Як розкрутити сайт самому

1497
 • Seo копірайтинг — що це та з чого розпочати
 • Стати копірайтером самому або ж робити ГС?
 • Ви пишіть тексти — нюанси Seo копірайтингу
 • Копірайтинг та Seo оптимізація текстів статей
 • 12 порад з основ копірайтингу від Шакіна
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогодні я хочу поговорити про копірайтинг, але не в загальному розумінні цього слова, а стосовно до наповнення сайту унікальним контентом (копіпаст або крадіжка контенту використовувати вже марно). Взагалі, звичайно ж, слово копірайтер, у своїй основній трактуванні, означає написання рекламних текстів або ж слоганів і співзвучно зі словом копірайт (Copyright), хоча і означає зовсім інше.

  Як розкрутити сайт самому

  Але дуже часто SEO копірайтингом називають написання оптимізованих текстів для сайтів або навіть просто написання текстів, в тому числі на замовлення за гроші. Взагалі, у мене слово копірайтер асоціюється з тими, хто пише тексти для різних комерційних сайтів або ж для ГС (поганих сайтів). Зазвичай йому видають техзавдання у вигляді бажаного обсягу тексту і бажаної густини входження потрібних ключових слів.

  Seo копірайтинг — що це та з чого розпочати

  Але знову ж таки в цій статті я не хочу писати про те, як добре або, навпаки, як погано живеться копірайтеру в рунеті. Ні, сьогодні я хочу розповісти про свій власний досвід SEO копірайтингу, яким я займаюся вже трохи більше двох років. Точніше кажучи, їм я почав займатися лише близько року тому, але тим не менш.

  Отже, що ж я розумію під цим терміном? Для мене це зовсім не написання статей по техзавданню замов невелику плату для якогось «дяді», а написання оптимізованих текстів для свого власного проекту. Мені здається, що це набагато більш вигідне і, головне, більш перспективне заняття.

  Багато копірайтери зі мною не погодяться, бо будь-який новий проект почне окупатися далеко не відразу (думаю, що за рік-будь потрібен буде на розкачку, перш ніж вдасться заробити більш-менш пристойні гроші), а їсти хочеться завжди.

  А адже копірайтинг при належному умінні «володіти пером» може практично відразу ж почати приносити вам дохід, але він буде миттєвим і одноразовим (і можливо, що не досить високим). Хочете ще грошей — пишіть ще статті і віддавайте їх «дяді» за копійки.

  У разі ж створення свого проекту (де ви самі будете виступати в якості автора), написаний вами текст одного разу може приносити дуже відчутний і, як правило, збільшується з часом дохід. Тут ви і «дядько», і копірайтер в одній особі.

  Це, звичайно ж, дещо ускладнює справу, бо окрім азів копірайтингу ви повинні будете оволодіти ще й азами вебмастеринга (ознайомтеся з матеріалами щодо того, як зробити свій сайт самому й безкоштовно або як створити свій блог), а також азами оптимизаторского мистецтва (Просування і оптимізація сайту з нуля), бо без читачів ідея заробітку на сайті стане утопією. Складно? Без сумніву, але цілком можливо, причому, силами лише однієї єдиної людини (навіть такого «старого і тупого дядьки», як я)

  Копірайтерами не народжуються. Писати тексти не літературною мовою здатні більшість людей — потрібно тільки почати і не зупинятися. З кожним разом буде виходити все краще і краще, а головне, вже не треба буде витрачати стільки часу, бо виробляться навички.

  Але є одне «але», яким багато нехтують — копірайтінг неможливий без навичок сліпий друку (особисто мені допоміг у свій час клавіатурний тренажер VerseQ).

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Хто б вам що не говорив, але якщо ви друкуєте тільки двома пальцями і дивлячись при цьому на клавіатуру, то багато на копірайтингу ви не заробите (як у випадку роботи на «дядю», так і у випадку роботи на себе коханого). Думка повинна матеріалізувати на екрані у вигляді букв сама по собі, щоб ви ні на що не відволікалися і не збивалися, інакше буде дуже і дуже важко.

  У школі я більше трійки за твори ніколи не отримував, бо писав набагато повільніше, ніж думав, так і проклята «вроджена безграмотність» змушувала думати тільки про спрощення пропозицій, а не про оптимальному і лаконічному викладі пролітають у голові фраз та словосполучень. Загалом, без сліпий друку стати копірайтером буде складно, і це ще м’яко сказано.

  Боюся, що я вас вже залякав і ви роздумуєте, а чому б не почати купувати тексти для свого майбутнього проекту у професіоналів (наприклад, на біржах копірайтингу, таких як Адвего, Etxt або Текстсейл), ну або, на худий кінець, у початківців (благо, що це не дуже дорого).

  Так, тут всі плюси на обличчя. Тексти стануть абсолютно унікальними, адже ви їх будете перевіряти на спеціально призначених для цього сервісах (наприклад, у програмі Advego Plagiatus). Крім цього вони будуть вже оптимізовані під потрібні вам ключові слова і будуть написані на хорошому людською мовою (перевірити орфографію ви зможете і самі в онлайн сервісах). Це, звичайно ж, в разі вибору хорошого копірайтера, але тим не менш.

  Стати копірайтером самому або ж робити ГС?

  Вам залишиться тільки підтримувати сайт в хорошому технічному стані (технічні методи і способи Seo просування), ну і купувати ссилочку на ті статті, які вам будуть поставляти копірайтери. Хоча, багато хто навпаки все це затівають, щоб потім продавати посилання з цих статей. І те, і інше можна робити вже в описаних мною раніше сервісах:

 • Міралінкс, описаний тут
 • ГоГетЛинкстут читайте про нюанси роботи з ним
 • ГетГудЛинкстут опис можливості щодо купівлі посилань зі сторінок мають PR (великий статична вага)
 • РотаПосттут повний огляд можливостей біржі
 • Все чудово, але… Таким чином ви зробите ГС, хоч і дуже схожий на СДЛ (сайт для людей), але все одно ГС (р… сайт). Чому?

  Тому що в текстах ваших статей не буде того основного, заради якого вони повинні публікуватися — дати щось корисне і потрібне читачеві. Це основна якість, за яким можна відрізнити ГС від СДЛ. Перше — це лише інструмент для отримання доходу і нічого більше, а СДЛ крім доходу ще й переслідує мету бути корисним читачам.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Я твердо переконаний, що не можна зробити СДЛ, купуючи тексти у професійних копірайтерів. Правда, можна, звичайно ж, купувати статті у фахівців не в області копірайтингу, а в тій області, про яку пише автор, але це вже буде ексклюзив, який коштує дуже і дуже дорого, що починаючому вебмастеру буде просто не по кишені.

  Тому, якщо хочете робити СДЛ, то уявляєте себе в якості основного копірайтера, ну або шукайте таких людей серед своїх компаньйонів. Переконав? Умовив? Посилаєте мене куди подалі? Ну гаразд, тоді ще скажу пару слів за СДЛ і проти ГС, а також на користь того, щоб займатися копірайтингом на своєму сайті самому.

  Ви чули про фільтр АГС в Яндексі? А про жорстке ставлення алгоритму Панда в Гуглі до всяких там марним користувачам ресурсів? Напевно, щось чули (дещо по фільтрам ви можете почитати тут). А як по вашому пошуковики знаходять нехороші сайти, які потім косять без жалю? А їм це підказують відвідувачі своєю поведінкою в пошуковій видачі і на самому сайті — це так звані поведінкові фактори, які зараз актуальні більше, ніж коли-небудь.

  Якщо ваш ГС ще не під фільтром, то це лише питання часу, бо пошуковикам такі ресурси як кістка в горлі, яку вони обов’язково выкашляют. Чому? А відповідь полягає в іншому питанні — для чого робиться більшість ГС? Правильно, в основному для продажу посилань.

  Ну, а це мало того, що заважає пошуковикам правильно ранжувати і визначати релевантність сайтів у видачі, так ще й б’є ним по кишені (SEO відбирає потенційних клієнтів у контекстної реклами Яндекс Директ і Google AdWords). ГС приречені так само як і були приречені дорвеї в свій час.

  Тому беремо ноги в руки і починаємо займатися копірайтингом для своїх проектів самі. Але ставши копірайтером ви ще повинні будете дотримуватися основних правил, що дозволяють робити ваші тексти не тільки корисними читачам, а й симпатичними і зрозумілими пошуковикам. Про що я? Про SEO оптимізації текстів, звичайно ж, яка потрібна СДЛ не менше, а часто навіть більше, ніж комерційному сайту або ГС. Чому?

  Та тому що тексти — це основна зброя, яким володіє інформаційний ресурс. Ваші добре оптимізовані під пошукові системи статті здатні самі пробити собі дорогу в Топ по не дуже конкурентними пошуковими запитами в Яндексі і Гуглі.

  А якщо, окрім Seo копірайтингу ви використовуєте при написанні текстів ще й свою здатність робити їх цікавими і корисними для читачів, то їх поведінку на вашому сайті дозволить вам надовго закріпитися в Топ пошуковиків за рахунок хороших поведінкових факторів. Як вам такі аргументи?

  Залізобетонні і перевірені на власному досвіді. Ну, а якщо крім свого таланту копірайтера ви ще розкриєте в собі і талант оптимізатора, то успіх не змусить себе чекати (два роки не термін, правда ж, адже?).

  Робимо висновок — без посилань сайт може існувати і може приносити дохід, а от без хороших текстів — малоймовірно і высокорисковано. Все, кінчаю балаканина і агітацію «за радянську владу» і спробую поділитися з вами тим, чим я зараз керуюся перебуваючи в ролі Seo-копірайтера (вебмастера, оптимізатора і аналітика) блогу .

  Ви пишіть тексти — нюанси Seo копірайтингу

  По-перше, я хочу ще раз підкреслити пріоритет створення контенту над всіма іншими вашими обов’язками по влаштуванню сайту. Спочатку йде копірайтинг, який у мене, наприклад, забирає левову частку всього того часу, що я здатний приділяти сайту, а вже потім, за залишковим принципом, я займаюся вебмастерингом, просуванням і аналітикою (якщо перевірку позицій у Site Auditor можна назвати аналітикою).

  Можна сказати так: СЕО копірайтинг — це моя основна робота на проекті , а все інше я сприймаю як відпочинок. І це буде правдою.

  Зараз на моєму блозі близько 300 статтею і, напевно, про вісімдесяти відсотках з них я можу сказати, що їх написання мені далося не просто. По своїй суті я початківець веб-майстер, початківець копірайтер і початківець оптимізатор, тому перш ніж про щось писати я ретельно вивчаю тему таким чином, щоб після написання міг сказати, що сам все зрозумів і збагнув (пам’ятаєте, як у старому доброму анекдоті про викладача Вузу — три рази пояснив, сам зрозумів, а ви ніяк не зрозумієте). На це потрібно витрачати багато, а часто і навіть дуже багато часу.

  Якщо ви в тій темі, про яку плануєте писати, розбираєтеся добре і детально, то вам буде значно простіше. Але все одно добре оформленої і зрозумілою статті вам, як копірайтеру, доведеться попотіти. Без цього ніяк, якщо ви тільки не особлива людина, з низки он що виходить.

  Гаразд, тепер про тонкощі SEO копірайтингу (оптимізації текстів) слід поговорити. Давайте у вигляді списку спробую все це оформити, бо так часто краще сприймається інформація:

 • Діліть текст на абзаци, які в свою чергу відокремлюйте один від одного одним порожнім рядком. У чистому Html за вас це зробить тег абзацу P, а у звичайній CMS — просто додайте пустий рядок при написанні статті у візуальному редакторі. Чому це так важливо?

  Спробуйте прочитати хоча б невеликий текст зліплений в один шматок і тоді зрозумієте. Це, здавалося б очевидне правило копірайтингу, дотримуються далеко не всі його адепти. Адже що може бути простіше й очевидніше.

 • Пошукові системи люблять структуровані тексти, в яких використовуються заголовки не тільки рівня H1 (він повинен бути один-єдиний на сторінці), але і H2, і, при необхідності, H3 і нижче (Html теги заголовків H1, H2, H3, H4, H5, H6).

  Бажано використовувати в тексті списки (маркіровані або нумеровані), вставляти в текст зображення (тег Img) і можливо, що і відео, наприклад, за допомогою вбудованих фреймів на основі елемента Iframe або ж за допомогою тегів і Embed object. Голий текст буде гірше сприйматися не тільки читачами, але пошуковими системами.

 • Заздалегідь складайте і продумуйте семантичне ядро для майбутньої статті. «Навіщо» — запитаєте? Та потім, що потрібно буде попередньо зрозуміти, які слова і фрази маскують свої запитання до пошукових систем ваші потенційні читачі (по темі вашої майбутньої статті, природно).

  Ви можете сміливо покластися на своє шосте почуття природженого копірайтера, але навіщо ризикувати? Ну, ви напишіть статтю в архів, не забруднивши руки про підбір ключових слів в Яндекс Вордстаті. І кому легше від цього буде? Вам?

  Або тим стражденним знайти відповідь і не знайшли його користувачам пошукових систем? Загалом, гордість в топку і вперед освоювати премудрості розумного копірайтингу і Яндекс Вордстата.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Так, шановні початківці копірайтери, семантичне ядро склали, тепер виписуєте всі пошукові запити по мірі спадання їх частоти запрашиваемости в пошукових системах. Тобто вгорі маєте самі частотні, а внизу — низькочастотні. Навіщо? Я тримаю цей список (на екрані) перед очима при написанні статті, та в залежності від частотності намагаюся вживати ті чи інші ключові слова в тексті.

  Ще раз нагадую — рівень IQ пошукових систем дорівнює рівню розвитку п’ятирічної дитини (і безнадійно відстає від рівня розвитку SEO-копірайтера), тому потрібно акцентувати увагу пошукачів на ключових словах частотою їх згадування в тексті (буквально взяти за руку і підвести, а то пошукачі самі не зрозуміють).

 • Так, а давайте згадаємо, що не погано було б утримувати увагу читача на статті. Хоча б виділення жирним тих ключових моментів статті, які можуть привернути увагу, збудити цікавість і спонукати до прочитання. Це складно, і мені, як початківцю копірайтеру, практично не вдається, але у вас може і вийде.

  А навіщо утримувати увагу читача? Ну, знову ж таки тут грають важливу роль горезвісні поведінкові фактори — не дозволяти читачеві швидко піти зі сторінки так нічого і не почитавши і не подивившись. Ось, до речі, і відеоролики було б не погано додати і той же список схожих матеріалів в кінці статті (читайте про мої роздуми на тему, як поліпшити статистику сайту).

 • Копірайтинг та Seo оптимізація текстів статей

  Існує кілька місць у тексті статті, де SEO-копірайтер обов’язково повинен буде згадати ключові слова, за якими хоче залучити відвідувачів з пошукових систем. Ви їх знаєте? Напевно знаєте, але я повторюся.

 • Мета-тег Title — забудьте про все, але ніколи не забувайте згадувати потрібні ключові слова в Title документа (він ще називається заголовком документа, але не плутайте Тайтл з H1 тощо). Справжній копірайтер має віртуозно володіти мистецтвом запхнути в нього всі потрібні ключі (найбільш частотні на початок) і при цьому зробити так, щоб заголовок сторінки залишався привабливим для користувачів пошукових систем, які будуть бачити його видачі.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Не знаєте як в Title прописати те, що вам потрібно? Тоді подивіться тут, і можливо знайдете відповідь — Як просувати сайт самостійно).

 • Все інше крім Title не обов’язково, але бажано. Напевно ви розумієте, що копірайтер повинен розподіляти ключові слова по тексту рівномірно, а не збирати їх все в одному абзаці. Я намагаюся в абзаці використовувати один ключ, але не завжди так виходить.

  Крім цього ключові слова потрібно використовувати не тільки як пряме входження, але і обов’язково в інших словоформах (відмінках, числах, пологах тощо), а фрази можна розбавляти іншими загальновживаними в російській мові словами, інакше ваша оптимізація тексту може бути розцінена пошуковими системами як спам, що чревате наслідками.

 • Заголовок статті. Дуже часто він використовується в поширених движках сайтів в якості Title, якщо ви не пропишіть тайтл вручну для даної конкретної статті. Багато копірайтери радять робити привабливі заголовки, використовуючи в них маркетингові штучки, а також дуже добре працюють цифри, наприклад, 7 правил копірайтингу для досягнення успіху» і т. п.

  Але якщо заголовок статті використовується в якості Title, то потрібно буде включити в нього ключові слова в порядку спадання їх частотності. Виходить протиріччя — ключі на початку заголовка дозволять копірайтеру потрапити в Топ пошукової видачі, але зате маркетингові заголовки дозволять залучити більше відвідувачів з видачі пошуковиків. Кожен копірайтер вирішує цю дилему по-своєму. Особисто я спочатку Title вставляю ключі, а вже потім додаю що-небудь «від лукавого».

 • Description — опис статті. Раджу додавати цей мета-тег в обов’язковому порядку. Цей текст може бути використаний в якості фрагменту в пошуковій видачі (див. скріншот вище). А сніппет — це ваша безкоштовна реклама на сторінках Яндекса і російському Гуглі.

  Не втрачайте цю можливість, нехай і гіпотетичну. В Description обов’язково вживайте ключові слова і зробіть текст інтригуючим або інтригуючим. Це дозволить підвищити кількість переходів на ваш сайт з пошукової видачі. Не хочу створювати для цього окремий пункт, але на кількість кліків з пошукової видачі Яндекса впливає (і часто дуже сильно) іконка Favicon (читайте про те, як зробити самому або завантажити favicon.

 • Питання про щільності ключів в тексті зараз для копірайтингу не актуальне, але я намагаюся не переходити межу в 1% ключа від загального числа слів. Перевіряю щільність тут — онлайн-сервіс для аналізу тексту.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Довжина тексту. Загалом-то, знову ж якихось чітких обмежень немає, але копірайтер повинен враховувати дві речі. Занадто короткий текст не проб’ється в Топ і, більш того, сторінки з малою кількістю слів можуть бути виключені з індексу пошукових систем. Чому?

  А ви подивіться вихідний код сторінки і співвіднесіть розмір обваження (шапка, підвал, сайдбар) і того тексту, що є на сторінці. Якщо він втрачається на тлі обважування, то такий обсяг буде безперспективним.

  Інша крайність — занадто довгі тексти. Особисто я їх люблю не тільки як копірайтер, але і як цінитель шедеврів інших авторів. У разі великої статті я хоча б її пролистаю і перегляну по діагоналі, а ось короткі відразу закриваю. Але це тільки Імхо.

  Інша справа, що пошукачі напевно співвідносять час проведений на вебсторінці і довжину статті. Тому дуже довгий, але нецікавий продукт копірайтингу може погіршити поведінкові фактори.

 • Про заголовки H1, H2 і т. д. я вже згадував. Було б не погано, якби ви як копірайтер не забували використовувати ключові слова в них. Не все відразу ключі в одному заголовку, а розподіляючи їх за логікою оповіді.
 • Теги логічного форматування Strong і EM вже втратили свою значимість для пошукових систем за рахунок безсоромного їх заспамливания копірайтерами. Але тим не менше я не вважаю зайвим виділити разок інший ключові слова в тексті цими тегами, намагаючись зробити це в тому місці, де було б логічно застосувати виділення для залучення уваги читачів. Тупо виділяти стронгами всі ключі в тексті буде моветоном (див. значення слова) і ні до чого доброго не призведе.
 • Є фішка, яка давно використовується копірайтерами і яка, як мені здається, працює і донині. Я кажу про згадка ключових слів в атрибуті Alt тега Img (картинки). Я додавав туди прямі входження, але не можна перестаратися, бо його вміст буде видно при наведенні курсору на картинку, що може вселити сумніви у читачів з приводу осудності автора (на картинці одне, а в підказці інше). Так і пошук може вважати це за спам.
 • Ось такий список на замітку копірайтеру я б, напевно, і привів у цій статті, якби не прочитав до цього дуже розумну статтю Михайла Шакіна — 12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності.

  Прочитав я статтю уважно, і зробив висновок, що всі поради, наведені в ній, набагато більше орієнтовані на залучення читачів з числа передплатників RSS стрічки сайту, з числа читачів в групі соціальної мережі або з числа фоловерів у Twitter, але практично немає ухилу на залучення читачів з пошукових систем.

  12 порад з основ копірайтингу від Шакіна

  Мені здалося це дуже дивним, адже у самого Михайла рівень відвідуваності з видачі Гугла і Яндекса може викликати лише повагу. Чому ж така зневага до пошукового трафіку в статті? Ні, звичайно ж, і крім Seo є способи залучення відвідувачів на сайт (SMO), але пошуковий трафік, він же по-любому буде надійніше і довговічніше (робота на перспективу). Дивно.

  Але тим не менше я все ж хотів би прокоментувати ті 12 типів постів, які, грунтуючись на власному досвіді, радить використовувати Михайло. Отже, 12 порад з основ копірайтингу від Михайла Шакіна з моїми скромними коментарями (хай не образиться на мене шановний автор):

 • Докладні уроки, мануали і інструкції. Ну, тут було б дивно, якби я не погодився з Михайлом — у мене більшість статей можна підвести під ці визначення. Так, це працює, але часу забирають мануали дуже багато, тому ними і не рясніє рунет.
 • Відеоуроки та відеокурси, які можна для більшої популяризації і навіть заробітку згодом завантажити на хостинг Ютюб. Важко сказати про абсолютну користь такого способу подання інформації.

  Особисто я поки не бачу для себе в цьому сенсу (пошуковики ранжирують саме тексти, а все інше лише добавка до нього — копірайтинг рулить), але, наприклад, все той же Андрій Морквин робить прекрасні відеоуроки та його блог досяг дуже серйозних висот в плані відвідуваності.

 • Статті, оформлені у вигляді перерахування (списків). Як я вже згадував, використання списків копірайтером є правилом хорошого тону, бо вони самі по собі привертають і утримують увагу читачів. До того ж, так інформація легше засвоюється і краще сприймається. Але ось оформляти всю статтю у вигляді одного великого списку я б не став — у всьому потрібна міра.
 • Інша крайність (після відеоуроків), коли замість текстів використовується величезна підбірка фотографій. Так, увагу такі пости безумовно привертають, і напевно буде величезна кількість ретвітів і кліків по Google +1 або «Мені подобається» в Facebook і Вконтакте. Але…

  Сплеск відвідуваності буде миттєвим (але хостер може запросто заблокувати ваш сайт за високе навантаження, і треба буде про це заздалегідь подумати) і дуже швидко розійдеться. А з пошуковиків чекати трафіку на такі статті навряд чи варто, бо фотографії напевно будуть не оригінальні, а насмикані з інших ресурсів. Можна і на неприємності із-за цього нарватися.

  Але от якщо фотки будуть свої, і до них будуть прописані потрібні і унікальні Alt і Title, то думаю, що такі статті можуть бути гідною альтернативою або доповненням до копірайтингу (з пошуку по картинках Яндекса і Гугла можна буде отримати відчутний приплив відвідувачів).

 • Статті, в яких автор (копірайтер) ділиться своїм досвідом, наприклад, всі ті ж звіти про проведені експерименти на блозі Девакі. Безумовно, вони привернуть увагу передплатників з Rss стрічки (Feedburner використовуєте?), фоловерів у Твітері, користувачів тематичних і нетематичних соціальних мереж.

  Але от у плані пошукової оптимізації це може бути не здорово, бо не завжди тему експерименту вийде підвести під частотні пошукові запити. Але, як мовиться, не Seo одним живий копірайтер. Такі статті потрібні не тільки для читачів, але і допоможуть сайту в просуванні та розкрутці, бо на них можуть проставлятися зворотні посилання, та й популярність автору принесуть.

 • Ілюстрації. У цьому пункті Михайло ще раз підтверджує вже озвучену мною вище — пошуковики люблять ілюстровані тексти. Але, звичайно ж, такі тексти люблять не тільки пошукові системи, але й читачі. Абсолютно достовірно з’ясовано, що чистий текст без зображень сильно програє иллюстрированному по утриманню уваги читача і по простоті засвоєння праці копірайтера.
 • Статті на спірні теми. Знову ж без належної пошукової оптимізації вони принесуть лише короткочасний ефект, але при цьому ніхто не забороняє вам в Вордстат Яндекса зазирнути…

  До таким постам напевно буде безліч коментарів, тексти яких (якщо ви не закрили їх від індексації в robots txt) теж можуть впливати на ранжирування документа в пошуковій видачі. Я спостерігав на своєму блозі потрапляння статті в Топ по низькочастотного запитом, при тому, що одне слово із запиту містилося тільки в коментарі.

 • Восьмий тип статей за класифікацією Михайла відноситься до оффтопику, тобто коли копірайтер пише не по темі сайту, а про щось далеке від цього. На форумах це називається флудом. Але флуд часто буває дуже і дуже цікавим (прочитав всі статті Михайла про Америку і отримав при цьому задоволення). Я теж іноді йду трохи вдалину від теми блогу , але все ж залишаючи зв’язок. Чистого оффтопика я уникаю.
 • Відповіді на запитання читачів. Мега популярні виходять пости в цьому випадку, але знову ж тільки в плані залучення читачів не з пошукових систем. А ось оптимізувати під пошукові системи такі тексти з питаннями і відповідями буде практично неможливо. Тут Seo-копірайтер безумовно повинен наступати на горло власній пісні.

  Чому у мене немає статей з відповідями на запитання читачів? Думаєте, що я не готовий жертвувати? Готовий, тим більше, що про жертву я трохи перегнув палицю. Відповіді на запитання читачів можуть дати безліч нових передплатників і шанувальників, а це компенсує потенційне відсутність пошукового трафіку. Просто я скромний і соромливий, а питання читачів дуже складні. Нехай цим займаються профі (Сергій Сосновський, команда Ашманова), а я в сторонці скромненько постою, суча ніжкою.

 • Інтерв’ю з відомими людьми. Тут ситуація в плані пошукового просування абсолютно така ж, як і в попередньому пункті (хоча, як-то все-таки можна спробувати вставити ключі в свої питання). Але, мабуть, успіх інтерв’ю дуже сильно залежить від того, у кого саме його бере копірайтер. У мене був поки що тільки невеликий досвід інтерв’ю з Власником Гогетлинкса, Євгеном Поповим і керівником Профіт Партнера

  Один раз навіть я дав інтерв’ю, але це, мабуть, був перший і останній досвід, бо зазвичай я відмовляюся, але не зміг відмовити Андрію Морковину.

 • Одинадцятий пункт у Михайла, як мені здається, копіює перший.
 • Серії статей. Ось тут якраз, по-моєму, відбувається протиріччя між бажанням копірайтера зацікавити читачів у тому, щоб стежити за новими публікаціями на сайті (підписатися на RSS) і розмазуванням пошукового запиту між кількома сторінками.

  Якщо при копірайтингу вийде уникнути другого (розділити ключі між статтями), то буде користь від серії статтею, в іншому випадку я б утримався від цього (мені доводилося надалі об’єднувати кілька разів статті з використанням 301 редіректу).

 • Ну, ось і підійшла до кінця моя невеличка замітка на тему копірайтерів і копірайтингу. Сподіваюся, мені вдалося у певній мірі відповісти на питання «що це таке і як це робиться» на своєму власному прикладі і на прикладі шановного Михайла Шакіна. Ви дочитали статтю до цього моменту? Приголомшливе. Спасибі Вам за це і удачі.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу