Як розкрутити сайт самому

713
 • Seo форуми, які варто відвідати
 • Сео блоги — що почитати, на кого підписатися
 • Соціальні мережі за тематикою Seo і не тільки
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу просто навести приклади форумів, блогів і соціальних мереж, які мені допомагають черпати інформацію по темі Seo просування і оптимізації.

  Якимись з цих ресурсів я користуюся регулярно, а якісь відвідую час від часу, ну або взагалі не відвідую. Але від цього згадані в цій статті проекти не стають гірше або краще — в будь-якому випадку вибирати вам самим, що читати, а що ігнорувати.

  Як розкрутити сайт самому

  Зрозуміло, що частина корисних Seo форумів і блогів (а також соціалок) виявиться не згадано, тому величезне прохання поділитися вашими «настільними книгами» в коментарях. Якщо, на мій погляд, вони виявляться стоять, то будуть додані в загальний список. Іноді буває дуже важко відшукати і помітити діамант в купі посередностей, так і загальноприйняті лідери інформаційного поля в області просування іноді просто обписують і багато новачки починають перевершувати за актуальністю інформації.

  Seo форуми, які варто відвідати

  Насправді дуже важко ранжувати Сео форуми, бо все це дуже суб’єктивно і для кожного окремо взятого вебмастера або оптимізатора даний список буде свій. Але тим не менше я спробую. До речі, ранжування блогів з цієї ж тематики, напевно, може виявитися ще більш проблематичним, бо там можна запросто образити кого-небудь з авторів, але я все ж спробую. А поки що розмова піде саме про конференції.

 • SearchEngines — напевно, це перший форум по тематиці Seo, який приходить на розум. Читаю я його практичні щодня, але в основному це гілки апдейта Яндекса (пошукової видачі, ну і апдейта Тиц, які трапляються значно рідше) і нюансам просування під Google.ru.

  Пам’ятаю, читав якось про те, скільки заробляє власник цієї самої відвідуваною конференції в сегменті Сео (більш 50 000 відвідувачів щодня). Як ви думаєте, скільки нарахували? 1 000 000 рублів на місяць. Вражає, чи не правда? Хоча, напевно, ця сума вразила і самого власника, бо реальність завжди не так радісна.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • MaulTalk — відразу зазначу, що на всі інші ресурси, крім SearchEngines, я заходжу епізодично і найчастіше з пошукової видачі, коли щось шукаю по темі просування. Але це аніскільки не благає їх значимість. Даний Сео форум (MaulTalk) був кілька років тому придбаний відомим блогером Маулом і тепер успішно існує і розвивається під його власним брендом.

  Колись давно, MaulTalk жив на піддомені блогу Мауле (Talk.MaulNet), але потім був все ж винесено на окреме доменне ім’я. Мабуть для цього були свої причини (можете також почитати статтю Як я просунув MaulTalk від «великого і жахливого» Мауле).

 • SeoBuilding — це той форум, який, на мою думку, має дуже велике майбутнє. Насамперед це виявляється у ставленні до користувачів. Адмінам зовсім не начхати на ваші проблеми, та й взагалі, атмосфера на цій SEO конференції дуже навіть приваблива — рекомендую до обов’язкового ознайомлення.

  Крім форуму ви можете скористатися безкоштовним онлайн аналізом сайту, скачати підручник з просування, взяти участь у різних акціях і конкурсах з реально корисними призами, ну і багато чого ще корисного почерпнути.
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • MasterTalk — назва схоже на дітище Мауле, однак він є, на мою думку, найближчим конкурентом SearchEngines, хоча і поступається лідеру за кількістю зареєстрованих користувачів і по відвідуваності. Загалом, MasterTalk — ресурс авторитетний і обов’язковий для ознайомлення.
 • Armada Board — даний форум примітний тим, що там присутні розділи з області темно-сірого Seo (адалт, фарма, гемблінг і т. д.), хоча і традиційні розділи з просування та оптимізації мають місце бути. На головній сторінці (в самому низу) наведена інформація, яку надали в якості своєї реклами десять найактивніших учасників, що є додатковим стимулом до наповнення форуму матеріалами.
 • Nulled — якщо попередній Сео форум грішив тим, що мав розділи не зовсім звичайної орієнтації, то нулед вас, мабуть, шокує тим, що там пропонують скачати безкоштовно те, що зазвичай продають за гроші (ну, ви мене розумієте). Хоча розділ, присвячений просуванню та оптимізації, там дуже навіть наповнений і корисний. Є там ще багато інформації і по різних скриптів, движкам і т. п. вебмастерским речей. Тому навіть чесному (в плані використовуваного софта) людині там буде що почитати і що для себе почерпнути.
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому
 • Webmasters — форум досить широкої тематики (майже як Нулед, але без хуліганства), включаючи і Seo просування з оптимізацією теж. Знову ж таки, там йде дуже серйозна стимуляція користувачів до активної участі в житті проекту. А в якості плати за активність пропонуються досить цінні призи.

  Форум відносно молодий і тому використовує всі можливі способи залучення й утримання аудиторії (все ж на серч сидять і фіг їх звідти витягнеш, адже звичка — друга натура). Відмінною особливістю є те, що грошей на організацію конкурсів вони дійсно не шкодують.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Форум Сапи — крім самої Сапі там є розділ з Сео оптимізації, ну і також супутні розділи. Загалом, при бажанні там можна знайти багато корисної інформації.
 • SeoCafe — наводжу його для галочки, бо ніколи на ньому не реєструвався і не спілкувався. Але з пошуку іноді потрапляв на його сторінки, так і кількість зареєстрованих на цьому форумі користувачів викликає повагу.
 • Master-x.com — форум про нетрадиційне Seo, де в основному спілкуються люди, які займаються створенням і просуванням сайтів з адалтом, фармою, ну і цікавляться іншими способами зливу та отримання трафіку.
 • Буду вдячний за додавання ваших «настільних» конференцій за тематикою Сео з невеликим опис тих штучок, які вас приваблюють на даному проекті.

  Seo блоги — що почитати, на кого підписатися

  При ранжируванні Сео блогів проблема «як би кого ненароком не образити» постає ще гостріше, бо це продукт чийогось творчості, і, як правило, однієї людини, а він, як і будь-творець, дуже ранимий.

  Будемо сподіватися, що пронесе.

 • Маулнет — особистий блог «великого і жахливого» Мауле — досить одіозною і загадкової особистості в рунеті. У Данила, як і у будь-якого талановитого людини, є свої таргани, про яких ви без сумніву дізнаєтеся, ставши читачем його Seo блогу. Пише він рідко, але цікаво. Особливо у нього вдаються інтерв’ю, бо він не сюсюкає з опонентом, а катує вичавити з нього потрібну інформацію, і навіть якщо опонентові вдається піти від відповіді, по контексту відповіді все одно вгадується. Рекомендую підписатися.
 • Блог Соснівського — в принципі, на цьому місці міг би бути і Девака, бо, по моєму особистому рейтингу, вони займають приблизно однакову позицію, але з Сергієм Сосновським (не знаю, псевдонім це чи ні) я заочно знайомий, тому і поставив його вище. Він пише «по справі», розкладає все по поличках і в реальному часі відповідає на всі коментарі (на відміну від мене). Загалом, я підписаний на його стрічку, чого і вам раджу.
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому
 • Devaka — Сео блог в апогеї, який існує вже досить давно і до цих пір автор не списався і не пішов у бік від тематики просування (на відміну від мене, знову ж таки). Веде цей блог Сергій Кокшаров, який останнім часом став писати набагато частіше і все суцільно на актуальні теми. Напевно, тільки Сергії (Сосновський і Кокшаров) описують результати своїх реальних Seo експериментів, незважаючи на те, що це реально складно і часто просто не рентабельно, за що їм окремий респект і повага. Підписуємося, однозначно.
 • Tods-blog — читаю цей блог вже досить давно і знаходжу його дуже корисним для тих, хто хоче отримати додаткову інформацію з оптимізації та просування. Автор (Олександр Тодосійчук) пише не часто і інколи там зустрічаються рекламні пости, але в загальній масі можна знайти навіть дуже цінну і добре подану інформацію.
 • Seom — блог досить відомого фахівця в області Сео технологій Олександра Люстика, який є автором знаменитого Key Collector (програми для полегшення складання семантичного ядра та підбору ключових слів). На цьому блозі ви зустрінете досить багато матеріалів як від самого Олександра (він пише про реально важливих речах, правда ось виклад не завжди полегшує задачу розуміння), так і добре перекладені статті західних Seo-блогерів (що просто безцінна для таких, як я — не знають англицкий).
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому
 • Altblog — нещодавно відкрив для себе цей Seo аналітичний блог від Алтайського блогера. Нічого особливого сказати не можу, але кілька фішок, почерпнутих там, я з успіхом застосовував у себе. Загалом, дуже навіть корисно і не заїжджено.
 • Блог Олександра Борисова — чому у цього ресурсу для початківців вебмайстрів і оптимізаторів досить дивне доменне ім’я. Автор пише на тему Сео дуже докладно і мовою зрозумілою всім, включаючи навіть абсолютних новачків. Єдине, що мені не імпонує на цьому блозі, так це дещо незвична манера подачі матеріалу. Я не можу придумати для цього термін, але дуже схоже на те, як пастирі ведуть проповідь в американських фільмах. Ще вражає енергійність Олександра — просто так і пашить від нього і його текстів жаром.
 • Михайло Шакін — для багатьох з тих, хто зараз веде свій сайт, цей блог став однією з перших настільних книг по просуванню (включаючи і мене). За це я особливо вдячний і вдячний Михайлу. Інша справа, що зараз матеріалів по Сео виходить мало і цим перш за все обумовлено таке незвичне для Михайла місце.

  А в іншому тільки позитивні емоції. Дуже багато цікавих матеріалів, особливо про життя в Америці (окрему книжку можна видавати), а також інтерв’ю та опитування блогерів. Мені імпонує особистість Михайла — дуже приємний у всіх планах людина.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Pervushin.com (Блог Сергія Первушина) — на мій погляд дуже корисний і доступний для розуміння ресурс. Є матеріали не тільки на Сео тематику, але і на загальні питання вебмастеринга. Автор добре і докладно викладає інформацію, за що йому окреме спасибі. Однозначно, підписуємося.
 • MarkinTalk — можливо не дуже відомий блог про Seo без води», але дуже розумний і, на мій погляд, корисний. Щоправда автор не так часто радує нас новими матеріалами, але в цей час можна спокійно зайнятися читанням вже опубліковані.
 • Заздалегідь прошу не ображатися всіх тих власників блогів, кого я не згадав. Ніякого злого умислу тут не простежується. Буду дуже вдячний, якщо ви приведете в коментарях ресурси тих вебмайстрів, які цілком варті розміщення у цьому списку. Спасибі.

  Насправді, хороших Seo блогів (та й Сдл сайтів будь-якого іншого напряму) могло б бути набагато більше (не в плані цього списку, а взагалі в рунеті). Вся проблема полягає в монетизації, бо реально робочих способів заробітку в інтернеті для власників контентних проектів не так вже й багато — небудь посилання продавати і погіршувати свою карму для пошукачів, або показувати рекламу Яндекса на своєму сайті або розміщувати контекстну рекламу Гугл Адсенс.

  Але контекст не дає можливості гідно заробляти білим і пухнастим сайтів, у яких дуже багато потрібної і корисної користувачам інформації. На контексті добре заробляють тільки MFA (зроблені під Адсенс або Директ). Зазвичай, на MFA присутній тільки повноцінна навігація, але практично зовсім немає контенту.

  Користувач потрапляє на сторінку, де будуть тільки красиво розміщені рекламні блоки, і щоб не йти «не солоно хлебавши», він переходить з однієї їх рекламних посилань. В результаті CTR на MFA досягає 10 відсотків, а на хороших СДЛ не завжди навіть вдається переступити планку в пів відсотка (занадто висока в них частка контенту порівняно з часткою рекламних оголошень).

  Ось так ось. Тому серед Seo блогів виживають (не консервуються) тільки ті, у яких автори твердолобі і сильно наполегливі (будь ентузіазм має дуже обмежені терміни життя, ну, а амбіції на голодний шлунок просто не котять). Можливо, що залишаються тільки подібні до мене — не надто розумного старого вуйка, але зате здатного битися головою об стіну протягом цілого ряду років. Ну, а талановиті і розумні просто йдуть шукати спосіб заробітку на життя в іншому місці. На жаль і ах.

  Соціальні мережі за тематикою Seo і не тільки

  Як би це навіть і не повноцінні соціальні мережі, як Facebook, Google+, Twitter або В контакті, а збірники анонсів з різних Сео блогів. Звичайно ж, хотілося б бачити серед них яскраво вираженого лідера, який би акумулював у собі всі новини з усіх цікавих ресурсів тематики просування, але, на жаль, такого поки що немає. Можливо, що знову ж це відбувається з-за горезвісної проблеми з прибутковістю даного виду бізнесу.

  На даний момент в рунеті тематичні проекти не мають чітко вираженої бізнес перспективи — потрібно пропонувати продукт, за який люди будуть платити гроші (наприклад, робити різні біржі аля Miralinks, Gogetlinks, ну, або хоча б як Ротапост від Дімка, який, до речі, теж мав попередньо досвід створення тематичних проектів, але перейшов до продажу посередницьких послуг).

  Тому тут я наведу посилання на те, що є в наявності і що хоч якось відповідає поняттю «соціальні мережі тематики Сео»:

 • Grabr — належить вже згаданого трохи вище Дімку і є досить популярним ресурсом, куди не гребують додавати анонси своїх нових матеріалів багато Seo блогери з наведеного трохи вище списку. І я теж не соромлюся, але здебільшого використовую його для пошуку цікавих матеріалів і авторів в мережі. Звичайно ж, там є дуже багато того, що не відповідає гучних заголовків статей, але можна відшукати і діаманти серед купи шлаку.
  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому
 • SeoMinds — дуже приємно оформлений і цікавий ресурс, де можна знайти для себе щось новеньке. Інтерфейс трохи нагадує горезвісний ХабраХабр
 • Група в Subscribe — можна увійти в цю групу і отримувати на пошту величезна кількість листів з анонсами нових статей на безлічі ресурсів з ухилом в вебмастеринг. Тепер, як бачите, Subscribe — це не тільки поштові розсилки для просування сайту, але і групи, які можна використовувати для тієї ж мети. Ось Сео майстри їх і використовують.
 • Ну, і як би не зовсім в масть, але дуже багато цікавої інформації по тематиці просування можна почерпнути з розсилки Ашманова.
 • Можливо, що це буржуйське бачення успішної розкрутки блогу вам знадобиться (виступає автор популярного блогу за тематикою SEO в буржунете):

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу