Інтервю

2252
 • Заробіток на контекстній рекламі Яндекса
 • Профіт Партнер — переваги роботи Цоп
 • Секрети успіху і напуття
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні у нас буде незвичайна стаття, а інтерв’ю. Я вже одного разу розмовляв з керівником біржі посилань GoGetLinks і це було досить добре сприйнято вами, шановні читачі. Тому тема інтерв’ю отримала своє продовження, і у нас сьогодні в гостях керівник компанії Профіт Партнер — Роксана Прокоф’єва.

  Інтервю

  Ви знаєте, що таке Профіт Партнер і чим займається ця компанія? Якщо не знаєте, то значить вам пощастило і ви дуже вдало зайшли до мене на вогник, бо не завжди надається можливість почути про це з уст самого керівника компанії.

  Для зав’язки сюжету скажу, що співпраця з Профітом становить більшу частину моїх заробітків в інтернеті. Звичайно ж, я гроші заробляю показом оголошень мережі Яндекса, але виплачує мені їх Профіт, та ще й нараховує бонуси.

  ІнтервюІнтервю

  Їх можна буде, наприклад, витратити на реєстрацію в Яндекс Каталозі, оплату хостингу або статей в Адвего (для подальшого їх розміщення на біржі miralinks), оплату потрібного Seo софта і багато чого іншого. Заінтригував? Ну, тоді давайте починати інтерв’ю і задавати каверзні питання Роксаною.

  Заробіток на контекстній рекламі Яндекса

  Здрастуйте, Роксана. Якщо не заперечуєте, то спочатку я поставлю загальні питання по заробітку на контекстній рекламі Яндекса, а вже потім ми перейдемо до питань, які безпосередньо стосуються вашої компанії.

  Доброго дня, Дмитро і шановні читачі.

  Отже, не могли б Ви у двох словах розповісти, що представляє із себе РМЯ (рекламна мережа яндекса), в плані потенційного заробітку для власників сайтів?

  Вступ в Рекламну мережу Яндекса — по суті, один із шляхів монетизації сайту. Але багато вебмастера прагнуть заробляти саме з Яндексом. Причин тому, на мій погляд, як мінімум 3:

 • По-перше, РМЯ — це високі біди. Учасники отримують стабільний, високий і справедливий заробіток і безліч шляхів для підвищення доходу.
 • По-друге, у Рекламній мережі Яндекса показуються оголошення першою і найбільшою системи розміщення контекстної реклами в Рунеті – Яндекс.Діректа.
 • По-третє, транслюється реклама прив’язується до тематики сторінки або інтересам відвідувача. Це робить рекламу ефективною для вебмастера і цікавою для аудиторії ресурсу.
 • Є ще й четверте, і по-п’яте, але я зупинюся, мабуть, на цьому. (майже «в двох словах» 🙂 Думаю, про РМЯ і так знають багато читачів і немає сенсу загострювати увагу на описі системи.

  Якщо Ви прийняли рішення заробляти на сайті, чесно заробляти і отримувати гідну оплату — то РМЯ на мій погляд, відмінно підходить під ці цілі.

  Всі кліки, вчинені відвідувачами на рекламному майданчику, оплачуються або ж є критерії, за якими відсіваються неефективні або випадкові кліки?

  Є критерії, за якими відсіюються «недобросовісні і помилкові» кліки. Якщо ж вебмастер чесно розміщує рекламу і по блокам клацають зацікавлені відвідувачі, то причин для відсіювання бути не повинно.

  Зазначу, що це лише мої спостереження, а точну відповідь тут може дати тільки Яндекс.

  Наскільки, на ваш погляд, кампанія yandex ефективно бореться зі склікуванням (ручними або програмними варіантами штучного підвищення кількості кліків по рекламних оголошеннях, розміщених на майданчику прийнятої в РМЯ)?

  На мій погляд, ефективно. Яндекс використовує багатоступеневу технологію для відстеження різного роду порушень (шахрайство, як Ви розумієте, є таким порушенням). За це майданчик може бути заблокована від участі в РМЯ.

  Тобто заробляти і підвищувати свій дохід на контексті Яндекса доведеться саме важким, але чесним шляхом (збільшенням аудиторії рекламної площадки, оптимізацією зовнішнього вигляду та місця розташування блоків тощо) і не розраховувати на легкі гроші за рахунок своєї хитрості і спритності рук.

  Чесним шляхом — це правильно, але чому Ви називаєте його «важким»? Так, нарощування аудиторії майданчики і підвищення якості трафіку — завдання не найпростіше (хоча і цікава). Але, наприклад, поміняти формат блоку з «горизонтального» на «плоский» — вже набагато простіше, а деколи в рази допомагає підвищити заробіток.

  Забігаючи трохи вперед скажу, що ми в компанії Profit-Partner як раз прагнемо до того, щоб наші партнери могли сказати «легко заробляти і підвищувати свій дохід» і прагнемо направляти на це всі наші сервіси.

  Давайте тепер впритул перейдемо до грошового питання. Ось ми всі говоримо: «заробіток, заробіток», а адже це дуже розпливчасте визначення. П’ять копійок в день — це теж заробіток, але мало кого приваблює така перспектива.

  Зможете ви спробувати виміряти «середню температуру по лікарні» і сказати, наприклад, що при належному підході до розміщення рекламних блоків (можливо, що з допомогою ваших фахівців), сайт певної тематики, з певною відвідуваністю, буде мати певний середній дохід?

  Або ж це все настільки глибоко індивідуально, що усереднення не підлягає? Адже коли влаштовуєшся на роботу, то завжди хочеться знати свою майбутню зарплату?

  Ви праві, все дуже індивідуально. Розмір партнерської винагороди залежить як мінімум від якості аудиторії майданчики, місця розміщення блоків, тематики і т. д. Факторів дуже багато.

  Один з найбільш частих питань в нашу службу підтримки «Скільки я у Вас зароблю?». На це питання ми завжди відповідаємо «Найкращий спосіб дізнатися точно — спробувати». Судячи з того, що я бачу серед «спробували» — всі задоволені, виключення — одиниці.

  Тобто, в принципі, гроші в Рекламній мережі яндекса є, потрібно тільки зуміти їх отримати. Ось тут-то якраз і виникає безліч питань і перший з них стосується, насамперед, прийому нових рекламних майданчиків. Якими якостями, на ваш погляд, повинні володіти кандидати, щоб з великою часткою ймовірності бути прийнятими в мережу?

  На мій погляд — якісна аудиторія — головний фактор. Нормальний трафік означає хорошу конверсію. Ну а якщо ресурс корисний, з приємним дизайном, містить унікальний контент і сервіси — швидше за все на ньому присутня якісна аудиторія.

  А що може послужити приводом для відмови на прийом в РМЯ? Завжди модератори Яндекса обґрунтовують своє рішення і чи варто намагатися повторювати спроби, сподіваючись на те, що інший модератор буде більш прихильним?

  При відхиленні сайту від участі Яндекс зазвичай вказує одну з трьох причин:

 • «Зміст не відповідає редакційній політиці Рекламної мережі Яндекса».
 • «Не відповідає Правилам участі у Рекламній мережі»
 • «Відвідуваність не відповідає Правилам участі».
 • Виходячи із зазначеної причини, ми завжди радимо удосконалювати сайт, приміром, нарощувати відвідуваність або підвищувати якість контенту (читайте: «що це таке — контент»). Повторно подати заявку можна вже через місяць.

  Були випадки, коли ресурс додавався 6 разів і на 7-й його, нарешті, брали. Такі сайти працюють і донині, значить люди задоволені результатом.

  Припустимо, що головне питання (прийом в РМЯ) вирішено позитивно, але найчастіше, розмістивши код рекламних блоків, ми починаємо чекати великої кількості кліків і високих доходів, а їх немає і немає. Можна впасти у відчай (суджу по тому, як це було зі мною близько півтора років тому – кілька сотень відвідувачів і при цьому лише кілька кліків на добу).

  Що порадите робити в такому випадку і які дії зробити для підвищення прибутковості контексту Яндекса? Сам-то я близько року ходив як сліпий у лісі і набивання шишок намагався відшукати найбільш працездатні схеми.

  У розпач впадати точно не потрібно 🙂 Шляхів для підвищення доходу дуже багато. У більшості випадків 70% успіху залежить від:

 • Розташування блоку на ефективному місці (близько до основного контенту, за яким приходить відвідувач)
 • Налаштування правильного колірного оформлення блоку і його формату (найбільш ефективним, в основному, є плоский блок)
 • Розміщення блоку на всіх придатних для цього сторінках, а якщо відвідувачі активно користуються пошуком, ефективною виявиться реклама в результатах пошуку.
 • І т. д.
 • Кому більш докладно цікава тема підвищення заробітку, рекомендую почитати блог Profit-Partner, на якому наші консультанти публікують цікаві статті і дослідження на цю тему. За індивідуальними радами краще звернутися безпосередньо до наших консультантів.

  У вас є статистика з найдохідніших тематиками для роботи в рекламній мережі Яндекса і чи можете Ви їй поділитися?

  Можу лише поділитися інформацією про вартість ціни кліка за сегментами Яндекс.Діректа. У доповіді Євгена Ломідзе на конференції РІФ+КІБ в березні 2010 року був показаний графік, де найбільш дорогими тематиками були «Все для офісу», «Квартира і дача», «Будівництво», «Ділові послуги», «Фінанси» і. т. д.

  Ще раніше я проводила дослідження (ще не будучи керівником Profit-Partner), в якому склала свій графік бідів Яндекс.Діректа.

  Тоді найбільші «біди» припали на тематики «вантажоперевезення», «побутову техніку», «юридичні послуги» і т. д.

  Зазначу, що ми не закликаємо створювати сайти, використовуючи ці тематики. Особисто я рекомендую робити проекти на теми, які цікаві і в яких власник може виступити в ролі експерта, створивши дійсно корисний та якісний ресурс. До речі, тоді його напевне приймуть в РМЯ.

  Профіт Партнер — переваги роботи Цоп

  Думаю, що своїми відповідями на загальні питання роботи з мережею Яндекса Ви вже частково задовольнили інтерес тих, хто бажає почати заробляти на контекстній рекламі. Давайте тепер поговоримо саме про вашу компанію Профіт Партнер. Поясніть, будь ласка, а що таке ЦОП?

  Центр обслуговування Партнерів (ЦОП) є офіційним представником РМЯ по роботі з веб-майстрами. По суті ЦОП показує статистику, надає цілодобову технічну підтримку і т. д., але ми не обмежуємося цим і відкриваємо перед партнерами багато інших можливостей.

  Так, наприклад, ми ставимо своїм завданням максимально спростити можливість заробляти і підвищувати свій дохід.

  Приміром, для всіх партнерів є «консультація щодо підвищення доходу», в якій ми даємо індивідуальні поради щодо ефективної налаштуванні рекламних блоків. Після звернення в консультацію заробіток по сайту в середньому збільшується на 170%

  Роксана, а скажіть, будь ласка, як давно існує компанія Профіт Партнер і як давно Ви є її керівником?

  У Липні 2011 ми разом з нашими партнерами відсвяткували в Санкт-Петербурзі 4-й день народження компанії Profit-Partner. Це увійшло в добру традицію — святкувати цей захід спільно. Торік, наприклад, День Народження компанії було відзначено в стилі піратської вечірки з подорожжю на яхтах в Фінській затоці з пошуком цього скарбу!

  ІнтервюІнтервю

  Якщо хтось з читачів захоче особисто познайомитися з представниками компанії — будемо раді бачити на наступному Дні Народження компанії у 2012 році! 🙂

  Що ж стосується мене, то я працюю в компанії 3 роки, керую трохи менше року. Як раз на останньому Дні Народження для наших партнерів було новиною, що в керівництві компанії — дівчина, то є я 🙂 Але я намагаюся справлятися з усіма покладеними на мене завданнями.

  ІнтервюІнтервю

  Так вже склалося, що Profit-Partner для мене — щось більше, ніж просто робота. Вважаю його найкращою компанією і намагаюся підтримувати вже досягнута висока якість роботи, прагну розвивати компанію і просувати в правильному напрямку.

  Дуже здорово і незвично, що керівником такої великої компанії є настільки симпатична і молода дівчина (кажу, комплімент, поки дружина не дивиться). Роксана, а скажіть, будь ласка, що ми (власники рекламних майданчиків) набуваємо від того, що працюємо з мережею Яндекса не безпосередньо, а через Профіт Партнер?

  Дякую, Дмитро :). Головне, навіщо приходять в нашу компанію — заробляти. Відповідно, ми намагаємося максимально полегшити життя нашим партнерам в цьому напрямку.

  Завдяки нашим партнерам виплати майданчиків, які заробили на РМЯ проходять точно в строк — до перших п’яти робочих днів місяця. За кожен зароблений карбованець партнеру нараховується бал. На 5000 бонусів можна, наприклад, безкоштовно зареєструвати домен або замовити статтю. Все це допомагає економити, а ще розвивати сайти і, відповідно, підвищувати дохід.

  Всі партнери Profit-Partner можуть абсолютно безкоштовно отримати консультацію по підвищенню доходу, SEO або допомога програміста.

  Ще у нас є цілодобова служба підтримки, яка дуже швидко допомагає партнерам вирішити будь-які питання.

  А взагалі спробуйте знайти те, чого у нас нема! 🙂

  Ще хотілося б задати уточнююче питання по прийому майданчиків в РМЯ. Чи є різниця, додавати майданчик безпосередньо, або ж попередньо зареєструватися в Профіт Партнер і додавати майданчик через ваш інтерфейс? В якому випадку ймовірність прийому буде вище, або це без різниці?

  Можна зареєструватися на сайті РМЯ, вказати роботу через ЦОП і вибрати там Profit-Partner. Або відразу зареєструватися Profit-Partner. І в тому і в іншому випадку майданчик відправляється модераторам Яндекса і різниці в розгляді заявок немає.

  Якщо не секрет – який розмір штату? На перший погляд, роботи у вас має бути досить багато.

  Знаєте, кількість співробітників — далеко не головне. Набагато важливіше те, що це — експерти у своїй галузі, які люблять свою справу і «душею» пов’язані з компанією. Мені пощастило керувати таким чудовим колективом. Більшість співробітників працюють майже з моменту відкриття компанії. Profit-Partner для них — частина життя.

  Скажіть, а які у вас стосунки з Яндексом? Чи Можете ви, наприклад, замовити слівце за яку-небудь проштрафилися або довго не прийняту в РМЯ майданчик?

  Наше спілкування з Яндексом носить діловий характер. «Замовити слівце» — невідповідна фраза. Справа в тому, що ми не виділяємо когось. Якщо майданчик не взяли — значить є причини. Ми надамо партнеру рекомендації та поради, але будь-яке рішення вважаємо справедливим.

  Секрети успіху і напуття

  У вас досить часто проводяться акції, лотереї та інші досить-таки креативні рекламні проекти з ефектними призами (як правило, від компанії Apple). Звідси питання: у вас є для цього спеціальна команда, яка генерує і здійснює ідеї? І як Ви оцінюєте ефективність цих заходів?

  Мало того, що самі по собі призи досить-таки дорогі (а ті, що не дорогі, лунають у великій кількості), так до того ж ще потрібні витрати на їх розсилку по всій країні. Доставка одного тільки ноутбука Мак бук про, який пощастило виграти особисто мені в минулому році, обійшлася вам в десять відсотків від його чималої ціни. Просто дивуюся, як вас ще «жаба не задушила».

  За час роботи у нас накопичився великий багаж ідей, тільки встигай все реалізовувати 🙂 Акції продумуємо колективно, іноді сперечаємося, галасуємо. Але завжди приходимо до спільної цікавої ідеї, яка в підсумку приносить очікувані плоди.

  Що стосується ефективності. Ось, приміром, нещодавно ми провели благодійну акцію — перевели значну суму в фонд допомоги дітям. На ці гроші сиріт відправили в літній табір і допомогли немовляті складної операції.

  Адже це теж називається «акцією» — але про яку ефективність може йти мова? Ми просто хочемо робити добрі справи та допомагати людям. Думаю, у нас це виходить.

  Роксана, приношу вибачення за свою «жабу», не знав, що у вас проводяться благодійні акції. Це змушує ставитися до Вашої компанії, і до Вас особисто, з ще більшою повагою.

  Скажіть, будь ласка, крім згаданих трохи вище рекламних промоакцій, які ще способи просування своїх послуг Ви використовуєте? У попередній статті я вже згадував про вашу досить щедрою партнерській програмі, яка, думаю, приносить свої плоди. Але ж є ще маса способів себе прорекламувати. Якими з них користуєтеся саме ви, якщо не секрет?

  Якщо компанія надає якісний сервіс і має яскраві відмінні риси — думаю, що реклама часом вже не потрібно.
  Ми намагаємося бути ближче до кожного партнера, реалізовувати побажання, допомагати і багато в чому йти назустріч. Індивідуальний підхід та високу якість роботи — ось те, до чого ми будемо прагнути завжди. Мабуть тому про нас пишуть і без нашої участі. За що велике спасибі нашим партнерам, блогерам, представникам ЗМІ.

  Роксана, ну і на останок хочу попросити вас сказати напутнє слово тим читачам блогу хто після прочитання цього інтерв’ю все ж таки зважиться спробувати щастя і спробує додати свій сайт в Рекламну мережу Яндекса (думаю, що після цього інтерв’ю питання з вибором Цопа вже ні в кого не виникне).

  Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!
  Працюйте з Profit-Partner — кращою компанією в світі 🙂

  З повагою, Роксана Прокоф’єва.
  Керівник ЦОП РМЯ Profit-Partner.ru

  ІнтервюІнтервю

  Роксана, величезне спасибі за інтерв’ю, впевнений, що читачам сподобаються Ваші відповіді і те, як може виглядати чарівно керівник великої, успішною і шанованою кампанії. Удачі Вам і успіхів Профіт Партнера, а значить і нам всім разом з ним.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу