Вивчаємо WordPress

1136
 • Як дізнатися ID рубрики, запису або сторінки?
 • Приклад використання ID рубрик або сторінок в WordPress
 • Як повернути стовпець ID в адмінку вашого блогу на WordPress?
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . При використанні деяких плагінів або функцій, які ви додаєте, наприклад, файл functions.php або інші шаблони використовуваної вами теми оформлення, виникає необхідність дізнатися ID рубрики, запису або сторінки. Як це зробити?

  Вивчаємо WordPress

  Як дізнатися ID рубрики, запису або сторінки?

  Досить просто. Наприклад, заходите з лівого меню адмінки WordPress в «Записи» — «Рубрики» і підводите курсор миші до тієї рубриці, ID якій вам потрібно дізнатися.

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  У рядку стану браузера (зазвичай вона виводиться у самому низу вікна) з’явиться Урл Адреса цієї категорія без використання ЧПУ, де в явному вигляді можна побачити, що ID=8.

  Те ж саме можна зробити і на сторінках зі списком записів, і на статичних сторінках WordPress. Наприклад, для записів, це буде виглядати так.

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Приклад використання ID рубрик або сторінок в WordPress

  Де можуть знадобитися подібні ID (ідентифікаційний номер)? Наприклад, якщо використовується вами теми оформлення передбачено меню, яке формується на основі наявних на вашому блозі статичних сторінок, то ви, напевно, задавалися питанням — а як зробити так, щоб окремі статичні сторінки в цьому меню не виводилися. Досить просто.

  Для цього зазвичай використовується функція wp_list_pages, яка дозволяє додати ID рубрик, назви яких не повинні виводитися. Робиться це з допомогою exclude= і перерахування через кому усіх непотрібних категорій. У мене таке меню колись формувалося за допомогою ось такого коду:

  Саме це меню у мене проживало в файлику header.php з папки з темою оформлення. Для реалізації правильності роботи цієї функції WordPress мені довелося з лівого меню адмінки вибирати «Сторінки» — «Всі сторінки та знаходити описаних трохи вище способом ID, які треба було додати до виключення.

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Як повернути стовпець ID в адмінку вашого блогу на WordPress?

  Цей спосіб придумав не я, а шанований мною розробник Dimox (раджу, до речі, до нього звертатися, якщо хочете перекласти частину роботи над вашим блогом на чужі плечі — дуже грамотний і адекватний товариш).

  Що він пропонує? Загалом-то, дуже проста в реалізації додаток. Потрібно буде відкрити знаходиться в папці з використовуваної вами темою файлик функшион. пхп і додати в будь-який зручний місце в ньому (читайте про нього детальніше по наведеній посиланням) наступний фрагмент коду:

  // колонка «ID» для таксономій (рубрик, позначок тощо) в адмінці
  foreach (get_taxonomies() as $taxonomy) {
  add_action(«manage_edit-${taxonomy}_columns», ‘tax_add_col’);
  add_filter(«manage_edit-${taxonomy}_sortable_columns», ‘tax_add_col’);
  add_filter(«manage_${taxonomy}_custom_column», ‘tax_show_id’, 10, 3);
  }
  add_action(‘admin_print_styles-edit-tags.php’, ‘tax_id_style’);
  function tax_add_col($columns) {return $columns + array (‘tax_id’ => ‘ID’);}
  function tax_show_id($v, $name, $id) {return ‘tax_id’ === $name ? $id : $v;}
  function tax_id_style() {print ‘#tax_id{width:4em}’;}
  // колонка «ID» для постів і сторінок в адмінці
  add_filter(‘manage_posts_columns’, ‘posts_add_col’, 5);
  add_action(‘manage_posts_custom_column’, ‘posts_show_id’, 5, 2);
  add_filter(‘manage_pages_columns’, ‘posts_add_col’, 5);
  add_action(‘manage_pages_custom_column’, ‘posts_show_id’, 5, 2);
  add_action(‘admin_print_styles-edit.php’, ‘posts_id_style’);
  function posts_add_col($defaults) {$defaults[‘wps_post_id’] = __(‘ID’); return $defaults;}
  function posts_show_id($column_name, $id) {if ($column_name === ‘wps_post_id’) echo $id;}
  function posts_id_style() {print ‘#wps_post_id{width:4em}’;}

  Хлопців, настійно рекомендую не користуватися можливостями адмінки Вордпресс редагування файлів вашої теми оформлення. Чому? Тому що якщо щось піде не так, то виправити скоєне ви вже не зможете. Повірте, це перевірено не одноразово і не тільки мною, але і великим числом моїх читачів, які відписувалися про свій сумний досвід.

  Тому не лінуйтеся, скачивайте нову Файлзилу, налаштовуйте безпечну роботу з нею шляхом зберігання паролів для сайтів в Кипасе і відкривайте код на редагування у Нотепаде або будь-якому онлайн редакторі Html або PHP коду. Це на порядок безпечніше, бо завжди можна буде «зробити крок назад».

  Отже, після внесення описаних змін заходьте в адмінку WordPress і на вкладках з записами, рубриками сторінками побачите з’явився в самому кінці стовпець «ID». Що нам і потрібно було реалізувати.

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Якщо потреба в ньому у вас виникає не часто, то можете цей стовпець тимчасово приховати, прибравши галочку навпроти «ID» в випадає області «Налаштування екрану» вгорі вікна адмінки WordPress, як показано на попередньому скріншоті.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу