Як розкрутити сайт самому

1210
 • Чим можуть бути нам корисні рейтинги
 • Рейтинги сайтів — популярні ресурси рунета
 • Кращі рейтинги популярних блогів рунета
 • Здрастуйте, шановні читачі блогу . Давно не говорив про безкоштовні способи просування, а саме отримання зворотних посилань. Зациклився я останнім часом на Gogetlinks і Miralinks (особливо на останній біржі, бо додаю в неї ті халявні статті з Адвего, які отримую на бонуси з Профіт Партнера — заспокоюся, напевно, тільки, коли бонуси закінчаться).

  Чомусь тему додавання сайту в рейтинги сайтів і блогів я обійшов стороною при написанні матеріалів, хоча це було одним з перших моїх цеглинок у справу просування (фундамент, виходить).

  Як розкрутити сайт самому

  У підсумковій статті за 2011 рік я писав, що приблизно рік тому у мене був істотний відкат в відвідуваності. Стався просяд по всіх позиціях обох гігантів — дзеркала рунета і світового лідера Google. Швидше за все просів саме траст (якщо така річ взагалі існує) або загальний статичний вага блогу.

  Я тоді багато чого навернув, але і в тому числі вирішив вийти з декількох рейтингів, прибравши їх лічильники з блогу (оптимізував таким чином швидкість завантаження сайту). Мені здається, що саме це і стало причиною падіння в пошуковій видачі по всіх позиціях.

  Чим можуть бути нам корисні рейтинги

  Взагалі, навіть чисто теоретично отримати безкоштовно посилання (відкрите для індексації пошуковими системами) зі сторінки, що має PR дорівнює 5 або 6, є утопією (подивіться, скільки коштують такі беклінків в Гогетлинкс). Але саме рейтинги сайтів дозволяють це зробити, хоча від вас зажадають в обмін встановлення лічильника (тобто отримати понад жирний беклинк за безкоштовно, але не зовсім на халяву).

  Щоправда, високий ПР буде актуальним лише в тому випадку, якщо ви потрапите саме в початок списку (топ 20-25 в якомусь розділі з високим PR першої сторінки), інакше значення ПР буде нульовим.

  Звідси висновок — максимальну віддачу від трастових рейтингів можна буде отримати, лише маючи вже досить високу відвідуваність проекту і грамотно вибираючи рубрики, де у вас буде реальний шанс потрапити на першу сторінку. Загалом, моя думка з приводу корисності деяких таких каталогів я вже неодноразово озвучував, але практично ніхто не підтримав його. Можливо, що я помиляюся чи видаю бажане за дійсне, але на прикладі мого блогу взаємозв’язок простежувалася однозначно.

  Інший тип — рейтинги блогів. Тут від вас ніхто не буде вимагати встановлювати лічильник відвідування, який необхідний для вибудовування градації сайтів (а як ще їх можна ранжувати). Блоги ж оцінюють в основному за показниками лічильника Feedburner, показником Alexa Rank, значенням Тіц та ПР, а іноді навіть враховують статистику лічильника liveinternet.

  В принципі, користь від перших буде все-таки більше, ніж від других (зворотні посилання, з яких будуть відкриті для індексації). Але в першому випадку вам доведеться ставити іноді просто не потрібний лічильник відвідувань, у другому випадку — нічого встановлювати не потрібно. Тому тут має місце бути якийсь паритет.

  Особисто я пробував ставити лічильники дуже багатьох рейтингів сайтів, в тому числі і не трастових, але останні майже завжди гальмували завантаження сторінок (картинка їх інформера не подгружалась з-за слабких технічних ресурсів сервера і його не здатності тримати навантаження).

  До того ж далеко не всі рейтинги мають сміливість проставити на ваш ресурс саме пряму (не через редирект) і відкриту для індексації пошуковими системами (без rel=nofollow і не теги noindex) посилання.

  На початку свого шляху вебмастера цих нюансів я і не знав, тому допускав помилки. Визначити, чи закрита зворотній посилання від індексації або немає, можна досить просто за допомогою Seo розширень для популярних браузерів. Для браузера Опера зручно використовувати Seobar, а для нового браузера Гугл Хром або Firefox — плагін РДС бар.

  Правда, можна закрити всю сторінку від індексації у файлі robots.txt, але це буде малоймовірним і швидше актуально при отриманні безкоштовних жирних посилань з профілів (тут моя трастова база живе).

  Але навіть якщо відвідуваність вашого ресурсу поки ще не занадто висока, я все одно раджу встановити кілька лічильників трастових рейтингів. Завантаження сторінок вони, швидше за все, уповільнювати не будуть, а от жирні зворотні посилання вам не завадять, нехай і навіть зі сторінок з нульовим ПР (траст, наскільки я розумію, відноситься не до окремих сторінок, а до сайту загалом). Мені це допомогло на початковому етапі розвитку блогу (найскладніше — коли грошей немає, а роботи багато, і не зрозумілі перспективи цього трудового подвигу).

  Ну, а якщо ваш проект можна віднести до блогу (достатньо для цього мати лічильник Feedburner), то обов’язково додайте його у всі мислимі і немислимі рейтинги блогів, які зможете знайти. По-любому це халява, і навіть якщо посилання з них будуть йти через редирект або закриті від індексації — не впадайте у відчай.

  По-перше, є думка, що статична вага посилання може передаватися через редирект (не факт, але може бути), ну, а по-друге, звідти до вас може перейти користувач, який потім стане постійним читачем, що теж дуже корисно (особливо на халявку).

  Сьогодні я хочу перерахувати кілька трастових рейтингів сайтів, які має сенс використовувати (всі інші ви і самі зможете знайти, але використовувати їх, швидше за все, не рентабельно) і лічильники яких не будуть (у всякому разі часто) гальмувати роботу вашого проекту. Ну і сервіси, куди можна додати блоги перерахую (ті, які згадаю), а ви вже додасте в коментарях те, що я упустив. Домовилися? От і чудово.

  Рейтинги сайтів — популярні ресурси рунета

  Насправді, володіння власним рейтингом — справа досить цікава, в плані отримання безлічі халявних зворотних посилань з встановлювані користувачами лічильників. Інша справа, що це справа клопітна, а до того ж затратна. Тому багато хто, бажаючи отримати вигоду, не хочуть витрачатися і забезпечувати технічні ресурси (потужні сервера) в достатній кількості. В результаті, завантаження зображень лічильників гальмує роботу сайтів і користувачі видаляють їх на фіг.

  Ті ж власники, які можуть забезпечити достатніх технічний ресурс, процвітають і користуються досить великою популярністю. Зрозуміло, що вони заробляють на зібраної статистики і, можливо, покупцями (або власниками) є пошуковики, яким зараз дуже потрібно відстежувати поведінкові чинники ранжирування (подобається сайт користувачеві чи ні).

  Але це не суть важливо, якщо у вас білий і пухнастий СДЛ (ресурс для людей), а не голимый ГС. У першому випадку боятися нічого, а в другому — бійся, не бійся, а фільтра все одно не уникнути (це тільки питання часу). Нам головне отримати халявний і жирний беклинк, який буде здатний надати просування нашого проекту необхідний імпульс. До речі, такий імпульс я відчув при додаванні сайту в каталог DMOZ (мабуть, це дуже трастова майданчик).

  До речі, дозвольте трохи пофлужу. Тут на днях виявив, що я потрапив в топ 10 за запитом «просування сайту» у видачі Яндекса (можливо, що коли ви будете читати цю статтю, мене вже звідти викинуть). Наскільки я знаю, це чисто комерційний і дуже висококонкурентний пошукових запит.

  Потрапив я туди завдяки технології «Спектр» від Яндекса, коли цей пошуковик намагається на першій сторінці видачі привести всі можливі варіанти відповіді на запит користувача. Зрозуміло, що «просування сайтів» може мати на увазі як купівлю цієї послуги (найбільш ймовірна трактування), так і може мати на увазі статтю або інструкцію по цьому капосному справі.

  Ось я туди і потрапив за Спектром. Але не я один. Є там один геніальний сайт, який представляє з себе одну сторінку з сотнею реферальних посилань на все, що так чи інакше може знадобитися людині, яка цікавиться просуванням. Півтора року тому я на нього теж випадково натикався і захоплювався простотою ідеї, але не думав, що його автор так серйозно ставиться до свого проекту. Думаю, що вихлоп у нього виходить просто неймовірний. Ну, це так, до відома про можливі способи заробітку в інтернеті.

  Гаразд, тепер поговоримо за рейтинги сайтів. Гідних, на мою думку, лише три або чотири. Природно, що вони самі жирні і трастові, а також мають звичку не закривати зворотні посилання на ресурси учасників від індексації. Ви всі їх чудово знаєте, але тим не менше я все ж таки повторюся:

 • Рамблер топ 100 — самий трастовий рейтинг сайтів з усіх наявних в рунеті (ПР=9 Тіц=170000). Зрозуміло, що не всі його сторінки мають значення ПР відмінне від нуля, але от в розділі «Все / Інтернет, зв’язок / Створення сайтів» ПР=5. Саме в Топі цього розділу і знаходиться мій блог:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Що примітно, після що відбулися порівняно недавно змін в інтерфейсі і функціоналі рейтингу, крім бэклинка на головну сторінку свого сайту ви зможете отримати і ще одну на будь-яку статтю (підкреслено на скріншоті). Дві халявних посилання — це не одна. Додати цю саму додаткову гіперпосилання ви зможете, перейшовши по напису «Мої сайти» і увійшовши в «Змінити налаштування» потрібного вам ресурсу:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Лайвинтернет — вибираєте лічильник для свого ресурсу і в його налаштуваннях ставите галочку про ваші наміри брати участь в рейтингу сайтів. Який саме розділ будете вибирати — вирішуйте самі, а мені найбільш перспективним здався «Персональні сторінки»:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  ПР, як бачите, дуже навіть пристойний. Не уявляю навіть, скільки може коштувати така посилання з настільки ж трастового ресурсу. Та й сам лічильник LI, мабуть, один з найбільш зручних для нас з вами (простих смертних, з мізками не схибленими на аналітичний лад). Роботу зі статистикою Ливинтернета я вже описував, а також описував у статті про відвідуваність сайту всю цю термінологію (хіти, хости, сесії).

 • Openstat (колишній spylog) — цей рейтинг (а за сумісництвом і система аналітики наближається по функціоналу до Метриці від Яндекса) отримав нове ім’я Openstat замість звичного Spylog, а заодно і нових власників.

  В результаті були вкладені кошти в розвиток технічних ресурсів і ніяких претензій до стабільності роботи і швидкості завантаження їх інформера я зараз не маю (чого не можна було сказати в бутність його спайлогом).

  Примітно, що в рейтингу Openstat ви можете одночасно брати участь відразу в декількох рубриках (адже це вже не одна, а цілих дві, три і, я навіть не побоюся цього слова, чотири трастові зворотні посилання):

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  При моїй поточної відвідуваності можна розраховувати тільки на потрапляння на сторінки з ПР=5, але при вдвічі більшій цифирьки на інформері Openstat можна було б вже замахнутися на ПР=6:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

 • Рейтинг Hotlog — особисто я вийшов з цього ранжированого каталогу з двох причин. По-перше, трастовий його дещо впала останнім часом, ну, а по-друге, тупити він став немилосердно. Загалом, використання його для посилення авторитету свого ресурсу в очах пошуковиків я залишаю на ваш розсуд. Цілком можливо, що за останній рік, що я відмовився від хотлога, він став більш стабільним.
 • Рейтинг ТОП Майл.ру — достатньо цікавий проект, який після чергового оновлення обзавівся додатковими можливостями (часто навіть унікальні, як, наприклад, віджет найбільш популярний сторінки вашого сайту, який можна вставити в шаблон і показувати користувачам).
 • Кращі рейтинги популярних блогів рунета

  Насправді, слово «кращі» тут не зовсім доречно, бо практично всі рейтинги блогів знаходяться на одному рівні розвитку і чимось особливим не виділяються. Хоча, деякі з них мають більший траст і дозволяють отримати відкриту зворотне посилання, а деякі практично нульові і беклінків в них буде закритий. Але в обох випадках Топи кращих блогів рунета можуть залучити на ваш ресурс користувачів, нехай і в невеликій кількості, але все ж.

  Поза конкурсом варто згадати рейтинг блогів Яндекса. Це окрема пісня, правда зараз вже начебто як лебедина. Можете подивитися положення свого ресурсу в цьому Топі, просто ввівши url в полі «місце» замість слова «ім’я»:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Якщо вашого молодого блогу там ще немає, то можете додати його, використовуючи відповідну форму. Особисто я використовую цей рейтинг для того, щоб дізнатися хто і що про мене написав на інших блогах і форумах, які індексує великий і жахливий Яндекс. Зробити це не складно, просто замінивши мій Урл в цьому рядку на свій і вставивши її в адресний рядок браузера:

  http://blogs.yandex.ru/search.xml?link=http%3A%2F%2F&noreask=1

  Виходять такі своєрідні соціальні сигнали. Там відображаються також і записи з Твітера, у яких буде присутній посилання на ваш ресурс (можливо, що і пропущена через сокращалки).

  До речі, якщо у вас раптом виникне думка просування в Топ кращих блогів рунета, то дуже хорошим способом буде покупка твітів з мікроблогів, які займають у ньому досить високі місця. Я це виявив випадково, коли вирішив спробувати закуповуватися в Ротапосте посиланнями з Твітера. Наскільки це вплинуло на просування блогу я не знаю, але позиції у рейтингу Яндекса у мене суттєво покращилися.

  Правда, інтуїтивно у мене склалося враження, що періодична поява посилань на мій блог у твіттері зовсім не буде зайвим. Як би робити це вручну в Ротапосте досить накладно по часу, але от в автоматичному режимі, та ще й по гривні за штуку, по моєму, цілком можливо.

  Тому я підрядив для цих цілей біржу Просперо. Ввів туди список в кілька сотень запитів і посилань на приземляющие сторінки (розділяючи їх пробілами), після чого сервіс автоматично створив для них короткі посилання (мої урли дуже довгі для твітера) та у відповідності з моїми побажання проставляє по кілька посилань в день (вони рівномірно розподіляються по тій кількості днів, що залишається до дати закінчення компанії):

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Ну, це я знову примудрився піти в сторону від теми статті. Пора повернутися до рейтингів кращих блогів рунета і перерахувати їх все, ну або принаймні ті, що відомі мені та про які я не встиг забути:

 • ePochta — серйозний і один з найбільших трастових (ПР=4 Тіц=130). Є відкрита зворотнє посилання на ваш блог, але з картинки і без анкора. Однак, дарованому коневі в зуби не дивляться. Форма додавання нового ресурсу розташована на тій же сторінці праворуч від рейтингу.

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Є розбивка за рубриками, і мій блог на першому місці в розділі Seo. Ранжування в рейтингу здійснюється відразу за кількома параметрами, а точніше за отриманою їх сумі (кількість RSS передплатників, тіц, пр, наявність в Дмоз, Алекса). Побільше б таких ресурсів.

 • BlogRate — дітище відомого блогера і підприємця (власника вже згаданого Ротапоста). Ранжування блогів здійснюються тільки за кількістю RSS передплатників, що дещо однобоко. Значення Алекси там теж використовується, але якось криво зчитується і, отже, стає практично марним для розподілу місць. Так само має місце поділ за рубриками. Кнопка додавання нового блогу в рейтинг знаходиться у верхньому меню з списком рубрик.
 • Topblogs — ще один Топ, нехай не дуже трастовий, але зате з відкритими для індексації посиланнями.
 • BlogRider — досить-таки глобальний рейтинг, що охоплює безліч тематик. Відкриту посилання можна буде отримати зі сторінки з описом вашого блогу.
 • Ukrainianblogs — Топ українських блоґів, які в загальному-то теж можна віднести до рунету.
 • Можливо, що це буржуйське бачення успішної розкрутки блогу вам знадобиться (виступає автор популярного блогу за тематикою SEO в буржунете):

  Як розкрутити сайт самому«alt=»»>

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу