Вивчаємо WordPress

2690
  • Загальні налаштування в адмінці WordPress
  • Налаштування ЧПУ і сторінки помилки 404 на Вордпрес
  • Налаштування написання і читання в адмінці Вордпресс
  • Я вже розповідав про установці WordPress і про те, що таке блог і навіщо він потрібен. У цій же публікації я хочу поговорити про тих налаштуваннях даного движка, які ви повинні будете зробити відразу після його встановлення.

    Вивчаємо WordPress

    В наступних постах цієї рубрики я планую так само розповісти, як працювати з адмінкою, як створювати нові повідомлення, налаштовувати коментарі, додавати нові рубрики і статичні сторінки. Все це постараюся викласти максимально докладно, в розрахунку на користувача, вперше зіткнувся з WP.

    Загальні налаштування в адмінці WordPress

    Якщо у вас в Вордпрес не активований віджет Керування, що включає в себе посилання на вхід в адмінку WordPress, то вам потрібно буде для входу в адмінку набрати в адресному рядку браузера:

    http://sait.ru/wp-admin/

    Для мого блогу це буде виглядати так:

    https:///wp-admin/

    Вам запропонують ввести логін (за замовчуванням admin) та пароль, який вам сформував движок на етапі його установки.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    В результаті відкриється вікно під назвою «Дошка оголошень» адмінки WP. У цьому вікні буде присутній ряд панелей, зовнішній вигляд яких їх кількість ви можете налаштувати, клацнувши по кнопці «Налаштування екрану» у верхньому правому куті вікна.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    У випадає вкладці можете налаштувати, що буде відображатись у цьому вікні адмін, а що ні. Для цього достатньо буде просто зняти або встановити галочку навпроти назви панелі. На мій погляд, має сенс залишити тільки перші дві галочки, але ви, звісно, можете робити так, як вам більше сподобається.

    У цьому випадаючому фрагменті дизайну так само можна вибрати кількість колонок для відображення цих панелей. Загалом, зовнішній вигляд адмінки Вордпресс досить гнучко настроюється і його завжди можна буде пристосувати під себе.

    В лівій колонці адмінки розташовано меню, за допомогою якого ви будете працювати зі своїм блогом. У самому низу цього меню розташовується область «Параметри», яка нам знадобиться в першу чергу.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Виберіть з випадаючого списку «Параметри» перший пункт під назвою «Загальні». У вікні потрібно задати назву і опис вашого блогу, заповнивши поля «Заголовок блогу» і «Короткий опис».

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    В полях «Адреса WordPress (URL)» та «Адреса сайту (URL)» зазвичай (за винятком деяких випадків) вказують один і той же адресу свого блогу виду:

    http://www.vash_blog.ru

    або

    http://vash_blog.ru

    В залежності від того, яке дзеркало сайту ви вибрали основним — з WWW або без WWW. Детальніше про це читайте у статті про домени з www і без www, їх історію появи та використання 301 редіректу для їх склеювання.

    Далі, в загальних налаштуваннях ви вказуєте свою поштову адресу в полі «Адреса email», а у полі «Членство» — ставите галочку тільки в тому випадку, якщо хочете дозволити реєстрацію користувачів на вашому блозі. У більшості випадків реєстрація вам не знадобиться, тому краще буде зняти цю галочку від гріха подалі.

    Справа в тому, що існують способи атаки на WP, для здійснення яких потрібно, щоб була дозволена реєстрація користувачів. У решти полях цього вікна ви вибираєте потрібний часовий пояс, а також формат відображення дати і часу в повідомленнях вашого ресурсу.

    Налаштування ЧПУ і сторінки помилки 404 на Вордпрес

    Тепер нам потрібно відразу ж переходити до пункту «Постійні посилання», де зможемо визначитися з ЧПУ (людино-зрозумілими URL). Чому відразу ж? Та тому що, якщо ви вирішите налаштовувати ЧПУ вже має N-ное кількість постів, які до того ж встигли потрапити в індекс пошукових систем, то проблеми не змусять себе чекати.

    А в індекс пошуковиків пости потраплять скоріше за все дуже швидко, т. к. WP має ряд можливостей для прискорення індексації (наприклад, плагін Google XML Sitemaps). Так ось, трохи ЧПУ полягає в заміні адрес вебсторінок вашого блогу на більш привабливі та інформативні для людини (так і пошуковикам такі Урли більше подобаються). Так само почитайте про те, як налаштувати ЧПУ (людино-зрозумілі URL) для WordPress, бо зробити це потрібно відразу ж, або не робити ніколи.

    Коротко нагадаю, що для цього потрібно буде знайти в лівому меню адмінки пункт «Постійні посилання». Оптимальним варіантом, на мій погляд, є той, який приведений на малюнку, розташованому нижче:

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Поясню на прикладі. Без використання ЧПУ адресу поста виглядав би так:

    https:///?p=123

    Після перетворення Урл поста буде вже мати такий вигляд:

    https:///joomla/joomla-nachalo.html

    Як кажуть, відчуйте різницю. Урл несе в собі смислове навантаження та відвідувач, наприклад, не розібравшись у навігації мого блогу, може просто стерти в адресному рядку закінчення заслання до виду:

    https:///joomla/

    В результаті, він потрапить в рубрику «Joomla» з анонсами всіх статей в ній містяться. Лепота.

    Все дуже здорово, але тільки в тому випадку, якщо ви прислухаєтеся до моєї поради і налаштуєте ЧПУ в Вордпрес ще до того, як почнете писати пости. В іншому ж випадку складеться не дуже приємна ситуація. В індексі пошуковиків будуть перебувати веб-сторінки вашого ресурсу з Урлами виду:

    https:///?p=123

    Але оскільки ви на блозі включили і налаштували ЧПУ, то природно, що відвідувачі, які переходять по таких посиланнях, не зможуть потрапити на бажану вебсторінку.

    Вихід з такої ситуації потребує великих витрат часу і сил. До речі, за замовчуванням, при включеному ЧПУ відвідувач, що прийшов на ваш ресурс з неробочий посиланню, буде автоматично переведений на головну сторінку блогу, що я вважаю не правильним.

    В такому випадку, відвідувачеві повинна показуватися сторінка помилки 404, яку ви попередньо налаштовано так, щоб цей відвідувач все-таки зумів знайти на вашому проекті те, за чим прийшов. Ось так, наприклад, виглядає моя сторінка помилки 404 — https:///404.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Більш детально про сторінку помилки 404 ви можете почитати в наведеній статті (Як створити і навіщо потрібна сторінка 404 not found).

    Налаштування написання і читання в адмінці Вордпресс

    Далі переходимо на вкладку «Написання», клацнувши по відповідному пункту меню «Параметри» в адмінці WP.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    У полі «Розмір текстового поля» ви поставите в рядках висоту вікна, призначеного для набору тексту вашої статті. Це вікно ви будете використовувати при створенні і редагуванні постів і статичних сторінок вашого блогу.

    Наприклад, в моєму випадку висота вікна для введення тексту поста становить 15 рядків:

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    В областях ««Віддалена» публікація» і «Публікувати через email» ви можете налаштувати віддалену роботу з цим движком. В цьому разі статті можна буде створювати й оформляти в спеціальній програмі, з якою ви працюєте на своєму комп’ютері.

    А після закінчення роботи над статтею ви зможете опублікувати навіть не заходячи в адмінку Вордпресс. Я поки що не використав цю можливість, але як тільки спробую, то обов’язково напишу про це статтю.

    Найцікавіше на цій вкладці налаштувань WordPress знаходиться в області «Сервіси оновлення». Прописані туди сервіси пінгу будуть поінформовані про що з’явилися у вас нові постах автоматично при кожній їх публікації. Дуже зручна і корисна функція, що дозволяє істотно прискорити індексацію блогу пошуковими системами.

    Для ефективної роботи даного інструменту потрібно додати в наявне поле список пінг сервісів, яким будуть розсилатися повідомлення про оновлення вашого WP блогу.

    Перейдемо на вкладку «Чтение». У першому полі «На головній сторінці відображати» за замовчуванням галочка стоїть навпроти пункту «Ваші останні записи» і це означає, що на головній сторінці (в моєму випадку це https://) будуть виводитися останні записи в порядку старіння.

    Тобто стандартний спосіб, який використовується на більшості блогів.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    Але якщо ви встановіть галочку навпроти «Статичну сторінку», то в цьому випадку головна сторінка буде статичною. Яка саме сторінка буде відображатися на головній, можна вибрати з випадаючого списку області «Головна сторінка».

    Для виведення останніх постів можна використовувати іншу вебсторінку, назву якої ви можете вибрати з випадаючого списку області «Сторінка записів». Один час я так і робив, виводив на головній ту вебсторінку, яка тепер у мене називається «Заголовна»

    В області «На сторінках блогу відображати» ви можете задати кількість відображуваних постів на головній. Інші веб-сторінки будуть доступні за посиланням «Попередні записи», або ж, у разі використання плагіна PageNavi , за посиланням номери вебсторінки.

    В області «В RSS-стрічках відображати останні» задається кількість останніх постів, які будуть відображатися у вашому RSS стрічці (читайте детальніше про організації RSS стрічки в WordPress і про організацію RSS стрічки коментарів).

    В області «Для кожної статті в RSS-стрічці відображати» ви можете вибрати, публікувати там повні пости або ж використовувати лише анонси статей.

    Так, ще не забудьте включити відображення граватаров на вкладці «Обговорення», щоб розташувати до себе майбутніх коментаторів.

    Можливо, що це буржуйське бачення успішної розкрутки блогу вам знадобиться (виступає автор популярного блогу за тематикою SEO в буржунете):

    Вивчаємо WordPress«alt=»»>

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу