Інтервю

4544

Здрастуйте, шановні читачі блогу . Колись я написав огляд сервісу автоматичного просування сайтів SeoWizard, а сьогодні хочу опублікувати відповіді на часті запитання від керівника проектів цього сервісу Юрія Софіна. Вийшло своєрідне інтерв’ю з цікавими запитаннями і ємними відповідями (лайфхак як раз і означає — корисні поради).

Інтервю

Нагадаю в двох словах, що сервіс Wizard є посиланнями агрегатором, який з’явився не так давно, але підкуповує багатьох тим, що він найближче стоїть до джерела отримання посилань, бо живе в самому інтерфейсі біржі Sape.

Відповіді на часті запитання по просуванню сайтів

1. Де отримати хорошу стратегію просування?

Думаю, що навіть досвідчені фахівці час від часу задають собі це питання.
Дослідіть конкурентів, вивчайте кейси, підвищуйте рівень експертизи. Найкращим буде придумати свою стратегію, оптимальну для вашого сайту.

2. Якщо ніде злизувати, то як придумати хорошу стратегію просування?

Ваше просування має вирішувати бізнес-завдання. Ставте чітко завдання і під неї придумуєте стратегію, це і ключові слова, і сторінки, посилання, все повинно служити одній меті.

3. Де знайти умілих і неледачих сеошників?

Де знайти хорошого спеціаліста? Питання, мабуть, риторичне. Можна спробувати виростити таку людину самому, нічого в SEO складного немає.

4. Як замотивувати умілих, але ледачих сеошників?

Треба розробити реальну систему KPI і мотивації або прив’яжіть їх наручниками до робочого місця – нехай працюють за їжу.

5. Головна помилка пошукового просування?

Припинити пошукове просування. Ну, правда, багато хто відмовляється від просування, не розібравшись до кінця, в чому проблема.

6. Як зрозуміти, що мені (компанії) потрібно SEO?

Якщо вас немає в інтернеті, то вас немає ніде. Не так багато бізнесів, яким це не потрібно. Наприклад, атомна енергетика. Але 95% бізнесу це життєво необхідно. SEO – ще один канал залучення цільової аудиторії.

7. Як переконати боса взяти курс на SEO-просування?

Все просто, вважайте. Для цього є цифри, трафік, конверсія і т. п. Якщо ваш бос не розуміє цифр, тоді все погано, але можна, як казали в «Хрещеному батьку», зробити пропозицію, від якої він не зможе відмовитися.

8. Скільки часу повинен приділяти сну рядовий сеошник? А керівник відділу маркетингу?

Це питання організації особистого часу. Це не відноситься тільки до SEO, головне, щоб завдання вирішувалися. У нас є фахівці, які приходять на роботу до 5-6 вечора і працюють ночами.

9. Агрегатори або ручне просування?

Агрегатори стають все розумнішими, вони цілком можуть перекрити питання роботи з посиланнями, але це все. Працювати над сайтом все одно потрібно, причому ще більше, ніж раніше, і тут агрегатор, мабуть, навіть краще — більше часу залишатиметься на роботу з сайтом або бездіяльність.

10. Клієнт правий, навіть якщо клієнт — дурень?

Немає. Якщо клієнт дурень – то вчіть клієнта, діліться досвідом та експертизою, від цього він від вас не піде, а довіряти стане більше і відносини будуть міцніше. Вчіть клієнта.

11. СЕОшник прав, якщо намагається переконати начальника?

Сеошник – виконавець, начальник – керівник, проста ієрархія. Якщо у керівника високий рівень експертизи в SEO – то, швидше за все, обрана ним позиція більш вірна, якщо ні, то треба слухати SEO-фахівця. Взагалі я за діалоги, обговорюйте та приймайте правильне рішення, враховуючи всі сторони. Це завдання досвідченого керівника.

12. Як почистити SEO-карму?

Місяцями листуватися з Платоном або змінити домен. Новий домен – нове життя.

13. Як часто треба здавати SEO-аналізи?

Завжди, як це хронічне захворювання, треба постійно перевірятися.

14. Хочу в ТОП завтра. Кому заплатити?

Щоб бути в ТОП завтра, почати просування треба було 6 місяців тому. Але можете заплатити «КРАЩЕ» SEO-агентству, вони вам будуть готові хоч сьогодні ТОП продати.

15. Правда, що місця в ТОП 10 за деякими словами куплені?

Такі байки ходять постійно, в оптимізаторських колах. Це з-за деяких сайтів, які в ТОП як «цвяхами прибиті». Але я не думаю, що місця ці куплені. Зате ви завжди можете купити місце, вище першого.

16. Як видалити сайт конкурента з ТОП?

Аж ніяк. Загалом, я б не рекомендував витрачати на це сили і бюджет, так як не факт, що ви займете це місце, зате гроші будуть витрачені даремно. Вкладіть їх в свій сайт. Хоча на останній конференції Яндекс заявив, що за накрутку поведінкових вони тепер банять, перевіримо?

17. Караул, крадуть тексти. Що робити?

Можна додавати їх в вебмастер.яндекс, є такий інструмент. Знову ж посилання, купуйте довгі шматки тексту на вашу сторінку. Пробуйте боротися з сайтами, які крадуть. Але зазвичай простіше переписати текст.

18. Я витрачаю на просування 100 тис. рублів на місяць. А мій шкільний товариш витрачає 20 тис. рублів і стоїть вище за мене. Чому така несправедливість?

Життя взагалі несправедлива штука. Але насправді треба розбиратися в ситуації, аналізувати домени, посилання і т. п. Може він просувається сам, а вас просуває агентство, яке на посилання витрачає 5 000 рублів?

19. Я плачу своєму сеошніку 80 тис. рублів на місяць. Нещодавно поговорив з іншим сеошником, а він заявив, що мій сеошник – профан, і він сам міг би просунути мій сайт вчетверо дешевше і швидше. Він бреше?

А на що ви витрачаєте 80 тисяч, це ЗП + посилання, ЗП + посилання + тексти… Дуже багато нюансів. Швидше за все, ви один одного не зрозуміли, або ваш друг сеошник володіє таємним знанням. У будь-якому випадку, складаєте докладну кошторис на все, після цього, швидше за все, суми не будуть так сильно різнитися.

20. Я додав на сайт своє фото, але тіц не збільшився. Як так??

Якщо ви там не голий і на вас не ставлять посилання, то тіц і не збільшиться, вішайте провокаційні фотографії.

21. Як накачати великі ТИЦки?

Посилання з тематичних ресурсів.

22. Чи Правда, що Яндексу потрібно «занести» грошей в Директ, щоб отримати позиції в органічній видачі?

Ні, не правда. Хоча багато оптимізаторів помічають, що після включення Діректа позиції поліпшуються, це, швидше за все, пов’язано з тим, що вони просто поліпшуються, так як ви просуваєте сайт, але можливо і вплив поведінкових метрик. Із зростанням трафіку даних у Яндекса стає більше.

23. Нещодавно в мережі з’явився сайт, точна копія мого, і Яндекс викинув мій сайт з видачі. Що робити?

Доводити що ви не верблюд, для цього є служба підтримки, пишіть.

24. Ми велика компанія, але по нашим запитам видачі вище нас стоять сайти, які перепродують трафік нам же. Як їх звідти прибрати?

Якщо запити вітальні, то зазвичай допомагає внутрішня оптимізація і кілька посилань, в іншому випадку – це звичайна битва за ТОП. Від того, що ви велика компанія, ваш сайт краще не стає. Працюйте над сайтом, займайтеся SEO, вивчайте конкурентів.

25. Я настукав на дорвей конкурента, я поганий?

Для конкурента? Однозначно.

26. По назві моєї компанії у видачі присутні сайти з жахливими відгуками користувачів. Причому я впевнений, що або вони всі брехуни, або це підступи моїх конкурентів! Як відновити свою репутацію в мережі?

Пишемо статті та відгуки про свою компанію на інших ресурсах, просуваємо їх в ТОП стандартними інструментами SEO. Наше завдання — «ЗАМІНИТИ видачу на наші позитивні матеріали. Але це не проста робота.

27. Острови допоможуть у просуванні сайту?

Яндексоиды говорили, що впливу на ранжирування вони надавати не будуть, але як насправді?..

28. Як сподобатися Яндексу?

Робіть сайти ДЛЯ ЛЮДЕЙ і вирішуйте ПРОБЛЕМИ людей.

29. А вам який пошуковик більше подобається?

Я чекаю, коли з’явиться такий пошуковик, який буде читати мої думки. Поки цього не сталося, частіше користуюся Яндексом.

30. Ну і в зв’язку з останніми подіями — посилання-то закуповувати треба?

Точно не треба відключати посилання, може, їх ще і не відключать. Якщо ви не в Москві, то просувайте, як просувалися раніше. А як будемо просувати сайти по комерційним запитам в Москві, буде зрозуміло пізніше… Але щось мені підказує, що посилання нам все одно знадобляться.

31. Що-небудь ще?

Можна отримувати трафік з Яндекса додавши RSS стрічку свого сайту в Дзен. Це безкоштовно і не вимагає ніяких рухів тіла, окрім створення такої стрічки. Обсяг трафіку буде залежати від популярності ваших матеріалів у користувачів Yandex Zen.

З Повагою, Юрій Софин, компанія SeoWizard.

Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу