Вивчаємо WordPress

874
 • Як відключити поява нових коментарів у Вордпрес
 • Як прибрати всі коментарі з блогу або навпаки додати їх
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . На движку WordPress найчастіше створюють блоги, основним атрибутом яких є коментарі. Тому дана можливість в адмінці включена за замовчуванням (як зайти в адмінку, я сподіваюся, ви знаєте).

  Вивчаємо WordPress

  Однак, при написанні окремих статей або ж створення статичних сторінок у вас може виникнути бажання коментарі відключити, тобто заборонити цю можливість. А так само можна взагалі прибрати з використовуваного вами теми шаблон оформлення функцію виведення коментарем.

  Як відключити поява нових коментарів у Вордпрес

  Як це зробити? Зовсім не складно. При написанні статті у Вордпрес, крім, власне, форми, куди ви вводите текст, кругом є досить багато блоків (праворуч внизу), серед яких ви можете відшукати блок «Обговорення».

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Знявши в ньому галочку «Дозволити коментарі», ви їх вимкніть для даної конкретної публікації. Якщо такої області ніде на сторінці редагування запису або сторінки не спостерігаєте, то слід в самому її верху відкрити вкладку «Налаштування екрану» і поставити галочку у зазначеному на скріншоті місці, після чого шукана область з’явиться.

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Якщо ви хочете, навпаки, відключити коментарі в WordPress на всіх сторінках, а включити їх лише на деяких, то вам потрібно буде поміняти дещо в загальних налаштуваннях, які знаходяться в лівому меню на вкладці «Параметри» — «Обговорення».

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Тепер для включення можливості відвідувачам залишати коментарі вам доведеться вручну ставити галочку у згаданій трохи вище області «Обговоренні» на сторінці редагування поста (або статичної сторінки).

  При такому способі відключення коментарів зникне тільки форма для додавання, замість якої з’явиться подібна напис:

  Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

  Якщо ви хочете також прибрати і вже додані коментарі на ваш блог, то доведеться чистити базу даних WordPress, або прибрати з шаблону записів і статичних сторінок фрагмент коду, де йде підключення шаблону коментарів. Друге зробити, як мені здається, буде істотно простіше.

  Як прибрати взагалі всі коментарі з блогу або додати їх

  Отже, швиденько згадуємо як влаштовані шаблони WordPress і, підключившись до свого блогу по ФТП, відкриваємо на редагування у Нотепаде++ файл single.php (для статей) або page.php (для статичних сторінок). Відкрили? Ну і чудово.

  Знаходите там фрагмент:

  І видаляєте його (не забудьте попередньо скопіювати на комп’ютер сервера оригінал файлу, в якому виробляєте зміни). Зберігаєте, оновлюєте дані в Файлзиле, скидаєте кеш в Вордпрес, якщо його використовуєте, ну і, власне, дивіться на результат.

  Таким способом усі коментарі вийде прибрати зі всіх сторінок блогу одні махом, якщо така необхідність у вас виникне.

  Однак, іноді виникає інша проблема — коментування ви в настройках сторінки включили, а форми для їх додавання не з’явилося. У мене, наприклад, таке було на статичних сторінках, бо розробники шаблону це не передбачили (пам’ятайте, що теми оформлення для WordPress варто завантажувати тільки з офіційного сайту під уникнення вірусів і прихованих посилань).

  Що робити? Та те ж саме, що ми тільки що розглянули, але з точністю до навпаки. Потрібно буде відкрити файл page.php (це базовий шаблон для статичних сторінок, хоча можна буде створювати свої шаблони) і додати в потрібному місці (після вмісту той же фрагмент коду:

  Форма для додавання коментарів з’явиться на цій сторінці у вашому WordPress блозі. Зовнішній вигляд і функціонал цієї форми налаштовується у файлі comments.php з папки з вашою темою оформлення (/wp-content/themes/). Таким чином ми відключили, підключили, прибрали і знову додали коментарі в Вордпресс. Молодці, що тут ще додати.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу