Тестуємо онлайн-сервіси

2322
 • Реєстрація, вхід і швидкі налаштування Yandex пошти
 • Як створити пошту в Яндексі
 • Перший вхід на свою сторінку в Yandexс Майл
 • Ваша сторінка Вхідні і її секрети
 • Основні налаштування поштової скриньки
 • Захищаємо вхід у вашу електронну пошту
 • Безкоштовна пошта для вашого домену
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Якщо ви потрапили сюди просто намагаючись увійти на свою сторінку ‘Вхідні’ пошти Яндекса (вибачте за тавтологію), то не смію вас більше затримувати — просто клікайте по наведеній посиланням.

  Якщо ж вам хочеться трошки підвищити зручність роботи зі своїм поштовим ящиком і отримати від цього сервісу додаткові безкоштовні можливості, то залишайтеся.

  Не так давно я написав докладний огляд можливостей ел.пошти Гугла (Gmail), якою користувався протягом останніх п’яти років (до цього перевіряв входять в пошті на Майле) . Однак, після знайомства з сервісом Яндекс диска і усвідомленням його зручності, мене потягнуло подивитися на сучасну Yandex Майл детальніше, результатом чого і стала ця публікація.

  Тестуємо онлайн-сервіси

  Виявляється, що ел.пошта Яндекса цілком конкурентноспроможна. Швидкість роботи веб-інтерфейсу мене дуже порадувала, особливо порівняно з деякою задумою інтерфейсу Джимейла. Дизайн, виконаний студією відомого Артемія Лебедєва, хоч і здається спочатку простуватим, в роботі виявляється зрозумілим і зручним (ну, а нова тема Trinity там взагалі схожий на Gmail).

  Примочок і витребеньок в Yandex mail знайдеться не менше, ніж у конкурентів (безпека, робота з поштовими скриньками з доменним ім’ям на кінці, SMS повідомлення адресату, змінні теми оформлення, видеописьма, вбудований перекладач тощо), а може бути і більше. Але про все по порядку.

  Реєстрація, вхід в електронну пошту Yandex і її налаштування

  З’явився цей сервіс Яндекса вже досить давно, аж у далекому 2000 році (одночасно, до речі, з Rambler поштою). На цьому ринку завжди було досить багато великих гравців, а значить мала місце бути висока конкуренція. Саме вона і сприяла розвиткові безкоштовних поштових сервісів, які зараз вже разюче відрізняються за своїм функціоналом від попередників.

  Взагалі, електронна пошта веде свою історію вже більше 40 років, і незважаючи на такий поважний для інтернету вік продовжує бути одним з основних і найбільш затребуваних користувачами сервісів. Так, зараз серйозну нішу зайняли соціальні мережі (Фейсбук, Твітер тощо), месенджери миттєвих повідомлень та інші системи комунікації між користувачами, але електронні поштові скриньки продовжують існувати і, напевно, будуть існувати вічно.

  Що такого повинно бути у подібного сервісу, щоб він подобався користувачам? Мені так здається, що простота, безпека (зараз практично у всіх через Емайл проходять різні паролі грошових сервісів або йде прив’язка аккаунта саме до поштової скриньки), зручність і бажання власників постійно покращувати функціонал і йти назустріч побажанням користувачів.

  Яндекс пошта багато в чому відповідає цим вимогам і тому зараз займає цілком заслужене місце в табелі про ранги. Так, до абсолютного лідерства поки ще далеко, але, наприклад, у цілому по Європі вона знаходиться на почесному п’ятому місці і при цьому демонструє найбільш вражаючі темпи зростання. До речі, непогані темпи зростання демонструє і Yahoo mail, про який я вже писав, але в рунеті цей сервіс не прижився.

  Як створити електронну пошту в Яндексі

  Отже, якщо у вас ще немає аккаунта в цій системі, а значить і немає там поштової скриньки, то саме час його завести. Можете прямо на головній сторінці Yandex.ru клацнути по кнопці ‘Завести пошту‘ в правому верхньому куті.

  Как завести почтуТестуємо онлайн-сервіси

  У будь-якому випадку вам потрібно буде отримати так званий Яндекс паспорт, що в перекладі на російську означає пройти реєстрацію на сторінці:

  Регистрация в Яндекс почтеТестуємо онлайн-сервіси

  Єдиною проблемою може бути зайнятість того логіна, який ви хочете використовувати в якості адреси поштової скриньки (що таке Емайл?). Але тут вже нічого не поробиш, бо популярний сервіс і всі короткі і милозвучні Емайлы вже розхапали років десять тому.

  До речі, є вихід. Трохи нижче я розповім про безкоштовну пошту для домену від Яндекса (ящики виду — [email protected]), де ви зможете придумувати собі будь логін, бо конкуренції там не буде. Правда, для цього потрібно мати свій домен, але це не така вже й проблема.

  Якщо хочете створити ел.пошту на Яндексі і використовувати її надалі як основну (або хоча б скільки-небудь значущу), то краще всього буде вказати свій номер мобільного телефону, щоб потім не було проблем з відновленням доступу до аккаунту. Перш ніж натискати на кнопку «Зареєструватися», в цьому випадку потрібно спочатку натиснути на кнопку «Отримати код’ і ввести прийшли в СМС повідомленні циферки у відкрите поле, тим самим підтвердивши належність цього вам номеру.

  Якщо телефон палити при реєстрації адресу знято з підписки в Yandex чи не хочете (чи його немає під рукою), то клікайте по ‘У мене немає телефону‘ і вам в якості захисту аккаунта по-старому запропонують вибрати контрольний питання і дати на нього відповідь.

  Регистрация в Яндексе без указания номера телефонаТестуємо онлайн-сервіси

  Однак пам’ятайте, що це серйозно знижує захищеність від злому вашої скриньки. Хоча для когось це буде чудовим виходом, наприклад, коли потрібно масова реєстрація нових Емайлов.

  Виправдовуючи назву даного блогу, не можу не привести відеоролик, де створення своєї першої пошти описано аж до руху пальців на кнопки миші. Не пинайте ногами, але, наприклад, моїй мамі тільки така інструкція допоможе:

  Тестуємо онлайн-сервіси«alt=»»>

  Перший вхід на свою сторінку в Яндекс Майл

  Дивіться, вибрали ви логін, наприклад, dm.ktonanovenkogo (до речі, використання точки досить ефектно і допустимо). А як же буде виглядати E-mail повністю, тобто з закінченням після собаки (@)? Очевидно, що [email protected] але не тільки.

  Відразу після того, як ви натиснете кнопку «Зареєструватися» вас перекине на сторінку вашого профілю в Яндекс Паспорті. Тут ви можете побачити, що ящиків було створено аж шість штук з різними закінченнями після символу @:

  Созданные вами почтовые ящики Тестуємо онлайн-сервіси

  Використовувати можна будь-який з цих Емайлов і навіть все відразу — вхідна ел.пошта все одно буде збиратися в одному місці. До речі, раджу вказати резервний емайл (якщо він у вас є), який допоможе вам відновити доступ у випадку форс-мажору (див. на скріншоті).

  Коли ви вперше заходите в свій поштовий ящик (це еквівалент ‘Моєї сторінки’ в соцмережах) за адресою https://mail.yandex.ru/, то вас буде вітати майстер швидкого налаштування Яндекс пошти.

  На першому кроці вам запропонують встановити мобільний додаток Яндекс Пошти, просто вказавши номер телефону свого смартфона (хоча простіше, напевно, через Гугл Плей або Апп Сторі буде його завантажити, але було б запропоновано). На наступних кроках вам розкажуть і запропонують відразу створити тему оформлення для листів та налаштувати їх складання з інших ваших ящиків (потрібно буде вказати логін і пароль доступу до них):

  Мастер настройки вашей почты в ЯндексеТестуємо онлайн-сервіси

  Раніше ще можна було вибрати закінчення для вашого E-mail на Yandex (з варіантів типу yandex.ru, yandex.com, ya.ru і деяких інших), але зараз це порахували не таким важливим, але така можливість, як і раніше доступна на першій вкладці налаштування вашої скриньки:

  Настраиваем окончание Емайл-адреса в Yandex MailТестуємо онлайн-сервіси

  Там же ви зможете завантажити фотку (при наявності веб-камери можна буде відразу ж і сфоткаться), яку буде бачити одержувач вашого листа, а також вибрати написання вашого імені, яке буде відображатися в полі «Від кого’ в отримувача кореспонденції.

  Выбираем тему оформления почтового интерфейсаТестуємо онлайн-сервіси

  Також майстер швидких налаштувань, що зустрічає вас при першому вході на свою сторінку в Я. Поштою, запропонує відразу ж прикрутити нову тему до скриньки. В принципі, все це можна зробити і після, зайшовши в розділ «Налаштування» (ховається в випадаючому меню шестерінки в правому верхньому кутку будь-якого вікна цього сервісу).

  Ваша сторінка Вхідні та читання пошти в Yandex Mail

  Що потрапити в папку «Вхідні» (в соцмережах таке місце ще називають «моя сторінка») достатньо перейти на головну сторінку https://mail.yandex.ru/.

  Як почитати пошту в Яндексі

  Інтерфейс сервісу не перевантажений і найголовніше, що все необхідне для читання і роботи з поштовими відправленнями тут є. За замовчуванням ви потрапляєте в папку ‘Вхідні’, де для прочитання кореспонденції достатньо буде лише клацнути по заголовку будь-якого листа:

  Моя страница Входящие в почтовом ящике ЯндексаТестуємо онлайн-сервіси

  Щоб перейти до читання іншого листи можна буде клікнути по папці «Вхідні» в лівому меню, або повернутися «назад» в браузері. Ну, та ви й самі знаєте…

  Кнопка «Написати» знаходиться на видному місці. Кнопки управління кореспонденцією (переслати, видалити, позначити як спам тощо) стають активними при кліці по будь-якого листа. Вхідні листи автоматом розподіляються по декільком тематичним вкладок, але за замовчуванням та, де акумулюються всі прийшли повідомлення. Так у всякому разі нічого не загубиться.

  Тепер давайте подивимося що може, а що не може робити даний сервіс. Описувати всі процеси роботи буде банальщиной, тому я просто тезисно опишу те, на що звернув увагу і що мені сподобалося.

  Перетягування мишею і автозбереження чернеток

  Електронні повідомлення у веб-інтерфейсі яндекс пошти можна перетягувати мишею, утримуючи ліву кнопку. Перетягувати можна в папку або на кнопку. Все, куди можна буде перетягнути ухваченные листи, буде підсвічено жовтуватим фоном:

  Выделение и перетаскивание мышью писем в эл.почте яндексаТестуємо онлайн-сервіси

  Можна поставити галочку і схопити відразу кілька повідомлень, а також можливо мишею перетягнути будь-яку мітку (з нижньої частини лівої колонки) на лист. Досить зручно.

  У Yandex mail, як і у багатьох інших безкоштовних поштових сервісів, не так давно з’явилася можливість перетягування вкладень мишею безпосередньо з провідника або, наприклад, файлового менеджера Тотал Командер на лист відкритий у браузері.

  Тобто натискаєте «Написати», вибираєте адресата, пишіть тему і текст повідомлення, після чого шукаєте на жорсткому диску файл вкладення і тягніть його на цей лист, де з’явиться жовта смуга з написом «Перетягніть файли сюди». Після відпускання миші під полем введення тексту з’явиться іконка прикріпленого файлу. Можна проводити і обернену операцію — перетягувати вкладення в потрібну папку провідника.

  При написанні вами повідомлення, в самий невідповідний момент може зависнути комп’ютер, статися кидок по харчуванню або ж ваш улюблений кіт вшанує клавіатуру своїм проходом (або пробігом по ній). Якщо написали вже багато, то… Проте Yandex Майл думає про вас і практично постійно зберігає набраний вами текст в чернетку (це можна зробити і примусово за допомогою відповідної кнопки). Тепер у випадку форс-мажору достатньо буде зайти в чернетки і продовжити роботу над листом.

  Легко відзначити важливі повідомлення і знайти свої відповіді на листи

  В списку повідомлень можна клацати по контуру прапорця, розташованому ліворуч, тим самим позначаючи дані листи як важливі. Після цього прапорець заллється червоним кольором, а рядок з цим повідомленням підсвітить контрастним кольором. Всі важливі листи можна буде знайти в папці «Важливі», розташованої на лівій панелі вікна Yandex mail.

  Пометка важных писем в папке ВходящиеТестуємо онлайн-сервіси

  Також на цьому скріншоті ви можете бачити стрілочку поруч з одним з листів в списку. Вона з’являється в тому випадку, якщо ви на це повідомлення вже відповіли, а при клацанні по ній ви зможете подивитися кореспонденцію з папки «Надіслані» з вашою відповіддю. Економимо час, так сказати.

  Відправка листів по таймеру

  При написанні листа у веб-інтерфейсі Яндекс Майл, в самому низу на рівні або трохи вище кнопки «надіслати», ви зможете побачити ряд опцій, які в деяких випадках можуть бути дуже корисні.

  Опции отправки Яндекс почтыТестуємо онлайн-сервіси

 • Буває, що лист потрібно відправити в певний час, і щоб не забути це зробити, можна підготувати його вміст заздалегідь, а перед натисненням на кнопку «Відправити» клікнути трохи правіше по іконці з годинником, а потім вибрати день і час догляду даного повідомлення адресату.
 • Якщо ви чекаєте відповіді на цілий ряд листів, то буде зручним клікнути по кнопці «нагадати» при їх написанні та вибрати з випадаючого списку потрібне число днів, щоб вже точно знати, що пора починати турбуватися і рвати волосся на голові.
 • Кнопка «Повідомити про отримання» допоможе вам зрозуміти, коли надіслане вами лист було отримано адресатом.
 • Переклад входять і відправлених листів

  Незважаючи на існування безлічі онлайн-перекладачів, не дуже зручно копіювати текст листа і переносити його у вікно Yandex перекладача. В цьому плані Yandex пошта надійшла дуже грамотно. При приході кореспонденції на іншому мовою, вам буде запропоновано його негайно перевести на російську:

  Перевод письма на русский в Yandex MailТестуємо онлайн-сервіси

  Якщо у вас стоїть зворотна задача — написати повідомлення на чужому для вас мовою, то просто клацаєте по розташованої праворуч від області листи кнопці «Перекладач» і у вас ця сама область поділяється на дві частини — в лівій ви пишіть російською, а в правій з’являється синхронний переклад на ту мову, на якій дане повідомлення і потрібно буде відправити адресату:

  Как автоматом перевести письмо с русского на английский в Я.почтеТестуємо онлайн-сервіси

  На даний момент з російської можна переводити в інтерфейсі аж на сім мов (англійська, українська, німецька, іспанська, французька, польська і турецька).

  Зручність пошуку листів в Яндекс Майл

  У продовженні теми пошуку повідомлень у своїй поштовій скриньці скажу, що ще іноді буває зручно використовувати для звуження області пошуку наявну внизу тимчасову шкалу.

  Поиск писем во входящих по временной шкалеТестуємо онлайн-сервіси

  Вона з’являється при перегляді списку листів з папки «Вхідні» (та й будь-яких інших папок, якщо ви спромоглися їх створити) і дозволяє побачити кореспонденцію, отриману в певний місяць певного року.

  Коли ви переглядаєте в класичному інтерфейсі яке-небудь повідомлення (воно завантажується в окремому від списку листів вікні), то праворуч можете спостерігати досить цікаву і іноді досить корисну панельку:

  Все сообщения и вложения от данного адресатаТестуємо онлайн-сервіси

  На одній вкладці будуть зібрані всі листи з поточної ланцюжка, на другий — всі вкладення, які цей адресат вам надсилав, на третій — всі посилання, які мали місце бути в його листах, ну а на останній — взагалі всі повідомлення від цього адресата. Погодьтеся, що іноді це може бути дуже до речі при пошуку чого-небудь.

  Повідомлення про нові вхідні листи

  Повідомлення про нові листи теж вельми непогано реалізовано в пошті Yandex. Інформація про них буде відображатися в заголовку даної вкладки в браузері:

  Уведомление о новых входящих на вкладках браузераТестуємо онлайн-сервіси

  Та й звукові сповіщення вам ніхто не заважає активувати в «Інших параметрах»:

  Включение звуковых уведомлений о приходе почты в ЯндексеТестуємо онлайн-сервіси

  Мобільна версія Yandex Mail, перегляд приколотых фото і маленька хитрість

  Ще мені сподобалася можливість перегляду приколотых до повідомлення зображень у вигляді слайд-шоу або стрічки. Ці фотки можна буде прямо з інтерфейсу пошти роздрукувати або переглянути в повноекранному відображенні. До речі, офісні документи теж можна переглядати прямо у веб-інтерфейсі вашої поштової скриньки:

  Просмотр офисных документов онлайнТестуємо онлайн-сервіси

  І ще: всі отримані в листі файли можна завантажити на свій комп’ютер одним архівом, що дуже зручно.

  Існує мобільний додаток Яндекс пошти практично під будь-смартфони. Дизайн приємний, а функціонал не перевантажений. Нічим не гірше аналога від Гугла.

  Є у даного сервісу ще й така родзинка, як можливість отримувати на свою скриньку листи, надіслані на трохи спотворений адресу. Після вашого логіна на Яндексі ви можете поставити знак «+» і дописати щось на латиниці та в цифрах, але без пробілів. Вийде інший E-mail, але листи все одно будуть доходити до вас.

  Приклад: qwert[email protected] Мені важко придумати варіанти використання, але розробники вважають, що так можна встановлювати джерела розповсюдження спаму і реєструватися там, де ваш Емайл забанений. Сумнівно, але…

  Боротьба зі спамом і вірусами в ЯПочте

  Боротьба зі спамом у Яндекса поставлена на широку ногу і відповідає за цю справу алгоритм Спамооборона. Як виявилося, він піддається навчанню. Наприклад, якщо ви помітите, що випадково потрапив у спам лист і натиснете на кнопку «спам», то йому подібні повідомлення після цього завжди будуть потрапляти в папку «Вхідні».

  Ну і, навпаки, якщо у Вхідних ви помітите кілька разів листи певного типу як спамний (кнопкою «Це спам»), то спамооборона в майбутньому в папку Вхідні їх більше не пропустить.

  Листи перевіряються на віруси Доктором Вебом (на компі у мене, до речі, він же стоїть). Зрозуміло, що у вкладеннях найчастіше знаходяться трояни та інша гидота. Але останнім часом пішла поголовне зараження вірусами сайтів, тому навіть посилання прийшли до вас повідомлень будуть перевірятися на предмет зараженості сайтів, на які вони ведуть. Безпеки багато не буває.

  Управління листами в папці Вхідні з допомогою гарячих клавіш

  Нова фішка Яндекс пошти полягає в можливості керування нею за допомогою гарячих клавіш. Багато хто звик до цього у поштових програмах та браузерах, ну ось тепер справа дійшла і до веб-інтерфейсів. Як дізнатися, які клавіші за що відповідає? Так, забув згадати, що в налаштуваннях є ще один пункт, про який я забув написати трохи вище — «Інші параметри».

  Ось там, у другій колонці налаштувань, ви знайдете пункт «використовувати гарячі клавіші», галочка в якому буде стояти за замовчуванням. Клацніть по знаку питання, розташованому праворуч, і вам покажуть список гарячих клавіш Yandex mail аж на п’яти вкладках:

  Подключаем горячие клавиши для управления Яндекс почтойТестуємо онлайн-сервіси

  Основні налаштування поштової скриньки в Яндексі

  Відразу зверну вашу увагу, що Вибір оформлення» зараз доступний тільки з випадаючого меню кнопки «Настройка» (шестірня).

  Вход в настройки Яндекс почты для сметы оформленияТестуємо онлайн-сервіси

  Напевно, всім зрозуміло, що тут можна змінити зовнішній вигляд вашої поштової скриньки на Яндексі з допомогою різних тем, які, по суті, є простими шпалерами, натягнутими на дизайн, розроблений Артемієм Лебедєвим. Хоча, є і корисні темку, наприклад, із погодних информером:

  Темы оформления для Yandex MailТестуємо онлайн-сервіси

  Тепер саме час увійти у налаштуваннях Yandex mail (кнопка шестерінки в правому верхньому куті під вашим логіном):

  Все настройки Яндекс почтыТестуємо онлайн-сервіси

  Раз вже ми сюди забралися, то давайте я коротко пробегусь з того, що і де тут можна налаштувати.

  На вкладці «Інформації про відправника» ви зможете налаштувати все, про що ми говорили трохи вище при розгляді майстра швидких налаштувань Yandex mail, а ще зможете додати підпис, яка буде відображатися у всіх листах знизу або зверху написаного повідомлення:

  Информация об отправителе эл.почты - подпись, фото и Емайл-адресТестуємо онлайн-сервіси

  На вкладці налаштувань під назвою «Збір пошти» ви зможете вказати E-mail та пароль того ящика, з якого хочете автоматично знімати кореспонденцію і показувати її в цьому тільки що створеному ящику Яндекс Майла. Якщо пароль підійшов і вказаний ящик дозволяє знімати з нього прийшли повідомлення по протоколу Pop3, то на другому кроці майстра вас попросять детальніше викласти ваші вимоги з приводу цього дійства:

  Настройка сборщика Яндекс ПочтыТестуємо онлайн-сервіси

  Зручно те, що для експортованої пошти ви будете вільні призначити довільну мітку або ж автоматично її кидати в заздалегідь створену папку, відмінну від «Вхідних». Лепота. Після створення одного правила для складальника, ви зможете на тій же вкладці створити ще скільки завгодно багато подібних правил, а також включати і відключати збір листів з допомогою движка в стилі Ipad.

  У налаштуваннях Yandex mail на вкладці «Папки і мітки» ви можете створити свою ієрархічну структуру папок, а також заздалегідь підготувати мітки, якими будете відзначати різну кореспонденцію. Все просто і це радує (в Гмайл з його ярликами і фільтрами голову зламаєш).

  На вкладці «Правила обробки вхідної пошти» можна налаштувати фільтри, за яким певна кореспонденція буде певним чином оброблятися. Подібні фільтри ви, напевно, вже не раз налаштовували у своїх програмах і нічого складного тут немає.

  Настраиваем правила обработки входящей корреспонденцииТестуємо онлайн-сервіси

  Можна, наприклад, призначити відразу декілька умов і вибрати абсолютно різні дії для правил (перемістити в папку відмінну від «Входять», додати ярлик, видалити, кинути в спам або переслати на іншу поштову скриньку). До речі, тут на відміну від Джимейла є ще й чорно-білі списки. Наприклад, щоб листи від потрібного вам респондента ні в якому разі не потрапили в папку «Спам», чи варто його Емайл додати в білий список і проблема буде вирішена. Досить зручно, на мій погляд.

  На вкладці «Контакти» можете додати свої контакти з файлу, а також створювати групи контактів, які зручно використовувати для розсилки повідомлень відразу декільком кореспондентам.

  Ну, і на останній вкладці налаштувань (не рахуючи «безпеки», яку ми розглянемо трохи нижче) під назвою «Справи» ви зможете активувати або деактивувати дану можливість в інтерфейсі. Ця родзинка з’явилася відносно недавно, і після її включення в правому нижньому куті вікна з’явиться кнопка «Додати справа».

  Добавить новое дело в интерфейсе Яндекс почтыТестуємо онлайн-сервіси

  Фактично це нагадування про ваші плани. Якщо вкажете дату виконання, пошта не забуде вам про нього нагадати в обумовлений термін. Список справ можна переслати на іншу поштову скриньку, а ще він буде відображатися і в мобільній версії Yandex.Mail, якщо ви користуєтеся такою.

  До речі кажучи, в самому низу сторінки налаштувань є можливість повністю видалити поштову скриньку на Яндексі, якщо раптом виникне в цьому необхідність. Ну, це так, на всякий випадок.

  Как удалить Яндекс почтуТестуємо онлайн-сервіси

  Захищаємо вхід у вашу електронну пошту

  Окремо хочу зупинитися на вкладці «Безпека», яка раніше була не особливо інформативна, але зараз мобільний телефон можна зробити ключем для доступу до Yandex Майл, як це реалізовано в записі Гугла з його двоетапної аутентифікацією (посилання на її опис наведена на початку цієї публікації). В Яндексі ж це справа називається «Двофакторна аутентифікація»:

  Настойки безопасности в Яндекс почтеТестуємо онлайн-сервіси

  На цій же вкладці можна буде вказати і підтвердити номер мобільника (якщо не зробили це при реєстрації), який дуже навіть може знадобитися при відновленні доступу до скриньки. Ну а якщо є підозри на злом, то є можливість переглянути журнал відвідувань і вчасно поміняти пароль (краще їх зберігати на компі в зашифрованому вигляді, що можуть забезпечити менеджери паролів на кшталт KeePass або подібні до нього).

  У зв’язку з вищесказаним, при реєстрації в електронній пошті або на інших сервісах, які можуть бути цікаві зловмисникам (віртуальні гроші, хостинг, реєстратор доменів і т. п.), я в обов’язковому порядку рекомендую підключати двофакторну аутентифікацію (при спробі заходу в пошту з іншого компа буде запропоновано повідомити код з смс повідомлення).

  Включити її можна перейшовши по посиланню «почати використовувати одноразові паролі» і пересунувши перемикач у відповідному рядку в положення «вкл»:

  Двухфакторная аутентификация в Yandex MailТестуємо онлайн-сервіси

  Після цього потрібно буде лише натиснути на кнопку «Почати налаштування» і пройти кроки майстра налаштування активації двофакторного входу у свою поштову скриньку. Однак, треба розуміти, що для входу в свій аккаунт вам потрібно буде завжди мати під рукою смартфон або планшет з встановленим на нього додатком Яндекс Ключ. Зате ви отримаєте мало не 100% захист від злому (якщо не брати в розрахунок інструменти фішингу).

  Вам це треба? Тоді тисніть на цю кнопку та дотримуйтеся кроків майстра налаштування.

 • На першому кроці потрібно буде всього лише підтвердити номер того гаджета (смартфона або планшета), до якого буде здійснюватися прив’язка (ввести прийшов в СМС код).
 • На другому кроці потрібно буде придумати пін-код (чисто цифровий), який буде вводитися при вході в Яндекс Майл у додатку Ключ, який ви встановите на свій гаджет.
 • На третьому кроці вам запропонують посилання для скачування програми Яндекс Ключ і QR-код, в якому зашифрована секретний набір символів, який дозволяє вам автоматично авторизуватися в цьому додатку, як тільки ви на телефоні цей QR-код розшифруєте.

  Настройка двухфакторной аутентификацииТестуємо онлайн-сервіси

  Тобто ви спочатку на своєму гаджеті завантажуєте і встановлюєте додаток Яндекс.Ключ, вводите в ньому придуманий трохи раніше цифровий пін-код:

  Приложение КлючТестуємо онлайн-сервіси

  Коли відкриється вікно сканера QR-кодів в цьому додатку, то просто підносите телефон до екрану комп’ютера, щоб він спокійно міг вважати зашифрований код на картинці. В результаті вас авторизує в цьому додатку і ви отримаєте свій перший одноразовий пароль:

  Одноразовый пароль из приложения Яндекс КлючТестуємо онлайн-сервіси

  Жити він буде тільки 30 секунд (потім замінять на новий), тому його потрібно буде по-швидкому ввести на комп’ютері вже на останньому кроці налаштування двофакторної аутентифікації (до купи вас ще і старий пароль попросять ввести, щоб упевнитися, що це саме ви змінюєте метод входу в Яндекс пошту, а не зловмисник). Ось така петрушка виходить.

 • В завершенні всього вас перекине на ту ж саму вкладку управління доступом, де з’явиться можливість змінити пристрій, який ви прив’язали для захисту входу в свій аккаунт, а також ви зможете отримати тут так звані паролі програм:

  Включена двухфакторная аутентификация в ЯндексеТестуємо онлайн-сервіси

  Що це таке? Якщо ви, наприклад, читаєте пошту не на самому сайті Яндекса, а через поштовий клієнт, то для того, щоб цей клієнт зміг підключитися до сервера, вам потрібно буде створити для нього пароль. Ну, і точно так само і для будь-яких інших комп’ютерних програм або мобільних додатків, яким потрібен доступ до якогось сервісу цієї системи (наприклад, мобільний додаток Яндекс Гроші).

 • Безкоштовна Яндекс-пошта для домену

  Вирішив цю можливість використання даного поштового сервісу виділити в окремий розділ, бо боюся, що буде багато букв. Отже, я вже якось писав, що дуже зручно, коли поштову скриньку виду [email protected] розташований у вашого хостера, а на якому-небудь великому і стабільному поштовому сервісі.

  Тут ви вбиваєте відразу декілька зайців, бо працездатність вашого адресу знято з підписки тепер не буде залежати від стабільності хостера, а його розмір не буде впливати на вартість тарифів, та й працювати з кореспонденцією набагато зручніше у вже звичному веб-інтерфейсі.

  Якщо ви хочете працювати з подібного роду скринькою через gmail, то вам слід ознайомитися з моєю статтею на цю тему — Пошта для домену Google Apps. Але якщо вам ближче інтерфейс Яндекса, то трохи нижче я опишу коротко як все це можна реалізувати.

  Отже, заходьте на сторінку пошти для домену від Yandex і додаєте доменне ім’я для свого сайту в приведену форму, перед цим вивчивши вміст трьох вкладок з описом всіх переваг цього дійства.

  Подключение домена к эл.почте ЯндексаТестуємо онлайн-сервіси

  Єдине «але»: деякі сервіси дзеркала рунета некоректно працюють в Chrome (у мене, наприклад, форма захисту від копіпаста «Оригінальні тексти» з арсеналу Я. вебмастера в Хромі не відкривається). Тому краще всього для роботи з цією формою буде використовувати Firefox або браузер від самого Яндекса.

  Після натискання на кнопку «Підключити домен» вас перекине на сторінку, де вам запропонують одним з трьох способів підтвердити своє право на його володіння:

  Подтверждение прав владения доменомТестуємо онлайн-сервіси

  Якщо на цьому домені у вас є сайт, то найпростішим виявиться перший спосіб, коли ви в Нотепаде++ створюєте файлик з потрібним вмістом, розширенням і назвою, після чого безоплатно скачуєте файлзилу і закиньте його в кореневу папку сайту. Це був перший і найпростіший спосіб верифікації домену.

  Другий спосіб я взагалі не зрозумів, тому використовував третій. Чому не перший, якщо він настільки простий? Та тому що домен ktonanovenkogo.org подарунковий (дається на Инфобоксе один подарунковий на аккаунт) і під нього у мене немає сайту (тільки сторінка-візитка, яка реалізована знову ж засобами Инфобокса — верстаєте у візуальному редакторі сторінку, а внизу додасться ще й форма для зворотного зв’язку). Отже, закидати файл в моєму випадку просто нікуди.

  Тому я пішов в панель керування своїм доменом (access.enom.com) і змінив персональної інформації контактний E-mail на той, що вказав мені Яндекс:

  Верификация домена в Яндекс MailТестуємо онлайн-сервіси

  Як і передбачалося, E-mail з плюсиком був реєстратором відкинутий як фейковий, тому довелося використовувати другий варіант — [email protected] Хвилин через десять-п’ятнадцять верифікація (читайте що це таке, простими словами) була успішно пройдена (тепер майл можна знову поміняти на той, що був прописаний до цього).

  Далі мені вже запропонували вирішити другу задачку — прописати MX запису в настройках свого домену або ж взагалі делегувати його на DNS сервера Yandex (в цьому випадку вже нічого прописувати буде не потрібно):

  Добавление почтовых ящиков с окончанием на доменТестуємо онлайн-сервіси

  Однак, прямо зараз ви можете створити один або кілька (до 1000 штук) безкоштовних поштових скриньок в Яндексі для свого домену. У Гугла в цьому плані не все так шоколадно і є обмеження (по-моєму, 50 безкоштовних скриньок, а все що понад вже доведеться платити). Для початку додав традиційний E-mail — [email protected]

  Я просто змінив MX запис в панелі керування DNS записами у Инфобокса на те, що запропонував мені Yandex (mx.infobox.ru. на mx.yandex.ru.):

  Mx запись mx.yandex.ru для вашего доменаТестуємо онлайн-сервіси

  Делегувати домен Яндексу я поки не став, хоча на ДНС сервера (що це?) Инфобокса не так давно велася DDos атака (що це таке?) і всі сайти на ньому були тимчасово недоступні. Як знайти подібні налаштування MX записів в панелях у інших хостерів і реєстраторів, ви можете дізнатися з цієї частини хелп дзеркала рунета з цього животрепетного питання.

  Через кілька хвилин я перевантажив сторінку яндекса з поштою для домену і побачив, що всі мої установки були перевірені і визнані правильними:

  Интерфейс Yandex Mail для доменаТестуємо онлайн-сервіси

  Перегляньте на цій сторінці з правої сторони на ті можливості, які вам надаються:

 • перенесення поштових скриньок з вашого сервера хостингу або Гмаила
 • робота з поштою за адресою подібного http://mail.ktonanovenkogo.org
 • додавання форми входу на сайт (якщо захочете надавати адреси для своїх користувачів) і багато іншого. І все це безкоштовно. Можна буде навіть зробити вхід для авторизовавшихся у вас на сайті користувачів в свою поштову скриньку на Яндексі без введення логіна і пароля
 • Ну, і логотип теж можна буде додати. Вікно входу саме в пошту домену буде доступна по посиланню http://mail.yandex.ru/for/ktonanovenkogo.org (домен в кінці достатньо буде замінити на свій):

  Вход в папку Входящие вашего домена на ЯндексеТестуємо онлайн-сервіси

  При першому вході в свою поштову скриньку вам запропонують завершити реєстрацію:

  Завершить регистрацию в почте доменаТестуємо онлайн-сервіси

  Відразу після входу вам запропонують налаштувати найбільш часто затребувані речі з допомогою добре знайомого нам майстри, кроки якого ми в деталях розглянули трохи вище, кажучи про реєстрацію нового ящика в Yandex Mail:

  Мастер настройки почтовых ящиковТестуємо онлайн-сервіси

  Якщо не брати в розрахунок з’явився логотип, веб-інтерфейс пошти для домену виглядає точно так само, як і інтерфейс звичайної:

  Проверка работоспособности Яндекс почты для доменаТестуємо онлайн-сервіси

  Новий інтерфейс пошти Яндекса, який обіцяли використовувати тут за замовчуванням, поки потрібно встановлювати залазячи в налаштування. Ну от і все, а далі ви самі…

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу