Вибираємо хостинг і домен

1836
 • Панель управління хостингом cPanel
 • Створення бази даних для сайту
 • Робота з базами даних в cPanel через phpMyAdmin
 • DNS сервера — відповідність IP адреси сайту та домену
 • Створення в cPanel мультидоменов, піддоменів і парковка
 • Створення піддоменів (субдоменів) у своєму акаунті
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я постараюся у всіх подробицях розповісти про роботу з панеллю керування хостингом — cPanel.

  Звичайно ж, цей інструмент зустрічається не у всіх хостерів (читайте тут що таке хостинг і які особливості у них бувають), але у переважної більшості з них вам запропонують саме її. Правда, вона платна і тому на безкоштовних хостингах вона зустрічається досить рідко.

  Вибираємо хостинг і домен

  Розповідати про неї я буду з точки зору вебмастера, купив хост і бажає отримати максимум можливостей, які надаються йому за його власні гроші. Коли ви його купували (тут читайте про вибір оптимального тарифного плану та покупку хостингу), то при виборі тарифного плану, напевно, зустрічали такі характеристики, як кількість баз даних MySql, кількість поштових скриньок і кількість піддоменів або додаткових доменів, які ви маєте право використовувати на даному тарифі.

  Панель управління хостингом cPanel

  Припустимо, ви вже вибрали потрібний вам тариф, купили віртуальний хост, отримали лист з паролями доступу до всіх необхідних вам для його управління панелям і іншим речам. Але що робити далі для того, щоб створити поштову скриньку з назвою вашого сайту (називається пошти для домену , а ще можете почитати тут про Яндекс пошту для домену, яка на даний момент безкоштовна), який буде виглядати як [email protected]

  Крім цього, вам, напевно, знадобиться створити одну або декілька баз даних (БД), прикрутити до вашого аккаунту ще одне доменне ім’я другого рівня (тут читайте докладніше) або ж створити домен третього рівня (піддомен) виду forun..

  Домен другого можна підібрати, наприклад, на сайті найстарішого реєстратора реєстр.ру (можете вводити передбачуване ім’я домену прямо в наведену нижче форму):

  Введіть ім’я домену:
  Перевірити
  Приклади: google, google.com

  Або можете пошукати щось класне з вивільнюваних доменів (це так звані дропи).

  Все це дозволяє зробити панель управління хостингом. Крім cPanel існують і інші подібні інструменти, але, як я вже говорив вище, вона найпопулярніша з них, до того ж, зрозумівши суть роботи однієї панелі, ви, напевно, зможете розібратися і з іншого.

  Крім описаних вище можливостей, за допомогою цього інструменту ви зможете створювати резервні копії (тут читайте про бекапи файлів БД), керувати роботою FTP-акаунтів, виконувати завдання за розкладом з допомогою Cron і багато, багато іншого. Але про все по порядку.

  Отже, ви вже купили хостинг, а значить отримали логін та пароль для доступу до панелі керування, а так само адреса, по якому вона знаходиться. В моєму випадку (зараз Инфобокс, а раніше був Проголдхост), наприклад, на самому початку листи були вказані ці дані:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Перейшовши по Урлу з листа (в моєму випадку це http://cp-s2.progoldhost.net:2082 у вас зажадають аутентифікації, для якої потрібно буде використовувати наведені в ньому логін і пароль.

  В результаті ви потрапите на головну сторінку cPanel, яка, цілком можливо, буде відображатися англійською мовою. Але в цьому немає нічого страшного, бо ця оболонка управління хостингом підтримує кілька десятків мов, серед яких є і російська.

  Для зміни мови панелі управління потрібно буде в самому верху головної сторінки, в області «Preferences», клацнути по іконці «Change Language».

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  На сторінці, що відкриється, в полі «Set Language to» виберіть зі списку потрібний вам мову та натисніть кнопку «Change». Тепер панель буде повністю переведена на російську мову (ну, або на той, який ви вибрали). В силу цього, розібратися з нею вам буде зовсім не складно.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Зліва в області «Статистика» ви зможете побачити, який домен є основним для вашого облікового запису. Справа в тому, що на більшості тарифів ви зможете додати в свій аккаунт ще певну кількість доменів другого рівня (п’ять, десять — в залежності від вартості).

  Тобто виходить, що маючи декілька сайтів, ви зможете розмістити все їх на одному тарифному плані хостера. Головне, щоб вистачило дискового простору на вибраному вами тариф для розміщення файлів всіх цих проектів, ну і щоб вони не перевищували допустимий відсоток навантаження на процесор і оперативну пам’ять сервера. Але про це ми поговоримо трохи нижче.

  До речі, в самому низу області «Статистика» в полі «дискового простору» можете наочно побачити, який обсяг жорсткого диска залишився ще не зайнятим.

  Створення бази даних для сайту

  Перше, що вам може знадобитися після покупки хостингу — це створити базу даних для вашого майбутнього проекту. Більшість сучасних сайтів працюють на основі движка (тут можете ознайомитися з платними і безкоштовними CMS, особливо популярними зараз в рунеті), що використовує для зберігання налаштувань і матеріалів базу даних MySQL.

  Тому перед установкою движка (даний процес в Joomla описаний тут, а в WordPress тут) або ж перед перенесенням його з іншого хостингу, вам в першу чергу знадобиться створити нову БД, користувача для неї і задати пароль цього користувача. Ці дані знадобляться при установці движка або ж при перенесенні.

  Область, присвячена роботі з базами даних, знаходиться майже в самому низу головної сторінки:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  На наведеному вище малюнку відзначені два інструменти, з допомогою яких можна створити нову БД. Отже, клацнувши по піктограмі «Майстер баз даних MySQL» в області БД», ви потрапите на першу сторінку майстра, де потрібно буде вписати в поле «Нова» її назва (використовуючи тільки латинські символи та цифри, без пробілів):

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Зверніть увагу, що часто перед придуманих вами назвою бази даних буде автоматично доданий логін для вашого облікового запису на хостингу (в моєму випадку це wm1604_). Вписавши її назва, тисніть на кнопку «Наступний крок».

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  У діалоговому вікні вам буде запропоновано придумати ім’я і пароль для користувача БД. Тут знову ж таки можна використовувати тільки латинські символи і цифрибез пропусків, а пароль потрібно буде повторити двічі, і в разі їх збігу поруч з полями для вводу з’являться зелені галочки.

  Зверніть увагу, що написано в полі «Strength». Як бачите, на наведеному вище малюнку в поле написано «Дуже ненадійний». Це погано, оскільки зловмисникам зламати такий пароль — раз плюнути.

  Для генерації складного пароля (тут я писав про KeePass, який теж вміє це робити, а ще і надійно зберігає їх), зламати який буде дуже складно, ви можете скористатися вбудованим в cPanel генератором паролів, натиснувши на кнопку «Password Generator».

  В результаті відкриється вікно, де вам запропонують варіант пароля. Якщо він вас з якихось причин не влаштує, то натисніть на кнопку ще раз для повтору цього дійства. Натиснувши на посилання «Advanced Options», ви зможете в відкрилася додаткової області задати параметри, що визначають складність і зміст генерованого пароля.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Обов’язково скопіюйте його та збережіть у згаданому вище Кипасе), т. к. у відкритому вигляді ви його більше не побачите і, отже, не зможете отримати доступ до створеній базі даних.

  Поставте галочку в полі «I have copied this password in a safe place», підтверджуючи те, що ви вже скопіювали згенерований пароль і натисніть на кнопку «Use Password», яка стане активною, після встановлення галочки.

  Згенерований пароль автоматично вставится в обидва поля, призначених для нього. Вам залишиться тільки натиснути на кнопку «Створити користувача». В результаті відкриється вікно з третім кроком майстра.

  У верхній частині цього вікна ви побачите назву створеної БД і ім’я створеного користувача:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  В цьому ж вікні вам потрібно буде встановити привілеї цього користувача. Для успішної установки движка вашого сайту вам знадобиться чол з максимальними привілеями. Для цього потрібно поставити галочку в полі «ALL PRIVILEGES», в результаті галочки в полях привілеїв проставятся автоматично. Тисніть на кнопку «Наступний крок».

  На останньому кроці майстра в cPanel вам нададуть інформацію про створеній базі даних та користувача:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Якщо вам потрібно створити ще одну, то натисніть на посилання в цьому вікні, а для повернення на головну — жміть посилання «Повернутися на домашню сторінку» або ж на піктограму «Home» у верхньому лівому кутку. Ця піктограма «Home» буде доступна скрізь і завжди.

  Робота з базами даних в cPanel через phpMyAdmin

  Ви створили достатню кількість БД і користувачів. Для того, щоб побачити список, потрібно на головній в області «Бази даних» клацнути по піктограмі «БД MySQL».

  На сторінці «Поточні БД» ви зможете переглянути їх усі. При необхідності можете видалити будь-яку з цих баз даних, натиснувши на посилання в стовпці «Дії»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  «Поточні користувачі» ви зможете переглянути всіх наявних користувачів у вашому акаунті. Будь-якого з них можна видалити, натиснувши на хрест навпроти нього в стовпці «Видалити»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Завжди є ймовірність, що в самий відповідальний момент (коли сайт впав) у вас може не виявитися бекапа (ні у вас на комп’ютері, у хостера). Ймовірність цієї події не велика, особливо у досвідчених вебмайстрів, але таке може статися. Є спосіб відновлення без бекапу, але він не дуже зручний і не завжди може спрацювати. Я кажу про вебархив всіх сайтів інтернету archive.org. За наведеним посиланням ви знайдете опис способи такого відновлення.

  Для того, щоб працювати з створеними БД безпосередньо, редагуючи наявні в них таблиці, створюючи резервні копії або відновлюючи їх вчасно створених бекапів, вам потрібно запустити з cPanel phpMyAdmin.

  На головній сторінці в розділі «Бази даних» клацніть по піктограмі «phpMyAdmin». В результаті у вас на деякий час з’явиться вікно з написом «Зачекайте, відбувається перенаправлення… «. В результаті у вас відкриється стандартне вікно програми для роботи з базами даних. Вибираєте в наведеному списку ліворуч ту БД з якою хочете в даний момент працювати:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  У результаті у вікні програми ви побачите список всіх таблиць, складових її і зможете здійснити над вмістом цих таблиць і всієї базою цілий ряд операцій.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Для того, щоб не заглиблюватися в нетрі, я зупинюся лише на тих операціях, які вам доведеться скоріше всього виконувати самим.

  По-перше, це, звичайно ж, операції «Експорт» та «Імпорт», що дозволяють виконати резервне копіювання таблиць бази (створити бекап), а так само відновити її з наявною копії. Як це зробити я вже досить докладно описував у статті, посилання на яку наведено на початку цієї публікації.

  Особисто я роблю бекап БД цього блогу практично щодня, у всякому разі, обов’язково копіюю її після публікації чергової статті. Крім цього так само оптимизирую таблиці, що входять до її складу.

  Це допомагає трохи прискорити роботу сайту з БД. Для того, щоб оптимізувати усі таблиці, вам потрібно буде натиснути на посилання «Відзначити всі», розташовану під їх списком, і вибрати з випадаючого віконця варіант «Оптимізувати таблицю»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Так само, у разі пошкодження однієї або декількох таблиць (наприклад, із-за проблем з жорсткими дисками у хостера), ви можете поставити галочки навпроти них і вибрати з випадаючого списку, наведеного на малюнку вище, варіант «Відновити таблицю».

  Звичайно ж, описані вище можливості програми phpMyAdmin є далеко не повними і це м’яко сказано. Можливостей у неї дуже багато і я буду про них розповідати в серії статей (див. посилання вище), присвяченій цьому. Поки ж я розповів про те, що може вам знадобитися зараз і для чого не потрібно володіти якимись спеціальними знаннями.

  phpMyAdmin ви будете надалі користуватися набагато частіше, ніж cPanel (у всякому я користуюся набагато частіше), тому, щоб кожний раз для створення резервної копії, вам не доводилося відкривати панель, ви можете створити закладку у своєму браузері на сторінку з ПХПмайАдмином.

  DNS сервера — відповідність IP адреси сайту і його домену

  При купівлі хостингу ви вказували доменне ім’я веб-сайту, який надалі планували розмістити на ньому. Для того, щоб він став доступний для відвідувачів з інтернету, йому повинен бути поставлений у відповідність IP адресу. Для цього заходите в панель управління вашого реєстратора доменних імен (тут наведено приклад реєстрація доменного імені) і прописуєте у налаштуваннях NS сервера, отримані у вашого нового хостера (він їх зазвичай вказує у листі, що прийшов поле оплати).

  Таким чином за допомогою ДНС здійснюється прив’язка файлів вашого проекту, фізично розташованих на жорстких дисках сервера має певний IP-адреси, та доменного імені вашого ресурсу, що користувач набирає в адресному рядку браузера (або ж переходить посилання, що ведуть на сторінки вашого вебсайту).

  Що робить браузер користувача при введенні в адресному рядку доменного імені вашого ресурсу? Браузер спочатку переглядає файл HOSTS (який в операційній системі Windows знаходиться в папці c:\Windows\System32\drivers\etc\), у пошуках відповідності введеного вами домену та IP потрібного сайту.

  На ранніх етапах становлення інтернету файл HOSTS (він не має розширення, оскільки може використовуватися не тільки в Windows, але і в лінукс подібних системах) виконував роль сучасної системи DNS і складався з записаних в рядок IP адреси та відповідного доменного імені.

  В HOSTS була в явному вигляді прописана таблиця відповідності. Кожна запис розміщувалася на окремому рядку і представляла з себе пару — IP адреса і відповідне доменне ім’я, розділені пропуском.

  Але після появи все більшої кількості веб-сайтів в інтернеті, розмір цих файлів (вони повинні були перебувати на кожному комп’ютері користувачів, пов’язаних з інтернетом) став сильно зростати, і для вирішення цієї проблеми була створена альтернативна система DNS, яка представляла з себе розосереджені по всьому інтернету сервера з таблицями відповідності IP та доменів.

  Тому тепер, при введенні в адресний рядок браузера Урла, спочатку проглядається HOSTS розташований на комп’ютері користувача на предмет пошуку в ньому відповідності. Якщо там нічого знайдено не буде, то йде звернення до кеша DNS на комп’ютері (або в браузері), а вже потім (якщо там теж відповідностей не знайдеться)до ДНС сервера інтернет-провайдера, через якого цей користувач підключений до інтернету.

  Якщо це відповідність буде знайдено, то браузеру повернеться IP адреса вашого ресурсу (фактично це IP комп’ютера вашого хостера, на якому знаходяться файли вашого проекту), за яким і буде здійснюватися підключення.

  Якщо потрібної домену не буде виявлено на DNS вашого інтернет-провайдера, то пошук буде здійснюватися на розташованих далі по ланцюжку серверах, аж до головних.

  Знайдений на віддалених серверах IP, відповідний домен вашого сайту, буде доданий в таблицю DNS сервера інтернет-провайдера користувача, що істотно прискорить доступ до вашого проекту всіх інших користувачів цього ж провайдера.

  Припустимо, що ви захотіли змінити свого хостера на іншого, наприклад, більш стабільного за відгуками користувачів або ж має більш дешеві тарифи на ті ж самі послуги. Не важливо чому ви прийняли таке рішення, а важливо те, що при зміні хостингу змінюється IP адреса вашого ресурсу.

  І, відповідно, стара запис, прописана на всіх DNS серверах інтернету, буде вже не актуальна і її потрібно поміняти на нову. Але як це зробити?

  Виявляється досить просто. Вам потрібно буде зайти в панель управління реєстратора, у якого ви купили домен для свого проекту (тут описана реєстрація доменного імені) і в налаштуваннях змінити адреси NS серверів на нові, які вам надав ваш новий хостер. На них буде прописано вже нове відповідність.

  Це відповідність буде розіслано на всі DNS сервера інтернету протягом максимум двох діб, хоча для користувачів з різних міст цей час буде різним. Тому на час переходу на новий хостинг раджу не видаляти відразу проект зі старого.

  Нехай протягом двох діб попрацюють відразу два сайти (в якихось ДНС буде ще знаходитися стара запис відповідності, а в яких-то вже нова), а потім проект на старому хостингу зможете спокійно видалити.

  Створення в cPanel мультидоменов, піддоменів і парковка

  Так от, я почав цю статтю з того, що при купівлі того чи іншого тарифу хостингу ви вказуєте домен вашого ресурсу, який буде розміщуватися на цьому хостингу. Але багато тарифи у вашого хостинг-провайдера напевно дозволяють додавати через cPanel кілька мультидоменов до вашого аккаунту. Приміром, Проголдхост дає можливість розміщення декількох веб-сайтів на одному тарифному плані, додаючи мультидомены і піддомени (Инфобокс теж має подібні тарифи).

  Наприклад, можна буде розмістити 20 піддоменів і 5 мультидоменов на одному тарифі. Про піддоменів (доменах) ми поговоримо трохи пізніше, а зараз розглянемо детальніше, що ж таке мультидомены і як їх підключити до свого аккаунту з cPanel.

  Мультидомен — це абсолютно незалежний ресурс, що має своє власне доменне ім’я другого рівня, яке потрібно заздалегідь купувати у реєстратора. До ресурсу, розташованому на мультидомене, ви точно так само, як і до основного сайту, зможете отримати доступ по FTP, наприклад, з допомогою описаної тут програми FileZilla.

  У всіх сенсах проект, розташований на мультидомене, нічим, з точки зору користування і адміністрування, не буде відрізнятися від точно такого ж, але розташованого на основному. Єдине, що зміниться — це абсолютний шлях до файлів движка.

  Але не дивлячись на те, що вебсайт на мультидомене буде фізично знаходитися в папці основного доступ до ресурсу на мультидомене буде можливий тільки при введенні в адресному рядку браузера доменного імені цього ресурсу і ніяк інакше.

  Ввівши в адресному рядку браузера доменне ім’я основного ресурсу та додавши через «/» назва папки з вебсайтом на мультидомене, відкрити його не вийде.

  Тому, якщо у вас є кілька проектів на доменах другого рівня, то ви можете не купувати окремий хостинг для кожного з них, а купити лише один тарифний план (вказавши один з мультидоменов ваших проектів в якості основного в cPanel), що дозволяє додати вам потрібну кількість мультидоменов, на яких ви і додайте всі ваші залишилися проекти. Користувачі не помітять різниці.

  Правда, тут потрібно враховувати кілька аспектів. Всі ваші сайти повинні вміститися на виділеному дисковому просторі, а так само вони не повинні в сумі створювати навантаження на сервер хостера вище, ніж передбачено за обраного вами тарифу.

  Якщо ця умова виконується, то ви зможете істотно заощадити на оплаті. Тепер давайте перейдемо до конкретики і подивимося, як можна з допомогою cPanel прикрутити мультидомены.

  Для підключення мультидомена потрібно перейти в область «Домени» і клацнути по іконці «мультидомены»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  На сторінці cPanel в полі «Ім’я» ви повинні ввести доменне ім’я, яке потрібно прикрутити як мультидомен до основного. Вміст полів «Ім’я користувача субдомену / FTP» і «Кореневий каталог документів» автоматично заповняться, як тільки ви встановите курсор в одне з цих полів.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  В поле «Ім’я користувача субдомену / FTP» в cPanel вказується логін для доступу до цього сайту на мультидомене по FTP, а в полі «Пароль» — задається пароль для доступу по FTP.

  Хоча, в принципі, можна підключитися до цього сайту по FTP і через основний ресурс — зайти в папку, назва якої ви вказали в полі «Кореневий каталог документів»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Для створення надійного пароля в cPanel ви можете також скористатися вбудованим генератором паролів, натиснувши на кнопку «Password Generator». Після заповнення всіх полів залишається натиснути на кнопку «Додати».

  Ви потрапите на сторінку, де повідомляється про успішне створення мультидомена і пропозиції перейти в «Диспетчер файлів», який являє собою інструмент cPanel, частково заміняє доступ по FTP:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Для того, щоб керувати вже створеними мультидоменами, потрібно знову зайти в cPanel і вибрати в області «Домени» пункт «мультидомены». Внизу відкритої сторінки побачите їх список:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Ви зможете побачити, як називається папка з сайтом розташованому на ньому, а так само, при необхідності, видалити вже не потрібний, скориставшись відповідним посиланням у колонці «Дії». Можна налаштувати перенаправлення користувачів (редирект), які зайшли за адресою даного мультидомена, на будь-який інший ресурс за допомогою посилання «Управління перенаправленням».

  Різні тарифні плани вашого хостера будуть припускати різне кількість мультидоменов і коли ця кількість буде вичерпано, то cPanel вас попередить про це.

  Створення піддоменів (субдоменів) у своєму хостинг-акаунті

  Піддомени (субдомени) — це домени третього, четвертого і більш високих рівнів. На відміну від тільки що описаного, піддомени не потрібно купувати у реєстраторів. Ви просто створюєте їх в cPanel і вони будуть прекрасно працювати. Зазвичай вони створюються для розміщення на них інтернет-магазину, форуму, копії ресурсу, але на іншій мові і т. д.

  Наприклад, для мого блогу він може виглядати так:

  forum.

  До речі, найбільш відомим поддоменом є знамените WWW, яка при невдалому збігу обставин здатне принести ряд проблем. Домен з WWW є синонімом для основного, але пошукові системи їх вважають за два різних з усіма витікаючими наслідками. Читайте про це детальніше — Редирект 301 з www і без www.

  Отже, для створення в cPanel піддомену потрібно буде в області «Домени» вибрати пункт «Субдомени»:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  На сторінці, що відкриється, в полі «Субдомен», вам потрібно буде ввести його назву, при цьому поле «Кореневий каталог документів» заповниться автоматично, скопіювавши те, що ви ввели в попередньому полі:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Натисніть на кнопку «Створити». В результаті ви побачите повідомлення про успішне створення піддомену, а в кореневій папці вашого основного буде створена директорія з назвою вашого піддомену (в нашому випадку vasy-pupukin), в якій і потрібно буде розміщувати файли движка.

  vasy-pupukin.

  Точно також можна створити піддомен четвертого рівня, але тільки на сторінці майстра потрібно буде вибрати з випадаючого списку поля «Субдомен» не домен другого рівня:

  а тільки що створений нами третього рівня:

  vasy-pupukin.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  В результаті, в кореневій папці основного проекту буде створена директорія з назвою вашого піддомену четвертого рівня (в нашому випадку папка forum) і ви зможете розмістити там движок форуму, звернутися до якого можна буде за адресою:

  forum.vasy-pupukin.

  Зайшовши знову на сторінку створення піддоменів в cPanel («Домени» — «Субдомени»), ви зможете побачити в самому її низу всі наявні у вас піддомени і, в разі необхідності, можна буде видалити деякі з них, або налаштувати переадресацію з них на інший сайт (редирект):

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Перенаправлення або редирект в cPanel— це можливість автоматично перекидати відвідувачів цього піддомену на будь-який URL в інтернеті. Для створення перенаправлення потрібно натиснути на посилання «Управління перенаправленням», в результаті чого ви потрапите на сторінку:

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Паркованные домени — це наявні у вас доменні імена (куплені у реєстраторів), на яких поки немає ніяких вебпроектов, але які ви хочете асоціювати з основним (в моєму випадку це ). Що значить асоціювати? А це означає, що при зверненні до паркованному домену буде відкриватися веб-сайт, розташований на основному імені вашого аккаунта у хостера.

  Навіщо це може знадобитися? Ну, наприклад, якщо я захочу прикупити ktonanovenkogo.com і захочу зробити так, щоб користувачі, які звернулися до нього, потрапили на блог, розташований за адресою , то мені потрібно буде всього лише його припаркувати.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу