Як розкрутити сайт самому

2467
 • Який з етапів збору семантичного ядра найважливіший?
 • Як зібрати пул запитів за потрібною вам тематики?
 • Як очистити зібрані пошукові запити?
 • Налаштування кластеризатора семядра KeyAssort під ваш сайт
 • Кластеризація ключових фраз в KeyAssort
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Хочу зробити черговий захід на тему «збору семядра». Спочатку буде трохи лірики, як годиться, а потім багато практики, може бути і дещо незграбною в моєму виконанні. Отже, лірика. Ходити із зав’язаними очима в пошуках удачі мені набридло вже через рік, після початку ведення цього блогу. Так, були «вдалі попадання» (інтуїтивне вгадування поширених пошуковикам запитів) і був певний трафік з пошукових систем, але хотілося кожен раз бити в ціль (принаймні, її бачити).

  По суті ж немає нічого поганого в тому, щоб заздалегідь зрозуміти, в які чудові слова втілюють свої забаганки ті, кому будуть адресовані майбутні публікації. Врахувавши це (зібравши семантику під статтю), ми підвищуємо шанси на успіх (підкорення Топа за цим фразам — див. словник SEO-телепня). З цього приводу була написана стаття про роботу з Вордстатом і етап збору семядра.

  Як розкрутити сайт самому

  Потім захотілося більшого — автоматизації процесу збору запитів і відсіву «пустушок». З цієї причини з’явився досвід роботи з Кейколлектором (і його неблагозвучним молодшим братом) і чергова стаття на тему автоматизації процесу підбору пошукових запитів. Все було чудово і навіть просто чудово, поки я не зрозумів, що таки дуже важливий момент, що залишився по суті за кадром — розкидання запитів за статтями.

  Писати окрему статтю під окремий запит виправдано або у висококонкурентних тематиках, або в сильно прибуткових. Для инфосайтов ж — це повна маячня, а тому доводиться запити поєднувати на одній сторінці. Як? Інтуїтивно, тобто знову ж наосліп. Адже далеко не всі запити уживаються на одній сторінці і мають хоча б гіпотетичний шанс вийти в Топ.

  Власне, сьогодні як раз і піде мова про автоматичної кластеризації семантичного ядра допомогою KeyAssort (розбивці запитів по сторінках, а для нових сайтів ще і побудова на їх основі структури, тобто розділів, категорій). Ну, і сам процес збору запитів ми ще раз пройдемо на всякий пожежний (в тому числі і з новими інструментами).

  Який з етапів збору семантичного ядра найважливіший?

  Сам по собі збір запитів (основи семантичного ядра) для майбутнього або уже існуючого сайту є процесом досить таки цікавим (кому як, звичайно ж) і може бути реалізований декількома способами, результати яких можна буде потім об’єднати в один великий список (почистивши дублі, видаливши пустушки по стоп словами).

  Наприклад, можна почати мучити Вордстат, а в добавок до цього підключити Кейколлектор (або його немилозвучне безкоштовну версію). Однак, це все здорово, коли ви з тематикою більш-менш знайомі і знаєте ключі, на які можна спертися (збираючи їх похідні і схожі запити з правої колонки Вордстата).

  В іншому ж випадку (та й у будь-якому випадку це не завадить) почати можна буде з інструментів «грубого помелу». Наприклад, Serpstat (в дівоцтві Prodvigator), який дозволяє буквально «пограбувати» ваших конкурентів на предмет використовуваних ними ключових слів (дивіться кейси по збільшенню продажів в eCommerce з допомогою Серпстата). Є й інші подібні «грабують конкурентів» сервіси (spywords, keys.so), але я «прикипів» саме до колишнього Продвигатору.

  Зрештою, є і безкоштовний Букварис, який дозволяє дуже швидко стартувати в зборі запитів. Також можна замовити приватним чином вивантаження з монстрообразной бази Ahrefs і отримати знову таки ключі ваших конкурентів. Взагалі, варто розглядати все, що може принести хоча б дещицю корисних для майбутнього просування запитів, які потім не так вже складно буде почистити і об’єднати в один великий (часто навіть величезний список).

  Усе це ми (в загальних рисах, звичайно ж) розглянемо трохи нижче, але в кінці завжди постає головне питання — що робити далі. Насправді, страшно буває навіть просто підступитися до того, що ми отримали в результаті (пограбувавши десяток-інший конкурентів і поскребя по засіках Кейколлектором). Голова може луснути від спроби розбити всі ці запити (ключові слова) на окремих сторінках майбутнього або уже існуючого сайту.

  Які запити будуть вдало уживатися на одній сторінці, а які навіть не варто намагатися об’єднувати? Реально складне питання, яке я раніше вирішував суто інтуїтивно, бо аналізувати видачу Яндекса (або Гугла) на предмет «а як там у конкурентів» вручну убого, а варіанти автоматизації під руку не траплялися. Ну, до пори до часу. Все ж таки подібний інструмент «сплив» і про нього сьогодні піде мова в заключній частині статті.

  Це онлайн-сервіс, а програмне рішення, дистрибутив якого можна завантажити на головній сторінці офіційного сайту (демо-версію).

  Скачать демо-версию KeyAssortЯк розкрутити сайт самому

  Тому ніяких обмежень на кількість оброблюваних запитів немає — скільки треба, стільки і обробляйте (проте є нюанси в зборі даних). Платна версія коштує менше двох тисяч, що для вирішуваних завдань, можна сказати, даром (імхо).

  Але про технічну сторону KeyAssort ми поговоримо трохи нижче, а тут хотілося б сказати про сам принцип, який дозволяє розбити список ключових слів (практично будь-якої довжини) на кластери, тобто набір ключових слів, які з успіхом можна використовувати на одній сторінці сайту (оптимізувати під них текст, заголовки і посилальну масу — застосувати магію SEO).

  Звідки взагалі можна черпати інформацію? Хто підкаже, що «вигорить», а що достовірно не спрацює? Очевидно, що найкращим порадником буде сама пошукова система (у нашому випадку Яндекс, як джерело комерційних запитів). Досить подивитися на великому обсязі даних видачу (припустимо, проаналазировать ТОП 10) за всім цим запитам (із зібраного списку майбутнього семядра) і зрозуміти, що вдалося вашим конкурентам успішно об’єднати на одній сторінці. Якщо ця тенденція буде кілька разів повторюватися, то можна говорити про закономірності, а на основі неї вже можна бити ключі на кластери.

  KeyAssort дозволяє у налаштуваннях задавати «суворість», з якою будуть формуватися кластери (відбирати ключі, які можна використовувати на одній сторінці). Наприклад, для комерції має сенс посилювати вимоги відбору, бо важливо отримати гарантований результат, нехай і за рахунок трохи більших витрат на написання текстів під більшу кількість кластерів. Для інформаційних сайтів можна навпаки зробити деякі послаблення, щоб меншими зусиллями отримати потенційно більший трафік (з дещо більшим ризиком «невыгорания»). Як це зробити знову ж поговоримо.

  А що робити, якщо у вас вже є сайт з купою статей, але ви хочете розширити існуюче семядро і оптимізувати вже наявні статті під більшу кількість ключів, щоб за мінімум зусиль (трохи змістити акцент ключів) отримати більше трафіку? Ця програмка і на це питання дає відповідь — можна ті запити, під які вже оптимізовані існуючі сторінки, зробити маркерними, і навколо них KeyAssort збере кластер з додатковими запитами, які цілком успішно просувають (на одній сторінці) ваші конкуренти по видачі. Интересненько так виходить…

  Як зібрати пул запитів за потрібною вам тематики?

  Будь семантичне ядро починається, по суті, зі збору величезної кількості запитів, велика частина з яких буде відкинута. Але головне, щоб на первинному етапі в нього потрапили ті самі «перлини», під які потім будуть створюватися і просуватися окремі сторінки вашого майбутнього або уже існуючого сайту. На даному етапі, напевно, найважливішим є набрати якомога більше більш-менш відповідних запитів і нічого не упустити, а пустушки потім легко відсіятися.

  Постає справедливе питання, а які інструменти для цього використовувати? Є один однозначний і дуже правильна відповідь — різні. Чим більше, тим краще. Однак, ці самі методики збору семантичного ядра, напевно, варто перелічити та дати загальні рекомендації щодо їх використання.

 • Яндекс Вордстат і його аналоги в інших пошукових систем — спочатку ці інструменти призначалися для тих, хто розміщує контекстну рекламу, щоб вони могли розуміти, наскільки популярні ті або інші фрази у користувачів пошуковиків. Ну, зрозуміло, що Сеошники цими інструментами користуються також і вельми успішно. Можу порекомендувати пробігтися очима по статті про роботу зі статистикою пошукових запитів, а також згаданої в самому початку цієї публікації статті про семядро і Я. Вордстат (корисно буде початківцям).

  Сбор семядра в Яндекс ВордстатеЯк розкрутити сайт самому

  З недоліків Водстата можна відзначити:

 • Жахливо багато ручної роботи (однозначно потрібна автоматизація і вона буде розглянуто трохи нижче), як по пробиванню фраз заснованих на ключі, так і по пробиванню асоціативних запитів з правої колонки.
 • Обмеження видачі Вордстата (2000 запитів і не рядком більше) може стати проблемою, бо для деяких фраз (наприклад, «робота») це вкрай мало і ми упускаємо з виду низькочастотні, а іноді навіть і середньочастотні запити, здатні приносити непоганий трафік і дохід (адже багато втрачають). Доводиться сильно напружувати голову», або використовувати альтернативні методи (наприклад, бази ключових слів, одну з яких ми розглянемо нижче — при цьому вона безкоштовна!).
 • КейКоллектор (і безкоштовний його молодший брат Slovoeb) — кілька років тому поява цієї програми було просто «порятунком» для багатьох трудівників мережі (та й зараз уявити без КК роботу над семядром досить важко). Лірика. Я купив КК ще два або три роки тому, але користувався ним від сили кілька місяців, бо програма прив’язана до заліза (начинці компа), а вона у мене по кілька разів в рік змінюється. Загалом, маючи ліцензію на КК користуюся SE — так ось, до чого лінь доводить.

  Сбора семантического ядра в SlovoebЯк розкрутити сайт самому

  Подробиці можете прочитати в статті «Автоматизація збору семядра в Slovoeb». Обидві програми допоможуть вам зібрати запити і з правої, і з лівої колонки Вордстата, а також пошукові підказки по потрібним вам ключовим фразам. Підказки — це те, що випадає з пошукового рядка, коли ви починаєте набирати запит. Користувачі часто не закінчивши набір просто вибирають найбільш підходящий з цього списку варіант. Сеошники це справа просікли і використовують такі запити в оптимізації і навіть намагаються їх накручувати.

  КК і SE дозволяють відразу набрати дуже великий пул запитів (правда, може знадобитися багато часу, або купівля XML лімітів, але про це трохи нижче) і легко відсіяти пустушки, наприклад, перевіркою частотності фраз взятих у лапки (вчіть матчастину, якщо не зрозуміли про що мова — посилання на початку публікації) або задавши список стоп-слів (особливо актуально для комерції). Після чого весь пул запитів можна легко експортувати в Екселі для подальшої роботи або для завантаження в KeyAssort (кластеризатор), про який мова піде нижче.

 • СерпСтат (і інші подібні сервіси) — дозволяє ввівши Url свого сайту отримати список ваших конкурентів по видачі Яндекса і Гугла. А по кожному з цих конкурентів можна буде отримати повний список ключових слів, за якими їм вдалося пробитися і досягти певних висот (отримати трафік з пошукачів). Зведена таблиця буде містити частотність фрази, місце сайту за нею в Топі і купу іншої різної корисної і не дуже інформації.

  Сбор поисковых запросов конкурентовЯк розкрутити сайт самому

  Не так давно я пользовал майже самий дорогий тарифний план Серпстата (але тільки один місяць) і встиг за цей час насохранять в Ексель чи не гігабайт різних полезняшек. Зібрав не тільки ключі конкурентів, але і просто пули запитів по цікавили мене ключовим фразам, а також зібрав семядра найбільш вдалих сторінок своїх конкурентів, що, мені здається, теж дуже важливо. Одне погано — тепер ніяк часу не знайду, щоб впритул зайнятися обробкою всієї цієї безцінної інформації. Але можливо, що KeyAssort все-таки зніме заціпеніння перед жахливою махиною даних, які потрібно обробити.

 • Букварикс — безкоштовна база ключових слів у своїй власній програмній оболонці. Підбір ключових слів займає частки секунди (вивантаження в Ексель хвилини). Скільки там мільйонів слів не пам’ятаю, але відгуки про неї (у тому числі і мій) просто відмінні, і головне все це багатство безкоштовно! Правда, дистрибутив програми важити 28 Гигов, а в распокованном вигляді база займає на жорсткому диску більше 100 Гбайт, але це все дрібниці порівняно з простотою і швидкістю збору пулу запитів.

  Сбор семядра в БуквариксеЯк розкрутити сайт самому

  Але не тільки швидкість збору семядра є основним плюсом в порівнянні з Вордстатом і КейКоллектором. Головне, що тут немає обмежень на 2000 рядків для кожного запиту, а значить ніякі НЧ і понад НЧ від нас не вислизнуть. Звичайно ж, частотність можна буде ще раз уточнити через той же КК і за стоп-словами в ньому відсів провести, але основну задачу Букварикс виконує чудово. Правда, сортування по стовпцям у нього не працює, але зберігши пул запитів в Ексель там можна буде сортувати як заблагороссудится.

 • Напевно, ще як мінімум кілька серйозних інструментів собору пулу запитів приведете ви самі в коментарях, а я їх успішно запозичу…

  Як очистити зібрані пошукові запити від «пустушок» і «сміття»?

  Отриманий в результаті описаних вище маніпуляцій список, швидше за все, буде досить великою (якщо не величезним). Тому перш ніж завантажувати його в кластерезатор (у нас це буде KeyAssort) має сенс його злегка почистити. Для цього пул запитів, наприклад, можна вивантажити до кейколлектор і прибрати:

 • Запити з дуже низькою частотністю (особисто я пробиваю частотність в лапках, але без знаків оклику). Який поріг вибирати вирішувати вам, і багато в чому це залежить від тематики, конкурентності та типу ресурсу, під який збирається семядро.
 • Для комерційних запитів є сенс використовувати список стоп-слів (типу, «безкоштовно», «скачати», «реферат», а також, наприклад, назви міст, року тощо), щоб заздалегідь прибрати з семядра те, що свідомо не приведе на сайт цільових покупців (відсіяти халявшиков, шукають інформацію, а не товар, ну, і жителів інших регіонів, наприклад).
 • Іноді має сенс керуватися при отсеве показником конкуренції за даним запитом у видачі. Наприклад, за запитом «пластикові вікна» або «кондиціонери» можна навіть не рипатися — провал забезпечений заздалегідь і зі стовідсотковою гарантією.
 • Скажіть, що це занадто просто на словах, але складно насправді. А ось і ні. Чому? А тому що один шанований мною людина (Михайло Шакін) не пошкодував часу і записав відео з докладним описом способів очищення пошукових запитів в Key Collector:

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Спасибі йому за це, бо ці питання набагато простіше і зрозуміліше показати, чим описати в статті. Загалом впораєтеся, бо я в вас вірю…

  Налаштування кластеризатора семядра KeyAssort під ваш сайт

  Власне, починається найцікавіше. Тепер весь цей величезний список ключів потрібно буде якось розбити (розкидати) на окремих сторінках вашого майбутнього або уже існуючого сайту (який ви хочете істотно поліпшити в плані принесеного з пошукових систем трафіку). Не буду повторюватися і говорити про принципи і складності цього процесу, бо навіщо тоді я першу частину цієї стати писав.

  Отже, наш метод досить простий. Йдемо на офіційний сайт KeyAssort і викачуємо демо-версію, щоб спробувати програму на зуб (відмінність демо від повної версії — це неможливість вивантажити, тобто експортувати зібране семядро), а вже після можна буде й оплатити (1900 рубликів — мало, мало за сучасним реаліям). Якщо хочете відразу почати роботу над ядром що називається «на чистовик», то краще вибрати повну версію з можливістю експорту.

  Програма КейАссорт сама збирати ключі не вміє (це, власне, і не її прерогатива), а тому їх потрібно в неї завантажити. Зробити це можна чотирма способами: вручну (напевно, є сенс вдаватися до цього методу для додавання якихось знайдених уже після основного збирання ключів), а також три пакетних способу імпорту ключів:

 • у форматі тхт — коли потрібно імпортувати просто список ключів (кожен на окремому рядку тхт файлика і з російської кодуванням визначтеся заздалегідь, щоб кракозябры не отримати).
 • а також два варіанти экселевского формату: з потрібними вам надалі параметрами, або з зібраними сайтами з ТОП10 по кожному ключу. Останнє може прискорити процес кластеризації, бо програмі KeyAssort не доведеться самій парсити видачу для збору цих даних. Однак, Урли з ТОП10 повинні бути свіжими і точними (такий варіант списку можна отримати, наприклад, в Кейколлекторе).
 • Та що я вам розповідаю — краще один раз побачити:

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  У будь-якому випадку, спочатку не забудьте створити новий проект у тому ж самому меню «Файл», а вже потім тільки стане доступною функція імпорту:

  Импорт ключевых фраз в KeyAssortЯк розкрутити сайт самому

  Давайте пробіжимося по налаштувань програми (благо їх зовсім небагато), бо для різних типів сайтів може виявитися оптимальним різний набір налаштувань. Відкриваєте вкладку «Сервіс» — «Налаштування програми» і можна одразу перейти на вкладку «Кластеризація»:

  Настройки кластеризацииЯк розкрутити сайт самому

  Тут найважливіше — це, мабуть, вибір необхідного вам виду кластеризації. У програмі можуть використовуватися два принципи, за якими запити об’єднуються в групи (кластери) — жорсткий і м’який.

 • Hard — усі запити потрапили в одну групу (придатні для просування на одній сторінці) повинні бути об’єднані на одній сторінці необхідного числа конкурентів з Топа (ця кількість визначається в рядку «сила угруповання»).
 • Soft — усі запити потрапили в одну групу будуть частково зустрічатися на одній сторінці потрібного числа конкурентів і Топа (це число теж задається у рядку «сила угруповання»).
 • Є гарна картинка наочно все це ілюструє:

  Виды кластеризации семантического ядраЯк розкрутити сайт самому

  Якщо незрозуміло, то не беріть в голову, бо це просто пояснення принципу, а нам важлива не теорія, а практика, яка свідчить, що:

 • Hard кластеризацію краще застосовувати для комерційних сайтів. Цей метод дає високу точність, завдяки чому ймовірність попадання в Топ об’єднаних на одній сторінці сайту запитів буде вище (при належному підході до оптимізації тексту і його просування), хоча самих запитів буде менше в кластері, а значить самих кластерів більше (більше доведеться сторінок створювати і просувати).
 • Soft кластеризацію має сенс використовувати для інформаційних сайтів, бо статті будуть виходити з високим показником повноти (будуть здатні дати відповідь на ряд схожих за змістом запитів користувачів), яка теж враховується в ранжируванні. Та й самих сторінок буде поменше.
 • Ще однією важливою, на мій погляд, налаштуванням є галочка в полі «Використовувати магічні фрази». Навіщо це може знадобитися? Давайте подивимося.

  Припустимо, що у вас вже є сайт, але сторінки на ньому не були оптимізовані під пул запитів, а під якийсь один, або ж цей пул ви вважаєте недостатньо об’ємним. При цьому ви всім серцем хочете розширити семядро не тільки за рахунок додавання нових сторінок, але і за рахунок вдосконалення вже існуючих (це все ж простіше в плані реалізації). Значить потрібно для кожної такої сторінок добрати семядро «до повного».

  Саме для цього і потрібна ця настройка. Після її активації навпроти кожної фрази у вашому списку запитів можна буде поставити галочку. Вам залишиться тільки відшукати ті основні запити, під які ви вже оптимізували існуючі сторінки свого сайту (по одному на сторінку) і програма KeyAssort вибудує кластери саме навколо них. Власне, все. Детальніше у цьому відео:

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Ще одна важлива (для правильної роботи програми) налаштування живе на вкладці «Збір даних з Яндекс XML». Що таке Яндекс XML і що таке ліміти ви можете прочитати в наведеній статті. Якщо коротко, то Сеошники постійно парсят видачу Яндекса і видачу Вордстата, створюючи надмірне навантаження на його потужності. Для захисту була впроваджена капча, а також розроблено спецдоступ з XML, де вже не буде вилазити капча і не відбуватиметься спотворення даних перевіряється за ключем. Щоправда, кількість таких перевірок в добу буде суворо обмежена.

  Від чого залежить кількість виділених лімітів? Від того, як Яндекс оцінить ваші сайти додані в панель Вебмастера. Подивитися ліміти можна перейшовши по цьому посиланню (перебуваючи в тому ж браузері, де ви не авторизовані в Я. Вебмастере). Наприклад, у мене це виглядає так:

  Сколько у меня лимитов в Яндекс XMLЯк розкрутити сайт самому

  Там ще є знизу графік розподілу лімітів за часом доби, що теж важливо. Якщо запитів потрібно пробити багато, а лімітів мало, то не проблема. Їх можна докупити. Не у Яндекса, звичайно ж, безпосередньо, а у тих, у кого ці ліміти є, але вони їм не потрібні.

  Механізм Яндекс XML дозволяє проводити передачу лімітів, а біржі, подвязавшиеся бути посередниками, які допомагають все це автоматизувати. Наприклад, на XMLProxy можна прикупити лімітів лише по 5 рублів за 1000 запитів, що, погодьтеся, зовсім не дорого.

  Але не суть важливо, бо куплені вами ліміти адже все одно перетечуть до вас на «рахунок», а от щоб їх використовувати в KeyAssort, потрібно буде перейти на вкладку «Налаштування« і скопіювати довгу посилання в полі «URL для запитів» (не забудьте клікнути по «Ваш поточний IP» і натиснути на кнопку «Зберегти», щоб прив’язати ключ до вашого компу):

  Получение URL для запросов в Яндекс XMLЯк розкрутити сайт самому

  Після чого залишиться тільки вставити цей Урл у вікно з налаштуваннями KeyAssort в поле «Url для запитів»:

  Подключаем свои лимиты в Яндекс XML в настройках KeyAssortЯк розкрутити сайт самому

  Власне все, з налаштуваннями KeyAssort покінчено — можна приступати до кластеризації семантичного ядра.

  Кластеризація ключових фраз в KeyAssort

  Отже, сподіваюся, що ви все налаштували (вибрали потрібний тип кластеризації, підключили свої або покупні ліміти від Яндекс XML), розібралися зі способами імпорту списку із запитами, ну і успішно все це справа перенесли в КейАссорт. Що далі? А далі вже точно найцікавіше — запуск збору даних (Урлов сайтів з Топ10 за кожним запитом) і подальша кластеризація всього списку на основі цих даних і зроблених вами настройок.

  Отже, для початку тиснемо на кнопку «Зібрати дані» і очікуємо від декількох хвилин до декількох годин, поки програма прошерстить Топи по всім запитам зі списку (чим їх більше, тим довше чекати):

  Сбор данных для семантического ядраЯк розкрутити сайт самому

  У мене на три сотні запитів (це маленьке ядро для серії статей про роботу в інтернеті) пішло близько хвилини. Після чого можна вже приступати безпосередньо до кластеризації, стає доступна однойменна кнопка на панелі інструментів KeyAssort. Процес цей дуже швидкий, і буквально через кілька секунд я отримав цілий набір калстеров (груп), оформлених у вигляді вкладених списків:

  Кластеризация семядра в KeyAssortЯк розкрутити сайт самому

  Детальніше про використання інтерфейсу програми, а також про створення кластерів для вже існуючих сторінок сайту дивіться краще в ролику, бо так набагато наочніше:

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Все, що хотіли, те й отримали, і зауважте — на повному автоматі. Лепота.

  Хоча, якщо ви створюєте сайт, то крім кластеризації дуже важливо буває намітити майбутню структуру сайту (визначити розділи/категорії і розподілити по них кластери для майбутніх сторінок). Як не дивно, але це цілком зручно робити саме в KeyAssort, але правда вже не в автоматичному режимі, а в ручному режимі. Як?

  Простіше знову ж буде один раз побачити — все верстається буквально на очах простим перетягуванням кластерів з лівого вікна програми у праве:

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Якщо програму ви таки купили, то зможете експортувати отримане семантичне ядро (а фактично структуру майбутнього сайту) в Екселі. Причому, на першій вкладці з запитами можна буде працювати у вигляді єдиного списку, а на другий вже буде збережена та структура, що ви налаштували в KeyAssort. Дуже, дуже зручно.

  Ну, ніби все. Готовий обговорити і почути вашу думку з приводу збору семядра для сайту.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу