Як створити сайт

1785

Здрастуйте, шановні читачі блогу . Сьогоднішній пост буде корисний всім, хто замислювався як створити свій сайт. Якщо років двадцять тому хтось сказав, що з телефону можна буде не тільки дзвонити, але і фотографувати, дивитися на ньому фільми і слухати музику, то багато покрутили б пальцем біля скроні.

Як створити сайт

Тепер кажуть, що створення сайтів в конструкторі включає в себе можливість редагування коду користувачем. Я вже «приставив» палець до скроні, але потім звернув увагу, що автором «новосправи» є Wix. Від цього можна всього чекати, тому краще перевірити!

Замахнулися на головне

Головним недоліком будь-якого конструктора сайтів загальновизнано відсутність «виходу» до коду. Але якщо «нейтралізувати» цю проблему, тоді Wix перетвориться в хмарну CMS. Чи вже перетворився?

Новий інструмент називається Wix Code. Наскільки його реалізація вдалася, ми переконаємося з вами на власному досвіді: полазим, поклацаем що та як! Ну а поки короткий огляд того, що вміє новий засіб:

 • Створення баз даних – чули про таке функціоналі на інших конструкторів? Ось і я теж чую вперше!
 • Створення власних форм – користувач отримує можливість конструювати власні нативні веб-форми, а не на основі шаблонів.
 • Динамічні веб-сторінки – розробка і запуск безлічі веб-сторінок на базі одного створеного дизайну. При цьому для кожного зразка можна встановити унікальний URL, SEO-налаштування і присвоїти окрему категорію.
  динамические веб-страницыЯк створити сайт
 • Підвищення інтерактивності сайту – для цього використовуються різні слайдери, віджети, кнопки приховування елементів інтерфейсу і т. д.
 • Wix Code APIs– являють собою внутрішні API для підключення до сайту рідних додатків конструктора. Їх настройка проводиться через редагування коду JavaScript.
 • Розширена підтримка сторонніх API – Wix розширив можливості інтеграції з іншими сервісами. Тепер для їх підключення навички програмування не обов’язкові.
  поддержка сторонних apiЯк створити сайт
 • Доступно поки не всім

  На момент написання статті команда конструктора продовжувала бета-тестування Wix Code. Тобто, поки новий функціонал доступний лише обмеженому числу користувачів платформи.

  Думав, що не проб’юся, або що на це знадобиться п’ять днів. Щоб взяти участь у тестуванні Wix Code, потрібно перейти на лендінгем, присвячений запуску інструменту. Після цього натиснути на посилання «Apply for Beta».

  apply for betaЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  Заповнити анкету на участь у тестових заїздах». У ній вказати ім’я, адресу сайту, назву компанії. А також рід своєї діяльності і хто вам розповів про запуск Wix Code: соціальна мережа, ЗМІ або інший джерело.

  Ну, думаю, все – не проканає! Застряг на процедурі розгляду своєї заявки. «Крутити» її будуть днів п’ять-шість, не менше. Але для очищення совісті все-таки заповнив анкету і пішов заливати «горе» черговий чашкою чаю.

  Поки «вливав», на вказану пошту прийшов лист, що інформує, що я зарахований в команду «тестувальників» Wix Code. На радощах навіть встиг обпектися і вдавитися чаєм 🙂 .

  Wix сodeЯк створити сайт

  Стартуємо!

  Мені нічого не залишається, як почати тестувати новий інструмент, і «обпаленим» на інших оглядах конструкторах мовою розповісти вам про тонкощі реалізації Wix Code.

  Після авторизації в Wix у верхньому лівому куті (на головній сторінці адмінки) натисніть посилання «Мої сайти». У спливаючій бічній панелі виберіть потрібний і перейдіть за посиланням «Редагувати».

  мои сайты в wixЯк створити сайт

  У вікні редактора веб-сторінок у верхньому меню виберіть «Інструменти». Розширте набір засобів, активувавши параметр «Інструменти розробника».

  инструменты разработчикаЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  Після цього інтерфейс редактора зміниться. У ньому з’являться недоступні досі інструменти, що володіють чудодійними (для конструктора сайтів) властивостями.

  Оглядаємо нові чудеса Wix

  Новий функціонал розміщений в трьох пунктах бічного меню. Головна складова, редактор коду, розташований в окремому фреймі внизу робочої області. Ознайомимося з кожним нововведенням окремо.

  функционалЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

 • Редактор коду JavaScript – дозволяє прив’язати до конкретного елементу сторінки або сайту подія. Для цього досить виділити потрібну структуру дизайну і в меню правої клавіші вибрати пункт «View Properties».

  редактор кода javascriptЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  В панелі «Події» вибрати подію, перейти в редактор коду і клацнути у потрібному місці. Після чого обробник буде автоматично доданий в загальний скрипт.

  панель событиеЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

 • Додавання зовнішніх скриптів – через розділ «Public» користувач може створити зовнішні скрипти і розміщувати їх в окремих папках. Для цього натисніть на лінк «Додати новий файл».

  внешние скриптыЯк створити сайт

  Потім вкажіть ім’я файлу скрипта і можете приступати до написання програмного коду в спеціалізованому редакторі з підсвічуванням і валідацією синтаксису.

  задаем имя файлаЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  Також реалізована консоль розробника для налагодження та тестування коду. Вона доступна в режимі попереднього перегляду.

  отладка и тестирование кодаЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

 • Створення модулів – веб-модулі є основним засобом, за допомогою якого користувач Wix може реалізувати інтеграцію свого коду, взаємозв’язок з іншими скриптами та їх виконання в front-end сайту. Інструмент для створення модулів розташований у розділі «Backend».

  создание модулейЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  Більш детально модель побудови веб-модулів і робота з ними описана у відповідних розділах довідки конструктора.

 • Колекції баз даних – це один з найбільш «зачаровують» моментів всього огляду. Тільки вдумайтеся: повноцінна база даних в конструкторі сайтів!

  коллекция баз данныхЯк створити сайт

  Для створення БД перейдіть в розділ меню «Collection».

  раздел collectionЯк створити сайт

  Схема роботи з базами даних в Wix Code.

  Спочатку задаємо ім’я колекції.

  имя коллекцииЯк створити сайт

  Потім вибираємо шаблон БД.

  шаблон базы данныхЯк створити сайт

  Створюємо, заповнюємо таблицю і налаштовуємо доступ до даних, які в ній містяться.

  создаем таблицуЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  Після цього прив’язуємо колекцію до потрібного елемента на сторінці і виводимо інформацію з БД.

  вывод информации из бдЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

  У новій (досліджуваної) версії редактора Wix після клацання по кожному з елементів дизайну сторінки виводиться значок стека. Клік по ньому дозволяє підключити будь-яку з колекцій, створених користувачем.

  значок стекаЯк створити сайт
  *при кліці по картинці вона відкриється в повний розмір у новому вікні

 • Палець у бік!

  Все можливо! Це ж Wix! Тому я прибираю палець – крутити їм у скроні немає причини! Wix Code рулить, хоча поки що не для всіх. Але судячи з того, що вже підготовлена технічна документація щодо нового функціоналу, то скористатися ним скоро зможе кожен user конструктора. Точніше, вже хмарної CMS 🙂 .

  Удачі вам! До зустрічей на сторінках блогу