив одразу на 3-й курс Уральської Державної Гірничої Академії в місті Єкатеринбург. Спеціальність була майже така ж, як в технікумі і називалася «Автоматизовані системи управління». Там я вже «підсів» спочатку на програмування, а потім і на сайтостроение, яке в ті роки починало набирати дику популярність.

    Провчившись три роки, і захистивши диплом по темі «Створення інтернет-магазину», я повернувся в рідне місто і почав шукати шляхи, ніж заробляти на життя.

    У підсумку, після недовгих пошуків мій погляд упав на бізнес з продажу солодкої вати. У той час солодку вату у нас продавали за ціною 15-20 крб. за штуку, а для її виробництва була потрібна лише ложка цукру. Я подумав, що це чудово – адже можна купити мішок цукру за 500 рублів і продати його за 10-20 т. р. у вигляді солодкої вати.

    Я позичив грошей у батьків, з’їздив в Самару і купив там апарат для виробництва солодкої вати. Оформив всі документи і дозволи і почав торгувати скрізь, де тільки можна – міські парки, стадіони, народні гуляння і т. д.

    У підсумку за літо я не тільки відбив всі гроші і повернув борги, але і заробив на свою першу машину — ВАЗ 2104.

    Але торгував я не кожен день і у вільні дні сидів за комп’ютером і вивчав усе, що пов’язано з створенням сайтів. Мови програмування і різні цікаві програми, такі як Macromedia Dreamweaver і Adobe Photoshop і все глибше і глибше затягували мене в цю область.

    І ось в один прекрасний день мені попалася стаття про інформаційний бізнес. По початку, я не повірив, що можна швидко заробляти багато грошей на продажі своїх знань, але, копаючи глибше і глибше, я зрозумів, що це цілком реально і вирішив, що буду займатися саме цим.

    Так я закинув свій бізнес з солодкою ватою і занурився в інфо-бізнес.

    Ну а далі, як кажуть, пішло-поїхало. Я створив сайт ruseller.com, де почав викладати велику кількість корисного контенту. Потім створив безкоштовний електронний журнал «Інструменти онлайн-бізнесу», який існує досі і нещодавно вийшов ювілейний 50-й випуск.

    В результаті навколо моїх проектів зібралася велика аудиторія людей, які хотіли самі створювати сайти, створювати инфотовары і продавати їх через Інтернет. Я почав аналізувати, що потребує моя аудиторія і потихеньку почав розробку свого першого інфопродукта, який називався «Всі технічні моменти онлайн бізнесу у відеоформаті».

    Приблизно через півроку я запустив цей 36 годинний курс у продаж і майже відразу зрозумів, що створив щось реально корисне і цінне, те, чого всі так довго чекали. Курс продавався добре і я досі отримую захоплені відгуки від людей, які його пройшли.

    Роботи на той момент у мене додалося, тому потихеньку я почав брати до себе в команду нових людей.

    Приблизно через рік я випустив свій наступний курс, який називається «Як створити інформаційний бестселер на CD або DVD», який був концентратом всіх моїх знань та досвіду щодо створення навчальних курсів на дисках.

    Ну а далі, продовжуючи орієнтуватися на прохання аудиторії, я почав помічати, що все більше і більше людей хочуть навчитися створювати динамічні сайти з використанням мови PHP і баз даних MySQL, тому я поділився цими знаннями в курсі «PHP+MySQL для початківців».

    Після цього я обзавівся сім’єю і відразу привернув свою дружину Зінаїду Лук’янову до інфобізнес. Ми створили для неї сайт photoshop-master.ru, де вона викладала свої уроки і переклади західних авторів з фотошопу. У майбутньому, в рамках цього проекту ми також запустили ряд навчальних курсів. Якщо далі слідувати моєї лінії, то все тривало в тому ж ключі – я вів розсилку, спілкувався з аудиторією, вів свій блог і поступово створював нові навчальні курси.

    Так з’явилися курси «Joomla – професійний сайт за один день», який став справжнім порятунком для тих, хто не хоче вникати у всі нетрі сайтобудування, а хоче створити сайт за кілька простих кроків. Далі був курс «Сайт з нуля » про швидкому створенні блога.

    Після нього я запустив невеликий курс для тих, хто закопується в своєму інфобізнес – «Технічні секрети продуктивної роботи в онлайн-бізнесі». Тут ще варто сказати, що паралельно з веденням бізнесу я, звичайно ж, не забував підтримувати себе в хорошій фізичній формі і виконав норматив Майстра Спорту Росії зі спортивного орієнтування на велосипедах. І досі я тренуюся і їжджу по всіх значущих змагань. У 2010 навіть вдалося з’їздити на етап кубка світу у Польщі.

    У 2010 році я запустив у продаж тільки один курс «a title=»Відкриється у новому вікні» target=»_blank» href=»http://goo.gl/1yZd6i»>Javascript + jQuery для початківців ». Дався він мені не дуже легко т. к. я звик все розкладати по поличках, а ця тема не так вже просто розкладається на ці полички.

    2011-й рік став для мене роком оновлення всього бізнесу. Я оновив всі свої сайти, оновив обкладинки своїх курсів і найголовніше, нарешті оновив свій курс по технічним моментам, який тепер повністю відповідає поточній ситуації в інфобізнес і дає людям всі необхідні знання з технічної сторони.

    Така моя історія, якщо розповідати її коротко.

    Дякую за таку розгорнуту відповідь – ємко і інформаційно.

    Про чесність, доходи і витрачений час

    Але все ж, Євген, от якщо Ви мене запитаєте, чого не вистачає в цьому вражаючому списку, то я готовність Вам відповім, що не вистачає найдокладнішого відеокурсу про просування сайту.

    У Вас вже є все, що тільки можна придумати про створення сайту або блогу, але ж це тільки початок і, на мою думку, визначає лише близько 20 % майбутнього успіху проекту. А все інше це вже наповнення матеріалами сайту і його просування (не премину тут ввернути ссилочку на моє бачення проблеми просування сайтів і тематики Seo в цілому).

    Всі вебмастера більшу частину часу ламають голову саме над просуванням і Ви могли б на 100% потрапити в аудиторію. Що Ви думаєте з цього приводу?

    Так, це, безумовно, цікава тема і я впевнений, що такий курс в моєму виконанні буде добре продаватися. Але проблема в тому, що поки я не відчуваю себе експертом у цій темі і поки не готовий вчити цьому інших людей.

    Шкода, я б послухав. Ще хотів поставити питання про відеокурс по правильного розподілу часу, щоб встигати все. Ну, я його не слухав, але можливо, що Ви мене переконаєте. Чесно — не вірю я у все ці штучки і, можливо, помиляюсь. Мені чомусь завжди дуже нудно здавалося будувати плани і слідувати їм — імпровізація та інтуїція рулять. Я не прав?

    Тут немає єдиного вірного відповіді. Є люди, які все люблять робити спонтанно. А є такі, яким строгий план подавай.

    Тому якщо вам подобається працювати, так як ви працюєте, і у вас немає щемливого почуття, що ви могли б встигати робити більше справ, то такий курс вам ні до чого. Але ж є багато людей, які постійно нічого не встигають, в їх житті хаос, вони перевантажені і не знають, як правильно розподіляти свої справи. Ось саме для них я і записав свій курс.

    Ну, в принципі, зрозуміло — не все варто приміряти на себе. Наскільки я розумію, у вашій родині не тільки Ви, але і Ваша дружина є інфобізнесменом. Вона розповідає про роботу в Фотошопі. Але крім цього, під брендом Євгена Попова були випущені і кілька дисків по роботі з графікою від іншого автора. З чим це пов’язано і яке відношення цей автор має до вашого сімейного бізнесу?

    Так, як я вже писав, майже відразу після весілля я запропонував дружині зайнятися інфобізнес і вона погодилася. З тих пір її проект цвіте і пахне, ніж ми обидва дуже задоволені.

    Що стосується іншого автора, то тут сенс у тому, що є такі теми, матеріали по яких від нас чекає наша аудиторія, але ми в цих темах не такі великі фахівці, як хотілося б.

    Наприклад, на сайті Photoshop-master.ru у нас є багато початківців фотографів, які хочуть навчитися професійно обробляти фото в програмі Adobe Photoshop.

    Тому для цих цілей ми залучили професіонала з боку, який почав робити уроки для нашого сайту саме по цій темі. Людям сподобалося якість матеріалу і стиль викладу нового автора. Ми подумали, чому б не спробувати записати повноцінний навчальний курс на цю тему. Заодно мені було цікаво відчути себе в ролі продюсера, який тільки керує всім процесом і проводить реліз (запуск у продаж) продукту.

    В результаті все вийшло, і всі витрати окупилися. Зараз цю модель ми використовуємо з іншими авторами.

    Угу, ну тоді бажаю Вам знайти такої людини, яка б добре розбирався (і мав великий досвід) в просуванні сайтів і продюсувати створення їм навчального відеокурсу на цю животрепетну тему (чого то я причепився до просування, але, напевно, просто немає на поточний момент нічого путнього в цій ніші). Головне щоб якість залишалося саме на Вашому рівні, що, власне, і повинен забезпечити продюсер.

    Я є не тільки шанувальником і слухачем відеокурсів Євгенія, але і маю честь бути партнером по поширенню його інфопродуктов. Крім цього я намагався продавати і інші відеоуроки з тієї ж тематики від інших авторів (корисні, на мій погляд). У підсумку я зараз працюю тільки з Поповвым. Чому? Бо тільки в нього я отримую те, на що розраховував.

    Ось у зв’язку з цим хочу задати питання. Женя, це Ви такий чесний на тлі безлічі ошуканців або ж у них зовсім бездарні рекламні тексти використовуються? Инфобизнесмены не діляться між собою тим, наскільки вони чесні зі своїми партнерами?

    Важко сказати за інших авторів, так як я мало з ким із інфобізнесменов спілкуюся і питання чесності ми зазвичай не піднімаємо. Можу говорити лише за себе.
    Особисто я вже давно зрозумів і прийняв одну мудру думку, яка говорить «Чесним бути вигідно».

    Вже кілька років я дотримуюся цього правила у всьому. Це стосується і спілкування в сім’ї, і бізнесу, і навіть спілкування з самим собою. Лицемірство (що це таке?), брехня, зради, не дотримання обіцянок, які даєш самому собі – все це веде до деградації особистості і неспокою душі, що в кінцевому підсумку веде людину від його головної мети – бути щасливим.

    Абсолютно з вами згоден з цього приводу. Я теж дав собі таку обіцянку, але, правда, вже років п’ятнадцять тому — і в плані сім’ї, і в плані стосунки з людьми. Офігенно приємно бути чесним (не в абсолюті, звичайно ж, але все ж здебільшого). Чесне слово. В продовження теми. Не оприлюдните лідерів продажів серед Ваших партнерів. Природно анонімно, але з зазначенням кількості проданих курсів. Ну і, можливо, загальна кількість партнерів, що має місце на даний момент.

    Цифри навести можу, але проблема в тому, що в 2010-му році ми повністю оновили скрипт обліку продажу та партнерської програми, і з того моменту відлік пішов з нуля. Тому дані лише за півтора останніх роки:

  • Перше місце 262 оплачених замовлення
  • Друге місце 163 оплачених замовлення
  • Третє місце 159 оплачених замовлень
  • Далі вже по спадної
  • Всього в партнерці зареєстровано понад 18000 чоловік, але якщо хоча б 10% з них активні, то це буде добре. Багато таких, хто просто реєструється, але не працює.

    Особисто я поки не ведусь на прохання про финстрипе, а як Ви ставитеся до цього питання? Чи вважаєте Ви доречним оголосити порядок тих сум, на які може розраховувати настільки ж талановитий і успішний автор відеокурсів як Ви?

    Думаю не варто цього робити. Як говорять багато відомі бізнесмени з оффлайн-бізнесу: «Ми приватна компанія і не розкриваємо своїх доходів».

    Солідарний з Вами, Євген. Цікавість цікавістю, але свої гроші найкраще вважати тільки самому. Мені часто задають питання, скільки часу йде на написання однієї статті. Не буду оригінальним і запитаю у Вас — скільки часу йде на створення підготовку до запуску одного відеокурсу?

    Залежить від обсягу курсу. Наприклад, над оновленою версією курсу «Всі технічні моменти онлайн бізнесу у відеоформаті», я працював майже рік, з якого майже півроку це була робота в режимі «з ранку до ночі».

    Курси простіше, наприклад, Joomla або WordPress займають приблизно 3-4 місяці щільної роботи. Але це мій підхід, який допускає багато «зайвих» на перший погляд речей. Я, наприклад, можу один урок переписувати по 4-5 разів і не зупинюся, поки не вийде дійсно зрозумілий і корисний матеріал. Бували навіть такі випадки, коли за весь день вдавалося записати всього 1-2 уроку. Все інше йшло на підготовку матеріалу, створення всяких наочних схем і кілька дублів записи самого уроку.

    Але з іншого боку, мені відомі автори, які примудряються записувати курси за пару днів. Але це вже зовсім інша історія та інший підхід до інфобізнес…

    Вражає, статті пишу свої «трохи швидше, але я ж і не чаю при цьому охопити такий обсяг, який Ви охоплюєте у своїх відеокурсу (зовсім інший формат, однак, і статтями це зробити практично не реально). Ну,а про скороделов і халтурників я вже згадував на початку статті (редиски).

    Біда в тому, що ти купуєш фактично кота в мішку і гарантією може служити тільки добре себе зарекомендувало ім’я автора (аля, Євген Попов). До речі, звідси випливає висновок, що новачкові не так то просто вийти на цей ринок, тому має сенс випускатися під крильцем вже відомого бренду. Ну, гаразд, давайте продовжимо інтерв’ю.

    Що значить Seo для Євгена Попова, відносини з піратами і плани на майбутнє

    Крім партнерської програми які способи розкрутки і залучення покупців Ви використовуєте? Може бути просуваєте сторінки з ефективними текстами по відповідним запитам в пошукових системах? Посилання купуєте?

    Посилання не купую і просування в пошукових системах теж не використовую. Я прихильник іншого підходу.
    Всім відомо, що на «холодному» трафік складно заробити. Холодний трафік – коли люди заходять на сайт і їм відразу пропонують щось купити, хоча вони не знайомі з автором і, по суті, їм пропонують купити кота в мішку.

    Тому я роблю наголос на розсилку і свої тематичні проекти, через які даю багато якісних безкоштовних матеріалів.
    Будь-яка людина може зайти на мій сайт evgeniypopov.com і знайти там сотні безкоштовних уроків. Якщо людині подобаються мої безкоштовні матеріали, то він вже з більшою ймовірністю захоче придбати і платні продукти. Знаючи про те, що його не обдурять і який рівень якості йому варто очікувати.

    Тому в партнерці ми додали інструмент «Рекламні кампанії», який дозволяє направляти «холодний» трафік не безпосередньо на продають сторінки, а на сторінки з безкоштовними матеріалами та курсами.

    Ну так, цю особливість я помітив відразу, правда, вже після перегляду відеокурсу з Joomla. Підхід безумовно вірний, але я б ще й сайт просував. Однозначно це зайвим не буде і продажу безпосередньо з сайту, напевно, зростуть (можливо, в рази). Переконаний — відгороджуватися від Seo не варто, бо воно рулить на сьогоднішній день. Знайдіть спеца, а потім змусьте його записати відеокурс — вийде подвійна вигода. ІМХО.

    Продовжимо, проте, катувати Євгенія. Судячи з усього, обсяг Вашого бізнесу не такий вже і маленький, а з урахуванням того, що відправка замовлень післяплатою вимагає витрати досить великої кількості часу, то, очевидно, Ви вдвох з дружиною з цим не справляєтеся. У Вас багато людей в команді і до яких робіт ви їх в основному залучаєте?

    Так, звичайно у мене є команда, яка допомагає мені вирішувати багато завдань, які ставить переді мною інфобізнес.

    У мене є люди, які займаються обробкою і відправкою замовлень, тобто програміст, який мені допомагає і помічники, які відповідають на питання що надходять у службу підтримки і на форум моїх клієнтів. Якщо ж з’являються якісь специфічні завдання, то я залучаю фрілансерів.

    Шановні читачі, це інтерв’ю я брав не в реальному часі, а за допомогою відправки списку запитань і отримання списку відповідей по електронній пошті для економії свого і чужого часу. Тому мій черговий питання вже фактично було розглянуто Євгеном. Однак, я все ж його приведу, щоб відповідати дійсності.

    Євген, Ви ведете блог і ще кілька ресурсів, які в кінцевому підсумку служать мети залучення уваги до платних видеокурсам (цинічно, але по суті, думаю, вірно, хоча і користь вони самі по собі приносять не малу). Справа хороша, але знову ж таки виникає питання — Ви оптимізуєте по пошукові системи, купуєте посилання або ж залишаєте все це на волю долі?

    Ні, нічого подібного я поки з ними не роблю. Віддаю перевагу вільний час витрачати саме на створення якісних матеріалів, які вже у свою чергу різними шляхами будуть залучати трафік на мої сайти.

    Хоча цим питанням ви мені подали ідею взяти в штат людину, яка буде займатися оптимізацією моїх ресурсів під пошукові системи.

    В попередньому абзаці я давав пораду абсолютно щиро, бо ще не прочитав на той момент ця відповідь Євгенія. Загалом, будемо вважати, що він до мене прислухався. Хоча, я дуже його розумію — завжди дуже складно спонукати себе на заняття тим, що тобі здається не до кінця зрозумілим і від того виникає бажання знайти аргументи на користь того, щоб цим не займатися. Так, думаю, що це багатьом знайоме.

    Ну і, власне, після необхідних пояснень слід продовження інтерв’ю з Євгеном Поповим.

    Інфобізнес — це, звичайно ж, здорово і, думаю, дуже прибутково у Вашому випадку. Але… У Вас є ще якісь плани на майбутнє? На що ви робите ставку, якщо, скажімо, відеокурси перестануть приносити бажаний прибуток?

    Так, звичайно я намагаюся диференціювати свої джерела доходу та продаж курсів далеко не єдиний інструмент заробітку, який у мене є. Я заробляю і на партнерських програмах, на контекстній рекламі, плюс є кілька оффлайн джерел заробітку.

    Ну, і давно мучить багатьох потенційних інфобізнесменов питання. Як йдуть справи з піратами? Наприклад, створюючи блог подібний цього я ризикую на початковому етапі його розвитку, що продукт моєї праці (статті) можуть бути вкрадені і опубліковані на більш трастовому ресурсі. Зараз цей ризик значно знижений. Але ось з відеокурсами справа, на мій погляд, набагато складніше і сумніше. Я не прав?

    Так, проблема існує.
    З піратами можна боротися, намагаючись навішувати все більш складну захист на свої курси, а можна піратів прийняти як неминуче зло і сприймати їх як якийсь безкоштовний джерело реклами.

    Я вже давно на рахунок піратів не турбуюся.

    По-перше, тому що, на моє переконання, чесних людей у нас в країні стає все більше і більше і я вже багато разів переконувався, що багато людей, що мають можливість завантажити мої курси у піратів, здійснюють купівлю у мене просто тому, що розуміють, скільки праці я вкладаю у свої курси. Чиста совість дорожче, знаєте, та й цінник на свої курси я ставлю адекватний, що не шкода заплатити.

    По-друге, я регулярно отримую оплату від тих людей, які завантажили курс безкоштовно, отримали від нього користь і вирішили висловити свою подяку саме оплатою курсу.

    По-третє, я в якійсь мірі навіть вдячний піратам, тому що одного разу, дивлячись на них, я зрозумів, що не можу бути з ними на одному рівні і продовжувати користуватися піратським софтом і качати фільми з інтернету. З тих пір я повністю перейшов на легальне програмне забезпечення як на домашніх, так і офісних комп’ютерах і зараз працюю з чистою совістю, чого всім іншим і бажаю.

    Ну, загалом, я згоден, що тенденція до використання «не піратської» продукції має позитивну динаміку. Багато хто, як ви правильно сказали, переходять на повністю легальний софт, бо це стало вже не так шалено дорого, як було на початку століття (через збільшення доходів), а спати спокійно хочеться всім. Та й вже не круто мати на компі багато всього сверхдорого на халяву. Зараз круто більше заробляти, а не більше економити. Тенденція часу, однак.

    Євген, ну і на завершення хотілося б дізнатися Ваші плани на найближчий час? Нам варто чекати від Вас що-небудь новенького і карколомного?

    В цьому році я продовжу оновлювати свої курси, тому що час йде, світ змінюється, і деякі моменти перестають бути актуальними. Також останнім часом я багато працюю з відео і особливо мені цікаво відео на однорідному кольоровому фоні (зазвичай це зелений фон), яке дозволяє легко відокремити людину від фону і помістити його, наприклад, на сайт. Можливо, почну робити уроки у цьому напрямку.

    Цікаво. Як говориться — будемо подивитися. Дякую за інтерв’ю, удачі Вам з дружиною і успіхів Вашим проектам.

    Велике спасибі! Бажаю вашому проекту постійного розвитку і більше відвідувачів.

    P. S. Дякую за цікаві запитання!

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу