Вивчаємо WordPress

3413
  • Що таке блог, навіщо він потрібен і які вони бувають
  • На якомусь безкоштовному движку створити свій блог
  • Покрокове керівництво для створення блогу на WordPress
  • Оптимізація інтернет-щоденника і його просування
  • Як заробляти на своєму блозі по максимуму
  • Здрастуйте, шановні читачі . Сьогодні стаття почнеться з того, що ми спробуємо дати визначення слову «блог», дізнаємося що це таке і чим він відрізняється від звичайного сайту, які блоги найчастіше зустрічаються в інтернеті і, власне, навіщо вони потрібні і чому їх легше просувати і розкручувати самому, ніж звичайні проекти.

    Вивчаємо WordPress

    Ну, а потім я спробую узагальнити всю інформацію, яка є на з приводу того, як безкоштовно створити свій блог на движку WordPress, як його розкрутити і почати заробляти на ньому (а як же, все в цьому світі має оплачуватися, іноді, правда, гроші замінюються подяками, тешением самолюбства тощо).

    У статті ви зустрінете багато посилань на інші матеріали, бо це буде розводяща публікація відразу для декількох рубрик проекту .

    Що таке блог, навіщо він потрібен і які бувають щоденники

    Власне, сьогодні я хочу написати статтю аналогічну тій, що я вже публікував на тему створення сайтів з нуля на безкоштовному движку. До речі, основним відзнакою блогу від звичайного сайту є те, що він може існувати взагалі практично без трафіку з пошукових систем (без припливу відвідувачів з Yandex і google.ru).

    Окремі автори блогів, які мають досить-таки розвиненими комунікативними здібностями (спілкуються на тематичних форумах, соцмережах, і примудряються затесатися в коло інших популярних блогерів), але не приділяють належну увагу оптимізації та просування свого проекту, можуть мати читацьку аудиторію тільки за рахунок своєї популярності (Терехов, Борисов).

    Але якщо ви окрім популяризації свого ресурсу і себе самого докладіть зусиль до проведення пошукової оптимізації (читайте про це у статті про те, як розкрутити сайт), то результати будуть набагато краще (прикладом може служити Девака). Але давайте спочатку дамо визначення, що ж таке блог і навіщо він потрібен?

    Саме слово «блог» походить від сполучення слів web log, тобто інтернет Log або ж, іншими словами, інтернет-щоденник (запис подій). У загальному розумінні, він повинен представляти із себе сукупність коротких записів (до речі, сервіс мікроблогінгу Twitter може служити зразком стислості), залишених одним або кількома авторами, які розміщуються в хронологічному порядку (нові записи вгорі), і до кожної такої запису в такому щоденнику його читачі можуть залишати свої коментарі.

    Тобто блог — це своєрідний діалог між автором і людьми зі схожими інтересами та проблемами. По мірі розвитку інтернет-щоденника у нього, як правило, формується своя власна аудиторія читачів, яка інформуються про появу нових матеріалів найчастіше за допомогою RSS стрічки.

    Взагалі, на мій погляд, якраз тієї однією з основних рис блогу є наявність RSS каналу, завдяки якій його можна відрізнити від сайту чи форуму. Там теж, звичайно ж, можна використовувати RSS для трансляції новин, але це все-таки не так важливо, як для інтернет-щоденника. А ось блогеру без цього потужного і зручного інструменту було б не реально створити і підтримувати свою постійну читацьку аудиторію.

    Что такое блогВивчаємо WordPress

    Що таке RSS і як налаштувати її трансляцію в Feedburner ви можете прочитати за наведеними посиланнями. Фидбернет (який зараз належить Google і за останні сім років взагалі ніяк не змінився) є дуже важливим сервісом для будь-якого автора інтернет-щоденника, і якщо він хоче домогтися популярності, то без нього йому ніяк не обійтися (ще б пак, це ж пузомерка).

    Feedburner дозволяє оцінити розмір аудиторії ваших читачів, яка у деяких топових блогерів може досягати декількох десятків тисяч осіб. Не застосуєте скористатися даним сервісом (його опис знайдете за наведеною трохи вище посиланню), якщо зберетеся створити свій проект на блоговом движку (напевно, окрім Вордпресс і вибору особливо немає).

    Блоги прийнято розкручувати в різних соціальних мережах (Де взяти відвідувачів — SMO), що може приносити їх авторам досить пристойні дивіденди у вигляді додаткового потоку відвідувачів. Для цих цілей блогери дуже часто (якщо не завжди) використовують різні кнопки соцмереж (наприклад, Яндекс «Поділитися» або Аптулайк), з допомогою якого здійснюється популяризація і поширення анонсів статей в соцмережах (расшаріваніє) відвідувачами вашого блогу.

    Как создать блоге бесплатно и раскрутить егоВивчаємо WordPress

    У відповідь на питання «Що таке блог і навіщо він потрібен» можна навести цілий ряд прикладів відповідають цьому визначенню сайтів, причому всі вони можуть бути дуже різними, як і самі щоденники.

  • Наприклад, найбільш відповідає поняттю інтернет-щоденника варіант особистого блогу, в якому автор пише про ті події, які відбуваються в його житті. Як ви думаєте, наскільки може бути популярним особистий блог? Правильно, настільки ж, наскільки популярна особистість його ведучого.

    Якщо ви відомий співак, політик чи письменник, то успіх вам практично забезпечений, ну а якщо ви «Вася Пупкін» і належної харизмою не володієте, то відвідуваність вашого сайту буде залишати бажати кращого, у всякому разі спочатку, ну, а там ви можете виявитися геніальним блогером «з родзинкою» і з усіма витікаючими приємними (для гаманця і марнославства) наслідками.

  • Ще існують спеціалізовані блоги (професійні, тематичні), до яких з деякими натяжками можна віднести і , а також і всі SEO блоги і т. п. Тут я думаю все зрозуміло — у спеціалізованому щоденнику обговорюється не життя і вчинки його ведучого, а та тема, якій присвячено цей ресурс.
  • Є ще і новинні блоги, які теж дуже часто бувають одночасно і спеціалізованими. Це все той же Сео Ньюс і йому подібні проекти. Їх можуть вести відразу кілька людей, багато читають і шукають нову і цікаву інформацію на сторінках інтернету. Такі проекти бувають досить-таки популярними через свіжості й актуальності розміщеною на них інформації. Але тримати весь час «руку на пульсі» дуже складно і выматывающе.
  • На якомусь безкоштовному движку створити свій блог

    Крім вмісту, яке на них публікується, блоги можуть відрізнятися щодо того, на якому движку вони працюють. Є цілий ряд сервісів (безкоштовних платформ — лайвинтернет, лайфджорнал, блогер тощо), які запропонують вам створити свій інтернет-щоденник безкоштовно на їх власному безкоштовному і загальному для всіх движку. Зробити це дуже просто. Про це говорить хоча б той факт, що багато вебмастера створюють такі щоденники пачками для проставлення з них зворотних посилань на свій основний проект (читайте про посилання з безкоштовних блогів).

    Напевно, це не єдиний відповідь на питання «навіщо створювати блог на безкоштовній платформі», але все ж я б рекомендував серйозний проект починати в автономній платформі або, іншими словами, на власному движку (читайте про це у статті про механізми сайту або, по іншому, Cms).

    У цьому випадку створюваний вами ресурс (нехай і на безкоштовному движку) буде належати тільки вам і ви зможете згодом дуже навіть пристойно заробляти гроші на своєму інтернет-щоденнику. Правда, якщо раніше не опустите руки, бо іноді до серйозних заробітків справа доходить тільки через рік або два.

    Особливого вибору, на якому саме безкоштовному движку створити свій проект, практично немає. WordPress є однозначним лідером в області блогостроения (та й взагалі, лідером серед усіх рушіїв) і яких-небудь серйозних і глобальних недоліків у нього немає (все в основному за дрібниці і успішно лікується при належному підході).

    На чем можно бесплатно создать блогВивчаємо WordPress

    Взагалі, якщо порівнювати Joomla та WordPress за якістю збірки і загального підходу розробників до своєї справи, то останній, як мені здається, лежить набагато ближче до платних движкам, в яких розробники намагаються все зробити максимально зрозумілим і простим, а не лише б працювало, як часто роблять розробники Джумлы. Ну це, звичайно ж, ІМХО.

    Однак, крім вибору найбільш підходящого движка часто постає ще одне питання — навіщо створювати саме блог, а не зробити звичайний сайт все на тій же Joomla? Питання насправді дуже хороший, бо Джумла дозволяє створити настільки просту, зручну і інтуїтивно зрозумілу навігацію, яка Вордпрессу і не снилася.

    Так чи варто жертвувати юзабіліті заради незрозумілих переваг блогового двигунця? Я для себе вирішив, що варто, і для цього був ряд причин, хоча питання юзабіліті і простоти знаходження матеріалів на досі залишився до кінця не вирішеним (скаржаться читачі, та я й сам часто плутаюся).

    По-перше, WordPress заточений під швидку індексацію (з урахуванням того, що ви цю саму індексацію сайту налаштували в robots.txt), чому сприяють додаткові сервіси пінгу, які ми можемо додати в адмінці Вордпресс. Тобто коли ви публікуєте нову статтю, то WordPress відправляє пошуковикам і іншим сервісам повідомлення про це, запрошуючи тим самим пошукового робота в гості. В Joomla теж можна реалізувати відправку пінга з допомогою плагіна, але в WP це зроблено за замовчуванням і це його фішка.

    По-друге, рівень входження в WP значно нижче, ніж в Джумла, що може послужити дуже значущим чинником вибору у початківців блогерів. Створити свій блог на безкоштовному движку WordPress досить просто і тут немає жодних підводних каменів — все просто, прямолінійно і логічно. Joomla ж, на жаль, не може цим похвалитися, і там потрібно просто знати як це зробити, а ось здогадатися про це самому не завжди буває просто (читайте мій Самовчитель по Джумла).

    Взагалі, звичайно ж, блог можна зробити і на Joomla, бо у неї є все для цього необхідне, але WordPress тут буде набагато доречніше.

    Покрокове керівництво для створення блогу на WordPress

    Отже, для початку вам потрібно буде завантажити і встановити WordPress на власний хостинг (читайте про те, що таке домен, хостинг, ip адреси і як все це пов’язано через DNS).

    Спочатку ви можете використовувати будь-безкоштовний вебхостинг з підтримкою PHP і mysql для того, щоб зрозуміти, чи варто вам взагалі надалі займатися блогінгом. Якщо ви ще не хочете викладати свій майбутній блог в загальний доступ, то можете створити на локальному сервері OpenServer або старичке Денвері, встановивши ці програмні продукти на свій комп’ютер.

    Отже, Вордпресс ми встановили, але це зовсім не означає, що нам вже вдалося створити блог. Потрібно буде зробити ще не мало кроків технічної та візуальної настройки — дрібниць у цій справі не буває, точніше вони здадуться дрібницями тільки вам, а не Яндексу з Гуглом.

    Крім цього, вам буде не вистачати однієї дуже маленької, але важливої деталі — унікального контенту (написаних вами цікавих і потрібних читачам статей, або як їх називають самі боггеры — постів). Тільки після цього можна буде вважати блог створеним і він почне привертати до себе відвідувачів, яких ви зможете відслідковувати за допомогою лічильників відвідувань. Як встановити лічильники на блог WordPress ви зможете прочитати за наведеним посиланням.

    Для візуального оформлення вам потрібно буде вибрати підходящий шаблон для свого блогу, ну і, до речі, зрозуміти те, як взагалі влаштовані теми WordPress буде теж дуже корисно і допоможе вам надалі створити повноцінний функціональний проект, бо вони насправді дуже оригінально влаштовані і дозволяють додавати в ваш інтернет-щоденник нові елементи дуже просто і швидко, не вдаючись до послуг плагінів, які по-любому створюють додаткову і непотрібне навантаження на сервер вашого хостингу. Якщо можна буде обійтися без додаткових плагінів, то обов’язково не застосуйте цим скористатися, хай і в збиток витраченого на вивчення пристрої того часу.

    Обов’язково, ще до того як ви будете додавати на свій блог матеріали, подумайте над тим, чи будете ви використовувати ЧПУ (человекопнятные урли). Що це таке і як налаштувати ЧПУ ви зможете прочитати за наведеним посиланням. Відразу ж, щоб потім не забути, озаботьтесь створенням для свого щоденника осудною сторінки помилки 404 not found. Як, що і навіщо — все докладно описано в наведеній статті.

    Було б не погано тепер пробігтися по налаштувань Вордпресс і подивитися що до чого. Потім обов’язково розберіться як встановлювати і налаштовувати плагіни і, власне, можна приступати до встановлення тих з них, які знадобляться для створюваного вами блогу (тут перераховані плагіни для WordPress, які працюють в даний момент на ).

    Отже, я вже колись писав, що у вебмастера є два інструменти з управління індексацією свого сайту або блогу — файл robots.txt (приводив посилання на його опис трохи вище) і так звана карта сайту у форматі xml. У разі WordPress карту створюють найчастіше з допомогою плагіна Google XML Sitemaps, або ж можна використовувати модуль плагін All in One SEO Pack, про який мова піде трохи нижче.

    Це я маю на увазі карту блогу, посилання на яку вам потрібно буде додати в свій аккаунт Яндекс вебмастера і панель Google Search Console, щоб пошукові роботи вчасно дізнавались про появу нових матеріалів на вашому блозі, ну і не тільки.

    Создание блога на бесплатном движкеВивчаємо WordPress

    Є ще плагін Dagon Design Sitemap Generator, але він потрібен зовсім для інших цілей. З допомогою нього створюється карта у форматі Html, яку будуть бачити відвідувачі створеного вами блогу (карта ).

    Мало просто створити свій інтернет-щоденник, треба ще й оптимізувати, щоб він сподобався пошукових систем Яндекс і Google. Знаєте як це просто і швидко зробити стосовно для WordPress? Правильно, досить встановити і налаштувати один єдиний плагін — All in One SEO Pack (або один з його аналогів, за бажанням).

    Річ просто приголомшлива, якої дуже не вистачає в Joomla. Після цього вважайте, що з внутрішньою оптимізацією блогу у вас буде все в порядку і залишиться лише додати кілька штрихів (додаткові налаштування WordPress і плагін для створення автоматичної внутрішньої перелінковки).

    Навіть якщо ваш блог ще не дуже-то відвідуємо, то, по-перше, не впадайте у відчай і читайте про залучення відвідувачів на сайт), а, по-друге, треба думати про майбутнє і підготуватися до можливого зростання популярності свого блогу. Тут вам допоможе дуже цінний (незважаючи на те, що безкоштовний) плагін Hyper Cache. Я б без нього і десяти хвилин не простягнув — хостер (коли я жив на «віртуальному хостингу») блокував сайт за надмірне навантаження на сервер. А так, навіть при моїх теперішніх цифрах посещалки, я сиджу на цілком демократичному і недорогому тариф VPS. Спасибі Hyper Cache за це.

    Чомусь у Вордпрес за замовчуванням організована дуже незручна, на мій погляд, навігація по сторінках блогу (типу, «наступна» — «попередня»). Але цю біду можна поправити в два рахунки, встановивши, встановивши плагін WP-PageNavi (багато часу витратив на його опис, сподіваюся, що ви оціните і подякуйте клацанням по кнопці «Google+1» та інших соціалкам).

    Улучшаем навигацию по блогуВивчаємо WordPress

    Ну, і ще для поліпшення і спрощення навігації по блогу можна використовувати хлібні крихти (я волів варіант без плагінів, але ви можете використовувати, наприклад, Breadcrumb NavXT).

    Хлебные крошки для созданного блогаВивчаємо WordPress

    Також я вважаю обов’язковим до встановлення і зручним у використанні на своєму блозі плагін Subscribe To Comments, який дозволить вашим читачам підписуватися на нові коментарі до певних статей. При появі нового коментаря в блозі користувач отримає відповідний лист по електронній пошті.

    Що цікаво, варто вам створити свій блог і ви відразу ж відчуєте всю принадність розгрібання тонн спаму в коментарях. Раджу вам використовувати вибраний мною спосіб боротьби з цим незнищенним злом — плагін reCAPTCHA «Я не робот» від Google.

    Защита блога от спаммаВивчаємо WordPress

    Як я згадував трохи вище, вам потрібно відразу ж після створення блогу налаштувати на ньому коректну роботу RSS стрічки. Зрозуміло, що для цього вам обов’язково доведеться використовувати Feedburner, але для більш тонкої настройки RSS, можливо, знадобиться плагін Better Feed.

    Вивчаємо WordPressВивчаємо WordPress

    На цьому, мабуть, по основних плагінів можна, напевно, закінчити. Є, кінцеве ж, і ще ряд приємних доповнень, наприклад, все той же плагін SyntaxHighlighter Evolved (підсвічування коду в статтях), але якщо код у статті ви не будете вставляти, то він вам і не знадобиться. Можна ще трохи облагородити і урізноманітнити коментарі свого блогу, включивши в ньому відображення Gravatar і додавши в нього, наприклад, галерею для WordPress — NextGEN Gallery. До речі, можу «спалити» свої джерела іконок, значків, фонів, зображень і логотипів для сайту. Але тільки тсс.

    Все, тепер можна вважати, що з технічної точки зору ви свій блог трохи підкували (ще тільки обов’язково про дзеркала і дублі сторінок, а також про Http відповіді сервера і редиректи прочитайте, бо це важливо), але залишилося ще створити для нього масу статей і наповнити ними його сторінки. Всі нюанси цієї нелегкої справи ви зможете дізнатися зі статті про те, як писати статті в блог і як, а головне для чого слід використовувати тег More (посилання «Читати далі»).

    Оптимізація інтернет-щоденника, його розкрутка і просування

    Давайте ще раз подивимося, чи всі технічні аспекти пошукової оптимізації блога ви виконали:

  • Чи є у вас Sitemap?
  • А ви вже налаштували індексацію блогу через robots.txt?
  • Ви вже переконалися у правильності відповідей сервера при зверненні до існуючим або неіснуючим сторінках вашого блогу?
  • А перевіряли ви правильність формування URL адрес на вашому блозі і відсутність дублювання одних і тих же сторінок за різними Урлам?
  • Обов’язково дізнайтеся, чи правильно пошукові системи обрали головне дзеркало вашого блогу (301 редирект з WWW)
  • Додали ви свій інтернет-щоденник в Яндекс Вебмастер і панель Google для того, щоб своєчасно отримувати сигнали про виникнення у пошукачів проблем з вашим ресурсом і відслідковувати успішність його просування?
  • Перевіряєте ви ваш блог на биті посилання? Адже при великій їх кількості пошуковики можуть порахувати ваш проект покинутим і не гідним займати високі позиції в пошуку.
  • А як у вас справи зі швидкістю завантаження? Google відверто говорить, що цей фактор враховується при ранжируванні сайтів.
  • А ви здійснюєте моніторинг доступності сайту (перевіряєте аптайм)? Якщо ваш проект буде якийсь час періодично недоступний, то пошукові системи поставляться до цього дуже і дуже серйозно. Загалом, втратите в цьому випадку набагато більше, ніж заощадите на дешевому хостингу.
  • Знаєте, як навчитися швидко друкувати на самому правильному клавіатурному тренажері? Адже невміння швидко друкувати (ваш особистий технічний недолік) спричинить труднощі в просуванні, бо унікальний контент набирається вручну, а не копіпастом. Загалом, повірте, що без пристойній швидкості друку в блоггинге вам буде чого робити.
  • Зробили все? І навіть друкувати швидко вмієте? Ну, тоді пора приступати до написання перших матеріалів в свій щоденник. Припустимо, що проблеми, про що саме писати, у вас немає, але писати статті просто так (розраховуючи лише на їх розуміння вашими читачами) я вважаю в корені не правильно. Сайт або блог для людей повинен бути гнучким і сходити до рівня пошуковиків (їх інтелект автор порівняв з IQ шестирічної дитини), щоб ваші тексти були б зрозумілі і Google з Яндексом, а не тільки читачам, чий інтелект істотно перевершує розвиток пошукових систем.

    Зате ці самі пошуковики можуть призвести вам за ручку ще дуже і дуже багато нових читачів. Все в цьому світі взаємопов’язано і неоднозначно. Ідея зрозуміла? Тепер коротко про те, як слідувати цій ідеї.

  • По-перше, обов’язково перед написанням статті пробивайте майбутні ключові слова за статистикою Яндекс Вордстата для складання семантичного ядра. Звучить спочатку лякає, але на практиці все просто. Більш детально по роботі зі статистикою запитів Яндекса і Google ви можете прочитати в наведеній статті. Крім цього раджу автоматизувати процес підбору ключових слів в Key Collector і групувати ключові фрази сторінками (статтями) в кластеризаторе.
  • Щоб зрозуміти, як потрібно оптимізувати текст, подивіться матеріал за посиланням, де ви знайдете моє тлумачення цього питання. Так само дуже важливо те, як ваш текст буде візуально сприйматися читачами. Про це читайте в статті «Як форматувати (оформляти) текст». Подивіться статтю про 10 основних помилок та 5 базових рекомендацій по SEO просування.
  • Після появи на блозі перших матеріалів спробуйте додати сайт в пошукові системи Яндекс і Гугл через їх аддурілкі, а також, у міру розвитку проекту, спробуйте додати його в Яндекс Каталог dmoz та інші трастові та рейтингові каталоги. Гірше не буде, а от краще — обов’язково.
  • В принципі, не нехтуйте різними засобами отримання зворотних посилань і згадок (неактивних посилань), які теж важливі для просування. Це можуть бути тематичні форуми, соцмережі (в тому числі і нішеві) і т. п.
  • Раджу відстежувати позиції блогу через Site Auditor, у всякому разі мені ця безкоштовна і зручна програма дуже і дуже подобається.
    Проверяем позиции своего блогаВивчаємо WordPress
  • Так, є така штука, як витік статичної ваги (Пр) через зовнішні посилання (мається на увазі сумарний накопичений вага всього проекту), а крім цього пошуковики вас можуть покарати за те, що хтось з ваших коментаторів непомітно для вас проставить посилання на гидке і мерзенний ресурс. Щоб цього уникнути, не застосуєте при необхідності закривати зовнішні посилання в Nofollow.
  • Ну, і обов’язково візьміть за правило робити резервне копіювання (бекап) хоча б бази даних (там будуть зберігатися тексти статей вашого блогу) з допомогою безкоштовно встановленого у хостера phpMyAdmin. Всі вебмастера діляться на тих, хто робить бекап, і тих, хто «вже» робить бекап.
  • Можливо, що це буржуйське бачення успішної розкрутки блогу вам знадобиться (виступає автор популярного блогу за тематикою SEO в буржунете):

    Вивчаємо WordPress«alt=»»>

    Як заробляти на своєму блозі по максимуму

    Отже, тепер залишилося тільки поговорити про заробіток на своєму інтернет-щоденнику. У статті про заробіток в інтернеті, посилання на яку була приведена на початку публікації, я перераховував найпопулярніші способи отримання доходу їх мережі, але давайте подивимося що з цього краще всього підійде для блогу.

    Власне, поки відвідуваність блогу не висока, то думати про монетизації я б взагалі не радив. Ті «копійки», що ви отримаєте, призведуть тільки до розладу і «опускання рук». Повірте, що з «набором висоти» доходи з блогу будуть рости не в прямій, а скоріше в геометричній прогресії, а тому запасіться терпінням і просто працюйте. Так, це складно, але якщо блогінг вам подобається, то ви витримаєте, а якщо ні, то і намагатися не варто, бо «з-під палиці» нічого не вийде.

    Після набору висоти», а саме по досягненню стійкої відвідуваності в районі декількох сотень уніків на добу, можна подумати про основний спосіб заробітку на блозі — встановлення коду рекламної мережі Яндекса (це оборотна сторона Яндекс Діректа) або коду Гугл Адсенс (зворотний бік Гугл Адвордса).

    Так, при маленькій відвідуваності дохід буде не великий, але з розвитком блогу профіт буде рости і знову ж, швидше за все, швидше, ніж у лінійної прогресії. Обов’язково раджу ознайомитися з моєю статтею по установці і настройці коду Гугл Адсенс, бо ваші доходи будуть залежати від безлічі різних нюансів, які ви спочатку можете просто не помітити або проігнорувати.

    І ще. Насамперед вивчіть досконально правила систем контексту. Там є дуже багато речей, які робити не можна. В гіршому випадку вас можуть «відлучити від годівниці», а знайти гідну заміну контекстної реклами для заробітку на своєму блозі буде складно. Потрібно буде сильно заглиблюватися в тему, пробувати різні рекламні мережі, тізерки, партнерки і т. п. Тому «бережіть честь змолоду» і «не шалійте».

    Скільки буде заробляти ваш блог на РМЯ або Адсенс? Не знаю. Якщо у блогу «дохідна тематика» (в якій дорогі кліки в Директе або Адвордсе) і висока відвідуваність — будуть і захмарні прибутки. А на нема й суду нема. З часом дохід може ще зрости за рахунок того, що на ваш блог будуть спеціально таргетироваться зацікавлені у вашій аудиторії рекламодавці.

    Після того, як вам вдасться створити і розкрутити свій блог і підвищити більш-менш посещалку, заробляти можна буде ще й на показі банерної реклами, а якщо дозволяє тематика, то і на тизерах (з останніми акуратніше, т. к. Яндекс проти «шок-реклами» і її варто фільтрувати засобами тізерки). Не раджу так само використовувати всякі там спливаючі вікна або попандеры, пошуковики вас можуть дуже суворо за це покарати фільтром або навіть баном.

    Взагалі, не варто переборщувати з рекламою. Я розумію, що при невеликій посещалке блогу хочеться вичавити з нього по максимуму, хоча б для того, щоб довести собі, що пашіте ви не дарма. Але поспішати не треба… велика Кількість реклами в більшості випадків матиме строго зворотний ефект — ви гарантовано вб’єте свій блог і зарубайте на корені всі свої потуги. Все треба в міру, і чим пізніше ви почнете активну монетизацію, тим менше знадобиться реклами ставити для задоволення ваших меркантильних інтересів. «Жабу» в ідеалі краще всього придушити, на перших порах.

    Є ще варіант написання рекламних оглядів або анонсів. В цьому випадку для рекламодавця головною умовою є не одержання відкритої для індексації зворотного посилання, а розміщення огляду свого сервісу, послуги або чогось ще на відвідуваному блозі з потрібною аудиторією, якої цей продукт буде цікавий.

    Не схвалюєте? Вважаєте, що «продаватися не варто». Ну… Просто скажу, що крім грошей від рекламних оглядів можна отримати і зовсім несподівані плюшки. Наприклад, при вивченні посилальної маси, що веде на мій блог, я знаходжу чимало лінків проставлених саме на замовні статті. Це і самі реклы, і ті, кому ці статті сподобалися. Як не дивно, все залежить від підходу і того, наскільки «з душею» написаний нехай і «рекламний» матеріал. Загалом, справа ваша — писати за гроші чи ні. Особисто я приймаю обидві точки зору.

    Можна заробляти на партнерках, залучаючи рефералів в них зі сторінок свого блогу (тут розповідається про це докладніше, і про страшне слово реферал — що це таке). Партнерок в мережі під різні тематики можна знайти вагон і маленький візок. Велика частина з них фуфло, але в кожній купі гною є шанс знайти перлину. Я зараз активно працюю з цими:

  • Бестчендж — популярний онлайн-обмінників електронних валют, який платить за дії притягнених рефералів.
  • Вктаргет — сервіс для заробітку на своїх акаунтах в соціальних мережах. Чесно платить.
  • Рукапча — ще один варіант заробітку для всіх», який можна використовувати на блогах близьких до заробітку тематик.
  • WorkZilla — біржа віддаленої роботи для всіх.
  • ГоГетЛинкс — популярна біржа так званих «вічних посилань». На широкому спектрі блогів можна залучати до неї рефералів.
  • Міралінкс — ще одна популярна біржа, але вже в області «просування статтями»
  • РотаПост — популярна біржа «вічних посилань з блогів».
  • Etxt— напевно найкраща з бірж копірайтингу, принаймні, в плані доходу на рефералах.
  • МегаИндекс — популярний онлайн-ресурс для просування сайтів.
  • Партнерка Попова — відеокурси. Раніше було краще, але і зараз більш-менш.
  • Платний опитування — варіант заробітку на опитуваннях.
  • Qкомент — біржа коментарів.
  • На деякий блогах, які іншими способами монетизувати не виходить, основним джерелом заробітку може стати продаж посилань у вже згаданих вище біржах:

  • ГоГетЛинкстут читайте про нюанси роботи з ним.
  • ГетГудЛинкстут опис можливості з продажу посилань зі сторінок мають PR за великі гроші.
  • РотаПосттут повний огляд можливостей біржі.
  • Вам потрібно буде додати один абзац тексту в нову або стару статтю свого блогу з зазначеної рекламодавцем посиланням і все, грошик у вас уже в кишені. І так до тих пір, поки статті у вашому щоденнику не закінчаться. Самі біржі і рекламодавці, як правило, не дозволять вам продати більше одного бэклинка з посади, що не дозволить вам вийти за рамки пристойності.

    Цей Метод лише відносно безпечний і побоюватися санкцій з боку пошукових систем не варто тільки в тому випадку, якщо ви не надто нахабні. Один з другорядних блогів, за монетизацію якого відповідаю я, потрапив таки під Мінусинськ (обнулився Тіц і пропав трафік з Яндекса), але через місяць він з-під нього вийшов і досі в строю. Правда, за час фільтра реклы познімали кілька десятків посилань і, можливо, це стало причиною зняття фільтра.

    Трохи більш безпечний спосіб заробітку на блозі (або його платного просування) — біржі статей:

  • Міралінкс, докладний мануал по якій ви знайдете тут.
  • ВебАртекс — порівняно молода, але перспективна біржа статей. Докладний огляд WebArtex дивіться тут.
  • Там взагалі нічого писати самому не треба (навіть жодного абзацу). Вам нададуть цілком статтю з посиланням на сайт рекламодавця, причому обов’язковою умовою є те, щоб тексти були унікальними. От вам і спосіб отримання безкоштовного унікального контенту (правда, обтяженого зашитими в нього посиланнями), за який, до речі, вам будуть ще й пристойно доплачувати. Загалом, краса.

    Так, зароблені на своєму блозі гроші доведеться виводити у вигляді WebMoney (реєстрація Веб мані, отримання WMID), працювати з якими можна різними способами через різні кіпери: Keeper Classic, webmoney mini або через менш поширений Light. Правда під уникнення злому з цими електронними грошима краще працювати через систему enum storage, зав’язуючи всі ваші операції з веб манями на підтвердження через стільниковий телефон.

    Ну або ще в рунеті поширені операції через Yandex гаманець, але суті це не змінює. Потім зароблені гроші вам доведеться тим чи іншим способом виводити з електронних знаків в реал. Роблять це зазвичай або через обмінники, або через сервіси перекладу грошей, або через банківські картки, або ще якось.

    По початку я електронні гроші в реал не виводив — витрачав всі на оплату різних послуг. Але після того, як блог почав набирати обертів, основний свій заробіток з Адсенс виводжу через Рапіду безпосередньо на розрахунковий рахунок ІП (що це?) і плачу з них шестивідсотковий податок рідній державі. У цій же статті я описав спосіб виведення Вебманей безготівково за допомогою гарантійного агентства.

    Загалом десь так. Начебто нічого не забув. Тепер, я думаю, для вас створити свій блог на безкоштовному движку, оптимізувати його і почати на ньому заробляти не складе проблем. Пам’ятайте тільки, що не все буде так швидко. Праці і часу блогінг забирає неймовірно багато — цим потрібно жити, дихати і насолоджуватися, інакше обов’язково закинете.

    У мене в перший рік практично нічого заробити не виходило, і тільки на другий рік щось десь і якось потихеньку… загалом, терпіння і ще раз терпіння, і все буде, у всякому разі, на це потрібно сподіватися і планомірно йти вперед, навіть впираючись лобом в стіну (а раптом проломится).

    Тут ми розглянули далеко не всі технічні й організаційні питання, які доводиться вирішувати вебмайстру. Тому настійно вам рекомендую подивитися ролик з вебмастерской Яндекса, де дуже доступно розкриваються основи запуску сайту і можливі помилки, які можуть звести всі ваші зусилля нанівець:

    Вивчаємо WordPress«alt=»»>

    Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу