Тестуємо онлайн-сервіси

1050
 • Історія пошти майл.ру
 • Реєстрація та безпека
 • Вхід в пошту та налаштування
 • Можливості ящиків на Mail.ru
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу продовжити розмову про найбільш популярні сервіси, де можна створити свою електронну пошту і у нас на черзі — Пошта Майл.ру. Не скажу, що він є генератором перспективних ідей та інновацій у забезпеченні зручності роботи з кореспонденцією, але він є лідером на цьому ринку в рунеті і вже одне це заслуговує поваги.

  До того ж за останні півтора роки істотно розширилася команда розробників електронної пошти Mail.ru і практично все корисне з інструментарію конкурентів, вони зуміли у себе реалізувати.

  Тестуємо онлайн-сервіси

  Думаю, що потреби 80 або навіть 90 відсотків користувачів створений там Імейл на сьогоднішній день задовольняє. Останнім часом з’явилася підтримка HTTPS протоколів і IMAP, які істотно підвищують безпеку роботи, а також додалося файлове сховище «Хмара Майл.ру».

  Ще додався зручний перегляд прикріплених до листів фоток і офісних документів прямо в веб-інтерфейсі, мобільні версії і додатки, підтримка мов, складальник кореспонденції, новий інтерфейс, захист від вірусів і багато іншого.

  Хоча і немає у них поки такого високого рівня безпеки роботи з поштою, як у Джимаил (двохетапна авторизація з використанням номера стільникового і довірених комп’ютерів), а ще немає сервісу аналогічного яндексовской пошти для домену, але більшості користувачів Майл.ру Пошти все це або не потрібно, або вони взагалі на цьому ніколи не морочилися. Тому пропоную вам екскурс в можливості та нюанси цього безкоштовного сервісу, а користуватися їм чи ні, ви вже будете вирішувати самі.

  Історія створення і поточне положення пошти Майл.ру

  Свою історію вона веде аж з далекого 1998 року (не набагато пізніше того моменту, коли з’явився сам рунет). Правда тоді називався проект Port.ru і припускав під собою розробку движка безкоштовного поштового сервісу для його подальшого продажу за кордон (у нас тоді ще далеко не всі знали, що таке E-mail і навіщо він потрібен). Однак, в силу збігу обставин, обкатку цей проект проходив у нас в рунеті на домені Mail.ru та в перші ж місяці свого існування показала феноменальні результати зростання числа користувачів.

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Як видно з скріншоту, для пошуку по інтернету на порталі Port.ru тоді пропонувалося використовувати Яндекс. Потім вже, після переїзду на новий домен, власники стали пропонувати своїм користувачам шукати з допомогою Google, одночасно розробляючи свою власну пошукову систему Go.mail.ru, на яку вони планують повністю перейти найближчим часом (або вже перейшли).

  Власне, дивуватися жахливої популярністю поштових скриньок від майл.ру не варто, бо на той час Гмайл і ЯПочта взагалі не існувало, а були лише буржуйські проекти (Hotmail і Yahoo mail), які в той час підтримкою російської мови користувача не балували. Новий продукт з російськомовним інтерфейсом припав до душі спільноти рунета і кількість зареєстрованих поштових скриньок стало зростати в геометричній прогресії.

  Мій перший акаунт теж був зареєстрований саме на Мэйле, бо в той час аналогічний сервіс від Яндекса тільки з’явився (2000 рік) і не набрав ще належної популярності, а до появи Гмайл залишалося чекати ще кілька років. Особливих проблем з його роботою не було (досі не зламаний), а через якийсь час, міцно підсів на дітище Google, я просто налаштував переадресацію зі свого першого ящика на новий Гмайл. До недавнього часу я навіть і не заходив в інтерфейс пошти Mail.ru.

  Я, як людина жваво цікавиться всім новим та перспективним, досить швидко пересів на Гмаил ще в бутність його стадії бета-тестування (реєстрація була можлива тільки за запрошеннями). Однак, більшість користувачів цієї системи так і залишилися їй вірні (працює та ладно) і це є загальною тенденцією розвитку цього ринку. Новачкам доводиться розраховувати в основному на приплив нових користувачів, а не на переманювання аудиторії у конкурентів.

  Саме тому поштовий сервіс Майл.ру практично до 2011 особливо не розвивався, спочиваючи на лаврах популярності отриманої в минулі роки, коли конкуренція була дуже слабкою. Однак розрив між їхніми можливостями і можливостями конкурентів все більше збільшувався і тут навіть самі інфантильні люди стали замислюватися про переїзд.

  Власники занепокоїлися і вирішили-таки вкластися у розвиток сервісу, щоб вже зовсім не безнадійно відстати від конкурентів. Команда розробників була збільшена в три рази і за півтора року на-гора видано все те, що я коротко переказав на початку статті. У результаті на даний момент ситуація стабілізувалася і частки поштових гігантів в рунеті застигли приблизно на таких позиціях:

 • Електронна пошта Mail.ru — 25 мільйонів користувачів
 • Дітище Яндекса — 16 мільйонів
 • Поки ще живий сервіс Rambler пошти — 4 ляма
 • Gmail — приблизно стільки ж
 • У світовому рейтингу поштовий сервіс від Мейлі хоч і займає скромну п’яту позицію, але це все одно є вражаючим результатом, особливо враховуючи те, що більше двох третин аудиторії цього гіганта зосереджено в Росії:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  На даний момент на Майл.ру зареєстровано близько 400 мільйонів поштових скриньок, 100 лямів з яких можна назвати активними (в них здійснюють вхід і перевіряють свою кореспонденцію хоча б раз у три місяці). А з цієї сотні ціла п’ята частина являє з себе акаунти, власники яких знімають пошту кожен день. Жахливі обсяги — близько трьох-чотирьох тисяч листів проходить через їхні дата-центри всього за одну секунду.

  Але і доходи, думаю, теж мають місце бути пристойними, бо крім листів у веб-інтерфейсі ви виявите рекламні блоки зовсім не скромних розмірів від Яндекс Діректа (читайте як самим створювати рекламну компанію в Яндекс Директе).

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  На цьому екскурс в історію і причини стимулюють розвиток електронної пошти Майл.ру можна вважати закінченим. Пора переходити безпосередньо до опису реєстрації, входу, налаштувань і можливостей, які надає цей ящик своїм користувачам.

  Реєстрація поштової скриньки Mail.ru (створення облікового запису)

  Отже, почнемо за традицією з реєстрації скриньки і входу в нього. Тут все просто і без затій. Переходьте на сторінку реєстрації і вводите в запропоновані поля форми своє ім’я з прізвищем, а також бажаний E-mail адресу, а точніше його початок, бо варіантів закінчень буде всього лише чотири (@mail.ru, @list.ru, @bk.ru або @inbox.ru):

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Зверніть увагу, що таким чином ви не тільки створюєте E-mail у мейл.ру, але і отримуєте доступ до всіх інших сервісів цього мега-порталу (власне, аккаунт універсальний).

  Далі переходите до найважливішого кроку — придумуєте пароль і вибираєте спосіб його відновлення у разі втрати:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Здавалося б тут нічого складного немає. Однак багато тисяч поштових скриньок зламують саме через завдання простих паролів, які легко запам’ятати, але одночасно легко і підібрати (брутфорсом, наприклад). Побутує помилкова думка, що раз у вас красти нічого, то й ламати ніхто не буде.

  Будуть, тому що існує цілий ряд причин, по яким злом поштових скриньок і раніше актуальний і користується попитом:

 • Абсолютно будь-який ящик представляє цінність для зломщика, бо його потім в купе з купою інших можна буде продати спаммерам, яким вони потрібні для розсилки повідомлень мільйонними тиражами. Хочете допомагати спаммерам і отримати блокування аккаунта в Mail.ru — ставте пароль на пошту QWERTY або 123456. Злом в цьому і двох наступних випадках здійснюється на автоматі шляхом використання бази найбільш популярних комбінацій або словників.
 • В зламаному ящику ненароком (автоматичним способом) можна буде знайти дані ваших акаунтів у соціальних мережах, грошових системах, дані для доступу до сайтів та інші потрібні в житті зломщика речі, які потім можна буде продати оптом або в роздріб (або монетизувати самостійно).

  Якщо навіть паролів до цих полезняшкам не знайдеться, то завжди можна буде запитати їх відновлення, а акаунти в більшості випадків будуть зав’язані знову ж на цей самий зламаний Емайл.

 • Вас можуть почати шантажувати, щоб повернути ящик або зберігалися в ньому конфіденційні дані. Варіантів маса, а спосіб оплати у цьому випадку, як правило, один — платна СМС-ка.
 • Ну і самий рідкісний випадок — вас будуть ламати цілеспрямовано за замовленням недоброзичливців або конкурентів. У цьому випадку може допомогти тільки дійсно сильний пароль і його відновлення за допомогою СМС повідомлення, яке прийде на вказаний при реєстрації номер стільникового телефону.
 • Сподіваюся, що ці аргументи переконали вас в необхідності створення складного пароля при реєстрації в Майл.ру. Інша справа, що його не так-то просто придумати, не кажучи про те, щоб запам’ятати.

  Ось тут-то на допомогу і приходить генератор і зберігач паролів — Keepass. Кульная програма, яка і згенерує складну комбінацію для вас, і запам’ятає її. Головне не забути пароль від самого Кипаса, а вже він буде зберігати всі інші (не зайвим зробити бекап зашифрованою бази з паролями в декількох місцях для більшої надійності — особисто я зберігаю її в папці Dropbox).

  Ще я настійно раджу не посоромитися вказати свій номер мобільного при реєстрації в Майл.ру-поштою, бо це зробить відновлення втраченого пароля дріб’язковим справою (в іншому випадку доведеться довго і нудно заповнювати відповідну форму або писати в саппорт — [email protected]), а відведення вашого аккаунта практично неможливим.

  Якщо ж є вагомі аргументи не робити цього, то доведеться натиснути на посилання «У мене немає мобільного телефону» по-старому придумати секретне питання і відповідь на нього, які, до речі, легко пробиваються, якщо зловмисник почне копирсатися у ваших соціалках або інших місцях, де ви могли залишити інформацію про себе.

  Знову ж соціальний інжиніринг (це може бути фішинг або простий розлучення) не варто скидати з рахунків, коли по E-mail або в тих же соціалках у вас можуть ненав’язливо випитати в невинної формі відповідь на ваше запитання або ж підсунути фальшивий лист нібито від поштового сервісу з посиланням на підроблений сайт, який буде схожий на форму входу в пошту Mail.ru як дві краплі води, за винятком Url в адресному рядку браузера.

  З цього випливає висновок — заходити на сайт поштового сервісу потрібно тільки за посиланням із закладок браузера або пошукової видачі.

  Якщо ви номер стільникового на другому кроці реєстрації вказали, то після натискання кнопки «Зареєструватися» вам на пошту прийде СМС з кодом підтвердження, який треба буде ввести у вікно:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Після цього ви потрапите на сторінку тільки що створеного вашої поштової скриньки і знайдете там кілька повідомлень від команди розробників. Власне, ось і все. Залишилося тільки розібратися з сьогоднішніми можливостями Почты@Mail.ru і подивитися, що ж там такого можна буде налаштувати, щоб читати і писати листи, відкривати файли вкладень і робити інші речі було б простіше і зручніше.

  Вхід в Майл.ру-пошту — папки вхідні, фільтри і…

  Як я вже не раз згадував, цей сервіс існує дуже давно і у багатьох користувачів накопичилося за кілька поштових скриньок, які були заведені в різний час і для різних цілей. Можна, звичайно ж, призначити переадресацію або ж збір листів в один з усіх інших (про це поговоримо трохи нижче), щоб кожен раз не заходити та не виходити з свого аккаунта.

  Однак, не так давно сама гора підійшла до Магомеду, а саме з’явилася можливість множинного входу в свої акаунти на Mail.ru. Припустимо, спочатку як ви зазвичай здійснюєте вхід в один з своїх акков:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Потім ви вже можете клацнути на назві свого E-mail у верхньому правому куті вікна та натиснути «Додати поштову скриньку», щоб здійснити вхід в ще один свій ящик на Мэйле:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Після вдалого входу в свій другий аккаунт, зможете тепер оперативно перемикатися між ними простим клацанням по своєму Емайлу (вгорі вікна праворуч) і вибором потрібного варіанту (або входу в ще один свій поштовий ящик на Майл.ру):

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Досить зручно вийшло, хоча, можливо, і не всім знадобиться. Але тепер давайте поговоримо власне за саму атмосферу і зручність роботи з електронною поштою.

  Новий інтерфейс у них вийшов досить лаконічний і нітрохи не перевантажений. В лівій колонці відображається список ваших папок (спочатку їх буде тільки п’ять — Вхідні, Відправлені, Чернетки, Спам і Кошик, але ви будете вільні наробити їх скільки завгодно) і пара досить зручних фільтрів, що дозволяють показати тільки непрочитані або тільки помічені повідомлення:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Мені здалося незручним те, що кнопка «Налаштування» ховається в випадаючому списку «Ще» і сходу її знайти не виходить (правда вона дублюється в правому верхньому куті вікна). При перегляді списку листів у папці Вхідні (або інший) перед ім’ям відправника ви побачите його аватар, або стилізовану під нього першу літеру його імені.

  Вам це не подобається? Немає проблем — з випадаючого списку «Вид» виберіть варіант «Компактний» і зайва графіка зникне.

  Листи зі списку Mail.ru можна переміщати по папках як з допомогою кнопки «Перемістити» внизу і вгорі вікна, так і методом звичайного перетягування миші з затиснутою лівою клавішею. Якщо потрібно перемістити кілька повідомлень, то просто виділіть галочками. Віддаляються вони спочатку у Кошик, яка може очищатися при виході з аккаунта в залежності від вироблених вами налаштувань. До речі, є можливість у разі необхідності видалити весь поштову скриньку в Майл.ру разом з усім його вмістом.

  Є можливість використовувати гарячі клавіші. Наприклад, сполучення клавіш Ctrl + стрілка вліво або вправо дозволить вам переходити між попередніми та наступними листами при їх перегляді, а клавіша Delete відправить проглядається повідомлення в Кошик.

  У всіх сучасних поштових сервісах використовується спаморезка і практично скрізь вона працює не ідеально — небудь пропускає спам, або зараховує до нього цілком собі пристойні листи. Другий варіант, звичайно ж, куди більш небезпечний. У Майл.ру спаморезка працює цілком стерпно, але в доповнення до неї є можливість ручного фільтрації.

  Позначаєте спамний повідомлень галочками в папці Вхідні або будь-який інший (крім папки Спам) і тиснете на одну з розташованих вгорі або внизу кнопку «Це спам»:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Зрозуміло, що періодично все одно доведеться переглядати папки «Спам» на предмет втрачених листів і всякий раз, коли ви їх там знайдете, не полінуйтеся поставити навпроти кожного з них галочку і скористатися кнопкою «Не спам». Спаморезка таким чином буде навчатися і вже менше робити помилок при фільтрації кореспонденції.

  Мені сподобалося, як у новому електронному інтерфейсі Mail.ru організована відмітка листів. Багато використовують фільтр непрочитані, як на стаціонарних поштових програмах, так і в веб інтерфейсі. Але ось швидко зробити повідомлення прочитаних або непрочитаних виходить далеко не завжди.

  Тут це реалізували гранично просто — підводите курсор миші до листа і у вас з’являється перед ним контур помаранчевого кружечка, клацнувши по якому ви помітите повідомлення як непрочитане (воно виділено жирним в списку і перед ним буде стояти помаранчевий гурток):

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Другий швидкий спосіб позначки листів у пошті Майл.ру організований за допомогою прапорців. Всі непрочитані і позначені прапорцями повідомлення можна буде оглянути з допомогою розташованих у лівій колонці відповідних фільтрів. Простенько, але зі смаком.

  Як я вже згадував, ви можете додавати стільки нових папок на ваш електронний інтерфейс, скільки вашій душі заманеться. Для цього достатньо буде натиснути на посилання «Налаштувати папки в лівій колонці під списком вже існуючих. В результаті відкриється вікно налаштувань, де потрібно буде натиснути на розташовану вгорі кнопку «Додати папку»:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  У вікні, ви зможете дати папці назву, визначити її ієрархію (на верхньому рівні або вкладена в яку-небудь іншу з існуючих), заборонити з неї з’їм пошти стаціонарними програмами і навіть поставити на неї пароль, що може виявитися не зайвим для підвищення безпеки або при роботі кількох людей з одним обліковим записом (наприклад, корпоративних).

  Теперича про фільтри в ящику від Mail.ru — куди ж без них. Власне, нічого понад видатного нам не пропонують (чи то справа Гмайл), але зате все це справа гранично зрозуміло при першому ж знайомстві.

  Знаходите в правому верхньому куті вікна «Налаштування» і перейдіть в розділ «Фільтри і пересилання». Там буде жити одна лише кнопка «Додати фільтр», але з її контекстного меню можна буде витягти на світло і варіант «Створити пересилання». Однак, поки мова про фільтрах, тому просто тиснемо на кнопку.

  В результаті відкриється майстер створення фільтрів, який цілком простий і логічний. Спочатку потрібно створити умови, при виконанні або невиконанні яких (слова «містить» або «не містить» перед полями з умовами) потрібно буде робити які-небудь дії. Умови можна буде пред’являти до таких атрибутів листів, як відправник (поле «від»), одержувач, тема повідомлення, його розмір і т. д.

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  При написанні умов поштою Майл.ру можна використовувати символ зірочки «*», щоб замінити їм будь-яку кількість символів, а також знак вертикальної палички «|», який замінює собою логічний оператор «або», дозволяючи поєднувати декілька можливих варіантів.

  Умов може бути скільки завгодно, а дія буде виконуватися або за виконання хоча б одного з них (варіант внизу скріншота «якщо виконано одну з умов»), або за виконання всіх умов (варіант — «якщо виконані всі умови»).

  Далі нам слід пояснити електронного інтерфейсу, яку саме дію треба виконати при випаданні «бінго» за заданими трохи вище умовам. Самим частим варіантом, напевно, буде переміщення листа, що задовольняє умовам, в яку-небудь створену спеціально для цього папці:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Можливо, що ви захочете встановити або навіть видалити цей лист. Крім цього у вас буде можливість переслати цю кореспонденцію на інший електронний поштовий ящик (фактично це буде варіант пересилання, який реалізується не завжди, а тільки за умовою), а також відповісти на нього заздалегідь підготовленим «штампом» або ж застосувати до нього ще який-небудь фільтр (створити каскад).

  Напевно, правильним буде включити в прогін через фільтри і вміст папки «Спам», бо туди теж можуть потрапляти випадковим чином зовсім не спамний повідомлення. З іншого боку, можна обмежити область фільтрації окремою папкою, яку можна буде вибрати з випадаючого списку. Ну, а потім тиснемо на кнопку «Зберегти» і насолоджуємося роботою створеного алгоритму.

  Він з’явиться в розділі налаштувань «Фільтри і пересилання», де ви зможете оперативно включати або вимикати за необхідності. Там же ви зможете налаштувати і пересилання листів з скриньки Mail.ru на інший свій E-mail у популярних поштових сервісах. Для цього досить вибрати варіант «Створити пересилання»:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  У вікні вказуєте e-mail адресу, куди хочете пересилати всю кореспонденцію з цього ящика, і тиснете на «Зберегти». Після цього на сторінці з фільтрами і пересиланнями з’явиться новий рядок, але вона буде підсвічена червоним кольором, що означає, що все це господарство не задіяно до тих пір, поки не перейдете по посиланню «Підтвердити» і не введете прийшов на E-mail пересилання код:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Коли всі підтвердіть, ваша кореспонденція буде прямо, одразу після приходу на ваш ящик в Майл.ру, падати на вказаний в налаштуваннях пересилання адресу.

  Інші налаштування і можливості електронної Mail-пошта

  Хоча вона і не сама наворочена з усіх існуючих, але деякі її можливості варті того, щоб звернути на них увагу. Давайте я спробую це оформити у вигляді списку із загальним назвою — що ще є хорошого в електронній пошті від Mail.ru:

 • Розробники пишаються тим, що вони надають безрозмірний поштову скриньку, який спочатку має габарити в 10 Гб. При його заповненні вам будуть накидати кожен раз ще за два гігабайти життєвого простору.
 • Так само вони говорять про безмежному розмірі вкладень, але тут вже однозначно лукавлять, бо тільки файли менше 25 Мб будуть передаватися і зберігатися на серверах пошти, а у разі перевищення цієї межі — вкладення вже будуть зберігатися на серверах служби Файлы@майл.ру. Це означає, що через місяць вони будуть видалені, а розмір одного прикріплюватися об’єкта все одно не може бути більше 1 Гб.
 • Але є і приємні новини стосовно вкладень в листи (надіслані і прийняті в ящиках Мейл.ру):

 • При отриманні повідомлення з вкладеннями ви можете прямо в списку клацнути по скріпці і побачити їх повний перелік із зазначенням розміру (ваги). При підведенні курсору миші до файлів з фотографіями ви побачите поруч їх мініатюри:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Якщо клацнути по якому-небудь файлу вкладення, то відкриється нове вікно, в якому можна буде переглянути їх усі, а картинки і офісні документи — повноцінно подивитися. Для тих об’єктів, які можна переглянути, з’явиться посилання «Завантажити».

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Якщо відкрити лист з вкладеннями в електронному інтерфейсі Mail.ru, то в його низу ви знайдете прев’юшки всіх вкладених файлів; можливість їх показу у вигляді списку або у вигляді плитки; а також отримаєте можливість завантажити кожен об’єкт окремо або всі разом в одному архіві, що істотно підвищить швидкість і зручність:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Як я вже згадував, при клацанні за деякими типами файлів, їх можна буде переглянути прямо в веб-інтерфейсі пошти без завантаження на комп’ютер. Це буде справедливо для презентацій, офісних документів (Word, Excel, Power Point), фотографій і музики.

  Якщо в повідомленні будуть посилання на відео з хостингів You Tube, RuTube, Smotri.com, Vimeo або Видео@Mail.Ru, то вам це відео покажуть без необхідності переходу по посиланню.

  Якщо файл являє собою архів, то інтерфейс Мейл.ру дозволить прочитати список ув’язнених у нього об’єктів, які при бажанні можна навіть завантажити окремо:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Що примітно, всі файли вкладень, які коли-небудь були прикріплені до листів, можна буде подивитися окремо, а при бажанні відфільтрувати тільки вкладення певного типу, вибравши з верхнього меню «Файли», а на лівій панелі вибравши тип

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Коли ви створюєте повідомлення у веб-інтерфейсі майл.ру, то для прикріплення файлів у вас перед очима буде перебувати відповідна кнопка. Хоча можна і просто перетягнути мишею потрібні файли у вікно браузера. Але не це головне.

  З власного досвіду знаю, що більшість користувачів при відсиланні фоток не особливо переймаються з їх вагою і розміром, а сучасні фотоапарати видають на гора просто жахливі дозволу. Користуватися, нехай навіть і простими онлайн фоторедакторами, що дозволяють зменшити вагу фотографії, більшість з нас не любить або не вміє.

  Це створює незручність користувачам мобільного інтернету і, що ще більш важливо, створює підвищене навантаження, вимагає великого місця для зберігання від самого серверів Mail.ru. Тому, думаючи в першу чергу про себе коханих, вони дали нам з вами досить корисну, на мій погляд, можливість автоматичної обрізки фото при їх прикріплення до листа:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  По більшій стороні вони залишать 800 пікселів, що може на порядок зменшити вагу фотографії, не вплинувши на її якість при перегляді на екрані монітора. Вам лише одного разу потрібно буде зважитися на обрізку, а надалі вона вже буде виконуватися без зайвих питань. Ну і ще маленький бонус — при підведенні курсору миші до прикріпленої фотці ви зможете її повернути, що знову ж таки дозволить не морочитися з фоторедакторами.

 • У пошті від Мейл.ру є підтримка тем оформлення для електронного інтерфейсу (в самому низу вікна посилання «Теми»), що, власне, є вже нормою для такого типу сервісів. Але також є можливість оформлення листів з допомогою досить великого набору шаблону (випадаючий список «Стиль» у верхній правій частині форми написання нового повідомлення). Це може стати в нагоді при написанні вітальних або ще якихось особливих листів:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

  Трохи лівіше розташований блок кнопок для здійснення швидкого трансліт перекладу набраного тексту, його онлайн перекладу на англійську або ще на кілька мов, які підтримує майл.ру-пошта, а також для експрес перевірки на помилки. Зайвим не буде.

 • Всі повідомлення та вкладення в Mail.ru проходять перевірку на віруси за допомогою Касперыча, а всі посилання проставлені в листах аналізуються на благонадійність за допомогою сервісу WOT, про який я вже згадував при описі доповнень і плагінів для Мазилу Фаєрфокс.
 • Комусь може сподобатися можливість активувати та налаштувати безкоштовну відправку СМС повідомлень на ваш мобільник, коли приходять повідомлення в певну папку вашої електронної пошти. Підключається це все в налаштуваннях (вгорі вікна праворуч живе посилання на них) в розділі SMS-повідомлення:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Якщо я не помиляюся, то раніше в цій системі не було складальника кореспонденції з ящиків інших популярних сервісів (Гмайл, Яндекс пошти та ін), а була тільки можливість пересилки кореспонденції на них. Так от, тепер така можливість з’явилася. Доступна вона з налаштувань в розділі «Пошта з інших скриньок»:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Ну і на останок хочу порекомендувати зайти у налаштування пароля і безпеки, щоб вказати номер мобільного, якщо ще не вказали, або хоча б ввести додатковий E-mail, який дозволить швидко відновити загублений або вкрадений пароль. При статичному IP адресу вашого інтернет з’єднання можна буде ще і здійснити прив’язку до цього IP:

  Тестуємо онлайн-сервісиТестуємо онлайн-сервіси

 • Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу