Як збільшити продажі

1384
 • Стільки шуму через віджетів
 • Де ними розжитися?
 • Приклади віджетів та їх можливості
 • І що ж робити?
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . У кого з вас є свій невеликий (або великий бізнес, який представлений в мережі у вигляді інтернет-магазину або послуг? Поки немає, але думаєте про це? Тоді ця стаття буде вам корисна (сподіваюся). Але навіть, якщо у вас інформаційний сайт (як у мене) або ви, наприклад, інфобізнесмен, то все одно не поспішайте закривати сторінку. Та й взагалі, думаю, що зайвим це не буде нікому.

  Як збільшити продажі

  Сьогодні розмова піде про набирає в рунеті тренді — віджети. Вони зустрічаються на сайтах самих різних тематик і можуть закликати вас здійснити найрізноманітніші «божевільні» вчинки: взяти участь в акції, отримати знижку, підписатися на стрічку, взяти участь в онлайн-вебінарі, отримати безкоштовний навчальний курс в обмін на Емайл, залишити телефон для безкоштовного зворотного дзвінка і т. п.

  З’являтися і показуватися віджети вміють не всім користувачам, а лише тим, кому пропоноване «божевілля» може припасти до душі. Є маса способів спусковий механізм вистрибування віджетів, та й взагалі, способів їх створення та розміщення на сайті існує маса і ми постараємося про все це докладно поговорити в цій статті.

  Чому стільки шуму зараз саме навколо віджетів?

  Віджет — це спливаюче вікно (як правило, не перериває весь екран, а займає «помірно-комфортне» простір екрану відвідувача вашого сайту). На ньому може бути відображено? Все що завгодно (для різного типу сайтів буде свій «гарячий набір» і ми про це поговоримо). Коли і кому він буде показуватися? Знову ж таки, існує маса варіантів, що залежать від типу сайту і ваших поточних цілей і завдань. Як його можна реалізувати? Або найняти програміста (фрілансера, наприклад), або використовувати онлайн-конструктор яких маса і я трохи нижче наведу їх перелік та короткі характеристики.

  Приклади віджетів будуть наведені нижче, та ви і самі їх бачили в великій кількості — це онлайн-консультанти, зворотні дзвінки, пропозиції знижок або умовляння підписатися на стрічку новин. Так, це горезвісне мультимедіа, але і немає, це не настільки ж нецікаво як банери. Бо віджет — це розумний банер, який в ідеалі здасться тільки потрібній людині в потрібний час і зробить йому потрібне пропозицію, від якої той не зможе відмовитися. До того ж він може в деякому сенсі взаємодіяти з відвідувачем.

  По своїй суті віджети — це аналог менеджера (продавця) в магазині. В ідеалі він (продавець і віджет) підходить до вас в потрібний момент, говорить потрібні слова і ви, повіривши йому, починаєте «плисти за течією», і всі щасливі (ви від потрібних покупок, а продавець від відсотків з вчинених продажів). При правильному підході це здорово допомагає бізнесу. При неправильному — результат може бути протилежним бажаному.

  Тому ефекти від використання віджетів (як і від менеджерів-продавців) бувають різні. Здорово, коли продавець (живий або електронний) ловить минає клієнта за рукав і допомагає йому відшукати те, що самостійно він не помітив. Здорово, коли він, бачачи утруднення відвідувача, приходить йому на допомогу. На противагу цьому, віджет, вистрибує на все вікно відразу після входу на сайт і потім вылазящего на всіх сторінках виведе з себе навіть сангвініка, не кажучи вже про холерике.

  Причому віджети крім очевидних вигод (сьогохвилинних продажу) в ідеалі забезпечують і довготривалий позитивний ефект при правильному їх використанні. Як правило, це поліпшення поведінкових факторів (враховується пошуковими) і підвищення лояльності цільової аудиторії (виливається в повторні продажу, рекомендації та інші плюшки). Думаю, тому зростає кількість сайтів, на яких використовуються віджети. Наприклад, тільки в рунеті за останні півроку відсоток сайтів з віджетами виріс у два з половиною рази.

  Інша справа, що в разі віджетів все залежить від того, наскільки у вас вийде зліпити ось такого «ідеального продавця» з наявних на ринку матеріалів і вашого уявлення про «прекрасне». При цьому не обійтися і без зворотного зв’язку (аналіз статистики використання), щоб оцінити наскільки ваше уявлення про «прекрасне» і «неназойливом» розходиться з загальноприйнятим.

  Загалом, сучасний віджет — це та сама «рука» менеджера (простягнувся через весь інтернет), яка вхопить відвідувача в підходящий момент і підведе його до уместному для нього дії (в ідеалі — взаємовигідного). Штука класна, але в силу описаних вище причин вимагає осмисленого підходу (з аналізом отриманих результатів).

  До чого це я все? Ну, очевидно до того, що питання — ставити чи не ставити віджет — вже, як би, не стоїть на порядку денному для тих, хто заробляє на продажах в інтернеті. Актуальним зараз є питання — а як все це реалізувати простіше, дешевше, але одночасно і ефективніше. Варіантів маса, але бажано робити вибір свідомо, бо від цього залежить повнота вашого гаманця і «самопочуття» сайту.

  Де розжитися віджетами і що вибрати?

  Коли-то віджети були присутні в основному тільки на великих продають сайтах, і вони створювалися спеціально під цей проект програмістами та дизайнерами. Справа ця клопітка і дороге, але при великих обертах, природно, вигідну.

  В принципі, можна наслідувати їх приклад і найняти фрілансера, але, як я вже говорив, щоб віджет продавав, його потрібно грамотно налаштувати і використовувати. Важко зрозуміти, наскільки вам пощастить з фрілансером і наскільки він буде спецом саме в цій області.

  А тому зараз набирають популярність онлайн-сервіси, що надають вже готовий код віджетів, які ви зможете в якійсь мірі налаштувати в адмінці сервісу (зовнішній вигляд, тригери для спрацьовування тощо). Процес там налагоджений (що називається, стоїть на конвеєрі), а результат більш-менш прогнозований. Інша справа, що сервісів таких досить багато, а вибрати хотілося б краще по співвідношенню ціна/якість.

  Всі їх я, звичайно ж, вивчити не зміг (та й деякі просто не знаю), але ті, що більш-менш на слуху, я постарався звести в табличку з описом ключових моментів важливих власникам сайтів.

  CallBackHunter.com Віджет зворотного дзвінка, чат через Вконтакте і Телеграм. Запис розмов, налаштування сповіщень по e-mail про дзвінки. Тариф в залежності від трафіку на сайті.
  CartProtector.com Автонастройка віджетів у вигляді вибору необхідних функцій за допомогою чек-боксів, потім висилають код. Партнерська програма. Ручне налаштування у вигляді одного віджета, можна змінювати текст і кольору. Налаштування показу: при догляді з сайту «показати через…». Відправка листів при догляді відвідувача з сайту. Тарифи на основі кількості відвідувачів на добу, оплачується на кілька місяців вперед.
  CarrotQuest.io Віджети, on-line чат, API. Визначають відвідувачів. На головній сильно завуальовано які інструменти використовують тільки маркетингові тексти. У конструкторі віджета є готові набори фраз, сам конструктор має багато можливостей, шаблони при цьому порожні. Інтеграція з CMS. Є сегменти, воронки, АБ тести, за сегментами можна надсилати e-mail. Тариф залежить від кількості відвідувачів в місяць. Розвинена e-mail розсилання користувачам, уроки.
  CallBackKiller.ru Онлайн чат, віджет зворотного дзвінка. Партнерська програма e-mail, sms розсилки по базі контактів. Оплата похвилинна.
  Witget.com Віджети, callback. Інтеграція з сервісами аналітики Google Analytics і Яндекс Метрика. Інтеграція з CMS. Багато маркетингових текстів на сайті. Великий набір готових шаблонів віджетів. E-mail розсилка по базі контактів. Тарифи від місяця до року.
  GetSale.io Віджети, віджет зворотного дзвінка. Мобільні віджети (адаптивні). Зручний конструктор віджетів з широкими можливостями. Великий вибір налаштувань показу. Інтеграція з CMS. Великий набір готових шаблонів віджетів. Партнерська програма. Тариф залежить від кількості переглядів сторінок сайту.

  Розглянути всі їх в подробицях у мене не вийде (в силу обмеженості розміру статті), тож у рамках цієї публікації зупинюся детальніше на останньому з них (самому молодому, але «мають за спиною» велику компанію) — GetSale.io. Він досить простий в освоєнні, функціональний і, що приємно, безкоштовний у використанні перші пару тижнів (якраз достатньо для розуміння доцільності подальшого використання).

  Конкретно, GetSale.io дозволяє (на вскидку наводжу, може ще чого можна організувати) налаштувати віджети, наприклад, на такі «випадки життя»:

 • Збір контактів (Емайлов, телефонів…)
 • Анонсування акцій, розпродажів
 • Спеціальні пропозиції саме для цього відвідувача
 • Години роботи офісу може показати
 • Вартість і умови доставки
 • Режим роботи на свята
 • Новини компанії запропонує почитати
 • Інформування про оновлення асортименту
 • Віджет про проведення техработ на сайті
 • Реєстрація на заходи
 • Підказки заплутавшим відвідувачам
 • Перелив трафіку між сторінками або сайтами можна організувати
 • Даний сервіс (як, втім і інші) в першу чергу орієнтований на клієнтів з області Е-комерц та іншого роду бізнесу, винесеного повністю або частково в онлайн. Хоча, віджети можна ефективно використовувати і на інформаційних сайтах (підписки, розсилки, перелив трафіку, утримання йдуть відвідувачів тощо), тим більше, що багато з них досить заробляють на своїх сайтах, щоб собі це дозволити.

  Але все ж, онлайн-комерсанти є основними споживачами таких послуг, бо віджети дозволяють їм миттєво відчути віддачу у вигляді збільшення продажів, а з часом може проявитися і лояльність пошуковиків (з-за покращилися ПФ), а також лояльність постійної аудиторії.

  В чому «сіль» створення віджетів в GetSale.io?

  Давайте пробіжимося по функціоналу GetSale.io, приміряючи його на широкі плечі онлайн-бізнесмена:

 • Ну, що? Тут можна налаштувати, наприклад, віджети, спрямовані на підвищення конверсії продажів, можна збирати контакти, формувати правильні очікування від продукту, підвищувати лояльності до бренду, розвивати спільноти в соціальних мережах, залучати увагу на участь в партнерських програмах і рекламних акціях, і прочая, прочая, прочая. Адже краще раз побачити приклади, ніж сто разів почути. Правда ж, адже?

 • У промо вони розсилали приклади віджетів і хвалилися ефектом від них. Наприклад, якщо ви прокрутіть сторінку цього сайту до кінця, то в правому нижньому куті побачите цей віджет:

  Пример виджета для улучшения поведенческих факторовЯк збільшити продажі

  За заявами він збільшив істотно і глибину перегляду, і час проведений користувачами на сайті. А що це значить? Покращився ПФ, а значить і позиції з часом у сайту будуть краще, а трафік (цільової) побільше. Нехай це і не прямі продажі, але вихлоп у підсумку може бути навіть більше. Мотайте на вус.

 • Інший приклад (появи віджета потрібно почекати, бо він показується з великою затримкою і, можливо, не всім). По суті, це та сама рука менеджера, чіпляюча сумлевающегося відвідувача можливістю отримати «плюшку»:

  Пример виджета скидкиЯк збільшити продажі

  CTR склав близько півтора відсотків, що дуже навіть непогано з урахуванням вартості продаваних там виробів.

 • І ще один приклад того, як можна і треба ловити за руку минає відвідувача. Спробуйте закрити сторінку цього сайту і ви побачите віджет знову ж таки з пропозицією знижки (у мене він, правда, не завжди відкривався, можливо, що він ще якось таргетирован).

  пример виджета показываемого при попытке пользователя уйти с сайтаЯк збільшити продажі

  Причому зауважте, що цей клієнт по-любому був втрачений, а так з’являється шанс хоча б дещицю з таких «редисок» зробити таки покупцем. В даному випадку, CTR був 11 відсотків, а також відбулося зростання ПФ, т. к. збільшилася глибина переглядів. Знову ж таки, подвійна користь.

 • Налаштувати віджет на GetSale.io цілком по силам самому в покроковому режимі конструктора віджетів (не потрібно ні програмування, ні верстания, ні отрисовывания дизайну).

  Онлайн конструктор виджетовЯк збільшити продажі

  Немає ніякої необхідності замовляти віджети у вебмайстрів, програмістів і дизайнерів і платити за це гроші — конструктор елементарно простий, будь віджет налаштовується за 5 хвилин. Є вже велика кількість готових «дизайнів» віджетів (те, що раніше потрібно було замовляти у дизайнера — вже є в преднаборах, якщо що — віджети можна легко змінювати, що і показано на попередньому скріні).

 • Є серйозна можливість налаштувань таргетування показу віджетів (показу їх тільки потрібним вам людям в потрібні моменти). Знову ж радує, що для цього не потрібно програмувати самому або просити це зробити стороннього програміста, щоб певні віджети показувалися тільки певним людям, на певних сторінках або по кастомному сценарієм).

  Настройка показа виджетовЯк збільшити продажі

  Є можливість показувати віджет тільки при виконанні певної мети. Причому, мети можна налаштувати на самому сервісі, так і імпортувати цілі з Яндекс Метрики.

 • Інтеграція з багатьма популярними CMS (WordPress, Joomla та ін):

  Интеграция виджетов с популярными CMSЯк збільшити продажі

  Зручно для тих, хто в код системи боїться лазити.

 • Можливість аналізувати результати прямо в сервісі. (не потрібно ставити env мітки і лазити в метрику або аналітікс — все показується відразу в сервісі):

  Статистки по использованию виджетовЯк збільшити продажі

 • GetSale.io розсилає підказки та уроки по використанню сервісу. Дрібничка, а приємно. Мені прислали кейси та статистику, яка вийшла у їх користувачів (які побажали розкрити її). Загалом, «риба» ще нікому не заважала.
 • У сухому залишку

  Висновки напевно треба якісь зробити? Або ну його? Давайте все ж зроблю, але за скороченою програмою.

 • Очевидно, що віджети стають все популярнішими. На сайтах скрізь і всюди ці віджети (зворотний дзвінок, зв’язок з консультантом, спецпропозиція тощо).
 • Раніше віджети були долею великих сайтів. Була кастомний розробка під кожен необхідний випадок. Тепер все це доступно всім вебмайстрам, без ущербності та милиць, т. к. конструктор дозволяє демократизувати цей процес.
 • Що це дає сайту? Не так вже й мало. Трафік на сайті, по суті, використовується на всі 100%, а, наприклад, відвідувачі GetSale.io сегментуються, і вже через місяць-другий, як накопичиться статистика, можна робити не просто таргетовані, а ультра-таргетовані віджети.
 • Ну, а що це дає, крім очевидного (лідов, тобто продажу)? Знову ж таки не мало. Глибина переглядів на сайті зростає, час проведений відвідувачами на сайті зростає і одночасно знижується відсоток відмов, а також знижується відсоток повернень відвідувачів назад на видачу (Яндекса або Гугла). Все разом це означає, що зміцнюються поведінкові фактори сайту.
 • Віджети — суть мультимедійний формат. АЛЕ. Вони працюють НАБАГАТО крутіше банерів! Хвиля розуміння цього факту поступово набирає силу і захльостує все більша кількість сайтів (в першу чергу комерційних). І напевно немає особливого сенсу тягнути з їх інтеграцією у свій власний інтернет-проект, а то конкуренти запросто обійдуть на повороті…
 • Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу