Вибираємо хостинг і домен

856
 • Вибір тарифного плану хостингу на сервісі ProGoldHost
 • Економимо за рахунок оптимізації сайту і вибору тарифу
 • Реєстрація і покупка хостингу на сервісі ProGoldHost
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Якщо висловлюватися образно, то хостинг (див. тут що це таке і які у нього бувають особливості) можна порівняти з будинком (квартирою) для вашого ресурсу, а доменне ім’я буде в цьому випадку виконувати роль поштової адреси цього будинку.

  Вибираємо хостинг і домен

  Так от, питання, пов’язані з вибором, перевіркою та отриманням доменного имениь ми вже детально розглянули, а так само зупинилися на питанні покупки домену на прикладі реєстр.ру. Тепер нам залишилося настільки ж ретельно вивчити нюанси придбання та налаштування хостингу, а так само здійснити прив’язку доменного імені (отриманого раніше) до місця розташування файлів вашого сайту.

  Вибір тарифного плану хостингу на сервісі ProGoldHost

  Якщо продовжувати виражатися образно, то нам потрібно буде отримати і повісити на наш будинок (тариф хостера) табличку з адресою (доменом), а так само додати дані в загальноміську базу (DNS сервера), щоб кожна людина могла знайти його розташування, просто ввівши його Урл в адресний рядок браузера.

  Не знаю, чи доречно буде наведене мною вище образне порівняння, але зазвичай на початковому етапі вивчення сайтобудування, питання прив’язки домену до хосту є найнезрозумілішим, тому я спробував пояснити суть справи на простому прикладі.

  Питання вибору оптимального хостингу ми теж вже досить докладно обговорили, тому не буду повторюватися. На жаль, я не зможу розповісти про всі нюанси роботи з усіма хостером. Мені простіше всього буде розповідати на прикладі того з них, послугами якого я користуюся в даний момент — ProGoldHost (зараз, правда, вже перейшов на виділений сервер в Инфобокс). Мої відгуки про нього ви можете прочитати тут і тут. Все що там написано відповідає дійсності і на даний момент.

  Отже, для початку вам потрібно буде підібрати найбільш підходящий на даний момент тариф, який пропонує обраний вами хостер. У разі Золотого Хоста, вам потрібно зайти на головну сторінку з наведеної вище посиланням, а потім вибрати з лівого меню пункт «Хостинг». На сторінці, що відкриється, ви побачите таблицю з тарифами та їх стислими характеристиками.

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Ціни на тарифи наведено в доларах, але ви можете поставити галочку поруч з рублями або ж євро для відображення цін у цих валютах. Але це нюанси, хоча і дуже зручні. Ціна тарифів зростає пропорційно наданим місця під ваш проект на жорсткому диску сервера хостера.

  Якщо ви плануєте розміщувати на своєму сайті багато фото та відеоматеріалів, які будете зберігати саме на хостингу (адже можна завантажувати відео і фотоматеріали на фото і відео хостинги, типу Ютуба, Радикала і т. п., а на своєму ресурсі лише довантажувати ці матеріали по мірі звернення до них відвідувачів), то вам буде потрібно більше місце на жорсткому диску сервера, і мінімальні тарифи тоді вам не підійдуть.

  Але розмір дискового простору, що надається під файли, не завжди буде головним критерієм при виборі тарифу. Чому, запитаєте ви? А тому разом із ціною пакета росте так само і максимальний відсоток навантаження, який зможе створювати ваш ресурс на процесор, пам’ять і базу даних сервера.

  Справа в тому, що сучасні сайти представляють із себе фактично програми, які виконуються в реальному часі на хості (задіюючи ресурс процесора, оперативної пам’яті і бази даних) і в залежності від того, на що натиснув відвідувач, буде сформована (в реальному часі) сторінка, яку в кінцевому підсумку і побачить відвідувач.

  А якщо у вас в гостях перебувають одночасно десятки відвідувачів, які постійно (я б навіть сказав з люттю) натискають на посилання і відкривають все нові і нові сторінки. І все це хост відпрацьовує в реальному часі. Якщо б ваш проект був єдиним на сервері (мається на увазі фізичний комп’ютер), то він міг би собі дозволити споживати всі ресурси процесора, пам’яті і бази даних, але, на жаль, на відносно дешевих тарифах такого не буває.

  На одному фізичному комп’ютері, як правило, розміщено багато сайтів, які одночасно звертаються до процесора, пам’яті і базі даних сервера, ділячи між собою його ресурси. Така штука називається віртуальний хостинг.

  Економимо за рахунок оптимізації навантаження і розміщення декількох сайтів на одному тарифі

  Ось саме тому і запроваджується максимальний відсоток допустимого навантаження на процесор, який може створювати ваш ресурс. При перевищенні цього відсотка ви будете пару раз попереджені, а на третій раз вас заблокують. Така правда життя, і це справедливо не тільки для ProGoldHost, але для будь-якого іншого віртуального хостингу.

  На більш дорогих тарифах, відсоток максимального навантаження вище і ваш проект безкарно зможе від’їдати більшу кількість ресурсів. Іноді перехід на більш дорогий тариф може стати необхідністю саме з-за великої відвідуваності і, відповідно, велике навантаження.

  Для того, що б побачити максимально допустимий відсоток навантаження на процесор, пам’ять і базу даних для кожного з пропонованих тарифів, вам потрібно буде натиснути на кнопку «Замовити» у стовпці з цікавлять вас тарифом, та подивитися на сторінці значення в рядку «CPU/Memory/MySQL».

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  На самому дешевому тарифному плані максимальний відсоток навантаження дорівнює півтора відсотків, а на найдорожчому — вісім. Ще раз повторюся, що навантаження створюється відвідувачами вашого сайту і чим вище відвідуваність, тим більше вона буде. Є способи, що дозволяють знизити навантаження.

  Основний і найбільш дієвий — це включення кешування на сайті (читайте тут як включити кеш в Joomla і для чого це потрібно, а плагін Hyper Cache, описаний тут, допомагає в оптимізації блога на WordPress для зниження навантаження на сервер).

  У цьому разі сторінки вашого ресурсу не будуть кожен раз генеруватися при запиті їх відвідувачами, а будуть зберігатися у вже створеному вигляді (у вигляді HTML сторінок) у спеціальній папці. Тепер при їх відкриванні ресурси сервера споживатися практично не будуть. Ура кешированию, хай живе кешування, слава людині його придумавшему.

  Крім кешування є ще ряд способів, здатних знизити навантаження сайту на сервер хостингу. Наприклад, для блогу на WordPress ви можете використовувати способи описані в статті про оптимізацію теми і про зниження споживаної пам’яті.

  Хочу звернути вашу увагу, шановні читачі, що ви зможете розмістити на одному купленому у хостера тарифі (записі) відразу кілька сайтів.

  Навіть якщо ви виберете найдешевший пакет під назвою «Міні», то зможете розмістити на ньому крім основного проекту (припустимо, з доменним іменем ще п’ять ресурсів з іншими доменними іменами (ya.ru, Google.ru і т. д.), а так само двадцять проектів на піддоменах вашого основного домену (наприклад, forum., talk. і т. д.).

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Причому домени третього рівня (forum. і т. д) вам ні купувати, ні реєструвати не треба буде, просто візьмете і додасте їх в панелі управління хостингом (cPanel тут описана). Чудово, правда?

  Тобто якщо у вас є кілька сайтів з не дуже високою відвідуваністю (щоб укластися в максимальний відсоток навантаження на сервер), то ви можете купити один тариф на ПроГолдХост і розмістити на ньому всі свої проекти, а не купувати для кожного з них окремий віртуальний хостинг.

  Як це зробити, я обов’язково докладно розповім, але, напевно, вже в рамках наступної статті (див. розміщену вище посилання на статтю про cPanel).

  Реєстрація і покупка хостингу на сервісі ProGoldHost

  Всі тарифи, запропоновані в ProGoldHost , підійдуть для хостингу сайтів на Joomla, блогів на WordPress і форумів на SMF, а так само для проектів на будь-яких інших движках, які при роботі потребуватимуть підтримки PHP і використовує базу даних MySql.

  Вибравши потрібний вам пакет, виходячи з необхідного дискового простору і допустимого навантаження, вам потрібно буде натиснути на посилання «Замовити тарифний план на сторінці з детальним її описом.

  Там необхідно заповнити ряд обов’язкових полів форми реєстрації клієнта. Краще буде вказувати в цих полях реальні ваші дані — у випадку втрати пароля на управління хостингом, ви завжди зможете довести ваше право на даний аккаунт, надіславши скан вашого паспорта.

  У полі «Домен» можете вказати вже куплене вами доменне ім’я (з випадаючого списку поля, розташованого нижче, вам потрібно буде в цьому випадку вибрати варіант «Домен вже існує»), або ввести бажане ДІ і вибрати з випадаючого списку поля «Інформація про Домені», розташованого нижче, пункт «Реєстрація у нас».

  Натиснувши на кнопку «Перевірити», ви зможете перевірити введене (бажане) вами ДІ на зайнятість. Якщо воно виявиться вільно, то разом з покупкою хостингу ви зможете придбати й доменне ім’я для вашого майбутнього сайту.

  У полі «Тарифний План» переконайтеся, що встановлено з випадаючого списку бажаний, а в області «Спосіб Оплати» — найбільш зручний вам спосіб. У полі «Строк (у місяцях)» можете вибрати період, на який хочете орендувати хостинг. Зверніть увагу, що при виборі з випадаючого списку строку більше трьох місяців, вам буде надаватися знижка.

  Це звичайна практика для всіх хостерів — оптом дешевше. Так само хочу звернути вашу увагу на поле «Перенесення сайту», поставивши галочку в якому вам надасться можливість отримати послугу за безкоштовним перенесення вашого проекту з іншого хостингу (з умовою, що там теж використовується панель управління cPanel).

  Вибираємо хостинг і доменВибираємо хостинг і домен

  Далі вам потрібно буде вказати свій контактний E-mail, а так само придумати логін і пароль, які потім будуть служити вам для входу в білінгову панель (BPanel) на сервісі ProGoldHost . В цій панелі зможете відстежувати і керувати вашими рахунками.

  Після закінчення заповнення всіх обов’язкових полів форми вам потрібно буде поставити галочку в полі «C Договором Ознайомлений і Погоджуюсь» і натиснути на кнопку «Продовжити». У вікні зможете ще раз перевірити правильність введених даних, після чого вам слід або поправити щось, натиснувши на кнопку «Змінити дані по хостингу», або якщо все вірно — натиснути на кнопку «Завершити реєстрацію»

  На наступній сторінці вам покажуть, що саме і за скільки ви хочете купити, а так само запропонують вибрати валюту (у всякому разі, якщо на попередньому кроці реєстрації вибрали спосіб оплати через WebMoney, то у вас буде можливість вибрати між євро, доларами і рублями). Для здійснення платежу за хостинг в ПроГолдХоста , потрібно натиснути на кнопку «Оплатити».

  Якщо ви обрали спосіб оплати через WebMoney, то можете скористатися наступним матеріалом, де описані кроки оплати за послуги за допомогою WebMoney Keeper Classic.

  Після того, як ви успішно здійсніть оплату хостингу, вам на вказану під час реєстрації контактний E-mail прийде лист з усіма паролями, логінами і адресами, які будуть необхідні для подальшої успішної роботи з ProGoldHost.

  Цей лист є ключем до управління вашим хостом, тому наслідуйте раді наведеному в самому початку цього листа — обов’язково збережіть текст в окремому файлі або роздрукуйте цей лист. Втрата цієї інформації може вам коштувати даремно втраченого часу на відновлення своїх прав на керування хостингом, і то, це буде можливо лише в тому випадку, якщо ви при реєстрації вказали свої реальні, а не вигадані дані.

  В іншому випадку можете попрощатися з усіма даними, які ви не встигли забекапить (тут читайте, як зробити резервну копію файлів і бази даних вашого сайту), а так само з залишками коштів на вашому рахунку.

  Якщо описаний варіант вас з якихось причин не влаштував або хочеться ще чогось спробувати для порівняння, то раджу подивитися в бік цих рішень:

 • Инфобокс
 • Реєстр.ру
 • FASTVPS
 • AvaHost
 • NeoServer
 • HostiMan
 • Проголдхост
 • Offerhost
 • HandyHost
 • Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу