Як розкрутити сайт самому

1023

Здрастуйте, шановні читачі блогу . Буквально в попередній статті, під назвою «чи Потрібні зовнішні посилання для SEO-просування сайту», ми досить детально розібрали тему линкбилдинга в рунеті, проектуючи її на поточний 2014 рік. Там ми прийшли до висновку, що, по-перше, без внутрішньої оптимізації займатися зовнішньою можна навіть не починати, і, по-друге, зрозуміли, що однією з основних передумов працездатності зовнішніх посилань є їх клікабельність.

Не важливо, внутрішня або зовнішня посилання, але якщо за неї переходять користувачі (живі люди, а не боти), то це є яскравим свідченням її якості, бо вона затребувана (виконує своє природно призначення). Отримання клікабельних зворотних посилань дуже актуально на сьогоднішній момент і є основним завданням оптимізаторів і власників сайтів, хоча отримати їх не просто і коштують вони не дешево.

Як розкрутити сайт самому

Що примітно, буквально через день після публікації статті я отримую поштою розсилку від WebArtex, де вони кажуть, що впровадили у свою біржу статей нову можливість для рекламодавців — замовлення завідомо клікабельних посилань для максимально природного просування. Причому це буде не накрутка, а саме якісні переходи зацікавлених користувачів, що на порядок краще.

Як вони це зробили? Про це Читайте нижче, тут же я лише натякну, що тепер деякі вебмастера в даній біржі отримали можливість заробляти на розміщенні статей в півтора разу більше, ніж раніше.

В чому суть трафиковых статей на WebArtex?

В принципі, власники WebArtex розсудили досить-таки логічно. Вони дали можливість сайтів, які потенційно є цікавими своїм відвідувачам (судити про це можна, орієнтуючись на відвідуваність і поведінкові характеристики), заробляти на продажу посилань (у розміщуваних статтях) більше на п’ятдесят відсотків. Для цього достатньо буде лише виводити статті рекламодавців на головну сторінку (як мінімум на добу).

По суті, це забезпечить достатню кількість переходів по посиланнях рекламодавців (біржа гарантує як мінімум п’ять переходів) і одночасно прискорить індексацію всієї статті пошуковими системами, бо вона буде проходити через головну сторінку сайту. Виходить, що кругом одні плюси, хіба що за винятком ціни, яка в разі вибору трафиковых (клікабельних) посилань буде збільшена на половину. Але за подібні посилання, як я вже згадував вище, доводиться більше платити практично завжди.

Тепер про деталі. Спочатку поглянемо на нововведення очима рекламодавця. Коли він хоче прикупити статей на свій сайт, як і раніше, при пошуку майданчиків для розміщення, може використовувати вже знайомі йому вкладки у верхньому меню і ланцюжок фільтрів, розташованих трохи нижче:

Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

У відфільтрованих майданчиків буде наочно показано їх рейтинг (внутрішня оцінка якості сайту, яка обчислюється за формулою відомої тільки програмістам ВебАртекса), пузомірки і вартість розміщення. Все стандартно, як я і описував у статті про біржу статей WebArtex. Однак, зараз у верхньому меню праворуч додалася ще одна вкладка «Трафиковые статті».

При її виборі, на місці стовпця «Рейтинг» у рядку з характеристиками майданчики, буде за замовчуванням показуватися вкладка «Трафік», а рейтинг даного сайту можна буде подивитися, зробивши його вкладку активною. Але не це головне.

На вкладці «Трафік» тепер можна дуже наочно побачити й оцінити рівень відвідуваності сайту (графік інтерактивний, показує значення добовий відвідуваності за останню пару тижнів). Але найцікавіше те, що тут можна буде побачити оціночне число переходів за вашими посиланнями на статті (розраховується з сукупності відвідуваності і поведінкових характеристик сайту) , якщо ви зважитеся розмістити її на цьому майданчику.

Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

Дуже зручно і наочно. Мабуть, в частині інтерактивності і наочності вибору потенційного донора біржа WebArtex зараз попереду планети всієї (у всякому разі в рунеті).

Як почати більше заробляти на розміщенні статей?

Тепер давайте подивимося, що від цього нововведення отримали вебмастера, додали свої сайти в цю біржу. Власне, зміни торкнулися далеко не всіх майданчиків. Як ми говорили на початку, основним завданням всього цього заходу було надання рекламодавцям гарантії того, що за їх посиланнями будуть переходити живі користувачі сайту без будь-якого примусу і без всяких накруток. Тому і вимоги до майданчиків-кандидатів на підвищений заробіток досить-таки високі:

 • По-перше, необхідна наявність на сайті лічильника Яндекс Метрики і надання до нього доступу, або лічильника від їх же сервісу UpToLike (зараз його вже можна і у вигляді плагіна встановити). Це необхідно для того, щоб можна було оцінювати відвідуваність та інші характеристики вашого ресурсу, а також відслідковувати переходи на сайт рекламодавця по посиланнях з його статті.
 • Відвідуваність вашого сайту повинна бути не менше п’ятисот осіб на добу, що не так вже й мало, але саме стільки відвідувачів в середньому потрібно, щоб виконати мінімальні зобов’язання перед рекламодавцем за кількістю переходів на його сайт.
 • Однак, однією відвідуваності мало. Система також на підставі показань лічильників оцінює поведінкові характеристики вашого сайту — глибину перегляду (середнє число сторінок, що відкривається одним відвідувачем за час знаходження на вашому ресурсі), час, проведений на сайті і т. п. речі.
 • Тільки при дотриманні всіх описаних вище умов у вашої майданчика буде автоматично включена опція «Приймати трафиковые статті». Власне, ви зможете відмовитися від цієї можливості, якщо, наприклад, ні за які пряники (у вигляді п’ятдесятивідсотковою надбавки до одержуваної за розміщення сумі) не готові виводити рекламні статті на головну сторінку, нехай і всього лише на одну добу. Ситуації бувають різні.

  Відключити прийом таких статей можна на вкладці «Вебмастер» з лівого меню простим зняттям галочки в рядок з потрібною майданчиком:

  Як розкрутити сайт самомуЯк розкрутити сайт самому

  Як видно з наведеного скріншота, одну з моїх майданчиків вважали гідною брати участь у трафіковому просуванні. Особисто я відмовлятися від такої можливості «надбавки до пенсії» не збираюся. А ви?

  Загалом, якщо ще з біржею WebArtex не працюєте, то реєструйтеся, пробуйте і починайте активно просувати свій сайт, чи заробляти на ньому прямо зараз.

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу