Як розкрутити сайт самому

834

Здрастуйте, шановні читачі блогу . У цій публікації я хочу знову ж таки акцентувати вашу увагу не на темі залучення додаткових клієнтів на бізнес-сайт (що само по собі важливо, але ми вже про це досить багато говорили), а на питанні їх утримання і перетворення в покупців товару або послуги. Зараз на ринку спостерігається зниження попиту, і будь-який приклад підвищення конверсії сайту (оптимізації воронки продажів) може виявитися дуже цінним і корисним.

Як розкрутити сайт самому

Отож, у сьогоднішньому невеликому прикладі з підвищення конверсії «вичавити всі соки» з цільової аудиторії нам допоможуть інструменти аналітики продажів від CoMagic. Я про них вже писав.

Якщо коротко, то це комплекс заходів включають Колл-трекінг, онлайн-консультант, дзвінок з сайту і багато іншого, зав’язаний на власну систему аналітики, яка дозволяє при мінімальних трудовитратах оптимізувати процес продажів. Поточний приклад якраз і покликаний продемонструвати пріоритетність саме комплексного підходу до закручування воронки продажів, який і забезпечує CoMagic.

Можливості закладені в CoMagic і варіанти їх застосування

В одній з недавніх статей під назвою «10 основних помилок, з-за яких не працює SEO, та 5 базових рекомендацій» я згадував два дуже важливих моменти, без яких про успішний розвиток комерційного сайту можна забути — робота по підвищенню ефективності сайту та аналіз його статистики. По суті, ці поняття взаємопов’язані.

Люди зараз починають рахувати гроші та оптимізувати свої витрати. Ми рухаємося у фарватері буржунете, і аналітика продажів стає невід’ємним інструментом успішного бізнесу в мережі. Використовувати для комплексного аналізу системи типу Гугл Аналітікс навряд чи вийде, бо більше половини замовлень приходить по телефону, а значить цей трафік теж потрібно враховувати і виявляти для нього найбільш вигідні канали залучення користувачів.

CoMagic в цьому плані має всі необхідні інструменти. Він вміє підміняти номери телефонів на сайті залежно від того, звідки прийшов цей користувач (з Яндекс Діректа, Гугл Адвордса або ще звідки-то). У підсумку дзвінки все одно будуть перенаправлені на ваш колл-центр і таким чином можна буде оцінити ефективність рекламної кампанії і не тільки (це лише вершина айсберга). Ну і, звичайно ж, з аналізом продажів з форми замовлення він теж чудово справляється.

Як розкрутити сайт самому

Крім цього CoMagic має в своєму складі цілий арсенал інструментів, які можна застосовувати як в комплексі, так і окремими блоками. Давайте я коротко пробегусь за ним, а потім вже поговоримо про кейс, щоб було зрозуміліше, що саме там привело до зростання продажів при тому ж обсязі цільового трафіку. Отже, подивимося, що входить до складу комплексу:

 • Статичний Колл-трекінг — відвідувачам, які прийшли з різних каналів залучення, буде показуватися свій унікальний номер телефону. Наприклад, для тих, хто прийшов з Адвордса — свій, а для дівчат з Діректа вже інший. Колл-трекінг також допоможе вам зрозуміти, скільки дзвінків було пропущено в силу перевантаженості вашого колл-центру, скільки клієнтів відмовилися від замовлення з-за неефективної роботи оператора і т. п. речі.
 • Динамічний Колл-трекінг — в рамках однієї рекламної кампанії (каналу залучення відвідувачів на сайт) кожному відвідувачеві буде показаний свій індивідуальний номер телефону, і можна буде відстежити весь шлях на сайті того, хто зробив замовлення по телефону.
 • Віртуальна АТС — багатоканальний номер з можливістю перекладу і переадресації дзвінків на будь-які стаціонарні і мобільні номери співробітників фірми.
 • Онлайн-консультант — чат зі службою підтримки. Багато воліють листування розмови по телефону, і йдучи назустріч таким клієнтам, ви можете отримати, як правило, на десять-п’ятнадцять відсотків більше замовлень, ніж нехтуючи ними.
 • Сайтфон — дзвінок клієнту на залишений ним у спеціальній формі номер телефону (зворотний дзвінок з сайту — callbackhunter) або надання йому можливості безкоштовного дзвінка безпосередньо з сайту (на номер 8-800).
 • Лідогенерація — пропозиція користувачу (якого явно зацікавив ваш сайт, бо він бродив по ньому якийсь час) залишити свої координати в спеціальній формі. Це дозволить вам отримати ще додатковий відсоток користувачів стали покупцями (набити ті самі ліди).
 • Модуль аналітики — дозволяє зв’язати всі дані про відвідування web-сайту, про дії потенційних клієнтів в режимі онлайн і оффлайн, і надає докладні аналітичні звіти в графіках і таблицях. Крім цього модуль аналітики може повідомляти вам, наприклад, про замовлення, пропущені дзвінки або ж про проблеми з доступністю сайту. Все це можна інтегрувати з Google Analytics ( Universal Analytics) або Яндекс Метрикою, якщо кому-то їх інтерфейс більш звичний.
 • Думаю, що у багатьох виникає питання, а як і для чого все це використовувати. Ну, варіантів маса, але основні з них, на мій погляд, такі:

 • За допомогою програми відстеження дзвінків в CoMagic ви зможете підраховувати окупність своїх інвестицій (ROI), аналізувати відсоток конверсії, тим самим визначаючи найбільш ефективний рекламний джерело.
 • Вирішується проблема з відстеженням ефективності реклами. Справа в тому, що власники онлайн-бізнесу вкладають гроші в рекламні кампанії, але зрозуміти, скільки клієнтів (а не просто відвідувачів) кожна з них призводить, не вдається в повній мірі без використання систем відстеження телефонних дзвінків.
 • Динамічний колл-трекінг (одна з різновидів колл-трекінгу) дозволить вам зв’язати дзвінки з конкретними запитами відвідувачів сайту. Таким чином ви зберете повну інформацію про дії відвідувача до здійснення дзвінка (на яких сторінках був, за яким запитом прийшов, скільки часу провів на сайті).
 • Ви будете отримувати інформацію не тільки про кількість дзвінків з рекламних джерел, але і зможете оцінити їх якість. СоМадіс вміє визначати нецільові дзвінки (коли відвідувач не зацікавлений в покупці), повторні і втрачені.
 • Колл-трекінг також дає можливість зрозуміти, що за відвідувач прийшов на сайт: це потенційний клієнт, він помилився номером, зателефонував вдруге, не додзвонився або не цікавився товаром на сайті. Ви зможете відзначати тегом «продаж» саме ті дзвінки, які принесли вам прибуток.
 • До всього іншого, функція «запис дзвінків» дозволить визначити якість прийнятих дзвінків, а також рівень їх обслуговування вашими фахівцями. Таким чином, дзвінки можна буде прослухати прямо в адмінці СоМадіс і дізнатися, про що говорили з клієнтом (гарне доповнення до Вебвизору, де за клієнтом можна підглянути).
 • Двократне зростання конверсії на сайті автодилера за три місяці

  У CoMagic була проведена робота по поліпшенню воронки продажів на сайті Арманд-Сіті, який є офіційним дилером Cadillac, Opel та Chevrolet. Роботи велися з двох сайтів: http://www.armand-cadillac.ru/ і http://www.armand-opel.ru/.

  Диллер КадилакЯк розкрутити сайт самому

  Проблеми, з якими прийшли сайти, були цілком стандартні і типові для багатьох видів бізнесу:

 • Потрібно виявити збиткові рекламні кампанії і оптимізувати рекламний бюджет, щоб у наш непростий час знизити вартість залучення клієнта
 • Потрібно було збільшити конверсію в обігу для обох сайтів
 • Бажано було зменшити і вартість отримання одного дзвінка по рекламі
 • Що було зроблено в CoMagic:

 • Підключили динамічний колл-трекінг, щоб зрозуміти, який саме результат у вигляді звернень дає кожна рекламна кампанія і наскільки виправдовуються вкладення в кожну з них.
 • Використання власної системи аналітики CoMagic дозволило клієнту тримати під контролем свої рекламні бюджети і своєчасно отримувати інформацію про можливі проблеми з кампаніями, а також об’єктивно тестувати нові джерела залучення клієнтів.
 • Підключили додаткові інструменти комунікації (про їх призначення читайте трохи вище), що дозволило отримувати додаткові звернення від відвідувачів, для яких незручний прямий дзвінок в компанію:
 • — Форму заявки Лидогенератор
 • — Замовлення зворотного дзвінка Сайтфон
 • Як розкрутити сайт самому

  От і все. І який же був результат. Досить-таки вражаючим:

  Як розкрутити сайт самому

  Цілком можливо, що після співпраці з CoMagic у вас будуть схожі або навіть кращі результати. Думаю, що варто спробувати або хоча б задуматися про це.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу